UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Re: Zemes siltumsūknis?
Autors: v_t ()
Datums: 18/01/2019 18:41

grīdās ūdens cirkulē visu laiku un iesaista procesā visu milzīgo akumulatoru - siltās grīdas betonu.
var to 200 l muciņu saukt kā gribi, bet to nevar salīdzināt ar siltās grīdas siltumietilpību.
tas ir piektais ritenis, mārketinga gājiens.

Re: Zemes siltumsūknis?
Autors: JautSS ()
Datums: 18/01/2019 18:52

Paldies, Reno, par ieskatu!

Varbūt kāds var pafilozofēt ar mani, kā būtu, ja dziļurbumu vietā saurbtu, piemēram, 15 urbumus pa 15m, izmantojot spicu urbšanai paredzēto iekārtu. Vai tas krietni nesamazinātu izmaksas? Jo tādu jau varētu izīrēt vai nopirkt ss.lv. Un vai būtu tikpat lietderīgi?
Štukoju variantus...

Re: Zemes siltumsūknis?
Autors: Reno ()
Datums: 20/01/2019 15:50

Vilni,

Sistēma man strādā jau gandrīz pusotru gadu, no 2017. septembra.
Tā kā SS ir savs elektrības skaitītājs (analogais, pirkts Depo), precizitāte varbūt nav gluži perfekta, bet ieskatu elektrības patēriņā dod.
Jan.2018 - 637
Feb.2018 - 601
Mar.2018 - 538
Apr.2018 - 225
Mai.2018 - 116
Jun .2018 - 96
Jul.2018 - 113
Aug.2018 - 112
Sep.2018 - 129
Okt.2018 - 269
Nov.2018 - 412
Dec.2018 - 578

Šis ir elektrības patēriņs apkurei 176 m2, karstajam ūdenim un boilera dezinfekcijai ik otro nedēļu (noēd 5kWh katru reizi). Respektīvi - viss, ko dod SS. Citi patērētāji ne nav ņemti vērā.


JautSS - neesmu speciālists, bet mans necilais viedoklis par 15x15m vs 4x50m urbumiem būtu šāds.
Nekāda baigā ekonomija tur nesanāks. Pirmkārt - ja nemaldos, tad zondes nāk 50m garumā. 35m trubas nāksies griezt nost. Otrkārt - jo dziļāk ieurbies, jo lielāks siltums. 50m dziļumā noteikti ir siltāks, nekā 15m dziļumā. Treškārt - visas zondes ir jāsavieno kopā ar kolektora palīdzību. Kolektors ar 15 savienojumu vietām + darbs noteikti maksās vairāk kā kolektors ar 4 savienojumiem + darbs.
Bet varbūt kļūdos. Precīzi to pateiks SS montāžnieki.

Re: Zemes siltumsūknis?
Autors: J ()
Datums: 21/01/2019 09:25

Baigi lielie Tev Reno tie patēriņi ziemas mēnešos, kāda Tev bija kvadratūra?

Re: Zemes siltumsūknis?
Autors: qwe ()
Datums: 21/01/2019 09:52

Tas taču atkarīgs kāda māja uzcelta.
Man paziņam uz 140m2 SIP paneļu māju zemes SS ar ūdens sagatavošanu paņem 2400 kWh gadā, kur naudiņās būtu kaut kas ap 30€ mēnesī, ja pareizi rēķinu.
Mums radiem uzcēla sienas tikai no gāzbetona, bez siltinājuma un vienas kameras stikla paketes logiem. Par gāzi izlīdzinošo maksā 60€ katru mēnesi.

Re: Zemes siltumsūknis?
Autors: Reno ()
Datums: 21/01/2019 10:54

72 EUR (man 1kWh = 0,10392 EUR + PVN) par apkuri un silto ūdeni mēnesī 176 m2 mājai Decembrī - tas tiešām skaitās daudz?
Tad cik būtu normāli? Es iepriekš par Rīgas 54m2 dzīvokļa apkuri maksāju līdz 100EUR un tas par apkuri vien. Tiešām viss ir tik slikti, ko?

Turklāt es neturu mājā +19 grādus. Sieva neļauj un man pašam arī nav komfortabli.

Re: Zemes siltumsūknis?
Autors: Tinis ()
Datums: 21/01/2019 12:19

Nu, lai salīdzinātu ar pilsētas centrālapkures izmaksām, tomēr jārēķina klāt arī apkures iekārtas cenu (amortizāciju), nevis pliku kurināmo. Kā arī padomju laiku hruščovkas ir sliktāk siltinātas par privātmājām, īpaši mūsdienu. Kā arī hruščovku iemītnieki pieraduši siltumu dzīvoklī regulēt ar logu atvēršanu.

Re: Zemes siltumsūknis?
Autors: Reno ()
Datums: 21/01/2019 12:57

Aizmirsu piebilst, ka caur SS barojas arī karstā ūdens cirkulācijas sūknis, kas darbojas 17 stundas diennaktī. Sīkums, bet tomēr patērētājs.

Tas tā - lai elsotājiem būtu ko elsot.

Re: Zemes siltumsūknis?
Autors: Kludzins ()
Datums: 21/01/2019 14:00

Reno Wrote:
-------------------------------------------------------
> 72 EUR (man 1kWh = 0,10392 EUR + PVN) par apkuri
> un silto ūdeni mēnesī 176 m2 mājai Decembrī -
> tas tiešām skaitās daudz?
> Tad cik būtu normāli? Es iepriekš par Rīgas
> 54m2 dzīvokļa apkuri maksāju līdz 100EUR un
> tas par apkuri vien. Tiešām viss ir tik slikti,
> ko?
>
> Turklāt es neturu mājā +19 grādus. Sieva
> neļauj un man pašam arī nav komfortabli.

Ir ok, man pie 186m2 ļoti līdzīgi cipari. mājā 22 grādi zemākais. vakaros +23. Rēķini nepieciešamais siltuma daudzums ir zem 50kWh/m2 gadā = zema patēriņa ēka.

Re: Zemes siltumsūknis?
Autors: qwe ()
Datums: 21/01/2019 15:00

Reno nomierinies. :) Tas ir normāli, ka katram ir pilnīgi atšķirīgs rēķins. Pat dvīņu mājām visdrīzāk būs dažādas izmaksas, jo viens var dzīvot kā normāls mūsu klimata zonas latvietis 22 grādos komfortabli ar jaciņu, kamēr čangals jutīsies labi tikai 26 grādos un peldbiksēs. Attiecīgi izmaksas šiem var atšķirties par saviem 30%. Neskaitot nemaz cilvēku daudzuma atšķirības mājā.

Domāju, ka 72€ kurš nav izlīdzinātais par apkuri ziemas vidū 180m2 ir normāli. 100kWh uz ūdens uzsildīšanu vasarā arī ir normāli. Mēs varam tikai salīdzināt un staipīt krāniņus par to, cik gudri kurš ir uzcēlis māju. Būtu runa par pasīvo, tad tā būtu cita runa.
Pilsētas dzīvokļa patēriņš priekš salīdzināšanas nav ne tik nekorekts, kā apsurds rādītājs, lai ņemtu par piemēru.
Aķis būtu 2000L. Bet 200L nav aķis, bet buferis, kurš ir vajadzīgs pie siltākas āra temperatūras, lai paildzinātu ON/OFF ciklus. Projektos daži iekļauj boilera un bufera apvienojumu par 4x lielākām summām. Nezinu, kas tur var maksāt 500€ vietā 2000€.
Par izmaksām grūti spriest. Pēdejā izstādē priekš 140m2 mums piedāvāja zeme-ūdens 12-14tk.€ komplektā atkarībā no krutuma. Attiecīgi gaiss-ūdens - līdz 7000€. Par cik abos gadījumos taisīs kamīnmūri, tad izvēle skaidra.



Jūsu Vārds: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********   **     **  **      **   *******   **     ** 
 **     **  ***   ***  **  **  **  **     **  **     ** 
 **     **  **** ****  **  **  **  **     **  **     ** 
 ********   ** *** **  **  **  **   ********  ********* 
 **         **     **  **  **  **         **  **     ** 
 **         **     **  **  **  **  **     **  **     ** 
 **         **     **   ***  ***    *******   **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727