UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: Iepriekšējā123Nākošā
Pašreizējā: 2 no 3
Re: Sūkņa izvēle grodu akai
Autors: binary ()
Datums: 15/08/2018 10:17

Niks (neīstais) Wrote:
-------------------------------------------------------
> Parastais
> hidrofora sūknis ir skaļš, tāpēc meklēju
> alternatīvu un iegādājos Grundfos Scala 2.
> Sūknis ir klusāks par parasto sūkni ar
> hidroforu, diezgan labi uztur konstantu spiedienu.
> Kā mīnusus varu minēt divus - dārgs, stand-by
> režīmā patērē ~16W elektrības.

Nez, ko viņš tajā standby režīmā dara, ja patērē tik pat, cik dažs labs dators/laptops "strādāšanas režīmā"? 1.6W vēl priekš standby režīma būtu pieļaujams, bet ne jau 16W.

Re: Sūkņa izvēle grodu akai
Autors: Niks (neīstais) ()
Datums: 15/08/2018 19:06

Man jau ar liekas par daudz, bet patiešām 16W nevis 1,6 W. Tā rāda rozetē ievietojamais enerģijas mērītājs. Instrukcijā rakstīts, ka stand -by power ir 2W. Tagad aizdomājos, ka varbūt man tas enerģija mērītājs gļuko un strāva jāpamēra ar ampermetru.

Re: Sūkņa izvēle grodu akai
Datums: 15/08/2018 20:25

Mūsdienu tehnikām stand by bieži ir neadekvāti lieli. Sistēmu projektētāji ar tādu lietu kā enerģijas ekonomija vairs nenodarbojas laikam, pirmajā vietā liek funkcionalitāti. Bet ja ir atšķirība starp tehniskajiem datiem, tad gan izklausās pēc kaut kā papētīšanas vērta. Noplūde diez vai tā varētu būt, jo tā parasti ir progresējoša.

Re: Sūkņa izvēle grodu akai
Autors: binary ()
Datums: 15/08/2018 21:18

Vilnis_Radio, par to, ka mūsdienās ar enerģijas ekonomiju neaizraujas - dīvaini…
Quote

Up to the middle of the decade, standby power was often several watts or even tens of watts per appliance. By 2010, regulations were in place in most developed countries restricting standby power of devices sold to one watt (and half that from 2013).

Bet par sūkņa 16W - es tiešām nesaprotu, kas tur var tādu jaudu tērēt. Tur tak elektronikas praktiski vispār nav - pat "aktīvā darba režīmā" ar izslēgtu sūkni (motoru) tur IMHO nav, kam tos 16W tērēt.
[static.webshopapp.com]

Re: Sūkņa izvēle grodu akai
Autors: TRK ()
Datums: 15/08/2018 22:21

Griins,

paldies par komentāri!

Sameklēsiet, lūdzu, nosaukumu!?

Man ļoti būtiski ir zināt atsauksmes par GRUNDFOS SBA MW!

Re: Sūkņa izvēle grodu akai
Autors: Griins ()
Datums: 16/08/2018 08:28

Atradu sūkņa kasti un bukletu (to var arī googlē atrast). Grundfos SBA 3-45. Tas ir niknākais no abiem. Patīk, ka šo sūkni neuztrauc ūdens trūkums. Tas apstājas un neturpina sūkt gaisu, bet izslēdzas. Pārbaudīts. Kaimiņam pa cauru šļauku sūknis bija visu pazemes ūdeni sasūcis pagrabā. Mans Grundfos rāmi gaidīja kad ūdens atkal parādīsies. Vecajam sūknim regulāri līdu akā mainīt pretvārstu vai kādu sala iznīcinātu savienojumu. Ar SBA sūkni jau 10 mēnešus neesmu akā ieskatījies. Vēl palikusi garantija 14 mēneši. No līdzšinējās pieredzes iesaku netaupīt, bet nopirkt sūkni kopā ar sirdsmieru par sakārtotu ūdensapgādi. Arī šļauku ieliku viengabalā, no sūkņa līdz mājai, lai nav savienojumu.
[lv.grundfos.com]

Re: Sūkņa izvēle grodu akai
Autors: TRK ()
Datums: 16/08/2018 08:37

Super! Paldies par atbildi! :-)

Sakiet, lūdzu,

1. Viņam ir nepieciešams hidrofors? Cok zinu, SBA ir iebūvēts spiediena regulēšanas mehānisms.

2. Viņam ir iebūvēts pretvārsts?

3. Tev sūknītis ir ar peldošo pludiņu, kas tur iesūces caurulīti augšā?


Ar cieņu,

Re: Sūkņa izvēle grodu akai
Autors: binary ()
Datums: 16/08/2018 08:48

Griins, interesants komentārs. "Jau 10 mēnešus neesmu akā skatījies", "vēl 14 mēneši garantija", "iesaku netaupīt", "sakārtota ūdensapgāde", … Zini, ja tev 10 gadus tas sūknis strādātu bez bēdām, tad varētu šādi runāt, bet 10 mēneši nudien nav nekāds rādītājs - tur pat lētākie sūkņi nepaspēs parādīt savu raksturu. Ak jā, un ja tev regulāri "jāmaina pretvārstus vai kādus sala iznīcinātus savienojumus", tad ar to arī būtu jāsāk - to nu sūknis nekādi neietekmē.

Pirms pāris gadiem domāju, kā nākotnē organizēt ūdens apgādi savā pusē - atstāt "parasto" sūkni ar hidroforu vai likt kaut kādu "gudro" sūkni (tādu, kurš strādā bez hidrofora). Toreiz kā variants tika izskatīts Grundfos MQ 3-35. Par labu pirmajam variantam nospēlēja vairāki faktori:
1) pazūdot elektrībai, hidroforā nereti paliek gana daudz ūdens, kuru joprojām var lietot;
2) sabojājoties sūknim, tā remonts nereti ir visnotaļ elementārs;
3) negribas neko sliktu teikt par Grundfos, cena šiem tomēr pietiekami augsta, bet citi nav tik atturīgi - ārzemju internetos bija gana daudz sliktu atsauksmju. Radās iespaids, ka pastāv gana liela varbūtība, ka būs jāmaina sūkni garantijas laikā vai neilgi pēc garantijas beigām. Un tieši *jāmaina*, jo "mājas apstākļos" visticamāk tur neko salabot nevarēs.

Re: Sūkņa izvēle grodu akai
Autors: Griins ()
Datums: 16/08/2018 10:01

binary
Cilvēks jautā par pieredzi ar konkrētu sūkni, nevis kā Tu, pagaidām nes ar spaiņiem un ko domāji "pirms pāris" gadiem. Pēc Tavas loģikas Tev šai diskusijā būtu jāpieslēdzās pēc gadiem astoņiem. Vairāk optimisma, nevis pērkot mantu domāt " kā es to mājas apstākļos salabošu" !
Es rakstīju par savu izvēli sev, neprasot uzslavu vai skaudību.

TRK
nav nepieciešams hidrofors. Mans viedoklis, jo mazāk dzelžu, jo mazāk kas var noplīst. Tam pašam hidroforam gumijas pūslis var izbeigties, relejs, vēl kas. Ir pretvārsts. Par pludiņu neatceros. Neesmu akā 10 mēnešus skatījies. (tūlīt binary satrakosies).

Re: Sūkņa izvēle grodu akai
Autors: binary ()
Datums: 16/08/2018 10:42

Griins, ar spaiņiem ūdeni nekad neesmu nesis, ja nu vienīgi kapos. Ir pusotru metru dziļā bedrē parasts sūknis (lētā gala) ar hidroforu. Viens tāds sūknis nobeidzās pēc 4-5 gadu kalpošanas, uzliku citu tādu pašu, rēķinoties, ka pēc dažiem gadiem droši vien būs atkal jāķeras klāt tam sūknim.

Kāpēc tas manējais nobeidzās? Domājams, ka gultņu dēļ - štruntīgi gultņi (kā jau lētā gala sūknim), "izžuva", motora ass zem šiem gultņiem izdila. Ass restaurēta, sagādāti jauni gultņi - kad "jaunais" sūknis izbeigsies, tad varēs likt vietā veco. Ar normāliem gultņiem gan jau kalpos ilgāk.

Par "jo mazāk dzelžu, jo mazāk kas var noplīst" atļaušos nepiekrist. Mans viedoklis - jo vienkāršāki dzelži, jo mazāk, kam noplīst. Ja noplīst vienkāršs dzelzis, tad remonts ir elementārs (vai nomaiņa - lēta). Ja noplīst kas sarežģītāks, tad remonts nereti būs dārgs vai pat neiespējams, savukārt nomaiņa - dārga.

Tam pašam Grundfos arī gumijas pūslis var izbeigties. Hidroforam viss elementāri - aizej uz veikalu un nopērc da jebkādu citu. Ko darīsi Grundfos gadījumā? Ja viņam hidroforu nevajag, tad viņam iekšā jau ir savs "mikro pūslis". Cik viegli ir viņam piekļūt? Cik viegli ir viņu nomainīt? Cik viegli ir vispār nopirkt to pūsli - kā oriģinālu rezerves daļu vai kā aftermarketu (pieņemot, ka Grundfos pēc pāris gadiem tādu var vairs netirgot - tā tie ražotāji mēdz darīt)?
Relejs var izbeigties? Tas, kurš, atkarībā no spiediena, slēdz iekšā/ārā sūkni? Protams, ka var (manējais tai bedrē ir tādā stāvoklī, ka bail pat pieskarties, bet nu neko - 7-8 gadus strādā bez bēdām). Grundfos elektronika arī var izbeigties. Ja vēl viņam ir "flow sensor" (tam MQ bija), tad arī tas var izbeigties. Un arī iebūvētais pretvārsts var izbeigties Releja gadījumā nomainīsi releju (izmaksas - niecīgas), Grundfos gadījumā nomainīsi sūkni.

Par to, ka akā neesi 10 mēnešus skatīties - ko tu tur vispār ceri ieraudzīt, kad ieskatīsies? Ūdeni? Kāds tam sakars ar sūkņa izvēli?

Iet uz lapu: Iepriekšējā123Nākošā
Pašreizējā: 2 no 3


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  ********  ********   ******   **      ** 
 **     **     **     **        **    **  **  **  ** 
 **     **     **     **        **        **  **  ** 
 **     **     **     ******    **        **  **  ** 
  **   **      **     **        **        **  **  ** 
   ** **       **     **        **    **  **  **  ** 
    ***        **     **         ******    ***  ***  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.