UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Pašreizējā: 3 no 9
Re: Labākais apkures veids privātmājai
Autors: specs ()
Datums: 22/02/2019 22:54

Sezams Wrote:
-------------------------------------------------------
> Nu līdz šim tika kurināts ar skaidu briketēm.
> Briketes tika glabātas šķūnī, tā ka
> granulām tur vieta atradīsies. Cik sapratu, tad
> granulām nepatīk tiešs slapjums, bet glabāt
> neapkurinātā šķūnī varot.
> Un sieviete kurināja līdz šim ar briketēm,
> domāju, ka kurināšana ar granulām būs
> salīdzinoši atpūta (protams katlam jābūt ar
> visu iespējamo automātiku, arī
> pašatīrīšanās funkciju, lai katru nedēļu
> nevajadzētu tīrīt).

16kg granulu maisus arī sievietei ļausi nest? Ja kas - pašam ir granulu apkure, tapēc saprotu par ko runāju, pie kam ar katlu ir paveicies utt, bet vienalga šodien liktu ss. Kad to ierīkoju ss bija bērnu autiņos un dārgs, tagad ir cita lieta. Nu nav granulu apkure 21.gs. risinājums, bet gan tikai kompromiss. Ja taisi visu no nulles, tad tikai ss.

Re: Labākais apkures veids privātmājai
Autors: qwe ()
Datums: 23/02/2019 02:22

Par trešo stiklu iesmēju, bet ir kas taisa. Loga līsti atdīrā un tas vietā iehermetizē vēl vienu stiklu. Sīkāk neko nezinu. Tikai dzirdēts kā cilvēki cīnās, kad uzbūvē "taupīgi" stikla sienu un pēc tam kož nagos, kad aukstuma starojums paķer pie pakaļas.
Kas tas par sviestu ar lieliem radiatoriem? Radiatorus ir jāliek pēc vajadzības uz kvadratūru ar uzmanību kubatūrai. Radiators nepilda akumulējošo funkciju. Ja liek radiatorus, tad silto grīdu nav jēga likt kā arī siltumsūknim pazūd taupības jēdziens.
Zemes siltumsūknis mūsu ziemai vairs nav vajadzīgs, jo gaisam paredzētie līdz -25 grādiem nodrošina nepieciešamo. Zemes SS ir 2x dārgāks par gaisa. Pie tas mazās elektro patēriņa atšķirības neatmaksāsies pat 10 gados.
Internets stasta, ka gaisa siltumsūknis patērē praktiski to pašu ko granulas gadā.
1,2m plata telpa? Nevaru iedomaties, ka tādā ielīdīs nedēļai paredzēts granulnieks, lai ērti būtu piekļuve.

Ja siltās grīdas nevar kādā telpā ielikt, tad var likt sienas vai griestus ar kapilāru platēm. Atseviškās telpās var arī elektrisko silto grīdu ielikt. Man ir vannas istabā elektriskā saprogrammēta ar taimeri 7 dienām. Praktiski neko nenoēd.

Re: Labākais apkures veids privātmājai
Autors: XYZ ()
Datums: 23/02/2019 08:02

Stikla siena ir drauds gan ziemā, gan vasarā.
Par tiem ss. Zemes ss var atrast par 3.5k. Trubas nemaksā kosmosu. Gaisa ss tiek galā bez teniem, kad ir -15-20? Elektro apkure ir dārga.
Ja ir grīdas, nevajag radžus, bet ja ir radži un paredzēti 60/55, nevis 35/30, tad viss ir slikti, ja tur uzliek ss.
Ja aprēķina raďžus uz 35/30- viņi ir uz pusi vairāk, kā pie 60/55.

Re: Labākais apkures veids privātmājai
Autors: J ()
Datums: 23/02/2019 10:04

Man radiatoros iet tā pati temperatūra , kas grīdā un nekāda ekonomija nekur nepazūd.

Re: Labākais apkures veids privātmājai
Autors: Sezams ()
Datums: 23/02/2019 12:37

Nu par platumu uz 1.2m - it kā ielien ar visu katlu un tvertni - kopā tie ir 806mm. (skatījos to RTB)
Tvertnes tilpums 120kg -tikai nezinu cik kg dienā tērēs granulas.
Vienā vietā EL grīdas, otrā vēl šis tas. Es jau gribētu, lai sistēma būtu viena - nu netaisu es pagaidu variantu, bet uz ilgu laiku.
Es te netā skatos visādus aprēķinus - malkas un granulu apkure ir vislētākā!

Re: Labākais apkures veids privātmājai
Autors: Tinis ()
Datums: 23/02/2019 12:58

1kg granulu satur apmēram 4 kWh enerğijas, tā kā vari izrēķināt cik kg dienā vajag.

Re: Labākais apkures veids privātmājai
Autors: v_t ()
Datums: 23/02/2019 13:06

tikai ss.

Re: Labākais apkures veids privātmājai
Autors: Sezams ()
Datums: 23/02/2019 13:47

Tad jūs domājat, ka gaiss ūdens siltumsūknis būtu efektīvāks?
Pati apkures sistēma - radiatori, siltās grīdas instalācija jau nemainās - granulu vai SS gadījumā?
Es jau sāku nosvērties pa to, ja EL cenas aug nenormāli, tad pēc kāda laika pie šās pašas sistēmas var pieslēgt kaut vai malkas katlu, jo skursteni es nejaukšu nost.
Kāds varētu iemest iz dzīves, cik pie kādas kvadratūras noēd EL SS.

Re: Labākais apkures veids privātmājai
Autors: Tinis ()
Datums: 23/02/2019 14:42

v_t ir zemes siltumsūkņa fans un īpašnieks.

Re: Labākais apkures veids privātmājai
Autors: Sezams ()
Datums: 23/02/2019 15:30

ZZ SS atkrīt defaultā. Tās ierīkošanas izmaksas ir nenormālas - tuvosies manas mājas pamatvērtībai :)

Pašreizējā: 3 no 9


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
  *******    *******   **     **  **         **        
 **     **  **     **  **     **  **    **   **    **  
 **     **  **     **  **     **  **    **   **    **  
  ********   ********  **     **  **    **   **    **  
        **         **  **     **  *********  ********* 
 **     **  **     **  **     **        **         **  
  *******    *******    *******         **         **  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727