UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Pašreizējā: 3 no 15
Re: Granulu katla izvēla
Autors: Aldiss ()
Datums: 27/10/2021 11:20

Mx rakstīja:
-------------------------------------------------------
> vārds rakstīja:
> -------------------------------------------------------
> > Jaunai mājai liek uzreiz gaiss- ūdens
> siltumsūkni
> > un aizmirst par visu šito čakarēšanos ar
> > kurināšanu.
>
> Es pat ļoti piekristu šim apgalvojumam, tikai
> situācijas ir dažādas, man piem. ir tikai 16A 3f
> pieslēgums, kas SS nepavilks , (tie parasti ir >6
> kw pašam mazākajam SS). Kā arī SS pats par sevi
> ir reizes vismaz 3 dārgaks. Un būs vērts izskatīt,
> kad elektrība maksās zem 5 centi, bet diez vai tas
> kādreiz notiks, jo pieprasījums pēc elektrības un
> cenas tikai augs - ar ko tad baros visus tos
> elektroauto? Bet visādi citādi, jā, SS ir laba
> štelle :)

16A 3f pieslēgumu tā kā nebūtu problēmu pārtaisīt uz 20A vai 25A, bet piekrītu, ka šobrīd elektrībai nav tā draudzīgākā cena. Dienas vidū virs 30 centiem par kwh ir visai iznīcinoši. Var, protams, spēlēties ar nakts lētajiem tarifiem, bet naktī ir dažus grādus aukstāks un COPi gaiss-ūdens SS ir zemāki. Par apkures ierīču cenu salīdzinājumiem-labs granulu katls +skurstenis izmaksā dārgāk kā SS.

Re: Granulu katla izvēla
Autors: kubiks ()
Datums: 27/10/2021 11:30

Nevis gaiss ūdens, bet zeme ūdens.
Jā, tad ierīkošanas izmaksas nav tik jaukas, bet beigsim mānīt paši sevi - tas ir pārāks risinājums un punkts.

Re: Granulu katla izvēla
Autors: Mx ()
Datums: 27/10/2021 12:38

to Aldiss, labam granuku katlam skursteni nemaz nevajag :) (pietiek ar pāris metriem 8 cm diametrs, līdzīgi kā gāzes kondesācijas katliem)
Kubiks, par SS pārākumu piekrītu un punkts.

atgriežamies pie granulu kaltiem šai topikā :)
tādad, viens pozitīvs variants izkristalizējies- tobijs (price/performance ļoti labs).

Vēl kāda pieredze, ko var ņemt, ko labāk nē?

Re: Granulu katla izvēla
Autors: Nilsons ()
Datums: 27/10/2021 13:04

MAN tieši tobby katlus nneieteica.Kvalitate zema ,un iespējas pieregulēt arī maz.cena bija 2000euro... par to naudu sanāk langtech katls un atsevišķs deglis ar lielu tvertni ,ko autors gribēja.Kur problēma?

Re: Granulu katla izvēla
Autors: Nilsons ()
Datums: 27/10/2021 13:10

Ja kaādam ir intrese varu paradit īsu video ar katlu darbībā.To tad varu vakarā augsupladet.

Re: Granulu katla izvēla
Autors: Mx ()
Datums: 27/10/2021 15:29

Nilsons rakstīja:
-------------------------------------------------------
> MAN tieši tobby katlus nneieteica.Kvalitate zema
> ,un iespējas pieregulēt arī maz.cena bija
> 2000euro... par to naudu sanāk langtech katls un
> atsevišķs deglis ar lielu tvertni ,ko autors
> gribēja.Kur problēma?

kāds tieši deglis Tev ir ? ko ikdienā, vai cik bieži tam ir jāregulē?

mana doma ir, ka monobloks ir labāks, jo liet. koefic. ir augstāks un gatavs katls ir gatavs, viss tur ir sarēķināts un darbojas optimāli un tāpēc tam ir 5. klase. Tas darbojas max automatiski un man nevajag spēlēties ar degli un kko vēl regulēt, lai sadzītu rokā optimālo režīmu.
kāpēc man par to pašu naudu vajadzētu iegūt līdz 80% siltuma no vienas vienības, ja varu iegūt virs 90%?

tāpat kā tikko bija runa par siltumsūkņiem, vienam gaiss/ūdens ir OK, cits pasaka, tas ir štunts, tikai zeme/ūdens ir pareizais ceļš. Kuram ir taisnība? Z/ū tomēr ir efektīvaks, tāpāt es domāu par granulu katlu izvēli.

Ok, tobijs slikts, paņemsim Domusa, 2x dārgaks. Parametri uz papīra tie paši. Praksē būs 2x labāks? Te jau ir tā problēma- kā salīdzināt salīdzināmas lietas?

Re: Granulu katla izvēla
Autors: Edddy ()
Datums: 27/10/2021 15:30

Izmantoju Grandeg Bio 25, nu jau būs 6 ziema.
Pagaidām tikai divas problēmas - vajag granulas un jātīra pelni :)
Katls pats strādā lieliski nav bijušas problēmas. Serviss labs.
Viennozīmīgi vajag akumulātoru, ja ir iespējams.

Re: Granulu katla izvēla
Autors: Mx ()
Datums: 27/10/2021 19:37

Edddy rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Izmantoju Grandeg Bio 25, nu jau būs 6 ziema.
> Pagaidām tikai divas problēmas - vajag granulas un
> jātīra pelni :)
> Katls pats strādā lieliski nav bijušas problēmas.
> Serviss labs.
> Viennozīmīgi vajag akumulātoru, ja ir iespējams.

Cik liels Tev aku? Cik liela māja?

Re: Granulu katla izvēla
Autors: nokijs ()
Datums: 27/10/2021 19:41

Nilsons rakstīja:
-------------------------------------------------------
> MAN tieši tobby katlus nneieteica.Kvalitate zema
> ,un iespējas pieregulēt arī maz.cena bija
> 2000euro... par to naudu sanāk langtech katls un
> atsevišķs deglis ar lielu tvertni ,ko autors
> gribēja.Kur problēma?


Nedaudz vēlos oponēt, jo bijusi saskare arī ar šādu miksli.
Pirmkārt, ja katls ir paredzēts kādam konkrētam kurināmajam, tad tas tam arī ir projektēts. Jo, tā kurtuves tilpums ir paredzēts kurināmā apjomam. Ja universālajā katlā iestellē degli, tad lai piesildītu katla telpas tilpumu, es nemaz nerunāju par siltumnesēju, tad liela daļa lietderīgās anerģijas aiziet uzsildot skursteni un gaisu katlā. Otrs mans noverojums, praktiskais, ir tāds, ka tā automātika ir "parastais" mikroprocesors ar minimāliem parametriem un diezgan neprecīzu regulācju, jo... nav iestādīta katla pašmodulācija pēc nepieciešamības, īsāk sakot, tas tikai dragā savā uzstādītajā režīmā.
Tikpat labi, arī no personīgās un diy pieredzes, parastajam Atmos katlam var pats sametināt granulu degli, bez nekādas automātikas un katls strādās automātikas vietā, līdz bunkurs tukšs. Nu tas tā īsumā.
Toby, neesmu izplatītājs un ne servisnieks, ir labs katls par adekvētu cenu. Ar ļoti labu automātikas interfeisu un gana vienkārši saprotams. Teiksim tā, granulu kamīni ar savu iebūvēto automātiku ir toč pilnīgs murgs, arī no pieredzes saku, jo vecākiem tāds ir. Protams tobim ir mīnusi, kā vienu jau mnēju seklu granulu bļodas dizainu, kas gana ātri un lēti unificējams.

Re: Granulu katla izvēla
Autors: nokijs ()
Datums: 27/10/2021 19:49

> Cik liels Tev aku? Cik liela māja?

Mx.
Mūsdienās akumulators, kā basās enerģijas uzkrājējs nepieciešams tikai malkas un ogļu katlos ;)
Pie granulu katliem kā arī SS tas būtu vairāk kā bufertrauks, jo novērš pārlieku biežu slēgāšanos ciklu skaitu, kas savukārt pagarina iekārtas optimālu darbības laiku :)
Ja tev ir siltās grīdas, tad ar 300-500 litru aķi pietiks pilnībā. Pat pie radiatoru apkures, ar 300-500 būs pietiekoši. Jo, pirmkārt, nav jēga laist 70 grādus radiatoros, jo roku nevarēsi piedurt un otrs, kāda jēga dzenāt karstu ūdeni pa trubām. Optimizē ar termomikseri uz 40 grādu temperatūru uz radiatoriem un būs atliku likām un arī retāk katls slēgāsies. Otrs, katlam, ja protams lieto tikai pliku aķi, jābūt smadzeiski sasaistītam ar aķa temperatūru, tādējādi tas tev slēgsies 1-2-3 reizes dienā, nostrādās savu ciklu un gulēs mierā.

Pašreizējā: 3 no 15


Jūsu Vārds: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********  **     **  **     **  ********  **     ** 
 **        **     **  **     **  **        **     ** 
 **        **     **  **     **  **        **     ** 
 ******    **     **  **     **  ******    **     ** 
 **        **     **   **   **   **        **     ** 
 **        **     **    ** **    **        **     ** 
 **         *******      ***     ********   *******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727