UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Pašreizējā: 9 no 15
Re: Granulu katla izvēla
Autors: Klauns ()
Datums: 02/11/2021 20:20

nokijs, padalies lūdzu sīkāk par to katlu - man pašam sokols pirmo ziemu kurinās māju.
Vispār jau tagad kurina, bet pirmā ziema vēl priekšā.

Ar to šneku - tā ir vnk konstrukcijas problēma, jeb tomēr lietošanā kādas kļūdas pieļautas?
Un cik galu galā tas remonts izmaksā?

Pie tam, man katlene ir mājas vidū, smukā, izremontētā telpā, bet problēma ir tā, ka katls dienas laikā noput diezgan ievērojami (nu gan jau viss tur noput, bet uz aci tā nepateikt, jo sienas un grīda gaiši brūnas). Tas normāli? Bunkurs jau it kā ir hermētisks un katlam ar visas durvis blīvētas, bet tie putekļi tāpat lien no tā agregāta uzbāzīgi ārā.

Man pašam ir piepirkts gan interneta modulis, gan atsevišķš ekrāns, kuru var uzstādīt jebkurā telpā, bet tagad pat nezinu, vai šos papildrīkus vispār pievienošu. Varbūt kādam ir interese par draudzīgu cenu iegādāties?

Re: Granulu katla izvēla
Autors: Klauns ()
Datums: 02/11/2021 20:25

Oi, atvainojos - tas bija jautājums lietotājam Elektriķis Māris :)

Re: Granulu katla izvēla
Autors: ... ()
Datums: 02/11/2021 20:43

man jau liekas ka apkures jautājumos ekonomiska pamatotība ir svarīgākais aspekts. var apgalvot 100% ka ja cilvēkam ir pietiekoši līdzekļi, tad nevienam pat prātā neienāks kaut kādas tur granulas, pat gāze ne, nerunājot par citiem apkures veidiem, bet viennozīmīgi visērtākais risinājums, proti elektrība. te jau viens prātīgs cilvēks ierakstīja ka ja viss ir efektīvi un pareizi, tad ar elektro sanāk tikpat un lētāk kā noņemties ar granulām, pat ne noņemties, bet tieši naudas izteiksmē tikpat vai mazāk. tā kā visi šie akumulatori un siltie ūdeņi ir tāda spēlēšanās. tam visam, protams, ir vieta būt, bet ja ir iespēja, ir jāiet efektīvākais ceļš. diemžēl vairumam tas nav un nebūs pieejams, tādēļ neizbēgami tiks ilgtermiņā pārmaksāts par šiem apkures jautājumiem. un matemātiski aprēķini nevienā vecumā nenāk par sliktu!)

Re: Granulu katla izvēla
Autors: Sqq ()
Datums: 02/11/2021 22:36

Nu kādas muļķības var rakstīt, ka uz elektrību sildīt būs vislētāk.. Tas ir visdārgākais apkures veids. Cita lieta ir apkures ierīkošanas izmaksas, tur nu elektriba būs vislētākā. Katrs tad nu pats ar savu skatījumu, aprēķimu un maciņa biezumu lai nobalso, katram savi apsvērumi. Tur nav ko strideties vispar. Turklāt šogad visiem ir šoks par elektrības cenu kāpumu, kā būs tālāk atliek vienīgi zīlēt kafijas biezumos.

Re: Granulu katla izvēla
Autors: nokijs ()
Datums: 02/11/2021 23:34

Sqq rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Nu kādas muļķības var rakstīt, ka uz elektrību
> sildīt būs vislētāk.. Tas ir visdārgākais apkures
> veids. Cita lieta ir apkures ierīkošanas izmaksas,
> tur nu elektriba būs vislētākā. Katrs tad nu pats
> ar savu skatījumu, aprēķimu un maciņa biezumu lai
> nobalso, katram savi apsvērumi. Tur nav ko
> strideties vispar. Turklāt šogad visiem ir šoks
> par elektrības cenu kāpumu, kā būs tālāk atliek
> vienīgi zīlēt kafijas biezumos.


Nepiekritīšu. Man visa māja uz elektribu. Apkure ss zeme ūdens, ēst gatavot- elektrība u.t.t. Izņemot kamīnu, bet, to kurinot, uzsildu apkures loku un ss iet čučāt. Un visu izvēlējos apzināti, lai arī gāze iet 30m no mājas. Izmaksu starpība, 15 gadus atpakaļ, bija 1,5tk eur ne par labu ss, bet sen viss jau ir atsists atpakaļ un ar uzviju.

Re: Granulu katla izvēla
Autors: Sqq ()
Datums: 03/11/2021 00:40

Ne nu ja siltumsuknis, tas biski maina, tā gluži nav elektroapkure, es ari visiem kas prasa jaunbuvem iesaku siltumsukni lai nav jacakarejas ar ko citu. Vecakam majam ar sliktaku siltinajumu un radiatoriem gan tas parasti neder. Tapec saku ka katram sava situacija un nav ko deķi vilkt katram uz savu pusi.

Re: Granulu katla izvēla
Autors: ... ()
Datums: 03/11/2021 07:04

misters Sqq izskatās ka skolā nav gājis un pat tik daudz kā lasīt nav iemācījies, kur nu vēl domāt)))) diemžēl tādu te katrs otrais, blēj ka citi muļķi bet raksta muļķības)))

Re: Granulu katla izvēla
Datums: 03/11/2021 09:38

Klauns rakstīja:
-------------------------------------------------------
>
Nav ko īsti padalīties, galveno uzrakstīju, pārējais ir "ber granulas". Ja ir kādi konkrēti jautājumi, varu atbildēt.

Par šneka caurdegšanu. Vai tā ir lietošanas kļūda, nezinu, nav arī pieredzes ar citiem katliem. Mana teorija ir tāda, ka viņiem vajadzēja izgatavot šneka galu no nerūsējošā tērauda , tad šādas problēmas nebūtu!
Man remonts izmaksāja tik cik manu laiku izjaucot, izgriežot bojāto daļu, izgatavojot donoru, piemetinot, nokrāsojot. Neesmu interesējies cik tāds darbs no malas maksātu.

Neesmu novērojis, ka kautkas baigi noput ikdienā, katla tīrīšanas dienā no kvēpiem gan noput.

es to atsevišķo ekrānu neņēmu, jo manām vajadzībām tam ir pārāk ierobežota funkcionalitāte, pa lielam ar to var redzēt visu to pašu ko jau pie katla ekrāna, + tam ir viens termostats ar kuru var regulēt vienas telpas temperatūru(cerams, ka nekļūdos). Man pašam ir tāda sistēma, no kuras es regulēju katras telpas temperatūru atsevišķi, pati sistēma ar speciālu releju iedarbina katlu, kad nepieciešams. Ar Regulēšanu es domāju - katrai telpai savs temperatūras grafiks, kad braucu prom uz ilgāku laiku ieslēdzu eco režīmu(piem. -3 grādi visām telpām), ja vajag ar vienu pogu izslēdzu visu.
Ja Tev visiem radiatoriem ir parastās manuālās termogalvas, tad droši vien ar to sokol ekrānu pietiek.



Labots 1 reizes. Pēdējo reizi labots 03/11/2021 09:39, labojis elektriķis Māris.

Re: Granulu katla izvēla
Autors: RaimondsT ()
Datums: 06/12/2021 13:28

Klauns rakstīja:
-------------------------------------------------------
> nokijs, padalies lūdzu sīkāk par to katlu - man
> pašam sokols pirmo ziemu kurinās māju.
> Vispār jau tagad kurina, bet pirmā ziema vēl
> priekšā.
>
> Ar to šneku - tā ir vnk konstrukcijas problēma,
> jeb tomēr lietošanā kādas kļūdas pieļautas?
> Un cik galu galā tas remonts izmaksā?
>
> Pie tam, man katlene ir mājas vidū, smukā,
> izremontētā telpā, bet problēma ir tā, ka katls
> dienas laikā noput diezgan ievērojami (nu gan jau
> viss tur noput, bet uz aci tā nepateikt, jo sienas
> un grīda gaiši brūnas). Tas normāli? Bunkurs jau
> it kā ir hermētisks un katlam ar visas durvis
> blīvētas, bet tie putekļi tāpat lien no tā
> agregāta uzbāzīgi ārā.
>
> Man pašam ir piepirkts gan interneta modulis, gan
> atsevišķš ekrāns, kuru var uzstādīt jebkurā telpā,
> bet tagad pat nezinu, vai šos papildrīkus vispār
> pievienošu. Varbūt kādam ir interese par draudzīgu
> cenu iegādāties?

Sveiks!
Cik draudzīga ir cena interneta modulim un ekrānam?

Ir vēlme ...


Raimonds

Re: Granulu katla izvēla
Autors: AicisF ()
Datums: 08/12/2021 09:25

Sveiki, pāris jautājumi:

1) kā Jūs tiekat vaļā no stikla uzdeguma granulu degšanas traukā, nav tā, ka baigi daudz, bet ir? Granulas mainīt tagad nav risinājums, varat neieteikt, jo vēl paris tonnas ir.

2) Vai ir kāds, kas piedāvā "individuālu pieeju" papildus granulu tvertnes izvedei ar šneku, kas padod granulas automātiski un katla granulu tvertni? Ierobežojošie parametri - griestu augstums kurtuvē 1,7M, katlā granulas beras no augšas, kas ir ap 1,4M. Ja šo grib pats uzmeistarot, kas ir nepieciešams?

Pašreizējā: 9 no 15


Jūsu Vārds: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **        **  ********  ********         ** 
 ***   ***        **  **        **     **        ** 
 **** ****        **  **        **     **        ** 
 ** *** **        **  ******    ********         ** 
 **     **  **    **  **        **         **    ** 
 **     **  **    **  **        **         **    ** 
 **     **   ******   **        **          ******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727