UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Pašreizējā: 11 no 15
Re: Granulu katla izvēla
Autors: Mx ()
Datums: 21/11/2022 16:09

Es varu padalīties pozitīvā pieredzē par Termomont Toby17set, Eazzy 100m2 varētu pietikt ar Toby12 set, tas ir ledusskapja izmēra granulu katls. Augšā ber iekšā granulas, apakšā ir kurtuves daļa, kā reiz 2-3 dienām vajadzētu pietikt atkatībā no siltuma zudumiem. Price/performance manuprāt ļoti labs. Katls ir vienkārš (var pats apkopt), bet reizē moderns (gudra vadība, pilnība automatizēts, jaudas līmeņu izvēle, augsts lietderības koefic.). Var pieslēgt termostatu, kas ieslēdz/izslēdz katlu atkarībā no uzstādītās temperatūras. Man šobrīd darbojas autonomā režīmā, dedzina "dzīvu" naudu jaunbūves apsildē, uzliku termostatu, lai uztur +10 grādus telpā un viss notiek. Patēriņš man gan lielāks, jo ēka vēl nav siltināta, tāpēc uzliku vēl papildus "kasti" uz katla bunkura daļas, kurā varu papildus iebert 3-4 maisus (man katla bunkurā iet 4+ maisi) un tad varu gulēt mierīgi, zinot, ka granulas neaptrūksies ātrāk par 3 dienām. Vēl uzliku pie katla WIFI novērošanas kameru, lai seko līdzi granulu daudzumam bunkurā un pie viena redzu termostatu- vai tiek uzturēti uzdotie grādi. Ja gribas kko ar "vārdu", līdzigi aparāti ir ferolli, centrometal uc, bet tie būs dārgaki ar līdzīgām iespējām. Es kad meklēju sev, arī visu "tirgu" izpētīju, uzstādījums bija autonoma darbība līdz nedēļai (atkarīgs no patēriņa, bet ir iespējams), iespēja pašam visu apkopt utt, atradu Toby ar visām funkcijām un par labu cenu :)
BET cita lieta, ja ir vēlme brīžam ieekonomēt un kurināt ar malku, tad jāizvelas kombinētais malkas katls ar granulu degli. Aizņems 2x vairāk vietas, nebūs tik viegli tīrāms, bet varēs kurināt ar drazu, kad granulu un malkas cenas atkal uzskries debesīs.

Re: Granulu katla izvēla
Autors: Mx ()
Datums: 21/11/2022 16:09

vārds rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Siltumsūknis jāņem šādā situācijā.

Vispār PIEKRĪTU :)

Re: Granulu katla izvēla
Autors: Eazzy ()
Datums: 21/11/2022 17:27

Mx rakstīja:
-------------------------------------------------------
> vārds rakstīja:
> -------------------------------------------------------
> > Siltumsūknis jāņem šādā situācijā.
>
> Vispār PIEKRĪTU :)

Siltumsūknis neliekas šobrīd labākais variants, jo māja nav jauna. Būs protams siltināta, bet tomēr elektroenerģijas cenas īsti nešķiet draudzīgas, protams,granulām ir līdzīgi, bet tas šķiet šajā situācijā labāks. Varbūt vari ieteikt kādu siltumsūkni ko ir iespējams apskatīt?

Re: Granulu katla izvēla
Autors: Eazzy ()
Datums: 21/11/2022 17:29

MX, paldies par ieteikumu, apskatīsos interneta dzīlēs kur viņu var iegādaties. Bija doma centrometal katlu, bet mazliet cena kož, kaut gan no otras puses tur tikai viņš ir jāpieslēdz un viss, nekādi īpašie papildus lietas nav jāliek.

Re: Granulu katla izvēla
Autors: Mx ()
Datums: 21/11/2022 19:27

Tik tads sikums, ka centrometal pats nepalaidisi, katram sikumam vajadzes servisu saukt, jo katla sistemaa ieksaa netiksi. Bet nu katram savs,es jau mineju savus apsverumus kapec njemu zhiguli. Vari palasit sis temas vecakus postus.

Re: Granulu katla izvēla
Autors: Jap ()
Datums: 21/11/2022 21:39

Kā ar kepo? Cena virs2k gan, bet liekas ka kvalitàte arī ok skārien ekrāns, kompakts, arī sūknis un izplešanās trauks drošības vārsts...

Re: Granulu katla izvēla
Autors: Eazzy ()
Datums: 21/11/2022 21:41

Mx rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Tik tads sikums, ka centrometal pats nepalaidisi,
> katram sikumam vajadzes servisu saukt, jo katla
> sistemaa ieksaa netiksi. Bet nu katram savs,es jau
> mineju savus apsverumus kapec njemu zhiguli. Vari
> palasit sis temas vecakus postus.

Jo vairāk pētu toby katlus, jo vairāk uzrunā, bet vai labāk pirkt SET versiju vai parasto? Apkure ir no 0 ievilkta. Varbūt vari ieteikt kur viņu pirkt?

Re: Granulu katla izvēla
Autors: Mx ()
Datums: 22/11/2022 08:23

Es ieteiktu Set versiju, jo tas ir gatavs produkts, kuram iekšā nav jālien, var uzreiz pieslēgt pie radiatoriem un viss darbosies. Protams, mazo loku vajadzes taisit tik un tā, bet tas ir max 2m melnā truba 1", cuguna trijnieki un likumi + 3celju termovarsts. Var ari no kapara taisit, bus bik dargak, bet tas kā patīk.
Es pirku intersol internetā, šķiet vēl covids bija..
Vēl butisks jautājums par silto udeni, ja gribi to arī sildit ar katlu, tad jaizdomā shēma kā visu saslēgt. Te paradās šī katla minuss, ka tam nav 3ceļu elekriskā varsta vadiba, dārgajiem jāpeta, bet piem. Ferolli ir tāda iespēja, cik atceros.
Es perspektīvā taisīšu pieslēgumu radiatoriem caur akumulāciju 500l, lai varētu retāk, bet intensīvāk noslogot katlu, kā arī laist uz radiatoriem nepārtraukti vienmērigu T, silto ūdeni ari tad sildīšu cau šo akum., kurā ir čūskas. Bet Tev laikam nav vietas tik daudz, kur šādi izvērsties.

Re: Granulu katla izvēla
Autors: Mx ()
Datums: 22/11/2022 08:50

Jap rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Kā ar kepo? Cena virs2k gan, bet liekas ka
> kvalitàte arī ok skārien ekrāns, kompakts, arī
> sūknis un izplešanās trauks drošības vārsts...

Jā, kepo izskatīju kā variantu nr2. Viss tur bija labi, bija pat tīrīšanai kloķis ārpusē un šķiet labāk nostrādāts, bet bija dārgāks. un šim bija tā, ka viena no tīrīšanas pelnu "atvilknēm" vilkās ārā uz sānu- telpā vajag vairak vietas kreisajā pusē (ja pareizi atceros), man tas nederēja.

Re: Granulu katla izvēla
Autors: Eazzy ()
Datums: 22/11/2022 09:44

Mx rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Es ieteiktu Set versiju, jo tas ir gatavs
> produkts, kuram iekšā nav jālien, var uzreiz
> pieslēgt pie radiatoriem un viss darbosies.
> Protams, mazo loku vajadzes taisit tik un tā, bet
> tas ir max 2m melnā truba 1", cuguna trijnieki un
> likumi + 3celju termovarsts. Var ari no kapara
> taisit, bus bik dargak, bet tas kā patīk.
> Es pirku intersol internetā, šķiet vēl covids
> bija..
> Vēl butisks jautājums par silto udeni, ja gribi to
> arī sildit ar katlu, tad jaizdomā shēma kā visu
> saslēgt. Te paradās šī katla minuss, ka tam nav
> 3ceļu elekriskā varsta vadiba, dārgajiem jāpeta,
> bet piem. Ferolli ir tāda iespēja, cik atceros.
> Es perspektīvā taisīšu pieslēgumu radiatoriem caur
> akumulāciju 500l, lai varētu retāk, bet intensīvāk
> noslogot katlu, kā arī laist uz radiatoriem
> nepārtraukti vienmērigu T, silto ūdeni ari tad
> sildīšu cau šo akum., kurā ir čūskas. Bet Tev
> laikam nav vietas tik daudz, kur šādi izvērsties.


Boileris būs kombinētais. Doma ir kopā salikt, ar iespēju viņu noslēgt no sistēmas, ja nav nepieciešams, bet to vairāk ar santehniķi jārunā. Cik noprotu, tas nav super sarežģīts pasākums.

Pašreizējā: 11 no 15


Jūsu Vārds: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
       **  **    **  **    **   *******   **     ** 
       **  **   **   ***   **  **     **   **   **  
       **  **  **    ****  **         **    ** **   
       **  *****     ** ** **   *******      ***    
 **    **  **  **    **  ****         **    ** **   
 **    **  **   **   **   ***  **     **   **   **  
  ******   **    **  **    **   *******   **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727