UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Pašreizējā: 6 no 8
Re: Saules baterijas: kāds dalītos pieredzē Latvijā? Aŗī izmaksas.
Autors: zalais ()
Datums: 31/03/2022 22:24

Paldies, vīri, par kopējā progresa virzīšanu!
Esmu sajūsmā par komentāru kvalitāti, arī savstarpējo cieņu (nav Feisbuks).
Ar to gan manis iesāktā tēma nebeidzas- jaunumi nāk katru dienu.

Tagad praktiskā puse:
uzaicinu kādu privāti sagādāt un uzlikt ar manu mehāniķa palīdzību mums Siguldā +/- 6kW sistēmu! Kura derēs līgumam ar ST. Vai- dodiet manu e-pastu: izveles@ inbox.lv



Labots 1 reizes. Pēdējo reizi labots 31/03/2022 22:27, labojis zalais.

Re: Saules baterijas: kāds dalītos pieredzē Latvijā? Aŗī izmaksas.
Autors: ek717 ()
Datums: 01/04/2022 10:45

Manuprāt vajadzētu vairāk pievērst uzmanības domai "atpelnās 5 (jeb X) gados".
1. Pamatā ir pieņēmums, ka turpmākos X gadus saglabāsies patreizējā situācija, kas ir labvēlīga šim saules enerģijas risinājumam
2. Šodien iztērējam Y tūkstošus EUR par saules enerģijas risinājumu, un turpmākos X gadus esam zaudētājos salīdzinot ar tiem, kam nav saules enerģijas risinājuma
3. Pirmo X gadu laikā mums ir papildus izdevumi sistēmas ekspluatācijai - garantijas un pēcgarantijas remonti, apkopes, utt - jeb papildus izmaksas salīdzinot ar tiem, kam nav saules enerģijas risinājuma
4. Kad paiet X gadi, tikai tad mēs esam "pa nullēm" ar tiem, kam nav saules enerģijas risinājuma
5. X+1 gadā varam sākt just labumu no ieguldījuma. Bet vai situācija tirgū būs tā pati kas šodien? Vai saules enerģijas risinājums nebūs jau novecojis? Vai ieguldījumi apkopēs nebūs arvien lielāki?
Pēc tiem X gadiem izdomāsim, ka jāmaina uz tiem laikiem jaunu un modernu risinājumu, atkal ieguldot Y tūkstošus (ganjau marketinga prāti būs izveidojuši pievilcīgus risinājumus un piedāvājumus, kurus gribēsies).
Rezultāts būs tāds, ka cerētā ieguvuma un ietaupījuma tā arī nebūs bijis vai tas būs niecīgs.
Manuprāt precīzāk jārēķina atpelnīšanās un jāņem vērā strauji pieaugošā dinamika un nepastāvība.

Re: Saules baterijas: kāds dalītos pieredzē Latvijā? Aŗī izmaksas.
Autors: VK ()
Datums: 01/04/2022 11:27

Uzstādīju saules paneļus pagājušā gada oktobrī. Izmaksas 7000eur. Aprēķina izstrādei ~7500 kWh. Patēriņš mājā ~7500kWh/gadā.
Vienojos ar tirgotāju par norēķiniem pēc biržas cenām - pērku un pārdodu par konkrētās stundas cenu un maksāju par pakalpojumu 0.00174/0.0017 eur/kWh. Rezultāti: decembrī saražotas 35 kWh, ieguvums 16 eur, marts 812kWh, ieguvums 148eur.
Rēķinot atmaksāšanās termiņu 2021.gada septembrī ticams bija 8-12 gadi. Takā nauda bija kontā, tad uzlikt to uz jumta nozīmēja ~10% atdevi gadā. Šobrīd atmaksāšanās periods varētu būt 3-5 gadi. Atdeve 20-35%/gadā.
Vai mani tas apmierina - jā. Ja kādam tas nepatīk - tas neliek paneļus.

Re: Saules baterijas: kāds dalītos pieredzē Latvijā? Aŗī izmaksas.
Datums: 01/04/2022 12:00

Es savu paneļu sistēmu diezgan pārdomāti kalkulēju un tas kalkulators man bija datorā visu laiku. Rudenī būtiski pacēlās elektrocenas un savukārt paneļiem cena bija vēsturiskajā minimumā šeit LV. Es rēķināju atmaksāšanos pie 10 centiem par kwh un tāpēc arī nopirku. Es neticu, ka elektrocena varētu nokrist zem tiem 10 centiem, tam nav nekāda pamata vidējā termiņā. Nav mums te atomi celtniecības stadijā.
Kopumā atmaksāšanās 5 gados ir ļoti ienesīga investīcija, jo tāds nerakstīts atpelnīšanās standarts ir 7 gadi, ja kaut kas ir ātrāks, tad tas jau skaitās super.
Saules paneļiem īsti nav kaut kādi garantijas remonti vai tādas lietas. Tur nav kustīgo detaļu - paneļi, invertors, zemējums vairāk tajā sistēmā nekā vispār nav. Paneļi ir daudz, pat ja kāds no tiem teiksim ir brāķis. Visam ir 2 gadu garantija. Parasti ja brāķis tad tas izlec ārā tajos 2 gados. Paneļi kalpo kādus 20 gadus un pat to pakāpeniskā degradēšanās nenozīmē ka tie nestrādā. Efektivitāte viņiem varētu nokristies par kādiem 20 max 30% tajos 20 gados.
Es neredzu nekādus zemūdens akemeņus šeit, tāpeč es visiem iesaku - ja ir iespēja un ja mājās ir vērā ņemams patēriņš - jāliek paneļi pašiem savu spēkiem, jāsaskaņo un jāražo enerģija Vai mby jāizmanto tas varam atbalsts.

Re: Saules baterijas: kāds dalītos pieredzē Latvijā? Aŗī izmaksas.
Autors: Hmm ()
Datums: 01/04/2022 12:35

ek717, aizmirsi, ka UZREIZ pēc saules enerģijas "ražošanas" uzsākšanas samazinās elektrības rēķins un šo naudu var tērēt/ieguldīt citur.

Re: Saules baterijas: kāds dalītos pieredzē Latvijā? Aŗī izmaksas.
Autors: Hmm ()
Datums: 01/04/2022 15:20

Starp citu nupat pamanīju, vācieši piedāvā interesantu verķi [www.homepowersolutions.de]
Vienā risinājumā rekuperācija, īstermiņa akumulators 20kWh, saules paneļu inventeris un bonusā elektrolīzes ūdeņraža ražotne ar ilgtermiņu glabātuvi balonos.
Cena gan absolūts kosmoss :)

Re: Saules baterijas: kāds dalītos pieredzē Latvijā? Aŗī izmaksas.
Autors: bern ()
Datums: 04/04/2022 14:59

Par atpelnīšanas laiku. Ņemam piedāvātos minēto Elektrum 6 kW piedāvājumu par 8987€ un uzstādītāju piedāvāto formulu, kur 1 kW gadā saražo 1000 kWh. Tātad pieņēmumi:
a) Ideālā novietojumā gan pret debespusēm, gan attiecīgajā leņķos tie sararžotu 6000 kW
b) Elektrības cena. Man, piemēram ir divi līgumi abi slēgti ziemā. Viens 01.01.2022 cena 0,1566€/ kWh, otrs 01.02.2022 cena 0,1380€/kWh (tas bez sadales un OIK-iem). Paņemsim salīdzinoši augstos 0,15€/kWh.
Aprēķini:
1) izmaksas gadā bez paneļiem 6000 kW X (-0,15€ -0,05€) = -1200€. Šīs ir pašreizējās bāzes izmaksas, ar ko tiek salīdzināti visi pārējie aprēķini.
2) Ar paneļiem, visu nododot tīklā (6000 kWh X 0,15€) -(6000 kW X -0,05€) =600€. Ieguvums 1800€. Atmaksāšanās termiņš 8998 € / 1800 € =4,99 gadi.
3) Ar paneļiem, visu patērējot uzreiz 6000 kWh X 0,15€ =900€ Ieguvums 2100€
Atmaksāšanās termiņš 8987€ / 2100 € =4,27 gadi
Man liekas normāli. Pat, ja kWh cena nokristu 0,10€ vai nepieciešamas apkopes, būtu OK. Atmaksāšanās laiks vēl vairāk saruktu, liekot maksimāli atļautos 11 kW kopā ar pāreju uz elektrmobīli. To gan man slinkums rēķināt!

Re: Saules baterijas: kāds dalītos pieredzē Latvijā? Aŗī izmaksas.
Autors: VK ()
Datums: 04/04/2022 21:44

Izmaksu aprēķins ir nekorekts. Aprēķins ir ar PVN
1. Ja visu nodod tīklā, tad ieguvums būs tikai elektrības cena - 6000x0,15=900eur. Atmaksāšanās termiņš =8998/900=10gadi.
2. Ja visu iztērē uzreiz, tad ieguvums ir elektrības cena + sadale + OIK - 6000*(0,15+0,05)=1200eur Atmaksāšanās termiņš - 8998/1200=7,5gadi.
3. Šobrīd elektrības cena ir ~0,2eur, tātad atmaksāšanās termiņš ir mazāks, bet ja elektrības cena ir 0,1eur tad atmaksāšanās termiņš nododot visu elektrību tīklā būs 8998/600=15gadi.

Re: Saules baterijas: kāds dalītos pieredzē Latvijā? Aŗī izmaksas.
Autors: kasparskk ()
Datums: 04/04/2022 22:20

tapec pratigi buvejot visu saimnieciska kartaa nevis caur elektrum to 6kw sistemu var izlikt pa 6 t eur un dabut atpakal atmaksasanos uz 4-5 gadi. un jarekinas ka elektribas cena parskatama nakotne tomer bus 20+ centi.

Re: Saules baterijas: kāds dalītos pieredzē Latvijā? Aŗī izmaksas.
Autors: Aldiss ()
Datums: 04/04/2022 23:04

kasparskk rakstīja:
-------------------------------------------------------
> tapec pratigi buvejot visu saimnieciska kartaa
> nevis caur elektrum to 6kw sistemu var izlikt pa 6
> t eur un dabut atpakal atmaksasanos uz 4-5 gadi.
> un jarekinas ka elektribas cena parskatama nakotne
> tomer bus 20+ centi.

Būvējot saimnieciskā kārtā, nevis ar Elektrum, Tet vai tml, nedabūsi valsts līdzfinansējumu.
Kāpēc mocīties pašam, krāpties ar PVN un tml, ja finālā par to pašu naudu (pēc valsts atbalsta) vari tikt pie visa gatava?

Pašreizējā: 6 no 8


Jūsu Vārds: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
  *******   **     **  **     **  **      **  ******** 
 **     **  **     **  **     **  **  **  **  **       
 **         **     **  **     **  **  **  **  **       
 ********   **     **  **     **  **  **  **  ******   
 **     **  **     **  **     **  **  **  **  **       
 **     **  **     **  **     **  **  **  **  **       
  *******    *******    *******    ***  ***   **       

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727