UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: Iepriekšējā123Nākošā
Pašreizējā: 2 no 3
Re: Apkures cirkulācijas sūkņa režīmi
Autors: Ugis S ()
Datums: 29/01/2023 22:39

Kā pats raksti- problēma ir tā, ka termogalvas aizveras un sanāk, ka katlam nav kur likt siltumu- mazajā lokā pieaug temperatūra, termovārsts sāk atvērties un katla sūknis sāk lielajā lokā dzīt karsto ūdeni. Tā kā grīdas kolektori spēj noņemt tikai daļu saražotā siltuma (ūdens plūsmas), tad katla sūknis to spiež uz boilerī.

Lai šo atrisinātu vai nu jāpalielina siltuma slodze vai jāsamazina ražošana. Tavā gadījumā atliek tikai ražošanas samazināšana. Nezinu cik tev jauns un kāds katls. Man ir gadu vecs Lazar SF11 11kW. Viņam var uzstādīt histerēzi- t..i. sasniedzot noteiktu katla temperatūru, jaudu samazina līdz 50% un tad 30% vai izslēdzas (gaidīšanas režīms). Histerēzes uzstādījumos jāuzliek, lai pie vajadzīgās katla temperatūras, sāk samazināt jaudu. Atliek testēt un atrast īstās temperatūras.

Manam katlam shēma cita- ir akumulators, no kura ņem grīdām un boilerim. Katls tikai uztur temperatūras diapozonu tvertnē. Kad uzkurina, tad izslēdzas pavisam (gaidīšanas režīms noņemts).

Man pie 0 grādiem ārā dienā strādā ap 4.5h ar 100% jaudas, iekuras 1x dienā. Vidējā siltuma slodze sanāk ap 2kW, minimālā jauda, ko var uzlikt ir 3.3kW. Man histerēze vispār noņemta jeb atregulēta, lai viņu nesasniedz, jo citādi tas katls bezjēgā iekurās/nodzēšās. Pie katra cikla palaiž tīrīšanu utt, kas bezjēdzigi tērē katla resursu, tādēļ izvēlējos likt tvertni, kuru nākotnē vēl paredzēts no saules sildīt.

Re: Apkures cirkulācijas sūkņa režīmi
Autors: Katls ()
Datums: 29/01/2023 23:16

Man ir viens katla sūknis, viens grīdu sūknis. Normali katla sūknis ieslēdzas un nodrošina cirkulāciju. Tad ir vārsts, vai elektroniskais vai ar kapilāru, kas pamēra boilera vai atgaitas temperatūru un izvēlas atvert vai aizvērt plūsmu uz boileri. Tas sūknis tur nav vajadzīgs. Mūsdienu sūkņi nebloķē plūsmu. Caur izslegtu plūst siltuma nesējs.

Re: Apkures cirkulācijas sūkņa režīmi
Autors: 0utf1t ()
Datums: 30/01/2023 17:59

Ugis S,
man ir 2019 gada, histerezes ir, es tikai vēl tajā visā neesmu iedziļinājies, jo notiek vislaik dažādi darbi.
Man ir lielais SF31 modelis.

Vari nedaudz sīkāk pastāstīt par tām histerēzēm, man šobrīd ir standarta iestatījumi:
Katla temperatūra - 75
Katla histerēze - 25
Histerēze 30% H1 - 10
Histerēze 50% H2 - 14 (Cik saprotu, ka 50% ieslēdzas kad temperatūra 75 - 14 =61 grāds sasniegts?)
Un Katla heating curve 1.8, lai arī kas tas būtu

Nu būtībā ir kā Tu saki, ka tas katls vislaik tīrās. Viņš uzsilst līdz tiem 75 grādiem, ieslēdzas Supervision mode, tad tik ilgi, kamēr temperatūra nokrīt līdz 55 vai 50, tad Burning off un Fire up, to vislaik gribu kkā noregulēt, lai nav tik bieži.

Re: Apkures cirkulācijas sūkņa režīmi
Autors: 0utf1t ()
Datums: 31/01/2023 20:29

Jā, man atbildēja pārdevējs, ka jāieliek pretvārsts. Tik domāju, ka tagad tas katla sūknis piespiedu kārtā dzen pretējā virzienā caur boileri, ja ielikšu pretvārstu, tas teorētiski var dzīt cauri arī pareizā virzienā(kas šobrīd ir grūtāk), tas līdz galam neatrisinātu problēmu.

Katls, tā nav slikta doma, par vārsta ielikšanu. Bet tāds vārsts jau nebūs, kas bez eletrības ir ciet, bet kad ieslēdzas elektrība, respektīvi kopā ar boilera sūkni atveras, kad atslēdz elektrību, tad aizveras, līdzīgi ka termogalvas?

Re: Apkures cirkulācijas sūkņa režīmi
Autors: Katls ()
Datums: 31/01/2023 20:47


Re: Apkures cirkulācijas sūkņa režīmi
Autors: kubiks ()
Datums: 31/01/2023 20:49

Joptvai, nu kā nebūs? Es taču teicu nepieciešams vārsts ar normāli slēgtu stāvokli. Tas nozīmē, ka vārsts neaktivētā stāvoklī ir ciet.
Boilera atpakaļgaitai jābūt pirms katla sūkņa, tad boilerim nekādu papildus sūkni un pretvārstus nevajadzēs, pietiks ar elektriski vadāmu noslēgvārstu.

Re: Apkures cirkulācijas sūkņa režīmi
Autors: Cogito ()
Datums: 31/01/2023 22:07

0utf1t rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Bet tāds vārsts jau nebūs, kas bez eletrības ir ciet, bet kad ieslēdzas elektrība, respektīvi kopā
> ar boilera sūkni atveras, kad atslēdz elektrību, tad aizveras, līdzīgi ka termogalvas?

Tieši tāds man stāv kombinētā boilera ievadā, lai tad, kad apkures sūknis nestrādā un boileri silda TENs, vārsts būtu ciet un nesildītu apkures sistēmu ar elektrību. Pēc skata tāds, kā Katls saitē, tikai maksāja ap 30 eiro.

Re: Apkures cirkulācijas sūkņa režīmi
Autors: Ugis S ()
Datums: 01/02/2023 00:28

0utf1t rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Ugis S,
> man ir 2019 gada, histerezes ir, es tikai vēl tajā
> visā neesmu iedziļinājies, jo notiek vislaik
> dažādi darbi.
> Man ir lielais SF31 modelis.
>
> Vari nedaudz sīkāk pastāstīt par tām histerēzēm,
> man šobrīd ir standarta iestatījumi:
> Katla temperatūra - 75
> Katla histerēze - 25
> Histerēze 30% H1 - 10
> Histerēze 50% H2 - 14 (Cik saprotu, ka 50%
> ieslēdzas kad temperatūra 75 - 14 =61 grāds
> sasniegts?)
> Un Katla heating curve 1.8, lai arī kas tas būtu
>
> Nu būtībā ir kā Tu saki, ka tas katls vislaik
> tīrās. Viņš uzsilst līdz tiem 75 grādiem,
> ieslēdzas Supervision mode, tad tik ilgi, kamēr
> temperatūra nokrīt līdz 55 vai 50, tad Burning
> off un Fire up, to vislaik gribu kkā noregulēt,
> lai nav tik bieži.

Skatos, ka esi jau kādu info dabujis Pretvārsts vai elektroniskais vārsts varētu palīdzēt. :)

Par histerēzi pareizi esi sapratis. Ja katla temperatūra ir 75 grādi, tad histerēze darbojas šādi:
Histerēze 30%- 10 grādi- pie 75-10=65 grādiem katls pāriet uz 30% jaudas uzstādījumiem
Histerēze 50%- 14 grādi pie 75-14=61 grādiem katls pāriet uz 50% uzstādījumiem.
Katla histerēze 25 nozīmē, ka atdziestot līdz 75-25=50 grādiem katls atkal iekurās.
Heating curve- manā programmatūras versijā tādu neredzu. Man arī programma latviski. (aizdomas, ka šis ir tam gadījumam, kad grīdas maisītāja uzstādītā temperatūra ir atkarīga no nomērītās āra gaisa temperatūras). Pārbaudi arī jaudas modulācijas uzstādījumos vai granulu padeve un citi uzstādījumi pie 30/50/100% atbilst konkrētajam režīmam.

Kopumā tev histerēzes uzstādījumi liekas loģiski. Var palielināt histerezi vai pazemināt uzstādīto katla temperatūru, bet lielu ieguvumu tas nedos. Var katla histerēzi pacelt uz 30, tas dos nedaudz retāku katla ieslēgšanos. Vēl var supervision laiku palielināt. Tam visam nebūs liels ieguvums. Ar to visu, piemēram, no 7 reizēm diennaktī varbūt tiksi uz 5-6.


Mans novērojums par kombinētajiem boileriem: Temperatūra boilera augšā ir atkarīgā no ūdens temperatūras ar ko sildi (katla izejas temperatūrass nevis no tā, ko uzliec katla iestaījumos kā boilera temperatūru.

Re: Apkures cirkulācijas sūkņa režīmi
Autors: Ugis S ()
Datums: 01/02/2023 00:56

Kad man pašam vajadzēja katlu, veicu izpēti un sapratu, ka katrai katla shēmai bez akumulācijas tvertnes ir savi trūkumi. Veidojas daudz režīmu ar biežu slēgāšanos. Pēc maniem aprēķiniem man optimāla katla jauda būtu 7-8kW, bet tādu, kas derētu pēc izmēriem un konfigurācijas neizdevās atrast, tādēļ ņēmu 11kW. Tā kā katls sanāk nedaudz par jaudīgu, tad akumulācijas tvertne bija ļoti vēlama, ko arī uzliku.

Varbūt arī tev katls sanāk par jaudīgu? uz 31kW sezonā optimāli vajadzētu ap 9-10 tonnām patērēt. Ja katls ir par jaudīgu, akumulācijas tvetne vienmēr var glābt, bet tas saistīts ar papildus vietu un ieguldījumiem, īpaši, ja jāpārtaisa esošā shēma.

Re: Apkures cirkulācijas sūkņa režīmi
Autors: 0utf1t ()
Datums: 01/02/2023 14:43

Jā, laikam būs jāliek šitas vārsts, vienīgi baigi dārgi maksā.
šitas arī derētu? [udensfiltri.lv]

Šito vārstu var lit turpgaitā? Man atpakaļgaitā slikti tikt klāt un lielāks čakars pārtaisīt, turpgaitā vienkāršāk.

Uģis S

vot tagad, ka Tu pateici par tīrīšanu, manliekas, ka katls tīrās vizmas 1x 2h. Viņš uzsilsts līdz 75, tad ieslēdzas supervision time (gaidīšanas laiks - varētu būt latviski), un pēc tam uzreiz ir burning off. Citreiz tas burning off ir jau pie 70 C. Nebūtu slikti, ka pēc tā supervision time viņš vēl ieslēgotos uz 30%, bet nekur neatradu, kur to varētu pamainīt. Tīrīšana viņam uzlikta ik pēc 6h, bet tīrās daudz biežāk.

Modulācija arī ir salikta granulu padevei un pauzei starp padevēm pie katra režīma.


man ir 295m2, kad pirku teica, ka ar 21kW varētu būt pa īsu, bet nākamais 31kW.

Man aiziet 6-7 paletes gadā.

Akumulācijas tvertni teorētiski varētu ielikt, bet baigi negribās dēļ vietas.

Iet uz lapu: Iepriekšējā123Nākošā
Pašreizējā: 2 no 3


Jūsu Vārds: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
  *******   ********  ********   ********  ******** 
 **     **  **        **     **     **     **       
 **     **  **        **     **     **     **       
  ********  ******    **     **     **     ******   
        **  **        **     **     **     **       
 **     **  **        **     **     **     **       
  *******   **        ********      **     ******** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727