UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: 12345Nākošā
Pašreizējā: 1 no 5
Siltuma sūknis – vajag padomu!
Autors: Viktors Uvarovs ()
Datums: 14/10/2007 02:22

Sveicināti cienījami misteri un speciālisti. Vajag padomu. Gribu savai jaunbūvei 170 m2 ierīkot siltuma sūkni un siltas grīdas. No piedāvājumiem esmu uzduries uz www.gaisasiltumsuknis.lv (Sūknis + Siltas grīdas = 7100 + 2900 = 10000Ls) Tā tad jautājums tāds: 1. Cik adekvāta cena? 2. Cik profesionāls un jēdzīgs risinājums? 3. Kādas gaidāmas ekspluatācijas problēmas? Varbūt Ir citi ieteikumi - padomi?

P.S. Zemes ap māju tik 300m2, augsts grunts ūdens līmenis

Re: Siltuma sūknis – vajag padomu!
Autors: Inga33 ()
Datums: 14/10/2007 17:43

1. Noklausies piektdienas raidijumu Kā labāk dzīvot plkst.9.00,(atkārtojumu)
[www.latvijasradio.lv], ieklausies sarunā par cenām (tas gan ir par zemes sarakšanu), par izmaksām salīdzinājumā ar gāzes apkuri utt.
2. par siltajām grīdām: ja ir kolektori, pievadu izveidošana līdz katla telpai, tad ir normāli. ja tikai ieklāj "Kautkādas" trubas un atstāj plikus galus .....tad domā pats!

Re: Siltuma sūknis – vajag padomu!
Autors: blekis ()
Datums: 15/10/2007 02:25

Un tad vēl parēķini cik mēnesī Tev izmaksās 10 000 piemēram uz gadiem 10, 15. Jautājums nav cik dārgi vai lēti izmaksā, kažokā jau istabā nesēdēsi, bet dažādu alternatīvu izmaksas rēķinot mēnesī ir lietderīgi salīdzināt. Pats grūtākais apkures lietās ir salīdzināt pilnībā automatīzētas sistēmas ar daļēji vai pilnīgi neautomatizētām sistēmām, tur jau parādās subjektīvi faktori, bet visu pārējo var izrēķināt.

Re: Siltuma sūknis – vajag padomu!
Autors: Nif nifs ()
Datums: 15/10/2007 03:48

Te Nif Nifs! Es rakstu no salmu būdas, sēžu pie ugunskura un pelnos man cepas kartupeļi...Kādreiz būs ņam ņam, bet tagad vēl jāgaida. Mugurā man vecmāmiņas darināta vilnas sega, kas pārtaisīta par mētelīti, toties lēti, kurinu ar malciņu savu salmu būdiņu - lēti, par atmaksāšanos nav jādomā.... Naf nafs aizgājis.....Man ir skumji, jo mobilais man nav, mašīnas arī man nav, jo tie nekad neatmaksāsies, durvis arī man nav, jo arī tās nekad neatmaksāsies, logu arī man nav utt.
Tās ir investīcijas tavā mājā, izvēlies to komforta līmeni, kādu tu uzskati par sev vēlamu. Atmaksāsies ieguldījumi, kad māju pārdosi. vari algot kurinātāju un malkas cirtēju, uzbūvēt šķūnīti, papildus kvadrātmetrus kurtuvei, dzīvot putekļos un pēc pāris gadiem nospļauties un uzlikt citu pilnīgi automatizētu apkures sistēmu. nebūsi pirmais, kas veic tādas pārmaiņas, beigās parēķini, cik tas viss izmaksās.

Re: Siltuma sūknis – vajag padomu!
Autors: Mr X ()
Datums: 15/10/2007 04:24


Protams, ka komfortam ir cena, tacu jautajums ir - kada? Man domat, ka blekim ir zinama mera taisniba, jo esmu nonacis pie lidziga secinajuma un rau: Maja ar siltajam (udens) gridam 1aja un 2aja stava, gazes nav, kurinat negribu, jo jacel skurstenis, kas maksa, katlu telpai ari ir savi minimalie izmeri, kur m2 ari kaut ko maksa, un malka vai granulas ari ir kautkur jaglabam tadat atkal izmaksas. Ko darit? Ir divi risinajumi - elektriba vai siltumsuknis. Starpiba ierikosanas izmaksas aptuveni 7000 LVL (elektriskais katls vai sitlumsuknis). Un seit ir matematika: 7000 ls, ar terminu uz 10 gadiem (lai ari ko saka par SS kalposanas laiku), likme 5,5% gada. Tas rezultejas ar aptuveni 76 Ls menesi, jeb 152 Ls menesi apkures sezona. Ja bus labs suknis, labi nosiltinata maja ar videjo COP 3,0 uz 10000kw gada apkurei ir jarekina. Tatad aptuveni 90 Ls menesi uz apkures sezonu. Tas nozime, ka videji apkure un siltais udens sezona izmaksa cik (?) - 240 Ls menesi. Mans jautajums - cik izmaksas apkure un siltais udens izmantojot tikai elektrisko katlu? Pat ja tas izmaksas visus 240 Ls menesi, un nakotne maksa par Kwh pieaugs, tad joprojam ekonomiskais ieguvums ir loti manigs pie tik augstam ierikosanas izmaksam!
Es liksu elektrisko katlu un skatisos, kas notiks velak, jo tehnologijas attistas un cenas noteikti samazinasies. Ak ja un galvenais - komforta limenis ir visaugstakais!

Re: Siltuma sūknis – vajag padomu!
Autors: Bez X, tikai Y ()
Datums: 15/10/2007 04:59

O! Jē! Mr X laikam miljonus maisiem mājās nes, ja var ar elektribu kurināt. Es arī savu 180 kv.m lielo māju gadus 8 atpakaļ izdomāju kurināt ar elektrību, gandrīz pliku pakaļu pavasarī bija jāpaliek, pie tā laika elektrības cenām ap 0,02Ls par kilovatu: katru mēnesi bija 600 - 700 ls liels rēķins, tad vienīgi, ja elektrību zog vai pats dzirnavas griež, vai vēja ģeneratoru uzstāda.

Re: Siltuma sūknis – vajag padomu!
Autors: Bez X, tikai Y ()
Datums: 15/10/2007 14:21

Par rēķināšanu: ss vai el.katls. Ja mājas siltumzudumi 70W/m2, 170m2 apkurināšanai gadā nepieciešami 37853 kWh, t.i.1930Ls gadā, ss patērēs ar papildus izmaksām 11718kWh, t.i. 598Ls, uzstādīšanas izmaksas 1000Ls el.katls, ss 7000Ls, starpība 6000Ls. kalpošanas laiks ss 20 - 25 gadi, tātad ss salīdzinot ar el.katlu atpelnīsies 4,5 gados. Rēķinot patreizējās cenās 20 gados lētais elektrokatls tev izmaksās 26 tūkstošus vairāk nekā ss.

Re: Siltuma sūknis – vajag padomu!
Autors: IneseX ()
Datums: 15/10/2007 16:21

MrX
Tā iet, kad rēķina kaut kādus teorētiskus ciparus, pat nezinot īsti, ko rēķina...Nezinu gan cik lielam hatņikam tu siltumsūknim tos 90 Ls mēnesī sarēķināji (man pat -30 grādos 170 kvm apkurei nav izdevies nokurināt vairāk par 45 Ls, pat ar nepabeigtu ārējo apdari), bet kā tu beigu galā izrāvi 240 ls mēnesī gan man galīgi nav skaidrs? Ar čaiņiku papildus ūdeni sildīsi, ja kājas nosals, vai kā? SS silda visu, arī silto ūdeni boilerī par to pašu samaksu. Un ieskaitot visus citus elektrības tēriņus man tie 45 Ls sanāk. Un pufaikā nav jāstaigā un kājas arī nesalst!
Man ir 2 paziņas, kas arī cēla māju - vieni pirms manis jau vairākus gadus dzīvoja un sildījās ar malkas katlu, priecājoties, cik tas lēti, otri- tikko uzcēla un ielika granulu katlu, jo sarēķināja, ka tas tomēr lētāk kā SS. Rezultātā pirmie tagad spļaudās un saka, ka galīgi apnicis būt par kurinātājiem, jādomā kaut kāda cita apkure, otrie pēc vienas sezonas nodzīvošanas un izmaksu salīdzināšanas arī sāk teikt, ka granulu katla uzstāde nemaz tik stipri lētāk nav izmaksājusi un mēnesī jāmaksā tomēr stipri vairāk nekā man par SS....
Tāda lūk man pieredze ar to lētumu.


Re: Siltuma sūknis – vajag padomu!
Autors: ms ()
Datums: 15/10/2007 16:23

Bez X, tikai Y: kas tie par briesmiigiem cipariem? Un kaadu aizveesturisku apkures sisteemu Tu biji uzstaadijis "pirms 8 gadiem"? Normaala elektriskaa apkure privaatmaajai pie shodienas elektriibas cenaam izmaksaa max 200Ls aukstajaa sezonaa.

Re: Siltuma sūknis – vajag padomu!
Autors: Mr ikss ()
Datums: 16/10/2007 03:25

Inese, ne bridi neesmu apsaubijis SS fizikalo efektivitati, bet gan tikai ekonomisko. Domaju, ka celu lidz ciparam esmu izklastijis ari saprotami. Aprekinos gan netiku nemis vera T3 tarifus. Ja izlasisi manis rakstito, sparatisi, ka es nonaku lidz 240 Ls. Un tici man, rekinat es protu!

1. Nedomaju, ka SS ekonomiskais un moralais muzs ir 25 gadi, tapec ari rekinaju izejot no 10 gadu termina. Auto teoretiski ari var lietot 20 gadus, tacu visparpienemtais ekonomiskais muza ilgums tam vispar ir 5 gadi, ledusskapim vel isaks!

2. Udens uzsildisanu karsta udens paterinam 10000kwh es ieklavis netiku. Sobrid man dzivoklis viss ir uz elektribu, ari udens un plits. Vasara par elektribu nekad neesmu maksajis vairak par 15 Ls. Esam 3 cilveki un mazgajamies katru dienu 2 x. Pat ja Tu siltuma ar jaunakas paaudzes vel nevienam nezinamu SS teresi tikai 5000kwh gada, kas ir visai nereali, tad izmaksas apkures sezonas menesi (6 menesi) bus sekojosas: 152 LS kreditmaksajums uz 10 gadiem apkures sezonas menesi = maksajums*12menesi/6apkures menesi. Ja nezini PMT formulu MS Excel, tad so summu varesi iegut ari izmantojot jebkuras bankas web kalkulatoru. Sai summai papildus pieskaitam 5000*0,055Ls/6 = 45,83 Ls. Tatad, kopeja summa, (velreiz uzsveru apkures sezona menesi nevis videja menesa maksa gada) ir 195,83 LS menesi, kas joprojam ir visai augsta.

3. Protams, ja rekinam SS kreditesanu uz 25 gadiem un videjam izmaksam menesi, paterinu 5000kwh gada, cipars 90 Ls ir jauks. Tacu ir viens BET - vai nesanaks ta, ka vel nebus nomaksats pirmais SS, ka bus jau janem jauns?
Es pieliksu silto gridu udens sistemai elektrisko katlu un kadu bridi vel pagaidisu. Kas zin, varbut ari kutrie latviesi ko sakarigu par sapratigu cenu izdomas!

Secinajums: SS ir superiga lieta, tacu sobrid ar nesamerigam sakotnejam investicijam un 0 atbalstu no valsts! Tas ari ir viss ko velejos pateikt!

Iet uz lapu: 12345Nākošā
Pašreizējā: 1 no 5


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  **     **  **     **  ********  **     ** 
 ***   ***  **     **   **   **   **        **     ** 
 **** ****  **     **    ** **    **        **     ** 
 ** *** **  *********     ***     ******    **     ** 
 **     **  **     **    ** **    **         **   **  
 **     **  **     **   **   **   **          ** **   
 **     **  **     **  **     **  ********     ***    

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727