UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Pašreizējā: 4 no 5
Re: Atsauksmes par VIADRUS čuguna katliem
Autors: kurinātājs_iesacejs ()
Datums: 01/04/2014 10:12

Paklausot Vilnis_radio padomam samazināju katla sūkņa ātrumu, un katla temperatūra šobrīd stabili turas uz 70C. Izskatās daudz veselīgāk, jauna darva nav nākusi klāt. Paldies par padomu! Varat dot kādas norādes uz skurstelī liekamo ekonomaizeru, kāds tas izskatās?

Re: Atsauksmes par VIADRUS čuguna katliem
Datums: 01/04/2014 10:47

Skursteņa "ekonomaizers" manuprāt ir neloģika. Ja skurstenī iet pārāk daudz karstuma, tad ir tikai 2 varianti -
1) vai nu esošais katls ir tehniski slikts/atpalicis,
2) vai arī esošais katls ir noaudzis ar netīrumiem un/vai tiek nepareizi kurināts.

Likt. t.s. ekonomaizeru manuprāt ir bezjēdzīga cīņa ar sekām, turklāt ar visai apšaubāmu rezultātu, jo to kāda temperatūra nonāks skurstenī, reti kurš var prognozēt (tas savukārt var izraisīt nākošo problēmu skurstenim), ja vien tam ekonomaizerim nav jauna katla analoga automātikas. Tīri tehniski, bez automātikias to uzstādīt arī jau ir nopietns pasākums.

Rezultātā rodas jautājums, vai:
1) nav jēga nopirkt atbilstošu katlu, kam ar ekonomiju, ekoloģiskumu un kompaktumu viss jau ir kārtībā,
2) pareizi lietot esošo katlu.

Līdz šim ekonomaizeri redzētie ir dažnedāžādas čaulas apkārt skursteņa pievadam, kuras papildu noņem siltumu. Kā nu kurš mācējis sataisīt.

Re: Atsauksmes par VIADRUS čuguna katliem
Autors: Jankouzs ()
Datums: 01/04/2014 18:43

Nu nezinu man te baigi noreklamēja to Līvānos ražoto! Strādājot ar ļoti labu efektivitāti, cik saprotu viņi vienīgie taisa katlus ar tādu siltummaini, sametinātas iekšā trubas, pa kurām iet karstums,met līkumus un tad tik uz skursteni, nav kā visiem standartā plauktu sistēma! Esmu jau pasūtījis uzstādīšu un tad jau redzēs kāda būs starpība ar čugunnieku- vienkārši tam čugunniekam točna lietderība baigi švakā!

Re: Atsauksmes par VIADRUS čuguna katliem
Autors: soseds2 ()
Datums: 01/04/2014 18:56

Nu, pacieties bik, drīz jau... :)

Re: Atsauksmes par VIADRUS čuguna katliem
Autors: Jankouzs ()
Datums: 01/04/2014 19:01

To Soseds2! :) :) :)

Re: Atsauksmes par VIADRUS čuguna katliem
Autors: juris4 ()
Datums: 02/04/2014 23:06

Lasot šo te visu par lietderību ,malkas ekonomiju ,man rodas jautājums- kuras firmas katli tad ir tie labākie?, jo arī es esmu izvēles priekšā -apkure būs ar aklumatoriem 2000l.,zinu ka jāskatās uz tērauda katliem ,bet negribu gāzģenerācijas ,jo diezvai sagādāšu tik sausu malku...

Re: Atsauksmes par VIADRUS čuguna katliem
Autors: Eess ()
Datums: 03/04/2014 06:14

Kā ir ar siltuma akumulatoriem, neesmu nekur atradis lielāku par 1500 l Vai gadījumā ja vēlos akumulatoru ap 2000 - 2500 l tad jāliek divi? Vai nebūs pārmērīgs zirneklis ar trubām?

Re: Atsauksmes par VIADRUS čuguna katliem
Autors: Jankouzs ()
Datums: 03/04/2014 12:38

Labas atsauksmes ir par Līvānos ražotiem katliem,pats vēl nēesmu notestējis,bet kad pieslēgšu tad došu ziņu! Cena arī ļoti laba 25kw katls 600eur, ja kas varu iedot kontaktus!

Re: Atsauksmes par VIADRUS čuguna katliem
Datums: 03/04/2014 13:09

Labas atsauksmes nesertificēto katlu segmentā ir stiepjams jēdziens. :) Neviens īsti nezin cik ir viņa lietderība un ko garantē ražotājs. Maz malku tērē, ilgi kuras, ilgi paliek silts, maz problēmu, labs tērauds. Tie visi ir ticības jautājumi. :))

Faktiski cilvēku vajadzētu interesēt tikai divi parametri - kāda ir jauda un lietderības koeficients un šo abu parametru sakarība. Ja katla ražotājs to var pateikt un garantēt, savukārt pircēju tas apmierina, tad tas ir labs katls.

Savukārt, ja pircējam pietiek ar ticību, tad viņam ir nepieciešams nevis labs katls, bet labs pārdevējs. ;)

Re: Atsauksmes par VIADRUS čuguna katliem
Autors: Jankouzs ()
Datums: 03/04/2014 15:29

Nu es riskēšu un tad jau redzēs! Vismaz man pārdevējs ( ražotājs-meistars) tiešām vieš uzticamību , kā būs to laiks rādīs! Vismaz man solīja,ka piemēram tas mans 25kw dos ārā tos 25kw reāli pat vairāk,salīdzinājumā piem.ar grobiņas 32kw manam 25kw vaidzētu būt labākam, lai kā arī būtu tad jau manīs!

Pašreizējā: 4 no 5


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********  **     **  **     **  ********  **     ** 
 **    **  ***   ***  ***   ***  **        **     ** 
     **    **** ****  **** ****  **        **     ** 
    **     ** *** **  ** *** **  ******    ********* 
   **      **     **  **     **  **        **     ** 
   **      **     **  **     **  **        **     ** 
   **      **     **  **     **  **        **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727