UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: 1234Nākošā
Pašreizējā: 1 no 4
TV kabeļu/spliteru/rozešu instalācija privātmājā.
Autors: Robisons1 ()
Datums: 23/12/2008 16:06

Dārgie draugi!
Man atkal ir tā pati privātmāja Rīgas mikrorajonā, 15 km attālumā no torņa (Nav tiešā redzmība.
Vēl man ir inženiertehniskā izglītība, šāda tāda pieredze TV kabeļos, pilnīga izpratne par elektroniku un SAF tehniku.
Tātad, lai padarītu garu stāstu īsāku:
- būvēju māju;
- ievilku TV kabeļus uz katru istabu;
- ievilku TV kabeli no bēniņiem;
- ievilku SAT kabeli;
- visus kabeļus salaidu kopā 1. stāvā sadales skapī;
- visiem kabeļa galiem istabā pievienoju SIEMENS TV/RA rozetes, pie "IN" pieslēguma vietas.
- Nopirku MV/DMV TV antenu, bet tādu riktīgu, kas der līdz 100. km no Rīgas.
- Antenu instalēju bēniņos, pagriezu pret raidītāju, pievienoju kabeli, pārbaudīju, ka savienojums ir OK.
- sadales skapī saslēdzu antenas kabeli pie 5 portu splitera "IN" ligzdas. Vienā no "OUT" ligzdām pieskrīvēju kabeli, kas iet uz virtuvi.
- Virtuvē rozetē iespraudu TV pagarinošo kabeli. Tā otra galu TV kastē. Ieslēdzu TV un neko nerādīja!!!

To dienu es gan pakāpos, gan slējos, bet bildi nedabūju. Patiesībā, ja izrāvu kabeli no sienas rozetes, tad TV sāka kaut ko ar mokām rādīt. Tas nozīmē, ka viss ko biju paveicis ne kam neder.

Tad sāku problēmas analīzi.
- TV kabeļa garums no antenas līdz sadalei kādi 8 metri.
- TV kabeļu garums līdz istabām no 5- 10 metri.
- Pārbaudīju, vai TV rāda citās istabās, bet visur tas pats- kaut kur tas signāls pazūd pa ceļam.
- Ar ommetru pārliecinājos, ka kabeļos nav ne īsais ne pārrāvums.
- uzlīdu uz bēniņiem ar citu antenu (poļu, istabas ar pastiprinātāju), Baltkom dekoderu un televīzoru;
-Pieslēdzu poļu antenu dekoderim un tad TV. Rādīja perfekti visus 30 kanālus ar signāla stiprumu ~60%. Pieslēdzu lielo monstra antenu dekoderim. Ar to arī tādīja perfekti visus kanālus ar signāla stiprumu ~60%.
- Tad vēl starp antenu un dekoderu pieslēdzu iepriekš sarūpētu TV signāla pastiprinātāju ar regulējamu 2--> 22dB diapazonu. Rādīt sāka dzudz sliktāk, droši vien tādēļ, ka ieejas signāls jau tā bija spēcīgs. Norāvu to stiprinātāju nost.
- Tad nogāju 1. stāvā pie sadales un pievienoju kabeli pa tiešo no antenas dekoderim. Rādīja labi visus kanālus, ar signāla stiprumu ~50%.
- Tad pievienoju antenas kabeli pie splitera "IN" ligzdas un "OUT" ligzdai pieskrīvēju kabeli, kas iet uz halli.
- Hallē televīzors klusēja. Daži kanāli bija ap 20%, bet vispār mironis.
- Tad hallē norāvu TV/RA rozeti pavisam prom un pievienoju, no TV/RA atvienoto kabeli pa tiešo pie dekodera. Signāla stiprums pieagua uz ~25%.TV neko nerāda tāpat pie tik vāja signāla.
- Tad sadales skapī visiem brīvajiām splitera "OUT" ligzdām uzskrūvēju 75 Ohm terminatorus. Nekas nemainījās.
- Tad sadales skapī izmetu to spliteri pavisam prom un savienoju kabeli no antenas pa taisno ar kabeli uz halli. Dabūju signāla stiprumu ~40%. Vēl jo projām nepietiekoši lai rādītu visus kanālus un lai bilde nesastingtu katru minūti.

Ko man vēl tādu labu izdarīt, lai dabūtu cilvēka cienīgu signāla līmeni pie televīzora???
- var jau atnenu uz jumta celt, bet vaina nav antenā, bet tamī, ka signāls pazūd.






Re: TV kabeļu/spliteru/rozešu instalācija privātmājā.
Autors: a ()
Datums: 23/12/2008 16:17

...''Vēl man ir inženiertehniskā izglītība''...

Tas tik ir in inzinieris :D

Re: TV kabeļu/spliteru/rozešu instalācija privātmājā.
Autors: elektriķis Māris ()
Datums: 23/12/2008 17:06

daži varianti:
1. iepirkts nekvalitatīvs TV kabelis(es pērku tikai telesputnik.lv)
2. Tas sadalītājs ir pilnīgs pēē
3. Rozetes arī pēē(ceru, ka pa tiešo bez rozetes mēģināji?)
4. 100 km antenai pie 15 km 60 % signāls kautkā pamaz izskatās, neesmu gan spečuks, tas tā tīri subjektīvi

Ja manis pieminētās lietas jau biji aprakstījis, tad sorry, jo tavs teks ir garš, visu ķirbī nepaturēt.

Re: TV kabeļu/spliteru/rozešu instalācija privātmājā.
Autors: Rx ()
Datums: 23/12/2008 17:20

Neloģika:"Tad hallē norāvu TV/RA rozeti pavisam prom un pievienoju, no TV/RA atvienoto kabeli pa tiešo pie dekodera." Savienot vajag dekoderi ar kabeli, kas nāk no sienas. Dalītājs uz 5 neeksistē. Ir dalītāji uz 2, 4, 8. (Pie nosacījuma ka signals dalās vienādās daļās.) Siemens savas rozetes neražo. Liek citu firmu. Ja rozetei ir divas ieejas ar 2 ieejas skrūvēm tad tā ir caurejošā un noteikti tai ir vājinājums. Vismaz 12 dB.

Re: TV kabeļu/spliteru/rozešu instalācija privātmājā.
Autors: gandrīzelektriķis ()
Datums: 23/12/2008 17:39

viss te pārāk sarežģīti,bet man izskatās,ka uzliktajai antenai jānomaina mikroshēma.ja tādas nav ,tad neko nesaprotu.

Re: TV kabeļu/spliteru/rozešu instalācija privātmājā.
Autors: zihers ()
Datums: 23/12/2008 18:09

Pievienojos el. Mārim, varbūt signāla dalītājs, caurejošās TV rozetes neiesaku lietot vispār.
Vai jumts nav bleķa? Mans mammucis Lemiselē (~80km) skatās ar pažobeles anteni bez pastiprekļa, bez kādas ūberkrutās antenes.
Rozetei varētu būt viena ieeja un viena izeja, ja tajā ir signāla dalītājs. No saviem radiomīlētāju laikiem, pa ausu galam atceros, ka 3 dB atbilst signāla līmenim 2x.
Sevi pozicionēju vairāk kā elektrocilvēku, tādēļ manis bilstais nav speciālista viedoklis.
Lai veicas!

Re: TV kabeļu/spliteru/rozešu instalācija privātmājā.
Autors: EjTakTu ()
Datums: 23/12/2008 19:03

Mans redzējums, jebšu varbūtība.
Vispār jau rictīgs antiņš ir vairāku antiņu kopums. Tā sacīt, dajoš antiņu katram diapazonam! Bet tad jau 3 antiņu kostrukšens ar 3 keibļiem uz kādu "masta pastiprinātāju ar līmeņu salāgošanu, utt. Nu labi, lai jau būtu rictigs plašdiapazona antiņš. Ja antiņš ir tāds rictīgs , kas velk 100km, tad tam antiņam ir pastiprinātājs, kurš ir jābaro, jo ir mājdzīvnieks. A kur ta barokels schēmā. Varbūt man murdziņš nāk, bet neticās, ka bodē būs nokomplektējuši antiņam parasto, cilpas plati, bet iedevuši ar stiprekli. Klients takš prasīja līdz 100km, vot i dabūja. Kaut gan parastā platīte mūdžiem jāatstāj tāpat, jo skaitās antenas pamatkomplektācijā.

Re: TV kabeļu/spliteru/rozešu instalācija privātmājā.
Autors: gandrīzelektriķis ()
Datums: 23/12/2008 19:15

kaut kā neticas,ka cilvēks(Vēl man ir inženiertehniskā izglītība, šāda tāda pieredze TV kabeļos, pilnīga izpratne par elektroniku un SAF tehniku)varētu nezināt,ka tā platīte būtu jāpabaro.kaut minēts tiešām nebija.

Re: TV kabeļu/spliteru/rozešu instalācija privātmājā.
Autors: EjTakTu ()
Datums: 23/12/2008 19:29

Kļūdīties ir cilvēcīgi. Pie kam neatkarīgi no izglītības, intelekta, vecuma, dzimuma un miesas uzbūves ;)

Re: TV kabeļu/spliteru/rozešu instalācija privātmājā.
Autors: Rx ()
Datums: 23/12/2008 20:30

Starp citu: Tā kā Siemens "liek" rozetes kas pagadās, tad, piemēram Hirshman rozetēm var būt SAT-TV ar ačgārnām izejām: Paps no rozetes ir Sat, mamma-TV.Lietojot standarta TV pieslēguma vadu TV būs ļoti ļoti slikts. Ja tā ir R/TV rozete, tad pieslēgumi pareizi, bet 3 -kanāls LTV1 būs ļoti slikts- to apgriež radio frekvenču sprosta filtrs. (ja tāds ir..) Radio izejā TV ļoti vājināts.

Iet uz lapu: 1234Nākošā
Pašreizējā: 1 no 4


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********   ******   ********  **     **  **      ** 
    **     **    **  **        **     **  **  **  ** 
    **     **        **        **     **  **  **  ** 
    **     **        ******    **     **  **  **  ** 
    **     **        **         **   **   **  **  ** 
    **     **    **  **          ** **    **  **  ** 
    **      ******   ********     ***      ***  ***  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727