UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Pašreizējā: 4 no 5
Re: Junkers gāzes katli - kurš labāks?
Autors: Gunvaldis ()
Datums: 18/03/2012 21:26

Man patika, katrs nākošais koments airaujošāks par iepriekšējo. Paldies dalībniekiem.

Re: Junkers gāzes katli - kurš labāks?
Autors: Santehnika24lv ()
Datums: 15/06/2013 14:38

Kurš Junkers katls labāks - atbilde ir sekojoša: ikviens Junkers katls ir labs, ja izvēlēts pareizi konkrētajam objektam. Grīdām labāks būs kondensātnieks, radiatoriem atmosfēriskais vai turbo. Jā, arī kondensātnieks var būt labs radiatoriem, ja vien pareizi aprēķināts radiatoru lielums sistēmas zemākai temperatūrai.
Tad vēl salīdzinam katlu izmaksas, ne vienmēr kondensātnieks atmaksāsies, piemēram ja ir ļoti maza kvadratūra, garš kondensācijas dūmenis, ja vēl tas iet gar ārsienu, tad cipars saskrien liels uc.

Re: Junkers gāzes katli - kurš labāks?
Autors: Krampis ()
Datums: 04/03/2016 11:46

Labdien!
Vajadzīgs padoms par gāzes katliem, jaunu topiku neveidošu:
Daudzīvokļu māja – 3 stāvi, dzīvoklis 3 stāvā, 62 kvm, ar katlu plānots apsildīt dzīvokli un uzsildīt ūdeni.

Projektētājs shēmā norādījis C13x tipa katlu ar jaudu 14 kw (Junkers), lielāka jauda norādīta tikai 1 stāva dzīvoklī (24 kw), bet domāju tas saistīts ar esošās infrastruktūras ierobežojumiem?!

1. Vai katla jauda būs pietiekama apkurei un ūdens sildīšanai (cik saprotu 10 kvm=1 kw?)?
2. Kādu Junkers katla modeli ieteiktu šādam risinājumam? Kā ar apkalpošanu ne Rīgā, uzticamību.
3. Vai ir kādas alternatīvas katlu izvēlē, kas ietilptu šajā pašā jaudas klasē, piemēram Viessman?

Paldies!

Re: Junkers gāzes katli - kurš labāks?
Autors: DsKs ()
Datums: 04/03/2016 11:58

1.Atliektiem galiem
2.Es nemtu pasu letako 14kw ar ieksejo udens sagatavosanu,bet manuprat tava gadijuma varetu but 6m3 skaititajs un divi 24kw katli pec parametriem neieklaujas ( tipisks mans gadijums ) max pielaujama paterina ... tadel ir panemts tas kondensacijas 14 ( manuprat 14kw kondensacijas katlam nav iekseja udens sagatavosana un ir jaliek atseviski tvertne un atkal veidojas problema/izmaksas/vieta) ...
3.Ir,bet serviss ( jeb detalu pieejamiba ) cik esmu saskaries Junkeram ir plasakais

Re: Junkers gāzes katli - kurš labāks?
Autors: Krampis ()
Datums: 04/03/2016 12:38

Klau šo nesapratu - "tadel ir panemts tas kondensacijas 14"
kondensācijas katlu man točna nevajag, jo sākotnēji, kad runāju ar projektētāju, gāja runa par parastu turbo katlu.
Gāzes skaitītājs ir G-4, max 6 kubi.
Paldies!

Re: Junkers gāzes katli - kurš labāks?
Autors: DsKs ()
Datums: 04/03/2016 12:48

Es tikai pielauju tadu variantu ( jaredz tad precizs katla nosaukums )

Mana gadijuma ari bija 6m3/h skaititajs ... esosais 24kw katls ( 2.8m3/h ) un liku klat jaunu 14kw ar ieksejo karsta udens sagatavosanu,bet sagatavojot udeni vins iet ar 24kw jaudu,jeb pie pilnas noslodzes tie pasi 24kw ( 2.8m3/h ) ... kopa 5.6m3/h sanak,bet gazene uzskatija,ka jabut ir vismaz 10% rezervei pie maksimuma ... un liku 10m3/h skaititaju + jaudas palielinasanas piesleguma maksa ... bet savelkot kopa,man izdevigak bija samaksat par jaudas pieslegsanu,neka nemt kondensacijas katlu ( 14kw katla paterins ir 1.8m3/h ) + tvertne atseviski

Re: Junkers gāzes katli - kurš labāks?
Autors: DsKs ()
Datums: 04/03/2016 12:55

Mazam Junkers 14kw turbokatlam ar ieksejo udens sagatavosanu udens rezima katls iet ar 24kw jaudu ... un ari pec papiriem 14kw un 24kw parastiem katliem paterins ir 2.8m3/h , jeb vienads ...

Iespejams sis moments vel janem vera ... plus,ka gazene samera akli vel rekina gazes paterinu ... nem kw un kaut ko tur reizina nevis razotaja izdrukas

Re: Junkers gāzes katli - kurš labāks?
Autors: Krampis ()
Datums: 05/03/2016 10:39

A cik ~ bija maksa par jaudas palielināšanu?
Vai kaut kā šādi:
Dzīvokļa pieslēgums un jaudas palielināšana daudzdzīvokļu mājā, kas jau iepriekš ir gazificēta:
uzstādot dzīvoklī dabasgāzes apkures katlu un dabasgāzes pavardu 142,00 EUR

Re: Junkers gāzes katli - kurš labāks?
Autors: CH4 ()
Datums: 11/05/2016 21:18

Krampis Wrote:
-------------------------------------------------------
> Klau šo nesapratu - "tadel ir panemts tas
> kondensacijas 14"
> kondensācijas katlu man točna nevajag, jo
> sākotnēji, kad runāju ar projektētāju, gāja
> runa par parastu turbo katlu.
> Gāzes skaitītājs ir G-4, max 6 kubi.
> Paldies!


no pērnā gada 1. septembra jaunajos gazifikācijas projektos tikai un vienīgi kondensācijas katli, tā ka par atmosfēriskajiem katliem atceras šobrīd tikai tie, kas viņus jau lieto... viņu vajadzībām vēl kādu laiku tos varēs nopirkt, kamēr visas jevropijas noliktavas atbrīvosies...
un ja projektētājs piedāvāja 14KW kondensācijas junkeru, tad tur visticamāk gāja runa par Cerapur COMPACT ZSB14-1DE vai Cerapur SMART ZSB14-3CE... tiem abiem apkures jauda ir 14KW, tikai siltajam ūdenim papildus nāksies vēl boileri iegādāties...

Re: Junkers gāzes katli - kurš labāks?
Autors: Edgars12345 ()
Datums: 13/05/2016 13:14

Labdien!
Ir dzīvoklī (privātmājā) esoša sistēma ar vecu apkures katlu un vecu Junkers gāzes caurplūdes sildītāju ūdenim.
Gribu nomainīt to visu + caurules un radiatorus.
Pamatā tāpēc, ka apkures katls ir aizvēsturisks un arī vecais Junkers iet uz galu.
Kādus dzīvojamās platības parametrus man ir jāsagatavo piemērota kombinētā katla (caurplūde ūdenim + apkure) izvēlei? Saprotu tikai to, ka vajadzīgs atmosfēriskais/turbo katls un ka ar 14 kW vajadzētu pietikt.
Šādā gadījumā tak nav jāliek kondensācijas katls obligāti?
Katla novietojums mainās ļoti minimāli, par pārdesmit centimetriem.
Var arī rakstīt man uz e-pastu.

Pašreizējā: 4 no 5


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********    *******   **    **  **     **  ******** 
 **     **  **     **   **  **   **     **     **    
 **     **         **    ****    **     **     **    
 **     **   *******      **     *********     **    
 **     **         **     **     **     **     **    
 **     **  **     **     **     **     **     **    
 ********    *******      **     **     **     **    

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727