UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dienas jautājums :  Building.Lv Forums


!!!Ja vēlamies sameklēt vārda daļu, tad rakstam, piemēram, 'buvn*' - aiz vārda daļas pievienojot '*'

Pašreizējā: 5 no 8
Rezultāti 121 - 150 no 215
10 gadi
aakk
Un vēl, atradu vecu topiku par šo. tajā teikts ka spriegumam starp anodu un kontaktu jābūt 1.0-1.4v. man ir 0.56v, kas varētu liecināt ka anods ir beigts. smaka parādījās pirms pāris mēnešiem, un varbūt tieši dēļ beigta anoda, nevis otrādi? var kāds nokomentēt?
Forums: Inženiertīkli
10 gadi
aakk
Vai anoda vadiņa atvienošana eksperimenta nolūkos nekaitēs? uz pāris dienām, gribētu pārbaudīt vai vaina it tieši tajā. Ja smaka pazudīs, tad skaidrs - jāliek titāna. tiesa gan, pameklējot, šādai siltā ūdens tvertnei itkā neviens nepiedāvā. varbūt ir kādi universālie?
Forums: Inženiertīkli
10 gadi
aakk
Temperatūru turu augstu. sanāk ka anoda materiāls sadalās ar laiku, un tad parādās smaka?
Forums: Inženiertīkli
10 gadi
aakk
nu primāra vēlme man ir apmaisot ūdeni nogalināt baktērijas ar karstumu. lai to izdarītu vajag boilerī maisīt ūdeni, jo aukstā ūdens pieplūde manuprāt ir uz boilera apakšu. katrā gadījumā boilera apakšā parasti ūdens ir knapi remdens vai auksts. par to pārliecinājos skalojot boileri pa apakšā izvietoto ventili. ārā nāca sākumā remdens, tad auksts un tā skaloju minūtes 15. karstais ūdens kas atbil
Forums: Inženiertīkli
10 gadi
aakk
Jā, ir augšā vēl viena pieslēgvieta. starp pienākošo (auksto) un aizejošo karsto. tad pēc idejas man uz izejošā karstā jāuzliek trejzars un brīvais atzars caur sūknīti jāsavieno ar šo papildus cirkulācijas pieslēguma vietu. pārējais paliek pa vecam. cirkulācija boilerī notiks neatkarīgi no tā - tiek vai netiek lietots karstais ūdens. pareizi sapratu?? (sūknim protams laika relejs). un vai šāda
Forums: Inženiertīkli
10 gadi
aakk
ko tad tā lampa var sagrauzt? nav jau nekādi gamma stari :) tad jau saulē arī neko nevar turēt. pie tam lampu slēdzot pie sūkņa, tā deg tikai sūkņa ieslēgšanās laikā, jo ūdens apstrādei pietiek ar pāris sekundēm un nav jēga apstarot stāvošu ūdeni ilgstoši.
Forums: Inženiertīkli
10 gadi
aakk
un kā to cirkulāciju uztaisīt? man ir grīdas boileris junkers ST120. tur kāda apsaiste jātaisa, vai jālien biolerī? īsti nesaprotu kā to iekšā esošo ūdeni apmaisīt? un kādas izmaksas?
Forums: Inženiertīkli
10 gadi
aakk
tur tā lieta ka manā gadījumā udens ir ļoti labs un nekādi atdzelžotāji par vairākiem simtiem + uzturēšana nav vajadzīgi. meklēju ko vienkāršāku.
Forums: Inženiertīkli
10 gadi
aakk
Pie hm ieteikuma rakstīts: puvušu olu smaka divos gadījumos - H2S vai "Присутствие сульфурных бактерий, вырабатывающих сероводород. Обычно чувствуется в горячей воде" - precīzi mans gadījums. ieteikta hlorēšana vai cita dezinfekcija (efektu varētu dot lampa??). pagaidām lietoju citronskābi, kas nav dārgi, vienreiz mēnesī iebērt filtrā paciņu pa 20 sant. tikai nezinu kā tā iedarbojas
Forums: Inženiertīkli
10 gadi
aakk
Nekādi filtri nav, izņemot spoli 10 mikroni. ar dzelzi problēmu nav un cietība arī ir ok, tādēļ neesam likuši nekādus filtrus. osmozi likt uz visu, ja patēriņš ap 15 kubi mēnesī arī diez kas nav. uz dzeramo arī nedomāju likt, jo tējkannā lejam auksto un to uzvāram. smakas un garšas nav. drīzāk lielākais diskomforts ir ejot dušā vai mazgājot zobus ar silto ūdeni. smaka un garša ir pretīga. nezinu
Forums: Inženiertīkli
10 gadi
aakk
Radās problēma. dziļurbums. karstais ūdens no gāzes katla apsildīta boilera sāka stipri smirdēt un pat garšot slikti. aukstais nē. ieteica izskalot boileri un ierubīt maksimālo temperatūru. praktiski nekas nemainījās. pamēģināju iebērt padevē uz boileri paciņu citronskābes - palīdzēja uz kādām 5 nedēļām. tagad atkal tas pats. iebēru vēl vienu pačku. momentāls efekts. Varbūt kādam ir zināma ilg
Forums: Inženiertīkli
10 gadi
aakk
es pirms diviem gadiem pa kori pieskrūvēju 5cm platu kapara loksni, bet izskatās ka tā neko nedod. pa divām vasarām tās sūnas ir smuki saaugušas tāpat... it īpaši vietās kur saule netiek.
Forums: Ārdarbi
10 gadi
aakk
Tikai netaisi lielas šķirbas starp dēļiem. No personīgās pieredzes - stiprāka vēja laikā putina iekšā sniegu un lietus laikā arī viss slapjš. Es tagad aizšuvu pilnīgi ciet un ieliku lodziņus un nelielu ventilāciju - cita lieta.
Forums: Privātmāju būvniecība
10 gadi
aakk
nu cik esmu bijis citās mājās, visiem tas pats komplekts. firma kas lika man arī teica ka puse pilsētas ir šādi. tādēļ arī piekritu. uz to brīdi neko no tā nesapratu un arī citi varianti netika piedāvāti. viņi man lika visu kompleksi, sākot ar urbumu un beidzot ar apkuri. visām pārējām pozīcijām cenas bija ļoti labas... tādēļ tāda neizpratne. varbūt lai uzsūkni būtu garantija, tas obligāti jāko
Forums: Inženiertīkli
10 gadi
aakk
Izrādījās ka kaut kāds bojājums vadības paneļa shēmā. remontu piedāvāja par 55Ls. jauna kaste lētākajā internetveikalā - 160 Ls. Finālā man ieteica uzlikt visparastāko spiediena releju PM5 par nieka 11Ls. Nejūtu praktiski nekādu starpību darbībā. bišķi skaļāk klikšķ relejs. Remontētājiem izteicu frāzi, kas sākas ar burtiem P un N. Jautājums tāds - kāda X pēc vispār tautai tiek piedāvāti tik d
Forums: Inženiertīkli
10 gadi
aakk
Labrīt. Šorīt nosprāga ūdenspiegāde. dziļurbums ar grundfos sūkni un vadības paneli cu301. panelim nedeg neviena indikācija un iekšā klikšķ relejs apmēram 2x sekundē. un protams ūdens nav. kas varētu būt par problēmu?
Forums: Inženiertīkli
11 gadi
aakk
Jā, āra sensors to taisa, kad ir zem nulles, ieslēdz cirkulāciju!! kopš pēdējās nakts pirms 4 dienām kad bija -1, klusums, cirkulācijas nav. kaut kāds pretaizsalšanas pasākums laikam.
Forums: Dienas jautājums
11 gadi
aakk
Katls Junkers 24kw. iestatījumos varu iestatīt tikai laikus, kad apkurei vai ūdenim uzturēt temperatūru. mazais puļķītis ir uz minimālo, 15 grādiem, kas nozīmē ka virs +15 apkures nebūs. bet ja nogriezts apkures loka kloķis uz nulli, tam it kā vajadzētu nozīmēt, ka negribu vairs apkuri!!! varbūt ir kāds servisa režīms, kurā var noteikt nosacīto minimālo temperatūru arī šajā situācijā, kad ir nogr
Forums: Dienas jautājums
11 gadi
aakk
Kā gāzes katlam atslēgt apkures loku, jo vakar pagriezu apkures kolķi līdz galam pa kreisi, lai atslēgtu apkuri un no rīta liels bija mans pārsteigums, ka katls tomēr strādāja - cirkulācija notika! kādēļ?? varbūt tāpēc ka pa nakti bija -1C un tur kaut kāda aizsardzība nostrādā? gribētos šito pašdarbību atrubīt. jēga tērēt enerģiju lai dzenātu aukstu ūdeni.
Forums: Dienas jautājums
11 gadi
aakk
Jā, ķīmiskie dībeļi super lieta - hermētiski un izturīgi, tikai diezgan dārgi. viena pistoles tūba ap 8Ls. vienkāršāk parastajā dībelī iespiest silikonu, un tad skrūvi.
Forums: Ārdarbi
11 gadi
aakk
Tā arī izdarīju - 24L vertikāli pie sienas, izmantojot tam esošos stiprinājumus. sūknis tagad slēgājas krietni retāk. viss OK. Pazuda arī nelielā smaka kas bija aukstajam ūdenim . Varbūt tajā vecajā traukā bija iemetusies kāda sēra baktērija.?
Forums: Inženiertīkli
11 gadi
aakk
diez vai dībeļu vietās saies tik daudz ūdens, lai sasalstot saplēstu betonu. mājas pamatiem taču arī zem zemes līmeņa urbj caurumus lai piestiprinātu ar dībeļiem putuplastu, un nekas ļauns nenotiek.
Forums: Ārdarbi
11 gadi
aakk
Jā, jāpērk būs citā santehnikā 18 vai 24l horizontālais kam ir maināmas membrānas, jāpieskrūvē pie grīdas un miers. būvējot tie svoloči acīmredzot uzlikuši pašu lētāko mēslu.... kaut gan jauni tagad maksā ap 15Ls. cik viņi tur ietaupīja? 5Ls?
Forums: Inženiertīkli
11 gadi
aakk
Nu tas zilais ir uz ienākošā ūdensvada no dziļurbuma. Aizgriežot to ciet, sāk pulsēt ūdens spiediens. To lika santehniķi kas taisīja visu sistēmu, urbumu ieskaitot. Vajadzētu būt pareizajam, tik tas paskats tagad tāds šaubīgs...
Forums: Inženiertīkli
11 gadi
aakk
KHE, paldies, nomierināji. tad sanāk ka ūdens iet caur gumiju, un caurrūsējot korpusam nekādi plūdi nenotiks? es gan nekādas skrūves neredzu. pielikšu linku ar bildēm. pirmajā bildē ienākošais ūdensvads ar aprūsējušo tvertni par kuru ir bažas, otrā bildē boilera izplešanās trauks, par kuru sākās šī diskusija. varbūt vari pakomentēt..
Forums: Inženiertīkli
11 gadi
aakk
nu tas noteikti ir pagaidu variants. kad būs uz kādu nedēļu tukša māja, tad skrūvēšu pareizo. kādu laiku taču turēs? man tas otrs bačoks arī satrauc. itkā pareizais, bet norūsējis pa 5 gadi no ārpuses...varbūt to arī mainīt?
Forums: Inženiertīkli
11 gadi
aakk
ūdensžurkas varētu noindēt tikai gadījumā, ja tām nebūtu pieejams ūdens. bet parasti tas ir pieejams un nekāda žurku inde nelīdz. ir mēģināts. Kurmjus - tikai ar slazdiem . paša pieredze..
Forums: Ārdarbi
11 gadi
aakk
nācās uzlikt to pašu sarkano elbi, jo cik tad ilgi sēdēsi bez karstā ūdens.. Jā, smaka neliela ir, bet tai pēc idejas vajadzētu ar laiku pazust. nevar jau tā gumija gadu izdalīt smaku. un pārtikā jau karsto ūdeni neviens neizmanto. priekšspiediens bija 1,5 bar pa 4 bar vārstu diennakts laikā izpil kādi 300ml spainī. Vēl tāds trauks stāv uz ienākošā ūdensvada, tādā zili zaļā krāsā ar manometru
Forums: Inženiertīkli
11 gadi
aakk
OK apskatījos. bet kāda tur principiālā atšķirība? tajos ūdenim paredzētajos ir kaut kāds antibakteriāls pārklājums, vai kāda tehniskas dabas īpašība? kas notiktu ja ūdenim uzliktu apkurei paredzēto? tiem pēc idejas vajadzētu būt izturīgākiem, pie tam cena nedaudz mazāka, bet tas nav galvenais. gribu saprast atšķirību.
Forums: Inženiertīkli
11 gadi
aakk
Paldies. Vēl radās diskusija par to kādu izplešanās trauku likt - it kā ELBI esot labi, man ieteica ņemt (sarkanā krāsā). cits atkal saka ka to nevar likt, jo tas paredzēts apkurei. kāda tur īsti ir atšķirība? Vārsts tika iemontēts. teica gan ka arī 4bar būs pietiekoši, jo man ūdensvada spiediens uz 3 bar uzstādīts.
Forums: Inženiertīkli
Pašreizējā: 5 no 8

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.