UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dienas jautājums :  Building.Lv Forums


!!!Ja vēlamies sameklēt vārda daļu, tad rakstam, piemēram, 'buvn*' - aiz vārda daļas pievienojot '*'

Pašreizējā: 6 no 8
Rezultāti 151 - 180 no 215
11 gadi
aakk
Tas ir sienas katls. no tā nāk ārā 4 trubas - 2 uz apkuri un 2 uz boileri. pie boilera ir izplešanās trauks bet vārsta nav. vai tas ir pareizi?
Forums: Inženiertīkli
11 gadi
aakk
Tātad katlā ir uz apkures loku, bet uz boileri vajag likt papildus? Un vai vispār ir dzirdēts ka gāzes katls būtu pārvārījis kādu boileri, jo man sanāk paliels čakars lai iebāztu to vārstu virknē boilerim pienākošajā trubā. tātad - ar ko riskēju pagaidām bez tā vārsta boilerim??
Forums: Inženiertīkli
11 gadi
aakk
nu lūdzu vismaz īsu principa izskaidrojumu..
Forums: Inženiertīkli
11 gadi
aakk
Sveiki. Kā īsti ir ar gāzes apkures katlu - vai tam ir iebūvēti drošības vārsti pret pārspiedienu, lai nojukušu temperatūras devēju dēļ netiek uzvārīta apkures sistēma vai karstā ūdens boilers. un vai vispār tā var notikt. varbūt tie vārsti jāliek atsevišķi gan uz karsto ūdeni, gan apkuri? vai tas tikai malkas katlu gadījumā? katls Junkers ZSE 24-4.
Forums: Inženiertīkli
11 gadi
aakk
Nu bet taču eseskā ir speciāla nodaļa - būvmateriāli/ plastīts. tur biezā slānī piedāvājumi par normālu ciparu.
Forums: Dienas jautājums
11 gadi
aakk
es no ārpuses starp rāmi un ārējo palodzi ieurbu 3mm caurumu loga rāmja balsta kvadrātā, kurš vidū ir tukšs, un piepūtu tos ar putām. problēma pazuda kā nebijusi. un kā nu ne, ja tā padomā - palodžu līmenī iekštelpu no āra atdala tikai šis tukšais kvadrāta profils. nav brīnums ka caur viņu caursalst pie lielākiem mīnusiem.
Forums: Vēlos uzzzināt
11 gadi
aakk
taisnība ir ar to neiešanu uz būvvaldi, jo mazāk sūdu kustini, jo mazāk smird. liela daļa dzīvo kā ir, lai neradītu sev liekas problēmas. bet te laikam par vēlu - pats sevi nostučīji. vieglākais tiešām laikam rekonstrukcija, pēc tam nodošana eksplUAtācijā.
Forums: Dokumenti
11 gadi
aakk
tad sanāk, ja mājai nav atsevišķa zemējuma vada, tādu likt nav jēga?
Forums: Inženiertīkli
11 gadi
aakk
pie reizes gribēju uzjautāt - bija gāzes apkures sistēmā nokritis spiediens un gāzes katls izdeva nenormālu skaņu, bija dzirdams jau ārā. momentā katlu izslēdzu, nezinu cik ilgi viņš tā bija bļāvis jo nebiju mājās. palielinot spiedienu viss ok līdz šai dienai. Jautājums - kas tā bija par skaņu - sūknis vai kas cits un vai tas kaitēja sistēmai??
Forums: Dienas jautājums
11 gadi
aakk
nu bet tak autobildā ir vismaz divreiz gadā riepu testi publicēti. tur notestē praktiski visus zīmolus. atliek veltīt pusstundu lai izlasītu un saprastu ko vajag.
Forums: Dienas jautājums
11 gadi
aakk
161. laka
Sveiki. Iesakiet lūdzu kādu laku izmantot iekšdarbos koka spundēto dēļu lakošanai. vajadzētu pilnīgi bez smakas, jo māja apdzīvota, un jāapstrādā viss bēniņu stāvs ap 150kv.m dēļi. varbūt ir kāds cits līdzeklis koksnes aizsardzībai un faktūras izcelšanai?
Forums: Iekšdarbi
11 gadi
aakk
162. Re: burka
ja normāli sacukurojies tad ar 40 nepietiks, savukārt karsējot vairāk, medus zaudēs daudz no savām īpašībām un pārvērtīsies par vienkāršu cukura aizstājēju :)
Forums: Vēlos uzzzināt
11 gadi
aakk
ja nav kur likt cenu starpību starp šo katlu un parasto, tad labāk noziedo to labdarībai, jo atpelnīt to uz kondensācijas rēķina ir nereāli...
Forums: Dienas jautājums
11 gadi
aakk
Neliels offtopic, bet man tieši blakus vienai mājai otrā stāvā tikai jumta logi - 14 gab. Tur taču var nojūgties no virināšanas un tīrīšanas, it īpaši ja piesalst gumijas vai vienkārši slinkums. Viss birst istabā. Par siltumnīcas efektu vasarā vispār nav vērts runāt. īsāk sakot - laimīgi viņi nav. Secinājums - nu i na*uj tos jumta logus, ja ir iespēja vēl pārdomāt.
Forums: Iekšdarbi
11 gadi
aakk
man ir junkers 25kw katls un 120L boilers, tāds kantains uz grīdas liekams. vienmēr ir pieticis, četri cilvēki bez pauzēm dušā, un nekas . katls gan visu to laiku šņāc uz pilnu klapi, bet piesilda bez problēmām. ja būtu švakāks katls, varbūt nepietiktu, nezinu.
Forums: Inženiertīkli
11 gadi
aakk
jā, matemātika te dažiem smagi klibo. normālā situācijā ventilators darbojas labi ja 20 % no kopējā laika. tātad resurss 30000h ir milzīgs. pašam ir divi, jau piektais gads un nekas. arī bija no lētā gala, ap 7Ls.. domāju ka vienkārši brāķis gadījies. un vēl viņus labāk likt horizontāli, un jāskatās lai ir ar gultņiem nevis plastikāta buksēm.
Forums: Inženiertīkli
11 gadi
aakk
tā arī darīšu, vienīgi negribas ņemt nost, pēctam jāgaiso... Bet vispār dīvaini, ka pārklājuma krāsa tik viegli padodas no telpas mitruma. radiatoram tikai 4 gadi, tur pat blakus stāv veļasmašīna 14gadi veca, nekāda vaina. diez vai tai bleķi korpusam biezāki. mistika..
Forums: Inženiertīkli
11 gadi
aakk
Tāda problēma. Vannasistabā ir kermi plānais radiators, kuram no apakšējās malas sāk lobīties nost krāsa un apakšā rūsa. laikam no tā ka vasarā tur lielāks mitrums. Kā vislabāk šo novērst, jo negribās sagaidīt brīdi kad caurrūsēs un sāks tecēt. Vai arī es lieki uztraucos un tās sieniņas ir pietiekami biezas?
Forums: Inženiertīkli
11 gadi
aakk
un vēl par projektu - vari kaut 10 reizes visu pārprojektēt, jebkurā gadījumā nodzīvojot mājā pāris gadus sapratīsi, ka to varbūt vajadzēja tā, bet to atkal šitā. tas ir neizbēgami. nekad nekas nebūs ideāls un piemērots visam mūžam.
Forums: Projektu apspriešana
11 gadi
aakk
es atvainojos, bet topika autors sākumā aizgūtnēm stāstīja ka kredītu ņemt daudz prāta nevajag, bet tagad taisās aizņemties 30k? ņestikovočka, odnako. viens gan ir skaidrs kā te saka daži + personīgā pieredze - es arī cerēju ka uz visu aizies 60k un varbūt paliks pāri, bet reāli sanāca 90. manuprāt arī labāk taisīt nedaudz pieticīgāk, bet visu uzreiz, ieskaitot bruģi, žogu u.t.t, nevis čikāties g
Forums: Projektu apspriešana
11 gadi
aakk
un vēl radās jautājums, kādēļ tad ražotāji negradē analogās termogalvas ar grādu skalu, bet ar mistiskiem cipariem no 1-5 vai 6 ?
Forums: Inženiertīkli
11 gadi
aakk
nu jā, dzīvoklī, kur ir atsevišķa uzskaite un netiec pie katla, šis ir vislabākais risinājums.
Forums: Inženiertīkli
11 gadi
aakk
ZX, tieši tā. vienīgi tām manuālajām galvām precizitāte laikam nav visām vienāda, jāmēģina piešauties. Doma par šiem ienāca, jo nav baisi dārgi, man 1 stāvs, pieci radiatori, vēl trim var nelikt, jo tie ir vannenē, pie dušas un vējtverī. pie izbūves mani sabaidīja ar izmaksām, ja katrā telpā liktu pie sienas pulti temperatūras regulēšanai, tāpēc sākotnēji izvēlējos šo vienkāršāko variantu.
Forums: Inženiertīkli
11 gadi
aakk
man arī palasot šo radās doma aprīkot radistorus ar tādām termogalvām. lai arī gāzes katlam ir tur tie līkņu regulatori u.t.t, pats viņš regulējas tikai no āra temp. devēja, un telpās temperatūra mēdz diezgan daudz atšķirties atkarībā no tā, kur iespīd saule. No rīta ja saulains vienā istabā - pa karstu, vakarā - otrā, nākošā dienā saules nav, jau pa aukstu, atkal jāskrien grozīt katls. Varbūt uz
Forums: Inženiertīkli
11 gadi
aakk
nu ar to pretvārstu jau minēju, ka telpa vēdināsies tikai kad ventilators ieslēgts, ja nav atsevišķa vada taimer barošanai. bet apkures telpai laikam pat labi ka tā - vairāk svaiga gaisa, kaut gan ir zem durvīm ventilācijas sprauga. tik tiešām nav nekāda risinājuma, lai ventilācija darbotos pareizi? jo kad dzīvoju daudzstāvenē, visas ventilācijas lūkas vilka gaisu ārā bez vārstiem, taimeriem un v
Forums: Inženiertīkli
11 gadi
aakk
nu un tad rodas jautājums uz kāda principa tad strādā ventilācijas stāvvadi 5 vai 9 stāvu mājās? es taču skaidri un gaiši uzrakstīju, ka runa ir par ventilāciju, jo vārdu "skurstenis" minēju tikai tādēļ, ka nezinu kā savādāk nosaukt to izstrādājumu kas paceļas virs jumta un sevī satur ventilācijas šahtas, vai cukas, sauciet kā gribat. telpā taču parasti vienmēr ir siltāks kā ārā, tātad
Forums: Inženiertīkli
11 gadi
aakk
katra cuka ir atsevišķa, uz katru telpu sava. skursteņa galā nekā nav - ja skatītos no apakšas, redzētu debesis. nesaprotu kapēc gaisu nevis velk ārā, bet pūš telpā.
Forums: Inženiertīkli
11 gadi
aakk
178. vilkme
Sveiki. man šāda problēma - ir skurstenis no fibo ar čaulu un blakus trīs ventilācijas cukas. ar skursteni viss o.k., bet ar ventilācijām ir tā, ka gaisu nevis velk ārā, bet pūš iekšā telpā. virtuvē un katla telpā ir caurums pa taisno skurstenī, bet līdz tualetei kādi 60cm gofra. vertikālais augstums no caurumiem līdz augšai 4m. kur ir problēma? tā ir neatkarīgi no gadalaika un apkures. ziemā tua
Forums: Inženiertīkli
11 gadi
aakk
vot tieši tādēļ es neko nefotogrāfēju. tā teikt - mazāk zini, ciešāks miegs.
Forums: Iekšdarbi
11 gadi
aakk
nu man arī tie 3m laidumi nagloti tikai galos. kā to savilkšanu veic? ja pievilkšu 1 dēli pie otrā, tad šķiba parādīsies vienu dēli augstāk, kur tā nebija. vai tad ir iespējams ar "neko" aizpildīt telpu? un vai nevajadzēs baigo spēku lai saturētu tos dēļus kopā, kamēr ieskrūvē skrūvi?
Forums: Dienas jautājums
Pašreizējā: 6 no 8

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.