UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.

!!!Ja vēlamies sameklēt vārda daļu, tad rakstam, piemēram, 'buvn*' - aiz vārda daļas pievienojot '*'

Iet uz lapu: 12345...PēdējāNākošā
Pašreizējā: 1 no 17
Rezultāti 1 - 30 no 487
14 gadi
Pow
Man vislētākā sanāca IF. Skatījos arī BTA un Balta.
Forums: Dokumenti
14 gadi
Pow
14 gadi
Pow
Man ir fotogrāfija kā tas izskatās Thermia siltumsūkņiem. Diemžēl te nevar ielikt.
Forums: Dienas jautājums
14 gadi
Pow
James Randi FTW!!! Es jau šito postēju citā tēmā, bet lūdzu vēlreiz: Un vēlreiz iedodu norādīti tiem, kas nezin vārda zinātne definīciju: Hint: tam nav nekāda sakara ar super precīziem mēraparātiem un austām tehnoloģijām.
Forums: Vēlos uzzzināt
14 gadi
Pow
> Man joprojām ir jautājums, kā neklātienē var noteikt mājas āderu tīklu? LaurisV: mans jautājums, savukārt, ir - kā var noteikt kaut ko, kas vispār dabā neeksistē, pilnīgi neatkarīgi no tā vai to dara klātienē vai neklātienē.
Forums: Vēlos uzzzināt
14 gadi
Pow
Piekrītu Antiņam. Nu cik ilgi var šito āderu tuftu dzīt? Vienkārši apbrīnoju tos cilvēkus, kas par šito maksā naudu. Kaut kas līdzīgs astroloģijas biznesam.
Forums: Vēlos uzzzināt
14 gadi
Pow
Pitagora teorēma vēl nekad nav pievīlusi. Lai mērnieks ar visiem instrumentiem nospraustu šķībi, laikam ir jābūt reālā pālī. Bet tā kā merniekus tev vajag pēc noteikumiem, tad lai viņi nosprauš un tu pārbaudi, ņemot talkā Pitagora teorēmu.
Forums: Dienas jautājums
14 gadi
Pow
Esmu lietojis visādas CFL ekonomiskās spuldzes - philips, osram, pila, megaman, noname ķīniešu. Kādu 5 gadu laikā izdegušas ir tikai 2 ķīniešu. Vienai laikam nosvila barošana. Attaisīju vaļā, acīmredzamu problēmu neredzēju, izmetu ārā. Otrai arī laikam barošanas vaina, jo bija tāds efekts, ka ieslēdz, bet nekas nenotiek, tad viņu maigi padauzot dažreiz iedegās tomēr. Toties problēma, kas ir vis
Forums: Iekšdarbi
14 gadi
Pow
"Man it kā rekomendē uz 450m un 32 diametrā. Kā labāk strādās ss? Ar 2 vai vienu?" dzincha: skaidrs, ka divas. Ja gribi normāli sarēķināt, tad jārēķina head loss un jāskatās cirkulācijas sūkņa parametrus siltumsūknim. Jo mazāka pretestība trubās, jo labāk. Ja būs pārāk liela pretestība, tad cirkulācijas ātrums būs par zemu un attiecīgi tik daudz siltuma nevarēs paņemt laika vienībā,
Forums: Dienas jautājums
14 gadi
Pow
Nezinu par kādu turbo rakšanu tu runā. 400m dienā ar mazo kausu ir pilnīgi elementāri. Protams, ka ar aizbēršanu - rokot blakus nākamo tranšeju, iepriekšējo ber ciet. Viss notiek vienlaicīgi. Nekāda blietēšana man nebija vajadzīga. Patreiz no zemes nāk +3 grādi, tā ka viss ir kedās.
Forums: Dienas jautājums
14 gadi
Pow
Laikam ar plato kausu rakt nav izdevīgi, jo man ar šauro kausu ieraka 2x ātrāk. Varbūt no racēja atkarīgs. Ar lāpstu, protams, galīgi garām.
Forums: Dienas jautājums
14 gadi
Pow
Diemžēl man arī labas ekonomiskās (Philips) mirgo izslēgtas. Vainīgi, protams, paralēlie slēdži. Tagad vairs sienas nelauzīšu un nepārtaisīšu. Acīmredzot, vajdzēja tos paralēlos vadus likt tālāk vienu no otra, t.i. nevis lietot 2-dzīslu kabeli, bet 2 kabeļus. Interesanti, ka lēti ķīniešu sūdi (ekonomiskās lampas) nemirgo. Lieljaudas LED (3W CREE GU10) ar paralēlajiem slēdžiem viss kārtībā - n
Forums: Inženiertīkli
14 gadi
Pow
Ja fāzes apmaina vietām, kompresors griežas pretējā virzienā. Paliek traki skaļš un karsts. Domāju, ka viņam tas nav īpaši veselīgi. Siltumsūknis to iedetektē un displejā parāda. Man tā vienreiz ir bijis, bet pats nebiju objektā uz vietas, tikai zinu tik cik celtnieki pastāstīja. Ja pazūd viena fāze, it kā nekas nenotiek. Viņam ir aizsardzība. Mani Latvenergo ik pa brīdim šitā padirsina. Vismaz
Forums: Inženiertīkli
14 gadi
Pow
fx10: ja jau zīmējies, tad ir vērts arī pateikt telpu temperatūru.
Forums: Dienas jautājums
14 gadi
Pow
"...kaa jau teicu ieprieksh atshkjiribu var pamaniit no bluray bet netaisos par filmu 30ls maksaat..." Eu, kas ir, torrentu kačājot tagad jāmaksā 30ls par x264 bluray ripu? Sviests.
Forums: Inženiertīkli
14 gadi
Pow
"Par ātras kurstības atainošanu - plazmas modeļiem (jebkuram jaunajam Panasonic, LG un Samsung) ir 600 Hz procesors, resp. attēls tiek atjaunots ar 600 Hz. Gribētos redzēt kaut vienu LCD tuvu kaut trešdaļai no šitās vērtības." aaaa: 600Hz ir subfield drive frekvence. Tu to vari saukt par attēla atjaunošanu, es to saukšu par pikseļu mirgošanas frekvenci. Plazmas tehnoloģijai ir tāds
Forums: Inženiertīkli
14 gadi
Pow
37$ ar visu šipingu uz Latviju. Barokli nopērc pats Latvijā, piemēram Argusā. Tie viņiem ir mēsli, attaisīju vienu vaļā - labāk nebūtu taisījis :) Varbūt apgaismojumam būs labāk warm white: Skaties pats. Manuprāt nav tik dārgi. Nopērc abus un salīdzini. Ja galīgi nederēs varēsi kaut kur citur ielikt, piemēram mašīnai kādu šķūningu :)
Forums: Iekšdarbi
14 gadi
Pow
Nu tak paņem un nopērc iekš ebay. Tas kas tevi interesē ir "5m smd led strip light". Es tādas pirku āra apgaismojumam (mitrumnecaurlaidīgā plastmasas caurulītē). Nāk sarullētas tādā ka oldskool lentu magnetafona spolē. 12V 2A barošana uz 5m. Ņem vērā, ka gaismas spektrs gan nebūs nekāds superīgais, kā jau LED. Tās resnās trubas ziemassvētku āra apgaismojumam, ko te LV veikalos ti
Forums: Iekšdarbi
14 gadi
Pow
Mani pagaidām -21 nebaida. 16kW siltumsūknis mierīgi apsilda 320m2 māju bez visādiem kamīniem. Iekšā 22-23 grādi. Pagaidām viss rullē bez TENu palīdzības (man viņi ir atslēgti). BRINE IN gan ir nokrities līdz +3.
Forums: Inženiertīkli
14 gadi
Pow
Blame Canada!
Forums: Inženiertīkli
14 gadi
Pow
Maina COP un minimālo āra kontūra temperatūru pie kuras viņam ir jēga strādāt.
Forums: Inženiertīkli
14 gadi
Pow
MW, kas tev tas pa siltumsūkni? Copeland ZR48K3 kompresori ir paredzēti gaisa kondicionieriem, nevis apkurei. Iztvaikošanas temperatūra viņiem ir +5 grādi, kondensācijas temperatūra +50 grādi. Apkures kompresoriem šīs temperatūras tipiski ir attiecīgi -7 un +35 grādi un darbojas ar R407C vai R134a gāzi.
Forums: Inženiertīkli
14 gadi
Pow
Grīdās spiediens normāls, gaiss nav sistēmā?
Forums: Inženiertīkli
14 gadi
Pow
Inese, bet iedomājies, ka šķidrums cirkulē ĻOTI ātri. Laika vienībā doto siltuma daudzumu (kas ir konstants) apmainīs lielāks daudzums šķidruma, attiecīgi temperatūras starpība ieejā un izejā būs mazāka. Vienāda tā temperatūru starpība, protams, nebūs. Bet palielinoties cirkulācijas ātrumam, samazinās temperatūras starpība un ļoti lielos ātrumos tā starpība būs tuvu nullei.
Forums: Inženiertīkli
14 gadi
Pow
v_t, vai tādus logus rūpnieciski kaut kur ražo? Tu domā koka divdaļīgu, kur iekšā pakete, tad liela gaisa sprauga un ārā stikls?
Forums: Privātmāju būvniecība
14 gadi
Pow
Siltumsūknī tev pienāk silto grīdu turpgaitas un atpakaļgaitas trubas. Paņem un nomēri to temperatūru ārpus siltumsūkņa korpusa. Ja tur atpakaļgaita tiešām ir 32 grādi, tad meklē vainu silto grīdu sistēmā. Regulē plūsmu katram lokam. Mēri katram lokam temperatūru. Tev galvenais ir saprast, vai tie 32 grādi atpakaļgaitā atbilst patiesībai, par ko es stipri šaubos.
Forums: Inženiertīkli
14 gadi
Pow
Piekrītu, ka apkures loka cirkulācijas sūkni nav korekti rēķināt iekšā, jo pirmkārt viņs darbojas visu laiku, arī tad, kad kompresors nedarbojas; otrkārt citām apkurēm arī tāds ir. Es to rēķināju tikai tāpēc, ka parsti datos ražotājs uzrāda COP ar abiem sūkņiem, un lai pārliecinātos, ka mans aprēķinātais pilnībā sakrita ar ražotāja uzrādīto. "ka SS ir vecāks modelis ar citu kompresoru (n
Forums: Inženiertīkli
14 gadi
Pow
Reku tabuliņa, ko kādreiz rēķināju savam siltumsūknim. Kompresors ZH45K4E-TFD, cirkulācijas sūkņi 0.205kW grīdām, 0.400kW āra kontūram (Thermia Diplopmat TWS 16). COP iekļauj cirkulācijas sūkņus. .............-25.0...-20.0...-15.0...-10.0...-5.0.....0.0......5.0......7.0......10.0 ---------------------------------------------------------------------------------------- 35.0 |....2.35....2.
Forums: Inženiertīkli
14 gadi
Pow
aaaa: ideāli būtu, ja brine in un brine out būtu vienādi un šķidrums cirkulētu zibens ātrumā. Praksē ir jāmeklē zelta vidusceļš, jo lai panāktu lielāku plūsmu, vajadzīgi jaudīgāki sūkņi.
Forums: Inženiertīkli
14 gadi
Pow
"jo man Thermia pārstāvji īstenībā pašā sākumā priecājās, ka tā starpība ir tik liela, teica, ka tas rāda, ka efektīvi ss strādā" Tas tikai liecina, ka viņi nesaprot ko runā. "Katrā ziņā manā manuālī gan nekas tāds nav rakstīts, laikam Thermia domā, ka lietotājam tas nav jāzina, to jāzina uzstādītājiem" Vienīgā vieta, kur tas ir teikts uzstādīšanas manuālī ir pie Troubles
Forums: Inženiertīkli
Iet uz lapu: 12345...PēdējāNākošā
Pašreizējā: 1 no 17

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.