UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.

!!!Ja vēlamies sameklēt vārda daļu, tad rakstam, piemēram, 'buvn*' - aiz vārda daļas pievienojot '*'

Pašreizējā: 14 no 17
Rezultāti 391 - 420 no 487
17 gadi
Pow
Droši vien tāpēc, ka no laukiem :)
Forums: Privātmāju būvniecība
17 gadi
Pow
kvazi, no kurienes tu lasi tos skaitļus? Sūkņiem ir indikatori? Vai tā ir jauda vatos? Es gan nesaprotu tā īsti kāpēc ārējam cirkulācijas sūknim būtu jādarbojas gaidīšanas režīmā. Man ir vecais Thermia Diplomat TWS un ārējais sūknis darbojas tikai tad, kad darbojas kompresors.
Forums: Dienas jautājums
17 gadi
Pow
Nu tad paraadi man _kur_ panjemt COP 0/35 tam CO2 siltumsuuknim.
Forums: Dienas jautājums
17 gadi
Pow
Miko, Eiropas standarts ir EN 255. COP 0/35, saskanjaa ar EN 255 standartu, noraadot vai ir iekljauta cirkulaacijas suuknju jauda, ir jaanoraada, lai vareetu saliidzinaat dazjaadu kompaaniju siltumsuuknjus.
Forums: Dienas jautājums
17 gadi
Pow
SPF, atskjiriibaa no COP, nav objektiivs raadiitaajs, jo tas ir atkariigs no aara temperatuuras visu gadu. Austrieshi reekjina taa, vaacieshi shitaa un amerikaanji taa. Atvaino, bet tas nav nopietni. Vai Mersedess arii automashiinaam tehnisko informaaciju neuzraada vispaar pienjemtaas meervieniibaas? Piemeeram, sezonaalais griezes moments :) Vai tieshaam ir tik gruuti uzraadiit COP 0/35?
Forums: Dienas jautājums
17 gadi
Pow
Nu caurules vajag gan vienaa, gan otraa gadiijumaa.
Forums: Dienas jautājums
17 gadi
Pow
jaunais, miegs man naak, vienkaarshi es esmu citaa laika zonaa. Protams, tev taisniiba, saliidzinot ar variantu, kad nostraadaatais gaiss tiek vienkaarshi izpuusts aaraa, tie aparaati rullee. Bet +- pa to pashu naudu var nopirkt normaalu divpuseeju siltummaini, kas ir daudz labaaks risinaajums. Vieniigi trubas vairaak jaavelk.
Forums: Dienas jautājums
17 gadi
Pow
Es nesapratu tavu jautaajumu. Vienpuseejam aparaatam ir truukumi: - Iekshaa naak auksts gaiss, kas nav komfortabli. Un taapat tas gaiss ir jaasilda. - Telpaas ir negatiivs gaisa spiediens. Domaat, ka uz taa aparaata reekjina var palielinaat siltumsuuknja efektivitaati un samazinaat kontuura garumu ir nepareizi. Ar ko tad tiek sildiits tas aukstais gaiss, kas naak iekshaa? Taa ir taisniiba t
Forums: Dienas jautājums
17 gadi
Pow
Par ventilaacijas aparaatiem, kas pieejami SS (Nibe, Thermia) arii tika runaats sheit (skat veelaakus ierakstus). Secinaajums - galiigi garaam.
Forums: Dienas jautājums
17 gadi
Pow
Inese X, nekad nav +10C. Ir jāskatās tad, kad kompresors darbojas. +10C ir tāpēc, ka kompresoram nedarbojoties istaba silda antifrīzu, un tāda temperatūra tiek nolasīta (termometrs ir siltumsūknī). Uzej uz BRINE IN, ieej iekšā un dabūsi grafiku. Tad pabrowsē ar +- pa grafiku, līdz nonāc līdz zemākajai temperatūrai. Tā būs īstā zemes temperatūra. lietotajs, paldies. Kautkad noteikti aizbraukšu,
Forums: Dienas jautājums
17 gadi
Pow
Lūdzu parādi aprēķinus kā tas sanak letāk par gāzes apkuri (ar kondensācijas katlu un siltajam grīdām). Bilde majas lapā arī tāda, kas uzticību nevieš - ledus klucis ārā. Gribētu dzirdēt no kāda īpašnieka cik tad ir ienākošā temperatūra kompresorā šādā laikā (-20C). Nemēģinu nodirst, vienkārši šo to saprotu no kompresoriem, kas tiek izmantoti siltumsūkņos (konkrēti arī šaja modelī ir tas pats Co
Forums: Dienas jautājums
17 gadi
Pow
Nezinu kāds tev dizains un funkcionalitāte vajadzīgi, bet es tādas lampas ar maināmu leņķi pirku Krūzā pa ~2.30Ls gabalā. Tās ir paredzētas 12V, tāpēc ir jānopērk patrona 220V (~0.40Ls turpat) un viss. Izvēle arī diez gan liela. Es gan nezinu, varbūt tās pieder tevis nosauktajai grupai "vienas un tās pašas prastās lampas".
Forums: Dienas jautājums
17 gadi
Pow
Cik tad maksā termogrāfija? Es principā neatteiktos. Nu tīri intereses pēc. Izstādē redzēju tos NEC aparātiņus. Laba manta, bet dārgi.
Forums: Dienas jautājums
17 gadi
Pow
krutsdzheks, ja tu esi pārdevējs, tad nesaproti ko pārdod. Skaidrs, ka kompresors ir vajadzīgs. Kompresors nenēsā siltumu, bet gan saspiež gāzi, atdodot siltumu siltumnesējam (ūdenim), kas cirkulē radiatoros/grīdās. Un ja arī tai CO2 zondei nav vajadzīgs cirkulācijas sūknis, tad radiatoriem/grīdām tas noteikti ir vajadzīgs. Nu apskatījos to "livadaten" Heliotherm mājas lapā. Gribētu z
Forums: Dienas jautājums
17 gadi
Pow
krutsdzheks tiešām vairāk izskatās pēc pārdevēja. Bet CO2 tehnoloģija izskatās interesanta. Pameklēju rakstus internetā, izskatās, ka COP sanāk aptuveni tāds pats kā klasiskajiem siltumsūkņiem (ar antifrīza kontūru). Tā COP reklamēšana gan ir nedaudz smieklīga. 5.6 gada vidējais COP izklausās nereāli. Ja tas ir cop 0/30C tikai kopresoram, tad jā, tas ir reāli. Manam siltumsūknim kompresoram (
Forums: Dienas jautājums
17 gadi
Pow
Nedaudz smieklīgi, ka šajā tēmā kāds piemin Kirby. Pirmkārt viņš ir neadekvāti dārgs, otrkārt ļoti smags. Šeit cilvēki kā reizi risina otro problēmu, lai nebūtu jāstaipa pa māju tāds monstrs.
Forums: Inženiertīkli
17 gadi
Pow
Rx, varu paskaidrot: Ja elektrības patēriņš ir 1500 kWh mēnesī, tad tas ir 50 kWh dienā. 16kW siltumsūkņa kompresora jauda kopā ar cirkulācijas sūkņiem ir 4.24kW, tātad sūknis strādā aptuveni 12h diennaktī. Pie ienākošās temperatūras +0C (nu reāli man ir +3 līdz +4C, bet lai jau būtu) un siltumnesēja temperatūras +30C, siltuma jauda ir 18.7kW, patērētā elektriskā jauda 3.24kW (tikai kopresoram)
Forums: Dienas jautājums
17 gadi
Pow
Man ir T1 tarifs un ievadaizsardzības aparāts 25A. Attiecīgi naudās vari rēķināt pēc latvenergo standarta ceņņika. T3 pieteicu pagājušonedēļ. Vēl nav nomainījuši skaitītāju. Izrēķināju, ka tā būs izdevīgāk.
Forums: Dienas jautājums
17 gadi
Pow
Elektrības patēriņš par pēdējiem 4 mēnešiem: 15.10.06 - 15.11.06 1200 kWh 15.11.06 - 15.12.06 1060 kWh 15.12.06 - 15.01.07 1210 kWh 15.01.07 - 15.02.07 1800 kWh 320m2 apkurināmā platība, Thermia Diplomat 16kW, papildus sadzīves tehnika (200-300 kWh/mēnesī) un ventilācija ar rekuperāciju. Šomēnes pārgāju arī uz 19-20C istabas temperatūru. Pirms tam lietoju 18C. Termometri ir visās istab
Forums: Dienas jautājums
17 gadi
Pow
Vienstāvs, vai tad ir kāds likums, kas nosaka, ka pēc būvatļaujas beigšanās tā ir vai nu jāpagarina, vai jānodod māja ekspluatācijā?
Forums: Privātmāju būvniecība
17 gadi
Pow
Situācija sekojoša: 1.5 gadus atpakaļ nopirku zemi un uzcēlu māju (būvatļauja derīga līdz 2007. gada jūnijam). Vai man tā māja ir janodod ekspluatācijā un jāraksta zemesgrāmatā? Ir kādi likumi šajā sakarā? Māja celta priekš sevis dzīvošanai, nevis pārdošanai, līdz ar to, ja tā rakstīšana zemesgrāmatā nav obligāta, labprāt to nedarītu, jo man tāpat ir labi.
Forums: Privātmāju būvniecība
17 gadi
Pow
Ā, sapratu, tātad vajag lielāku leņķi. Nu ir laikam arī 30 grādos. Principā jau lampas sastāv no kādiem 3-7 LEDiem, tā ka kombinējot, kopējo leņķi var dabūt kādus 60-100 grādus. Piemēram šī lampa ir no 30 grādu LEDiem, bet viņi gan nav uz sfēras salikti, tāpēc kopējais leņķis ir arī tikai 30 grādi. 7pcs super bright CREE _LEDs E27 Base Natural Warm white/30 degree Luminous Flux 1350 l
Forums: Privātmāju būvniecība
17 gadi
Pow
> LED - laser emission diodes haha, fyi, L nozīmē Light un E nozīmē Emitting. Nesalīdzini lētos Ķīnas lukturīšus bez sprieguma stabilizatoriem. Tur pat NiCd akumulatorus ielikot var izsvilināt. Ja LEDam dod pareizu strāvu (kā specifikācijā), tad viņš kalpo ilgi. Par gaismas izkliedi es vispār nesaprotu ko tu runā, jo LED var koncentrēt gaismu pat 10 grādu leņķī.
Forums: Privātmāju būvniecība
17 gadi
Pow
01/02/2007 20:15, ko nozīmē no kura laika pietiek ar 8kW? Mierīgi pietiek un vienmēr ir pieticis. Normāli nosiltinātai mājai vidēji siltuma zudumi ir 50W/m2. Pēc tādas formulas arī visi tirgotāji rēķina. Gribētu redzēt gudriniekus, kas piedāvā 150m2 mājai 16kW siltumsūkni un rēķina siltuma zudumus 100W/m2. Ja netici, ņem un pats rēķini sienām, jumtam, logiem zudumus vai, ja neproti, taisi projekt
Forums: Inženiertīkli
17 gadi
Pow
Rx, nerunā muļķības. 150m2 mājai nevajag siltumsūkni ar siltuma jaudu 26kW. Un atkārtoju to ko jau teicu - 8kW siltumsūknim ir 8kW siltuma jauda. Jā, tieši tā to definē visi ražotāji un izplatītāji (kā saražoto, nevis patērēto jaudu). Bet atbilēšu uz galveno jautājumu. Siltumsūknim vajag tik mazu jaudu, tāpēc, ka ziemā viņš strādās 16-20h diennaktī. 150m2 mājai rēķinot 50W/m2 siltumzudumus sa
Forums: Inženiertīkli
17 gadi
Pow
8kW siltumsūknim ir 8kW siltuma jauda un kādi 2.5kW elektriskā jauda. Izejot no tā, Rx, galīgi nesapratu ko gribēji teikt ar tiem 16-24kW.
Forums: Inženiertīkli
17 gadi
Pow
Tieši tā. 1kW arī Āfrikā ir 1kW. Mūsdienās skolā fizika laikam vairs nav obligātais priekšmets..
Forums: Inženiertīkli
17 gadi
Pow
rmdy, nu gluži precīzi tas par 22 grādiem gan nebūs. Tas ir ļoti atkarīgs no āra temperatūras. Ja ārā ir -15C, tad grīda noteikti būs jāsilda vairāk kā +22C, lai iegūtu istabas temperatūru 20C. Tāpēc apkures sistēmai (piem. siltumsūknim) ir siltumlīkne, kas nosaka grīdu temperatūras atkarību no āra temperatūras.
Forums: Inženiertīkli
17 gadi
Pow
1) Grīda knapi silta nav nekāds objektīvs rādītājs. Man viņa ir arī, kā tu saki, knapi silta bez nekā (pliks betons). Un viņai arī ir jābūt knapi siltai. Tur jau tā energoekonomija slēpjas. 2) Silto grīdu gadījumā, starp betonu un laminātu vai parketu _vienmēr_ ir jābūt tvaika izolācijai. Tātad, lamināts neko neuzsūks.
Forums: Dienas jautājums
17 gadi
Pow
Cilvēkam, kas no tā neko nesaprot, AutoCAD vai MicroStation izejas fails neko nepalīdzēs. Ej pie tā, kas tev zīmēja topo (rāmītī ir jabūt uzvārdam un telefonam) un prasi visu, kas interesē.
Forums: Dokumenti
Pašreizējā: 14 no 17

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.