UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.

!!!Ja vēlamies sameklēt vārda daļu, tad rakstam, piemēram, 'buvn*' - aiz vārda daļas pievienojot '*'

Pašreizējā: 12 no 17
Rezultāti 331 - 360 no 487
16 gadi
Pow
Didzisp Wrote: ------------------------------------------------------- > parastā kvēlspuldze. Ekonomiskā spuldze ir tā > pati vecā dienasgaismas lampa, tikai citādā > izpildījumā un satur videi kaitīgas vielas. > Miskastē izmesta, šī lampa videi nodara daudz > lielāku kaitējumu par parasto kvēlspuldzi, kura > ir praktiski nekaitīga. Kur tad ir "ekonomisko > spuld
Forums: Inženiertīkli
16 gadi
Pow
Bumerangs Wrote: ------------------------------------------------------- > Runā ka aktīvos ar laiku aizliegs vispār... > > "Priekškam jāpiesaista zibens ?" Kā priekš kam? Lai ceļotu nākotnē, protams.
Forums: Inženiertīkli
16 gadi
Pow
Jūrniek, pirmkārt tenus vajag atslēgt (režīmu jāliek uz HEATPUMP). Citādi aukstas mājas gadījumā viņš visu laiku gribēs izmantot tenus, kamēr INTEGRAL (siltuma deficīts, to var redzēt TEMPERATURE meņucī) būs mazāks par -600. Kad ir māja uzsildīta, tad vari uzlikt AUTO. Ja jaudas rezerve ir liela, tad teni tiks lietoti tikai tajos intervālos (default 14 dienas), kad siltais ūdens jāuzsilda līdz 7
Forums: Inženiertīkli
16 gadi
Pow
Es arī pārliku Heatcurve uz 25 (bija 28), jo pie zemākiem grādiem ārā man viņš uzsildīja telpas vairāk kā bija nepieciešams. Telpās turu +22C, heatstop +20. Heatstop mazāks par +20 arī izrādījās nekomfortabli. Protams, logus es nevirinu vispār - tie ir papildus siltuma zudumi. Priekš tam ir ventilācija ar siltuma atgūsanu.
Forums: Dienas jautājums
16 gadi
Pow
Par banku kredītiem nekomentēšu. Bet par tehniskiem aprēķiniem gan. Gada vidējais COP ir 3.0? Manam siltumsūknim COP=3 pie -20 temperatūras 1.5m zem zemes (kolektors) un +30 grīdu temperatūras, ieskaitot cirkulācijas sūkņus. Diez ko bieži tā vis negadās. Atļaušos teikt, ka tā vispār negadās. Ja nu gadījumā kompresors (dārgākā detaļa siltumsūknī) noplīst, tad informācijai - tas maksā ap 1000Ls.
Forums: Inženiertīkli
16 gadi
Pow
Telpu sensors nav defaultajā konfigurācijā, bet jā, to var piepirkt klāt. Te gan nav runa par to. Ja ārā pastāvīgi ir +10 grādi, tad agri vai vēlu arī telpās būs tāpat.
Forums: Dienas jautājums
16 gadi
Pow
Inese X, pie cik grādiem tad viņs tev ieslēdzas? Defaultais heatstop ir +17 grādi, tātad pie +10 gan sūknim vajadzētu darboties. Vismaz cirkulācijas sūknim. Ja ārā visu laiku būs +10 grādi tad tev iekšā nevajadzēs apkuri?
Forums: Dienas jautājums
16 gadi
Pow
tik pat dumjš, es iegūstu 80% mazāku elektrības patēriņu. Nezinu no kurienes tu izrāvi 20%, pie tam +10 grādos ārā. Tas saucas "lietojis neesmu, bet viedoklis ir".
Forums: Dienas jautājums
16 gadi
Pow
Pie -20 izslēdzas tas ir viens. Otrs - nedomā, ka pie -10 viņam ir tāda pati jauda un COP kā pie +10 grādiem.
Forums: Dienas jautājums
16 gadi
Pow
Nu tas pats kompresors, kā tu saki, kas ir visiem citiem SS ir _ļoti_ skaļš. Trokšņa slāpēšana tiek panākta ar izolētu troksni slapējošu korpusu. Tā ka viss atkarīgs no ražotāja.
Forums: Dienas jautājums
16 gadi
Pow
Man tā ir iepriecinoša ziņa. Jātaisās nodot māja, a to būvatļaujai kā reizi tikko termiņš izbeidzās. Cilvēki būvvaldē ir pārāk slinki lai vispār celtu pakaļu no mīkstajiem krēsliem, vienkārši paraksta papīrus.
Forums: Dienas jautājums
16 gadi
Pow
Rx, tu gribi teikt, ka LEDi spīd, bet skaitītājs neskaita elektrību? Protams, ar aci to redzēt nevarēs, bet skaitīt taču viņš skaita, vai ne?
Forums: Inženiertīkli
16 gadi
Pow
Skaitītājs ripo.
Forums: Inženiertīkli
16 gadi
Pow
Piedod, ka atbildu INGAXX vietā, bet ar 1700Ls algu to var nopelnīt 5 gados, ar 840Ls algu 10 gados. Kur problēma? Tas ir vispār nerunājot par kredītiem.
Forums: Privātmāju būvniecība
16 gadi
Pow
Izmet vispār apkuri no galvas. Nafig kaut kas jāmaksā? Vajag silti saģērbties un viss būs normāli.
Forums: Privātmāju būvniecība
16 gadi
Pow
Man 16kW (siltuma jauda) siltumsūknis iet ar 400V 25A Latvenergo pieslēgumu. Man gan liekas, ka skapī drošinātājs ir 32A, bet tas tikai man par labu, jo maksāju par 25A. Man ir cits jautājums. Kompresoram startējoties LRA ir pāri 60A, ar softstarteri (kam ir) mazāk. Cik ļoti tas var ietekmēt ievadaizsardzības aparātu? Es saprotu, ka tā strāva ir īslaicīga. Varbūt kāds var pastāstīt? Pēc pie
Forums: Inženiertīkli
16 gadi
Pow
Manuprāt, atšķirība ir cik augstu sūknis var uzsūknet ūdeni. Salīdzinot vienādas jaudas sūkņus, iegremdēts sūknis var padot ūdeni augstāk ka ārējais sūknis.
Forums: Dienas jautājums
16 gadi
Pow
rainman, pēc tavas ačgārnās loģikas ledusskapi varētu saukt par mazas jaudas istabas sildītāju. Ja meklē kaut ko fantastisku, tad skaties visus tos brīnumaparātus no Krievijas. Protams, maza varbūtība, ka tas darbosies. Bet fantastika garantēta.
Forums: Dienas jautājums
16 gadi
Pow
Nesapratu kāpēc siltā siena ir labāka par silto grīdu. No ekonomijas viedokļa vai komforta viedokļa? Man patīk, ka pati grīda ir silta.
Forums: Inženiertīkli
16 gadi
Pow
aaaa, tici man, topogrāfijas taisīšanas laikam nav nekāda sakara ar zemes līdzenumu. Tie mēneši paiet saskaņojot topogrāfiju un gaidot uz visādiem VZD un Rīgas Ģeometriem, kas neievēro termiņus. Uzmēra parasti vienas dienas laikā. Un vajag ar mērnieku kantori sarunāt lai iedod tādu nesaskaņotu variantu priekš arhitekta. Tas tā, ja grib lai viss iet raiti un bez bremzēšanas.
Forums: Dokumenti
16 gadi
Pow
"EN 255... un kāpēc tieši 0/35?" Jo vēsturiski tā ir iegājies. Vairums siltumsūkņu ražotāju uzrāda COP pie 0/35 un 0/50. Nekādas jēgas nav, ja katrs uzrāda pie citām temperatūrām. Un nevajag noliegt, ka COP norādīšana pie temperatūrām 5/30 vai tml., ir lēts mārketinga triks - redziet, mums lielāks COP.
Forums: Dienas jautājums
16 gadi
Pow
Man ir skumji klausīties tevī. Kā veca skaņuplate. Parādi man, kur es esmu teicis, ka, citēju: "jaalieto TIKAI UN VIENIIGI COP merijumi pie 0/35". Jālieto tāpēc, lai varētu objektīvi salīdzināt. Vienkārši, nevajag teikt, ka ābols ir labāks par apelsīnu, ja nevari piedāvāt kā viņus objektīvi salīdzināt. Neesmu arī teicis, ka standartā ir rakstīts, ka jāuzrāda konkrētas temperatūras. Lūd
Forums: Dienas jautājums
16 gadi
Pow
Labs. :)
Forums: Vēlos uzzzināt
16 gadi
Pow
Augstāk citēto manis rakstīto tekstu es neizlasīju, bet uzrakstīju pats. Ceru, ka tas atbild uz tavu jautājumu. Nekādas norādes man nav jādod, jo es savos apgalvojumos nemētājos ar frāzēm "Ir jau sen zinātniski pierādīts". Vēlreiz atkārtoju. Citēju aston: "Ir jau sen zinātniski pierādīts, ka maximālo komfortu un ekonomiju SS gadījumā var sasniegt gar grīdlīstēm ievietojot nepieci
Forums: Dienas jautājums
16 gadi
Pow
Kur varētu izdevīgi nopirkt sētu dēlīšus noapaļotus, garumā 120 - 140 cm?
Forums: Kur lētāk
16 gadi
Pow
Pagājušonedēļ iestādīju zālīti. Platība kādi 1000m2. Darīju tā. Nopļāvu to mežu, kas tur bija saaudzis. Kādas 4 reizes kultivēju. Ar aptuveni nedēļas intervālu. Droši vien tik daudz nevajag, bet man bija aparāts un baigi patika tā štelle. Ar 2-3m garu sliedi divatā velkot nolīdzinājām laukumu. Mums sanāca kādas četras reizes iet pāri vienai vietai - uz priekšu un atpakaļ un tad 90 grādos to p
Forums: Vēlos uzzzināt
16 gadi
Pow
Izņem slēdzim gaismas indikatoru.
Forums: Iekšdarbi
16 gadi
Pow
Protams, ka visas tās metodes var lietot arī spicei. Es dzinu ar veseri tāpēc, ka tā bija ātrāk un ērtāk. Un interesantāk. Nu ja spici nevar iedzīt ar veseri, tad ir jāurbj. Un tad jau labak uzreiz urbt dziļurbumu. Pieņemu, ka cena daudz neatšķirtos, toties truba resnāka un var ielikt dziļurbuma sūkni. Minimālu priekšstatu par to ko dara vajag jebkurā gadījumā.
Forums: Vēlos uzzzināt
16 gadi
Pow
Nu jūs džeki dodat - Fresneļa zona fantāzijas auglis. Tas nav nekāds fantāzijas auglis, bet pilnīgi reāla zona, kurā atstarotais signāls no traucējošiem objektiem nonāk radio uztvērējā ar fāzes nobīdi, reducējot raidītā signāla stiprumu.
Forums: Inženiertīkli
16 gadi
Pow
Nu, vecīt, tu esi piespamojis. A teici vēl, ka negribi spamot. Tev gan ir superīga firma. Pats darbinieks un pats arī klients. Posted by: žogu pasaule (81.198.203.---) Datums: 21/08/2007 08:58 Nevēlos nodarboties ar spama un lieki piesārņot forumu taču man ir tiešām noderīga informācija. Vēlos ievērst jūsu uzmanību Amerikāņu tirgum ražotiem metāla... Posted by: Mūlis (81.198.203.--
Forums: Atsauksmes par būvfirmām
Pašreizējā: 12 no 17

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.