UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Ārdarbi :  Building.Lv Forums

Pašreizējā: 11 no 12
Re: Kurmju cīņas
Autors: asd ()
Datums: 29/06/2014 15:17

Mums suņu meitene Žužū palīdzē'ja tikt galā ar kurmīšiem, no rītiem pa kādam vienmēr atradām uz taciņas, suņuks rakās alās, zālājs izskatījās kā zaļa sega ar melniem ielāpiem, bet jau pāris gadus miers. Žūža laikai līdzīga, ļoti kustīga, kopā ar kaķi arī pāris žurciņas pieveica. Kamēr bija kurmji, nebija neviena zemes vēža, tagad nesen viens bija iekļuvis bļodā ar ūdeni un plunčājās, jo traukam malas stāvas un nevarēja izrāpties. Kā tas varēja nokļūt te un kā no viņiem tikt vaļā?

Re: Kurmju cīņas
Autors: ETT ()
Datums: 29/06/2014 18:08


Re: Kurmju cīņas
Autors: aaaa ()
Datums: 29/06/2014 22:21

Esmu izmēģinājis visu iespējamo - Didža ieteiktās lamatiņas no drāts ir absolūti labākais variants. Vakar tika noķerts kurmis, un šodien kurmis. Principā, ja izrakts ir zālienā, tad pareizi ieliekot, šamais uzķeras pāris stundu laikā, maksimums - diennakts. Bet galvenā panākumu atslēga ķerot ar drāts lamatām ir obligāti likt 2 lamatas - uz katru pusi no rakuma, jo nevar zināt, no kuras puses šis nāks.
Lamatiņas pirku no Vācijas eBay - apmēram 2-3x lētāk kā veikalos.

Re: Kurmju cīņas
Autors: binary ()
Datums: 30/06/2014 08:39

ETT Wrote:
-------------------------------------------------------
> [www.la.lv]

Tur minēta dobju (dārza?) ierobežošana ar dēļiem, ierokot tos 20-25cm dziļumā. Vai šādā veidā arī no kurmjiem var pasargāties? Cik dziļi tad būtu jārok? Cik biezus dēļus izmantot, cik ilgam laikam pietiek? Kurmjus iznīdēt īsti nav vēlmes, lai jau rušinās pa zemi kopā ar citiem kustoņiem, bet alas dārzā un siltumnīcā gan kaitina.

Re: Kurmju cīņas
Autors: ints45 ()
Datums: 30/06/2014 11:01

Man hroniski neveicas. Piegāju tai lietai zinātniski un pedantiski. Glīti atraku eju starp diviem rakumiem. Smuki divi caurumi uz divām pusēm. Uz katru pusi ielieku pa lamatai, uzlieku bedrei dēlīti, apberu ar zemi. Nākošā dienā bedre pilna ar zemi. Maita atnācis no trešās puses. OK ielieku trešo lamatu, pēc tam atnāk no ceturtās puses, ielieku ceturto. Katru reizi mana bedre un lamatas ir piedzītas ar svaigu zemi un kurmis tajās nav. Vairākas dienas rūpīgi tīru svaigo zemi un lieku lamatas. Viss velti. Nopirku BROS pulveri ar asu smaku kaķu, suņu un kurmju atbaidīšanai. Kamēr bēru pulveri alās, kaķis pienāca un paostīja atvērto burku. Viņam tas neizsauca nekādu reakciju it kā būtu paodis, piem., medu! Lieki piebilst, ka kurmim uz šo pulveri bija pilnīgs pohuj! Lasu, ka te kādam biedram ir pozitīva pieredze ar lavandas lodītēm, būs jāizmēģina.

Re: Kurmju cīņas
Autors: Didzisp ()
Datums: 30/06/2014 11:54

Nekādas "viku bedres" ar lāpstu nav jārok. Iebaž pirkstus alā, parauj velēnu uzaugšu, iebāz alā slazdus un velēnu atpakaļ. Ints45, Tev kurmis vienkārši apgāja slazdu , nevis no citas puses tai bedrē ierakās. Nu nav tas dzīvnieciņš baigi gudrs un GPS, lai orientētos, nelieto :) Varbūt slazda mehānismu parāk grūti bija nospiest, varbūt pašu slazdu viegli bedrē iestūma, varbūt pārak mīkstā zemē bedri izraki. Tur dažādi varianti iespējami. Slazdu vajag pēc iespējas cietakā zemē likt, lai kurmim grūti garām aizrakties.

Re: Kurmju cīņas
Autors: aakk ()
Datums: 30/06/2014 13:10

ints45 Wrote:
-------------------------------------------------------
> Man hroniski neveicas. Piegāju tai lietai
> zinātniski un pedantiski. Glīti atraku eju starp
> diviem rakumiem. Smuki divi caurumi uz divām
> pusēm. Uz katru pusi ielieku pa lamatai, uzlieku
> bedrei dēlīti, apberu ar zemi. Nākošā dienā
> bedre pilna ar zemi. Maita atnācis no trešās
> puses. OK ielieku trešo lamatu, pēc tam atnāk
> no ceturtās puses, ielieku ceturto. Katru reizi
> mana bedre un lamatas ir piedzītas ar svaigu zemi
> un kurmis tajās nav. Vairākas dienas rūpīgi
> tīru svaigo zemi un lieku lamatas. Viss velti.
> Nopirku BROS pulveri ar asu smaku kaķu, suņu un
> kurmju atbaidīšanai. Kamēr bēru pulveri alās,
> kaķis pienāca un paostīja atvērto burku.
> Viņam tas neizsauca nekādu reakciju it kā būtu
> paodis, piem., medu! Lieki piebilst, ka kurmim uz
> šo pulveri bija pilnīgs pohuj! Lasu, ka te
> kādam biedram ir pozitīva pieredze ar lavandas
> lodītēm, būs jāizmēģina.

Tātad tas nav kurmis. ir citi līdzīgi racēji - strupaste, cirslis u.c. un tie uz kurmja lamatām neķeras.

Re: Kurmju cīņas
Autors: Didzisp ()
Datums: 30/06/2014 14:55

Kurmi ar peli jau nu grūti sajaukt. Labi, ar ūdensžurku varbūt, lai gan arī tā savādākas alas dzen un netaisa zemes čupas.

Re: Kurmju cīņas
Autors: aaaa ()
Datums: 30/06/2014 20:20

Ir, ir tas kurmis, man ar tā bija, kamēr neiemācījos pareizi ielikt lamatas. Ir tieši tā, kā Didzis raksta - nekādas lāpstas - nostumj čupu ar roku nost - iebāž pirkstus, satausta uz kurām pusēm iet, parauj uz augšu, var kādu gabalu velēnas vēl paraut laukā un alās uzvilktās lamatas iebāž dziļi - nevis tā prasti pieliek klāt, lai nav lufte, kur kurmim domāt, kuru ceļu iet. Es arī virsū lieku finiera gabalu. Zinot un mākot, varbūtība ir apmēram 80-90%, ka šamais būs rokā.

Re: Kurmju cīņas
Autors: vārds ()
Datums: 02/07/2014 13:48

man vienu vakaru šis izlīdis no alas skraidīja pa pagalmu. nobliezu ar gaiseni :D

Pašreizējā: 11 no 12


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
  *******    ******    **    **  ********   **     ** 
 **     **  **    **   **   **   **     **  **     ** 
 **         **         **  **    **     **  **     ** 
 ********   **   ****  *****     ********   **     ** 
 **     **  **    **   **  **    **          **   **  
 **     **  **    **   **   **   **           ** **   
  *******    ******    **    **  **            ***    

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727