UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Ārdarbi :  Building.Lv Forums

Pašreizējā: 7 no 12
Re: Kurmju cīņas
Autors: Kasparam ()
Datums: 03/07/2013 11:07

Visdrošāk ir paņemt pa visu perimetru sētai ierakt šīferus kādu 0.5 m dziļumā. Izķeram sētā esošos un viss - vairāk kurmju nav.

Re: Kurmju cīņas
Autors: Gints__ ()
Datums: 03/07/2013 11:50

Esmu nevienu vien reizi redzējis kurmi izlienam arī zemes virspusē, tā kā tie šīferi zem zemes diez vai vienmēr palīdzēs.

Re: Kurmju cīņas
Autors: Kasparam ()
Datums: 03/07/2013 11:52

Nezinu, radiem pa 10 gadiem kāds pārītis kurmju bijuši. Tos pašus suns izķēra.

Re: Kurmju cīņas
Autors: Ai Gars ()
Datums: 24/07/2013 18:42

Izrādās elementāri - [la.lv]

Re: Kurmju cīņas
Autors: ruukiitis ()
Datums: 25/07/2013 09:24

viss efektīvāk kurmi var apkarot ar parastām kurmju lamatām.
visos celtniecības veikalos (Dārza preču nodaļā) tās ir atrodamas.
Vienkārša izlocīta stieple / atspere, (2 gab.) kas kopā jāsasien ar 50 cm auklas gaba, kas jāpiesprauž zemē ar iesmu.
pirmo reizi uztādīt ir sarežģīti - man vajadzēja 30 min saprast darbības principu.
Jāsaprot ka abas lamatas (parasti tirgo 2 gab komplektu) jāliek vienā rakumā vienlaicīgi, proti katra uz savu pusi. ar auklu jāsasien lai lamatiņu paliktu taiv vietā kur tu to esi ieracis.

Lamatiņa jāliek, nevis kurmja rakumā (kalniņš uz augšu ar ventilācijas cuku) bet rakumā / ejā.
atrokam vaļā, ieliekam lamatas, beram ciet, un tad gaidam kad kurmis atnāks pārbaudīt kurš lohs ir pie.irsis viņa metro sistēmu.

Vēl izcila lieta, jo ja negrim iznīcināt visus kurmjus, tad var aizvākt tikai nevēlamos.
Proti teritorija ir paliela, ir kautkāds ābeļdārzs - tur iespējams tas ir atstājams kā vēlams dzīvnieks, kas maivaboļu kāpurus apēd, bet nu mauriņā vai pašā mazdārziņā - tur mazu hlopi var uztaisīt.

p.s.
mēģināju 2 veidu lamatas, labāk patīt no kapara stieples izlocītās.

Re: Kurmju cīņas
Autors: Didzisp ()
Datums: 25/07/2013 10:08

Tās lamatas nav no kapara drāts, bet tētauda drāts pārklāta ar varu. Pa gadu sarūsē tāpat, bet citādāk lamatiņas tiešām labas. Interesanti, ka kurmji uzdarbojas neregulāri. Visu jūniju bija miers, te pēksņi jūlija sākumā visos stūros vienlaicīgi sāka rakt, Es jau gandrīz panikā, jo likās, ka seši slazdi ir parmaz. Nositu dažus kurmjus un atkal miers. vai to kurmju aktivitāti ietekmē mēness fāzes, kaika apstākļu maiņa, vai zvaigžņu stāvoklis, nesaprotu. Var jau būt, ka jaunie kurmji iekaro see jaunas teritorijas, bet kapēc vienlaicīgi?

Re: Kurmju cīņas
Autors: arre ()
Datums: 25/07/2013 10:09

Nu baigi efektīvā lieta ir "kurmju suns". Manam fāterim ir tāds mazs kranču šķirnes suns, kuram kurmis akurāt ir maksimāli pieveicamais lops. Nezinu kā viņš to dabū gatavu, bet atbraucot ciemos - paiet pus stunda un kārtējais kurmis dodas uz alām labākā pasaulē.

Re: Kurmju cīņas
Autors: eb ()
Datums: 25/07/2013 10:19

nu bet pēc kurmju suņa tur nevajag pēc tam ar buldozeru sētu līdzināt?

stiepļu lamatas neesmu izmēģinājis, bet rekur šitādas man ir divas un atzītas kā visefektīvākās: [instrumenti.buv.lv]

tas tunelis priekš kurmjiem, kas dzīvo manā sētā, izrādījās par šauru un durkļu pasākums nemaz tik efektīgs nav kā biju dzirdējis iepriekš.

Re: Kurmju cīņas
Autors: Didzisp ()
Datums: 25/07/2013 10:38

Žokļu tipa slazdu ir grūtāk uzstādīt par no drāts izlocītajām lamatiņām. Man ar to žokli tā i neizdevās nevienu kurmi noķert, bet no drāts izlocītajās lamatās kurmji ķerās bez problēmam.

Re: Kurmju cīņas
Autors: binary ()
Datums: 25/07/2013 14:22

Dzindzis Wrote:
-------------------------------------------------------
> Pret ūdensžurkām labi gaisene palīdz, pret
> zemesvēžiem depo inde ap 2Ls/gab. saber alas
> pēc kāda laika vairāki augšā virs zemes
> spirinās.

Man kaut kā neomulīgi paliek, iedomājoties, ka tos noindētos zemesvēžus vai citus radījumus pēc tam mans suns grauzīs…

Pašreizējā: 7 no 12


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********   ********  **    **  **     **   ******  
 **     **  **    **  **   **   **     **  **    ** 
 **     **      **    **  **    **     **  **       
 ********      **     *****     *********  **       
 **           **      **  **    **     **  **       
 **           **      **   **   **     **  **    ** 
 **           **      **    **  **     **   ******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727