UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Ārdarbi :  Building.Lv Forums

Pašreizējā: 5 no 6
Re: Koka karkasa majas siena bez plevem?
Autors: zhuks ()
Datums: 08/03/2016 15:00

Osb līmē, lai kvalitatīvi piegulētu klāt pie karkasa un būtu sasaiste ne tikai skrūvju vietā, bet visā plāksnes perimetrā. Tādā veidā palielinās ne tikai karkasa stingrība, bet arī labāk pilda tvaika izolācijas funkciju.
Katrā ziņā vienlaicīga gan osb, gan vagondēļa izmantošanai telpas iekšpusē nav ne racionāla, ne kāda cita iemesla- ir vai nu tāds vai tāds.
Man ātrāk un lētāk ir izmantot osb- noliktavai tāds ir labu labais risinājums. Ja dzīvojamā telpa, tad gan liktu vagondēli.
Ir negatīva pierezde ar "eko vati", tāpēc dodu priekšroku plātnēm vai ruļļu materiāliem.

Re: Koka karkasa majas siena bez plevem?
Autors: JanisKar ()
Datums: 08/03/2016 15:22

zhuks Wrote:
-------------------------------------------------------
> Osb līmē, lai kvalitatīvi piegulētu klāt pie
> karkasa un būtu sasaiste ne tikai skrūvju
> vietā, bet visā plāksnes perimetrā. Tādā
> veidā palielinās ne tikai karkasa stingrība,
> bet arī labāk pilda tvaika izolācijas funkciju.
>
> Katrā ziņā vienlaicīga gan osb, gan
> vagondēļa izmantošanai telpas iekšpusē nav ne
> racionāla, ne kāda cita iemesla- ir vai nu tāds
> vai tāds.
> Man ātrāk un lētāk ir izmantot osb- noliktavai
> tāds ir labu labais risinājums. Ja dzīvojamā
> telpa, tad gan liktu vagondēli.
> Ir negatīva pierezde ar "eko vati", tāpēc dodu
> priekšroku plātnēm vai ruļļu materiāliem.
Kāda negatīva pieredze?
Esau dzirdējis negatīvu pieredzi tieši par ruļļu materiāliem jo tie sasēžas ar laiku ( un pat ne ilgu laiku)

Re: Koka karkasa majas siena bez plevem?
Autors: Praktiķis ()
Datums: 08/03/2016 15:42

Ruļļu vati vispār nevajadzētu izmantot,pat ne horizontālās plaknēs (par vertikālām nemaz nerunājot). Lietas būtība ir vates mazajā blīvumā-tai ir niecīga gaisa plūsmas pretestība. Objektā,ilgtermiņā nodrošināt siltinājuma absolūtu hermētiskumu ir tik pat kā neiespējami-tāpēc izstrādājuma faktiskā vērtība var būtiski atšķirties no ražotāja deklarētās.

Re: Koka karkasa majas siena bez plevem?
Autors: zhuks ()
Datums: 08/03/2016 16:04

Par beramo vati man ir tikai viens negatīvi spilgts piemērs, kad iestrādājamais materiāls ne tikai tika iepūsts ar tukšumiem, bet bij arī kaut kādi kunkuļi, kuri savā starpā veidoja pārāk lielas gaisa spraugas(pat lielās tenisa bumbas izmērā). Bet arī tas, ka pats firmas darbonis, kurš pūta vati atzina, ka tieši tā izmantotā vate tikai saucoties ekovate, jo realitātē ir piesūcināta ar viskautko ķīmisku un siltumizolācijas spējas nav tās labākās.
Pašam, gribētos pamēģināt, slapjās ekovates metodi sienu karkasa izolācijai kombinācijā ar cieto vati aukstuma tiltiņu likvidēšanai.

Re: Koka karkasa majas siena bez plevem?
Datums: 08/03/2016 16:20

Nu nezinu gan kādu zhuks vati pūta, bet tas ko es redzēju ir pavisam kas cits. Varbūt tas bija senākos laikos, kad tā tehnoloģija nebija atstrādāta.
Vati pūš ar spiedienu un vairākiem piegājieniem un spiediens ir labs, jo man piemēram isoplaatei nelielus vēderiņus sataisīja. Tā vate lien visur iekšā un šaubos vai ir iespējams tukšumus iegūt. Man piemēram bija vertikālajai sienai sadurvieta ar jumta slīpni un tur bija tādas nelielas neregulāras šķirbiņas dažās vietās. Nu tādas uz 1 cm. Vīri saka, bišķi par ilgu iet uz vienu gabalu, lai eju palūkot kur noplūde. Bēniņos man pieklājīgu kalnu sapūta pa to mazo šķirbu. Un reāli spiedienu viņi nedabūtu kamēr visi bēniņi nebūtu pilni. :) Tas tikai apliecina cik tā vate labi lien šķirbās.
Tenisa bumbas ir nereālas. Pirmkārt tā vate ir irdena un homogēna, otrkārt tādi kunkuļi nevar no smalcinātāja aparāta nemaz izkļūt ārā un aiztransportēties pa cauruli.
Slapjā metode savukārt nerullē vairs. Pirmkārt jau problēma ir ka nevajadzīgs mitrums konstrukcijā tiek iestrādāts un otrkārt rukums tādā iestrādē ir daudz reālāks kā spiediena versijā. Domāju, ka tas ir psiholoģisks faktors - redzēt ka viss ir aizpildījies un tad nosegt ar cieto vati. Daudz stabilāks piepildījums sanāk kad ir noslēgta kabata un tad pilnīgi viss tiek aizpildīts bez jebkādām mikrošķirbām. Man pēc šitās operācijas mājai vispār nevar just vēju. Agrāk rudens vētrās nu staigāja gaiss - tagad ir kā mucā, vienalga kāds ārā vējš neko nejūt. Arī siltuma patēriņā.

Re: Koka karkasa majas siena bez plevem?
Autors: janisKar ()
Datums: 09/03/2016 09:39

Paldies par komentariem!
Par ārpusi man ir skaidrs
1) vagondelis
2) 25mm lists vertikaalas
3) isoplaat 12 mm
4) karkass 150mm
5)?
6) vagondeelis

Tat jautājums par 5 punktu
cit saprotu ir sekojoshi varianti:
a) Ektkrafts
b) preskarttons
c) isoplaat?? Var likt?
d)???

Primais variants Ektkrafts man iisti nepatiik kā jau ieprieksh rakstiija VilnisRadio ka ja nu kāda iemesla dēļ jāņem nost vagondēlis tad var izspiest vati un rodas daudz probleemas.
Otrais variants preskartons man kautkā organiski neliekas pieņemams ( nu nepatīk man preskartons )
treshais variants isoplaat.. neesmu parliecinaats vai var viņu likt tur
Vai ir vēl kāds variants?

Re: Koka karkasa majas siena bez plevem?
Datums: 09/03/2016 10:01

5 punktā tev būtu jāizpilda 2 prasības:
1) saturīgs materiāls, kuru neizspiež vate,
2) tvaika pretestība ekovates gadījumā būtu vēlama mazliet lielāka kā ārējam isoplaatam.

Preskartons manuprāt ir ļoti ok (plāns, lēts, izturīgs). Aizej uz bodi un pasmaržo - normāla manta. Tās pašas kokšķiedras, tik blīvāk. :) Problēma ar citiem materiāliem ir tāda, ka cenas/izturības ziņā to preskartonu nevar pārspēt. Nu nenāk nekas man prātā.
Var kombinēt to pašu isoplaatu ar eltkraft papīru, jo tas papīrs arī ir mazliet tvaikizolācija, bet nu čakars jau sanāk.
Nu tas pats tavs osb, plānais finieris, cita veida kokšķiedru plāksnes ar apdari ir nu dārgas jau.

Re: Koka karkasa majas siena bez plevem?
Autors: janisKar ()
Datums: 09/03/2016 10:35

Nu veel lieta taada ka finanses ir stipri ierobezhotas un lidz ar to pastav iespeeja ka sho vasaru vareetu mitinaaties ( nu vismaal nedeeljas nogales) arii puspabeigtaa majinjaa.. t.i. bez ieksheejaas apdares...
bet nu izskataas ka temeer ietaupot un nepeerkot osb varbuut sanaak pabeigt uzreiz.

Veel jautaajums cik juutiigs tas isoplaat ir pret mitrumu? nu zinot musu klimatiskos apstakljus vai vinjsh neizjuks ja nepaguushu uzreiz uzlikt arejo apdari un tas isolat saliis?

Re: Koka karkasa majas siena bez plevem?
Datums: 09/03/2016 10:45

Isoplaats būtu jāapšuj maksimāli ātri. Man šķiet, ka isoplaata instrukcijā maksimālais termiņš bija 1 mēnesis vai kaut kā tā. Bet es plānotu lai pēc isoplaata un vates jau nākamajā dienā liktu apšuvumu. Tas ka mazliet uzlīst nav nekas traks, bet ilgi turēt nevar. Viņu deldē arī saule un putni knābā intensīvi. Galu galā, ja tev iekšā ir vate, priekš kam tur marinēt - vajag ātri, jo ātrāk jo labāk.

Re: Koka karkasa majas siena bez plevem?
Datums: 09/03/2016 10:50

Var arī to pasākumu ar kaut kādām celtniecības plēvēm pārvilkt, lai elegantāk. Tad tu vari mierīgā garā čīgāt fasādi pa gabalam. Nu vienīgi, ka plēves sanāk pirkt.

Pašreizējā: 5 no 6


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
       **  **     **   *******   **     **  **      ** 
       **   **   **   **     **  **     **  **  **  ** 
       **    ** **    **         **     **  **  **  ** 
       **     ***     ********   *********  **  **  ** 
 **    **    ** **    **     **  **     **  **  **  ** 
 **    **   **   **   **     **  **     **  **  **  ** 
  ******   **     **   *******   **     **   ***  ***  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727