UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Ārdarbi :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: Iepriekšējā12
Pašreizējā: 2 no 2
Re: ventilējamā fasāde
Autors: kaasis ()
Datums: 06/08/2018 16:26

Ciparins, vai skrūvē uz metāla vai koka latām? vai skrūves paliek redzamas fasādē?

Re: ventilējamā fasāde
Autors: Ciparins ()
Datums: 07/08/2018 09:57

1) Pie sienas pieskrūvēju 10 cm brusas, ctarp tām mīkstā lokšņu vate.
2) Tad horizontāli 5cm latas, ctarp tām vate.
3) Difzijas membrna.
4) Vetrikāli 2.5 cm latas. plāksnes vidū 5 cm platas, savienojumu vietās 10 cm.
5) 125x 325 cm Tempsi Base plāksnes.
Skrūves ir redzamas, bet ja skrūvē precīzās rindās nevis haotiski, tad pat ir kā dizaina sastāvdaļa.
Starp plāksnēm liku skārda profilus.
Šo risinājumu izvēlējos, jo visus darbus veicu pats, bet kvalitatīvi apmest neesmu iemācījies.
Izmaksas apmēram tādas pašas kā līmēkot fasādes vati (vate lētāka, bet jāpērk plāksnes). Laika patērīņš šķiet ir lielāks.

Re: ventilējamā fasāde
Datums: 07/08/2018 11:22

Ciparins - cmon - līmētas/apmestas'fasādes cena pret skrūvēto ir reizes 2 lētāka un ja vēl piemet klāt tempsi, tad sanāks stabili 3 reizes dārgāk 18eur/m2 tikai par apdares materiālu!!!. Savā saimniecībā esmu licis gan apmesto gan ventilējamo, tāpēc ļoti labi zinu atšķirību gan cenā gan laikā. Apmestās faktiski pāris dienās varēja sataisīt, bez jebkāda čakara - vienā kaudzē vates loksnes un otrā maisi un mikseris un tik pucē - vienīgais nosacījums lai normāli laikapstākļi. Skrīvējamā ar ventilējamo tur man aizgāja teju visa vasara - protams tā bija veca māja ar taisnošanu un vēl visu ko, bet nu tik un tā, tas ir nesalīdzināmi.

Re: ventilējamā fasāde
Autors: Ciparins ()
Datums: 07/08/2018 12:51

Manas ventilējamās fasādes150 mm siltimājuma izmaksas m2.
2,15 Kokmateriāli
5,16 Mīkstā vate
0,62 Difūzijas membrāna
7,05 Tempsi base 8 mm
2,00 krāsa
0,15 gruntskrāsa
0,71 dekotratīvās skrūves
1,75 Dekoratīvās līstes
0,15 koka skrūves
0,33 metāla leņķīsi
0,58 50mm fasādes vate logu ailēm
20,65 Eur/m2

150 mm fasādes vate maksā vien maksā 19.10 Eur/m2
Prodams, veidot ventilējamo fasādi aizņems daudz vairāk laika. Ja savu laiku nerēķina sanāk pat lētāk. Ja algo darbiniekus, tad diezvai.

Re: ventilējamā fasāde
Autors: Hmm ()
Datums: 07/08/2018 13:07

Ciparins, kur pretgrauzēju siets augšā un apakšā?

Re: ventilējamā fasāde
Autors: Ciparins ()
Datums: 07/08/2018 13:33

Pretgrauzēju sietu aizmirsu pieminēt. Nopirku vienu rulli 0.5m x 10 m. Sagriezu 7.5 cm strēmelēs.
Liku tikai apakšā.



Re: ventilējamā fasāde
Datums: 07/08/2018 15:31

Nē, šitā es sev negribētu. Es ļoti līdzīgu situāciju pēc 2 gadu ekspluatācijas novācu - pirtij bija karkass ar mīkstajām un no ārpuses arī plēve un sieti augšā apakšā. No ārpuses pa gabalu jau forši, bet bija tik un tā grauzēji man tur papostījuši un arī bišķi nosēdušās tās 10cm loksnes. Aizvietoju ar pūšamo ekovati un loksnēm. Ir labāk. Bet tas ir karkass, nevis mūris.

Taisnam mūrim uz šito rokdarbnīcu skatoties man protams žēl paliek to laiku, kas tur ieguldīts.

Es atbalstu tikai foolproof risinājumus un visu to tamborēšanu - nē. Līmētā fasādes vate - smuks silts un blīvs kažociņš, bez pārsteigumiem nākotnē.

Darbu nerēķināt ir tas pats, kas skupltoram piedāvāt samaksāt piemenekļa akmens cenu par kg.

Līmētai fasādei ar vati m2 cena ar darbu būs kaut kur ap 40eur, ar putiku mazāk. Puse no tā apmēram ir darbs. Nu un tu vari parēķināt cik % darba vairāk ir šitā ņemšanās.

Es negribu teikt ka viss ir slikti un man ir taisnība, bet ja es nebūtu kaut ko līdzigu pats sev pārtaisījis tad es par šito neceptos. Tā mīkstās vates tehnoloģija vertikālajās sienās ar plēvi man šķiet ir agrīns 90to 2000 risinājums, kurš nav ilgtspējīgs un adekvāts.

Re: ventilējamā fasāde
Datums: 07/08/2018 15:36

Btw man šķiet ka fasādniece nebija tik dārga, kaut kur ap 15eur/m2 grozījās, bet nu tas nav tik būtiski.

Re: ventilējamā fasāde
Autors: Aldiss ()
Datums: 17/07/2020 23:36

Par šo:

>>>Turklāt ja taisa tādu sistēmu, tad jāizmanto statņi, pie kuriem to ventilējamo fasādi piekārt, kas pirmkārt jau ir nesamērīgs darb pret siltinājuma vienkāršu pielīmēšanu un otrkārt tur ir tik daudz iespēju sataistīt aukstumtiltus un pārrāvumus, plu vēl to visu var izlodāt grauzēji (ilgtermiņā dm'ju ka tas ir neizbēgami). Tā kā es redzu tikai un vienīgi mīnusus un nevienu pašu plusu.>>>


Paroc ir izlaidis jaunu ventilācijas sistēmu Paroc Zero.
Vairs nevajag būvēt rāmi, piepildīt to ar vati. Līstes pa tiešo pie plāksnēm ar īpašām skrūvēm stiprina. Varbūt kādam jau ir pieredze ar šo?

Iet uz lapu: Iepriekšējā12
Pašreizējā: 2 no 2


Jūsu Vārds: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********  **     **  ********  **     **  **     ** 
 **    **  **     **  **        **     **  **     ** 
     **    **     **  **        **     **  **     ** 
    **     **     **  ******    **     **  **     ** 
   **      **     **  **        **     **  **     ** 
   **      **     **  **        **     **  **     ** 
   **       *******   ********   *******    *******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727