UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Ārdarbi :  Building.Lv Forums

Pašreizējā: 4 no 7
Re: Aeroc 375 vai 300+vate?
Autors: aaaa ()
Datums: 05/06/2008 10:04

Cilvēki, pēc LBN 375mm Aeroks nav jāsiltina! Nosiltināt normālu privātmāju ar vati maksā vismaz 3-5 štukas, ja ne vairāk. Par šito naudu var kurināt gadu gadiem. Pilna Latvija ar tādām nesiltinātām un itkā nekad nav dzirdēts, ka būtu kādi baigie izdevumi par apkuri. Turklāt fasāde cietāka, nav ar vati aplipināta.

Re: Aeroc 375 vai 300+vate?
Autors: evo7 ()
Datums: 05/06/2008 10:44

To Spk - Varbūt par daudz bija plānots ??

Fakts - blokiem samirkstot, strauji pieaug siltumvadītspēja.
Pēc LBN norm ...bla..bla.. nevajag siltināt.
Kad parādījās info par to ka nevajag siltināt 375nieku? Kad bija vates deficīts
Kad parādījās info ka cukurs kaitīgs? Kad bija cukura deficīts utt

LBN 375nieks var "iziet" cauri ja viss ir ideāli (teorētiski) uztaisīts. Praktiski ...?

Par to vai vajg siltināt un ko tas dod var paskatīties ->
[www.paroc.lv]





spk Wrote:
-------------------------------------------------------
> Tas "daudz vairāk jākurina" arī ir relatīvs
> jēdziens, man bloki gan samirka, gan vispār
> neapmesti visu ziemu pārlaida, bet vienalga
> apkurei iztērējās mazāk elektrības, kā bija
> plānots.



Re: Aeroc 375 vai 300+vate?
Autors: spk ()
Datums: 05/06/2008 15:51

Ir "atbilst/neatbilst" normām, un ir "vajag/nevajag" siltināt. Katram savi apsvērumi, un ticība tādiem vai šādiem parametriem, tur cenu pieaugums, reālais ietaupījums u.t.t. Bloku ražotāji teiks, ka nevajag, jo tā teorētiski var vairāk blokus pārdot. Vates ražotāji teiks, ka vajag, jo viņiem to vati vajag pārdot. Siltinātāji arī teiks, ka vajag, jo tā rodas darba vairāk. Visādi tuvu un tālu stāvoši onkuļi teiks ka sev jau nu liktu ... figviņzin kādu apsvērumu dēļ, parasti lai atstātu pieredzējuša tēla iespaidu :) Bet saimniekam pašam jālemj, kas un kā, tipa kuram tēlam vairāk noticēt.

Re: Aeroc 375 vai 300+vate?
Autors: E ()
Datums: 05/06/2008 16:05

Es darīju tā, ka ļoti detalizēti pēc formulām aprēķināju cik man mājai būs siltuma zudumi caur sienām, grīdām, logiem, jumtu (katram materiālam jau specifikācijā norādīti visi parametri).
Tad skatījos cik % no kopējiem siltuma zudumiem man katra pozīcija dod. Tad paspēlējos ar skaitļiem un pieliku, piemēram, sienām klāt vati. Pieliku jumtam biezāku kārtu vates utml. Ieguvu papildus izmaksu skaitli un kaut kādu % siltuma ekonomijas. Tad pēc aptuvenām siltuma kilovata izmaksām(nejauciet ar elektrības izmaksām) skatījos vai ir vērts.
Šobrīd vairs neatceros detaļas, bet galvenie secinājumi man bija divi:
1) lielākie siltuma zudumi ir caur logiem
2) normālas gāzbetona sienas (man Ytong 40cm) vēl papildus siltināt neatmaksājas (ja nemaldos es rēķināju uz 40 gadiem apkures).

Protams visi mani aprēķini bija tīri teorētiski, neņemot vērā būves kvalitāti, bet nu kaut kāda skaidrība pašam radās par to kur tas siltums pazūd :D

Re: Aeroc 375 vai 300+vate?
Autors: evo7 ()
Datums: 05/06/2008 16:10

Paroc kalulators dod iespēju nedaudz paspēlēties ar dažādiem variantiem - palielināt/samazināt griestu sienu izolāciju utt. No tā arī rodas skaidrība ko vajag un/vai nevajag.
Pricipā LBN prasības ir minimālās būvniecības, nevis ekonomiski pamatotās.
Pašam māja no Aeroc, nu nevaru iedāmāties bez siltinājuma, kaut vai 500mm Aeroc.

Re: Aeroc 375 vai 300+vate?
Autors: spk ()
Datums: 05/06/2008 19:37

evo7, OK.
Tas Paroc verķis uzrāda, ka mana ēka atbilst LBN, un ka ja es pielikšu 50mm vati, tad gadā ietaupīšu 158 Ls kurinot tīri ar elektrību. Jā, principā ar elektrību es kurinu, bet siltumsūknis ar COP virs 4 (ražotāja solītos ~5 nesasniedz), no kā izriet, līdz ar to es ietaupīšu aptuveni 40 Ls gadā. 50mm vates uzlikšana man izmaksātu pēc pēdējām aptaujām aptuveni 1900 Ls, un šīs investīcijas es atgūšu nieka 47,5 gados.
Mans secinājums - tev ir dramatiski slikta iztēle, ja nevari iedomāties māju no Aeroc blokiem un bez siltinājuma :D Vai arī kautko dīvainu sabakstīji tajā aprēķina rīkā.

Re: Aeroc 375 vai 300+vate?
Autors: kapeikas drazejs ()
Datums: 06/06/2008 07:54

Pašreiz Latvijas tirgū cenšas iespiesties arī gāzbetons HplusH. Ārsienu bloku biezums 365 mm ,tehniskis parametri ( U- 0,9 un izmēru precizitāte )esot, kā Ytong.Cena tiek piedāvāta, kā Aeroc.Vai kādam ir nācies redzēt šādu brīnumu.

Re: Aeroc 375 vai 300+vate?
Autors: evo7 ()
Datums: 06/06/2008 14:52

-> Spk - ne jau tikai par siltināšanu ir runa. Arī par tādu lietu kā mitrums, rasas punkts, sals. Es gribu redzēt kas notiks ar gāzbetonu bez siltināšanas pēc kāda laika. Domāju ka daudzi ir redzējuši no gāzbet. 80-90gados mūrētas mājas ar un bez apmetuma. Lielakā daļa plaisā, drūp - mitrums kas ir blokā 9rasas punktā) pie lielakiem mīnusiem saslst - plēšot bloku no iekšpuses. Ar siltinājumu no šā var izvairīties.
Protams ka vienam māte otram meita...un katrs dara ka grib.

HplusH ir redzēti - kā jau gāzbetons. Cik zinu top paris demo mājas pierīgā, var aoskatīt. HplusH ir lielakais gāzbetona razotajs Eiropā - rūpnīcas Vācija, Dānija, Polija, Somija(laikam) plus Krievijā. Interesanta lieta ir H+H Jumbo bloki. Ir redzēts izstadē - kā pāris veči privātmajai saliek vienu stāvu dienas laikā.

Re: Aeroc 375 vai 300+vate?
Autors: spk ()
Datums: 06/06/2008 15:58

evo7, tu gribi teikt, ka uzliekot uz gāzbetona 5cm vates, vai 10cm vates, rasas punkts nebūs vairs sienā, bet ārpus tās?
Tev ir vēl kādas kārtis zem galda, lai aizstāvētu savu ideju par obligāto vates pielietošanu? :)

Re: Aeroc 375 vai 300+vate?
Autors: drumer ()
Datums: 06/06/2008 16:48

Nu jau šii diskusija ir aizgaajusi, nu taa!!! paņemiet tak www.aeroc.lv ,sazinieties ar paarstaavi,kaadas garantijas u.t.t.,ko tur cepties,ar ,bez!! kautkaads tirgus /Latviešu sindroms!!/driizaak ir aktuaalaaka teema ,kurš attiistiis projektu dziivee!! cik pareizi visu uzbuuvees!!!

Pašreizējā: 4 no 7


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **          ******   **     **  ********   **        
 **    **   **    **  ***   ***  **     **  **    **  
 **    **   **        **** ****  **     **  **    **  
 **    **   **        ** *** **  ********   **    **  
 *********  **        **     **  **     **  ********* 
       **   **    **  **     **  **     **        **  
       **    ******   **     **  ********         **  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727