UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Privātmāju būvniecība :  Building.Lv Forums

Pašreizējā: 2 no 4
Re: Pamati un dzelzbetona kolona!
Autors: TomsC. (217.28.48.---)
Datums: 29/06/2021 11:36

Paralēli šim visam sazinājos ar citu konstruktoru, kuru man ieteica!

Viņa īsais komentārs par to visu! "BK daļa projektēta pēc principa - gan jau celtnieks zinās kā izbūvēt" :D
Bet vēl viņš bija aprakstījis vairākas neskaidribas ko bija saskatījis!

Šobrīd domāju, kā tālāk un labāk darīt!

Re: Pamati un dzelzbetona kolona!
Autors: deformācijas šuve (46.244.29.---)
Datums: 29/06/2021 11:45

"Viņa īsais komentārs par to visu! "BK daļa projektēta pēc principa - gan jau celtnieks zinās kā izbūvēt" :D "

Neesmu sastapis santehniķi, kas atnākot aplūkot esošo situāciju neteiktu, ka šito ir licis kaut kāds dibenrocis. Ir gadījies, ka dibenrocis ir bijis pats.

" Šobrīd domāju, kā tālāk un labāk darīt!"

Ja laiks atļauj, tad jau var. Jāprasa arhitektam, vai var mainīt konstruktoru. Arhitekts var pateikt, ka nē. Uz projektu šim autortiesības. Pie cita arhitekta bez viņa akcepta neaiziesi ar esošo projektu. Es uzliktu plātnes pamatus un pa ziemu izpildītu nosacījumus projektēšanai, pavasarī varētu sākt.

Re: Pamati un dzelzbetona kolona!
Autors: stroika (89.254.148.---)
Datums: 29/06/2021 13:58

Dies ar to pamatu. Grunts ar normāla, visa Liepāja stāv uz tādas grunts un pieļauju visa kurzemes piekraste. Tās smiltis plūst, ja ir bedre blakus, tāpat tur nekas neplūst. Priekš vienstāv mājas viss ir labi.

Vairāk interesē kolonnas. Ja ir horizontālie spēki kolonnām galos, tad vainu viņi ir jānodod uz gala sienām vai pa taisno jānolaiž līdz pamatam. Zem kolonnām pamatos ir sabiezinājums ar enkuriem vai nekas?

Re: Pamati un dzelzbetona kolona!
Autors: TomsC (46.109.70.---)
Datums: 29/06/2021 21:28

"Vairāk interesē kolonnas. Ja ir horizontālie spēki kolonnām galos, tad vainu viņi ir jānodod uz gala sienām vai pa taisno jānolaiž līdz pamatam. Zem kolonnām pamatos ir sabiezinājums ar enkuriem vai nekas?"

Kolonnas iet līdz pašiem pamatiem, bet nav sabiezinājuma, ir tikai pateikts , ka d20 armatura jāieenkuro 80cm pamatos, nav arī norādīts kādam jāizskatās enkurojumam!

Kaut ko būvēju arī ES!
[cietviruligzda.wixsite.com]

Re: Pamati un dzelzbetona kolona!
Autors: stroika (89.254.148.---)
Datums: 30/06/2021 13:43

Nu tas ir pat ļoti svarīgs mezgls..

Ja ir viena d20 armatūra, tad kolonnai ar pamatu ir locīkla.. un kolonnu pašu galā ir jāpietur pie monolītās joslas. Tad es vispār nesaprotu, kāpēc dzelzsbetona kolonnas ir vajadzīgas, jo viņas nekādu horizontālo slodzi no jumta neuzņems. Funkciju pildīs monolītā josla, kura tos horizontālos spēkus aizdzīs līdz gala sienām. Protams, ja to joslu sāktu rēķināt, tad arī tur būtu bēdu ieleja uz tādu laidumu.
Nu kaut kas nav... Citreiz ieliek kolonnas vai tāpat izmūrē kontrforsus, ja ir augstas slaidas sienas, kuras var izviebties no vertikālās slodzes. Bet šajā gadījumā, ja pamatā ir locīkla, tad kolonnas stabili nekādu horizontāl slodzi no jumta neuzņems. Vienīgais variaants, jo taisa rāmi. Respektīvi katra kopne ar kolonnu dzegā ir savienota uz momnetu, tad pietiek ar locīklu pamatā, lai konstrukcija nezaudētu stabilitāti. Bet tas nav šis gadījums.

Re: Pamati un dzelzbetona kolona!
Autors: sqq (77.219.3.---)
Datums: 30/06/2021 14:06

Stroika, cik daudz kolonnas ar vienu armatūru tu esi redzējis? Viena armatūra kolonnas vidū arī notur momentu, ja kas. Bet tu tikai: 'locīkla locīkla!'

Re: Pamati un dzelzbetona kolona!
Autors: stroika (89.254.148.---)
Datums: 30/06/2021 14:34

sqq rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Stroika, cik daudz kolonnas ar vienu armatūru tu
> esi redzējis? Viena armatūra kolonnas vidū arī
> notur momentu, ja kas. Bet tu tikai: 'locīkla
> locīkla!'

Es piekrītu, ka plecs starp virsmas spiedes centru un to stiegru ir arī šādā variantā un kaut kādu momentu jau uzņems.., bet ..
Cik viņa tur ir gara 5-6m, un no katras kopnes 4kN, cik tur tās kopnes uz vienu kolonnu sanāk 4-5? NO 5 kopnēm 20kN slodze 5 metrīgai kolonnai galā.. pamatā 100knm moments. Cik tur tas pamats plats30cm? NU plecs kaut kādi 12cm-ārā rāvējs 833kN. Tur inženier kungs viena M20 stiegra 800kN?
:))))

Re: Pamati un dzelzbetona kolona!
Autors: Pašdarbnieks (89.254.148.---)
Datums: 30/06/2021 14:35

UN TAS IR VĒL BEZ VĒJA UZ SIENĀM.:)))

Re: Pamati un dzelzbetona kolona!
Autors: sqq (77.219.3.---)
Datums: 30/06/2021 16:44

nu puiši jūs dodat.. ārā rāvējs 833kN ir jau precīzi sarēķināts un tas bez vēja uz sienām, piebilst pašdarbnieks, smaidot līdz ausīm..bail pat iedomāties, ja vējš uz sienām tiktu ierēķināts.. Labi, ka ielika projektu apspriešanai, citādi pie pirmā pūtiena viss pa gaisu aizietu.

Re: Pamati un dzelzbetona kolona!
Autors: sqq (77.219.3.---)
Datums: 30/06/2021 17:18

par cik darba diena jau galā parādīšu savu skatījumu uz kolonnu jautājumu
Pieņēmums:
- oranžās uz dzeltenās ir dz/bet kolonnas
- kopā šīm kolonnām jāuzņem 6 kopņu horizontālā slodze
- kolonnas augstums man uz aci pēc mēroga izskatās ap 3m (līdz monolītās joslas augšai)
- horizontālā vēja slodze no kopnes balstrakcijas ir 4kN (noapaļosim lai vieglāk rēķināt).
- kolonnas ir stingi saistītas pie pamata. (visticamāk tās ir arī stingi saistītas pie augšējās joslas, kas vēl smazina momentus, bet to neņemsim vērā, jo tāda sistēma ir sarežģītāka un jāliek kompī rēķināt)
- vējš uz sienām nav ievērtēts

Primitīvs aprēķins:
- kopā horizontālā reakcija uz kolonnu galiem ir 6kopnesx4kN=24kN
- ja pieņemam, ka visas kolonnas daudzmaz vienādi uzņem šo vēju, uz kolonnu tas ir 24kN/4kolonnas = 6kN uz kolonnas galu
- kolonnai moments pie pamata ir 6kNx3m = 18kN*m
(šeit varam salīdzināt ar iepriekš izskanējušajiem 100kN*m)

katrā ziņā ar piemēru vēlos parādīt, ka pats svarīgākais ir sākotnējais izvērtējums, nevis steigties un sākt rēķināt detaļas neizprotot konstrukciju kopumā.

Re: Pamati un dzelzbetona kolona!
Autors: stroika (89.254.148.---)
Datums: 30/06/2021 17:47

Nu lab lab- tev uz aci 3m kolonna man uz aci 5 metri :)). Man nav tik daudz laika, lai iedziļinātos un sāktu skaitīt cik tur tās kopnes ir jumtā. Es tev ar principu gribēju pierādīt ka 1m20 armatūra tas nav stāsts par spīlētu pamatu. Pietam topikstarters skaidrā latviešu valodā raksta, ka kopnes horizontālā reakcija uz sienām ir 4kN. Tātad tavs rēķins jau tagad ir jāreizina ar 2. Un nav jau arī teikts, ka tas gala vējš, iespējams tā ir balstbīde...

Re: Pamati un dzelzbetona kolona!
Autors: TomsC (46.109.70.---)
Datums: 30/06/2021 18:28

Kolonas augstumu var redzēt bildē ko pievienoju pirmajā rakstā!! Mezglu risinājumos! Kolonas augstums ir 2.5m un vienā kolonā ir 4x d20 armatūra un aptveres ar d10 armatūru ik pa 20cm!

Nesmu pārliecināts, bet es sapratu, ka viena kopne uz sienas rada 4kN , tad detaļās neieslīkstot uz katru sienu ir 2kN liels spiediens!(bet par šo es nēsmu pārliecināts, vai kopņu piedāvātājs to tā bija domājis!) Varbūt jūs to varat saprast no pievienotās bildes, tur ir tās slodzes!

Kaut ko būvēju arī ES!
[cietviruligzda.wixsite.com]



Labots 1 reizes. Pēdējo reizi labots 30/06/2021 18:35, labojis TomsC.

Re: Pamati un dzelzbetona kolona!
Autors: sqq (77.219.3.---)
Datums: 30/06/2021 18:28

Nē, tie 4kN ir horizontāla reakcija no vienas kopnes un nekas nav jāreizina ar 2.
Kopnes aprēķina shēma ir vienā galā brīvi balstīta, otrā galā ar piesieta pret horizontālo pārvietojumu.
To parāda arī horizontālais pārvietojums brīvajā kopnes galā (14,5 mm ja pareizi atceros no kopnes rasējuma). (Respektīvi, noslogota kopne izplešas par 14,5mm ).
Un horizontālā reakcija nav no balstbīdes. Ja sienām būtu jāuzņem balstbīdes reakcija, tādā gadījumā horizontālais pārvietojums ir 0, bet horizontālie spēki - daudz daudz lielāki par 4kN.
Un vispār vārdi 'iespējams' konstruktoram nepiestāv, ir jābūt saprašanai ko tu dari.

Humoram - pats kuriozākais, ka visticamāk arī viena d20mm armatūra pa vidu kolonnai varētu izvilk šo konstrukciju, ja augšējie mezgli (sajūgums ar monolīto joslu) būtu uztaisīti stingi, bet tā protams, nekad nedara, tas pat nav pieļaujams dz/bet. kolonnu projektēšanā (cik atceros no laikiem kad darbojos ar dz/bet), vienmēr ir jāliek 4 stiegras stūros, tādēļ iepriekš jautāju, vai esi redzējis kolonnu ar 1 stiegru.

Re: Pamati un dzelzbetona kolona!
Autors: sqq (77.219.3.---)
Datums: 30/06/2021 18:34

TomsC rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Kolonas augstumu var redzēt bildē ko pievienoju
> pirmajā rakstā!! Mezglu risinājumos! Kolonas
> augstums ir 2.5m un vienā kolonā ir 4x d20
> armatūra un aptveres ar d10 armatūru ik pa 20cm!


Nu tad Tom, būvē pēc projekta un guli mierīgi.

Re: Pamati un dzelzbetona kolona!
Autors: stroika (89.254.148.---)
Datums: 30/06/2021 18:35

Ar vienu stiegru es domāju mezglu ar pamatu. Es sapratu, ka no pamata nāk ārā viena m20 stiegra, kas ir kā pretbīdnis kolonai.

Re: Pamati un dzelzbetona kolona!
Autors: TomsC (46.109.70.---)
Datums: 30/06/2021 18:40

Piebildīšu vēl, ka tiek norādīts, ka jāizmanto ir C25/30betons, kas laikam arī ir nīgrāks kā parasti iesaka!

Kaut ko būvēju arī ES!
[cietviruligzda.wixsite.com]

Re: Pamati un dzelzbetona kolona!
Autors: stroika (89.254.148.---)
Datums: 30/06/2021 18:42

JA no pamata nāk ārā 4 stiegras, kuras pēc tam pārsienas ar kolonnas, tad tas ir cits stāsts. Tāpēc es prasīju vai ir pamata savienojuma mezgls ar kolonnu.

Re: Pamati un dzelzbetona kolona!
Autors: TomsC (46.109.70.---)
Datums: 30/06/2021 18:45

stroika rakstīja:
-------------------------------------------------------
> JA no pamata nāk ārā 4 stiegras, kuras pēc tam
> pārsienas ar kolonnas, tad tas ir cits stāsts.
> Tāpēc es prasīju vai ir pamata savienojuma mezgls
> ar kolonnu.


Tur tālieta, ka nav pamata savienojuma mezgls ar kolonnu.!

Re: Pamati un dzelzbetona kolona!
Autors: TomsC (46.109.70.---)
Datums: 30/06/2021 19:00

Atļaušos ielikt citātu ko man atrakstīja cits konstruktors kam paprasīju konsultāciju par savu projektu!
Ceru, ka nepārkāpju kaut kādas ētikas normas! Nemot vēra pa lielam Jūsu teikto un pieaicinātā konstruktora teikto visiem domas atšķiras no mana konstruktora

Citāts -

BK daļa projektēta pēc principa - gan jau celtnieks zinās kā izbūvēt
Ātri caurskatot projektu konstatēju atsevišķas neatbilstības un to trūkst vairāki būtiski plāni un mezgli (vispārīgos rādītājos norādīts grunts deformācijas modulis 11MPa, ĢI atskaitē 9-10MPa, pamatu pēdas garenstiegrojums nav pamatots, nav skaidra vertikālās hidroizolācijas nepieciešamība, trūkst enkurstiegru plāns no pamatiem priekš kolonnām, nav pamatu un dzelzsbetona kolonnu sajūguma mezgla, Mezgls P-1 nekorekts bultskrūvju izvietojums koka kolonnā, trūkst monolītās jostas plāna, nav skaidrs kā kolonnas garenstiegrojums tiek enkurots monolītajā jostā ņemot vērā ka jostas platums 250mm, kolonnas platums 300mm, jāpārbauda kopējā ēkas aprēķina shēma, kopne T5 veido balstbīdi, vai arī nepieciešams slīdošais balsts, nav korektas aptveres monolītajās jostās, aizdomīgs kopnes stiprinājuma mezgls B, jāveic pārbaude)

Kaut ko būvēju arī ES!
[cietviruligzda.wixsite.com]

Re: Pamati un dzelzbetona kolona!
Autors: Aldiss (95.68.96.---)
Datums: 01/07/2021 00:40

Kā jau rakstīts iepriekšējos komentāros, meistars zinās kā uzbūvēt. V
Kopne, kas taisīta no 45mm koka skaliņiem tikai teorētiski ar milzīgiem horizontāliem spēkiem pēsīs pušu māju ar monolītām dzelzbetona joslām un kolonnām kurās iekšā ir četras "lomika" resnuma armatūras stiegras. Praktiski tad, kad tā būs nostiprināta savā vietā, slogojot tā nevis kļūs par 1,4 cm garāka, bet gan mazliet ielocīsies citās vietās.
Kaut kas nav labi ar sākotnējiem pieņēmumiem /metodēm.

Pašreizējā: 2 no 4


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
  ******    ********   ******   ********   *******  
 **    **   **        **    **  **        **     ** 
 **         **        **        **        **     ** 
 **   ****  ******    **        ******     ******** 
 **    **   **        **        **               ** 
 **    **   **        **    **  **        **     ** 
  ******    **         ******   **         *******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727