UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Vēlos uzzzināt :  Building.Lv Forums

Pašreizējā: 5 no 6
Re: Minhauzens un vidējais latvietis par malkas apkuri
Autors: pamats topošais (213.175.95.---)
Datums: 05/03/2013 10:45

>>lūdzu info
Nu, pag! Tas ka galvai jābūt vēsumā, sen zināms un kājām siltumā - tas ir komforts un veselība. Radiatori patiesībā to nenodrošina. Radiatorus liek pie logiem, jo tur nāk lielākais aukstums, tādējādi rad.ir kā barjera. Bet manuprāt notiek šāds process, no loga nāk iekšā aukstais gaiss (vai atdziest tikko no radiatora izdalītais siltais), tad aukstais sasildot ceļas gar logu uz augšu, paiet kādu gabalu pa istabas griestiem , atdziest, krīt pie zemes (kur tas atkal ir auksts) un tā veidojas mikro tornado :D
Tātad, ja logi ir ļoti kvalitatīvi, tad tur būs mazāka ietekme arī radiatoriem.
Siltā grīda jau nav jātur +60, ja pareizi atceros ap 25-28 grādi (lai speči labo).
Neredzu iemeslu, kāpēc siltā nevarētu būt vienīgā!

Re: Minhauzens un vidējais latvietis par malkas apkuri
Autors: khe (46.109.173.---)
Datums: 05/03/2013 10:51

Man tāds - moisture detector TP-98D.
[www.hktdc.com]

Re: Minhauzens un vidējais latvietis par malkas apkuri
Autors: Viesturs470 (85.254.150.---)
Datums: 05/03/2013 10:52

Mūsdienās mārketings un naudas ātrāka aprite pārlieku pārņēmusi cilvēku prātus - steidzīgais dzīves ritms neļauj apgūt senču gudrību un pieredzi, tā vietā nāk viltus praviešu stāsti par jaunu spēļmantiņu nepieciešamību :
Pasīvā māja - noteiktos rāditājus var sasniegt to uztaisot ļoti blīvu, bet lai tiktu pie skābekļa jātaisa kontrolējama ventilācijas sistēma ar rekuperāciju, vadību u.t.l. kas jāpieskaņo indivīdam un tā dzīvesritmam. Tas ir vienkārši vientuļniekam, bet ne kopā dzīvojot dažādiem cilvēkiem ar dažadām vajadzībām, kas dinamiski mainās laika gaitā, tāpēc sistēma tad jābūvē sarežgīta un dārga !

Bet reāli mēs taču "parastu" ēku gadā pusi laika neapkurinām un tās blīvums tāpat kā dārgā un sarežgītā rekuperācija reāli nav vajadzīga !

Līdzīgi ar citām lietām !

Re: Minhauzens un vidējais latvietis par malkas apkuri
Autors: Didzisp (78.84.231.---)
Datums: 05/03/2013 10:55

Uz siltās grīdas, pa nakti, zeķes un cimdi neizžūst :) Dabīga dēļu grīdu par silto nesataisīsi. Siltās grīdas irīkošanas izmaksas lielākas par radiātoru montāzu. Ar silto grīdu maju pa pusstundu neuzsildīsi un dāčā tā neder. Ja celtnieks Vasja ne tur naglu iedzen, grīdlīsti sitot, tad baigais čakars silto grīdu remontēt. Nu nav jau sliktas siltās grīdas, bet nav arī ideālas. Katram apkures variantam ir savi plusi un mīnusi.

Re: Minhauzens un vidējais latvietis par malkas apkuri
Autors: pamats topošais (213.175.95.---)
Datums: 05/03/2013 11:06

Dāčā ar visu ir problēma, kurināsi krāsni vairākas stundas, kamēr izsalusi telpa kļūs lietojama...
Vasja var iesist naglu arī radiatora caurulē, pret Vasju var palīdzēt tikai Fedja :D
Izmaksas man liekas ir stipri līdzīgas, skatoties ar kādiem radiatoriem salīdzina, galu galā ir radiatori pa 25ls un ir pa 45 (vienāda jauda, +/- lētais gals).
Protams, ka nav ideāla, ideāla tak ir pasīvā māja! (ja palasa tos, kas projektē ;)

Re: Minhauzens un vidējais latvietis par malkas apkuri
Autors: Valdis Liepa (212.93.100.---)
Datums: 05/03/2013 12:01

Vai dzīvojam kā senā Romā, grūti atbildēt.
Par izglītību un mājokli gan maksājam lielas summas, jo esošos resursus patērējam cīnoties ar Trejgalvu pūķi (globālo sasilšanu, atdzišanu un citu kvotu pirkšanu un pārdošanu, bet peļņas nekādas), kas draud mūs aprīt...

Re: Minhauzens un vidējais latvietis par malkas apkuri
Autors: Hmm (213.180.113.---)
Datums: 05/03/2013 12:13

Nu tak pēdējais laiks nopirkt, eh atkal tie žīdi, vienvārdsakot nekas neatliek jāmaina valsts un pasaules iekārta.
Bet ja ir zeme, tad metam mieru laicīgajai pasaulei, pūķiem, žīdiem utt, taisam zemnīcu un dzīvojam naturālājā saimniecība.

Re: Minhauzens un vidējais latvietis par malkas apkuri
Autors: Vilnis_Radio (87.110.241.---)
Datums: 05/03/2013 13:13

Par grīdu un pamatapkuri un radiatoriem. Man sākotnēji bija radiatori, bet tā kā bija jāmaina grīdas, tad arī parādījās siltās grīdas. Biju runājis ar dažādiem speciālistiem apkures apsaistes jautājumos un daļa no viņiem man ieteica radiatorus atstāt. Viens minēja argumentu, ka no logiem nāk aukstums un lai tas nenotiktu, tad zem tiem radiatori jāatstāj (tā esot Vācijas pieredze). Citi vienkārši - lai nodrošinos ja kas ne tā.
Tā ka man nebija jāsteidzas un nebija pašam savas pieredzes ar silto grīdu, tad tā arī darīju. Varu droši teikt, ka radiatori nav vajadzīgi un ir daudz labāka sajūta ar grīdu tikai. Varbūt Vācijā ir cauri logi. :) Radiatori tomēr diezgan nenvienmērīgi to siltumu radīja, pretēji grīdai. Dažus radiatorus ieslēdzu tikai veļas dienās.
Grīdas man siltas kā nu kurā telpā, resp. tik siltas cik man nepieciešamas. Nesēja turpgaita normālā salā ir ap 28-30 grādiem, grīdas attiecīgi 24-27 grādi apmēram. Ar to pilnīgi pietiek. Ja gribētu, tad varētu telpā dabūt pat gan jau pāri 30 grādiem. Radiatori ir pilnīgi lieki, tos var izveidot dažus, tiešām veļas žāvēšanai, bet ne apkurei.
Cena ir labs jautājums. Ja grīda ir jāmaina, vai jātaisa tik un tā, tad es uzskatu, ka neielikt iekšā caurules ir reāla tuvredzība. Var neslēgt klāt, bet labāk, ka tāda funcija ir. Es negribu samelot, bet man šķiet, ka caurules grīdai manai platībai izmaksāja kaut kur ap 500 Ls laikam un ja nemaldos, tad par radiatoriem un visiem loriņiem savulaik samaksāju dārgāk, kaut ņēmu lēto galu. Tā, ka nedomāju, ka šādā situācijā siltā grīda ir dārgāka par radiatoriem.

Re: Minhauzens un vidējais latvietis par malkas apkuri
Autors: lūdzu info (159.148.90.---)
Datums: 05/03/2013 13:47

pēc kādiem 5 gadiem padodiet ziņu.. tie kuri regulāri grīdu tur virs 25grādiem..

p.s pēdām siltums patīk ikriem gan nē!

Re: Minhauzens un vidējais latvietis par malkas apkuri
Autors: J (78.84.242.---)
Datums: 05/03/2013 14:22

Lūdzu info... vai nevar sīkāku info par šo, petījumu kādu utt, līdz šim šis apgalvojums tāds bleķis (aizspriedums) vien izrādījies

Pašreizējā: 5 no 6


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **        **   ******   **      **  **       
 **     **        **  **    **  **  **  **  **       
 **     **        **  **        **  **  **  **       
 **     **        **  **        **  **  **  **       
 **     **  **    **  **        **  **  **  **       
 **     **  **    **  **    **  **  **  **  **       
  *******    ******    ******    ***  ***   ******** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727