UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Vēlos uzzzināt :  Building.Lv Forums

Pašreizējā: 6 no 7
Re: Liels elektroenerģijas patēriņš.
Autors: binary (178.16.22.---)
Datums: 07/01/2015 16:22

pamats topošais, a ko, normāli - 5V 25A lādētājs telefonam. Es gandrīz vai tādu gribu!

Re: Liels elektroenerģijas patēriņš.
Autors: binary (178.16.22.---)
Datums: 07/01/2015 16:25

elektriķis Māris Wrote:
-------------------------------------------------------
> (..), jau
> parastajam 1 ligzdas 2A lādētājam sanāk 80W
> max slodze.

Kā, nu vot KĀ parastam 5V 2A lādētājam max slodze var būt 80W? Vēl jo vairāk, ja runā par pieļaujamo ilgstošo noslodzi, lai dienas laikā tos kilovatus varētu nokurināt.

Re: Liels elektroenerģijas patēriņš.
Autors: Rx (178.16.22.---)
Datums: 07/01/2015 16:48

Jaunie , elektroniskie itkā uzskaita arī reaktīvo jaudu ( ne siltuma- tas ir aktīvo jaudu, ko uzskaitīja vecie- mehāniskie). Pēc aprēķina, sanāk, ka tīklā ieslēgts kondensators ar kapacitāti 0,06 mkF patērē 1W! Bet šādi ( kondensatori tiek ieslēgti kā trokšņu slāpēšanas filtri...Atliek tikai pētīt, ko tērē mūsdienīgās un ne mūsdienīgās iekārtas! Vēl jau ir arī ventilatori, kas ir induktīvi! Lampu dimmeri, energoefektīvās spuldzes...Būtu labi, ja kāds pamērītu to jaudas ar elektronisko un parasto skaitītāju!

Re: Liels elektroenerģijas patēriņš.
Autors: elektriķis Māris (178.16.22.---)
Datums: 07/01/2015 17:11

binary, uz lādētāj stāv rakstīts 100-240 V 0,35 A

Re: Liels elektroenerģijas patēriņš.
Autors: slēpnis (178.16.22.---)
Datums: 07/01/2015 17:31

Nēzinu, kā elektriķis Māris rēķina, bet man 1ligzdas 2A mobilā (usb) lādētājs sanāk 10W Labi , ja pasūdīgs pārveidotājs 85% tāpat vairāk par 12W nesanāk. Un uz pilnu slodzi tak nelādē vairāk par pusotru stundu.

Re: Liels elektroenerģijas patēriņš.
Autors: Viesturs470 (178.16.22.---)
Datums: 07/01/2015 17:39

Bez Tabu neskatos, bet varu iedomāties cik kompetenti un no konteksta izrauti teksti tur varētu skanēt.
Reiz labu gribēdams atļavos kaut ko komentēt t.s. žurnālistiem - rezultāts pat manu vārdu viņi nespēja nodrukāt pareizi, par saturu pat nerunājot. Šī paša iemesla dēļ es konsekventi ne ar vienu t.s. žurnālistu vairs nerunāju !
Varu pastāstīt tikai to ko pats esmu pārbaudījis - ST sen jau nelieto vecos nejūtīgos skaitītājus, arī viņu lietotie mehāniskie ar ripu ir jūtīgi, jo pieslēdzot 0.8 W slodzi man viņš griezās.
Nupat man uzlika to jauno "gudro" un nekādu kāpumu patērinā nenesmu novērojis. Visus "standy" minimizēju jau iepriekš.
Cik esmu informēts tad iekšā jau tā "gudrība" viņam ir, bet to jau vēl vajag dabūt "ārā" un ar šo jomu ST vēl ir t.s. "bērna autiņos".un tam ir tikai loģiks izskaidrojums - šādas sistēmas izveide un monitorēšana pie fakta, ka puse no patērētājiem netērē vairāk kā 100 kWh mēnesī vienkārši neatmaksājas un regulātors šādas izmaksas diez vai jebkad akceptēs.
Zinu ka piemēram arī uzņēmumiem ar lieliem patēriņiem un el. pirkšanu biržā netiek piemērots faktiskais ikstundas patēriņs bet gan tipveida grafiks ! ! !

Pašiem pārliecināties par to ko uzskaita vai neuzskaita jūsu skaitītājs taču ir tik vienkārši - ieslēdziet to pašu mobilā lādētāju un pastatieties !

Re: Liels elektroenerģijas patēriņš.
Autors: slēpnis (178.16.22.---)
Datums: 07/01/2015 17:45

RX elektroniskie skaitītāji varbūt arī var uzskaitīt reaktīvo jaudu, bet mājsaimniecībām par to nav jāmaksā vai jāuztur noteiktās robežās jaudas koeficients. Nupat man mainīja skaitītāju un par šito aprunājos ar iecirkņa meistaru. Tā, ka par to satraukties pagaidām lieki.

Vispār man ir "lieki" gan elektroniskais gan mehāniskais skaitītājs. Bet nav entuziasma.

Modernie barošanas bloki nāk ar Power Factor Correction (PFC). Kā arī ieejas filtri daudzām ierīcēm tiek konstruēti tā, lai kompensētu shēmas reaktīvo pretestību pie biežāk lietojamās slodzes.

Re: Liels elektroenerģijas patēriņš.
Autors: soseds2 (178.16.22.---)
Datums: 07/01/2015 23:53

Atgriežoties pie legionellām : es esmu viens no tiem, kas izslimoja jo bieži apkalpoju un tīru boilerus. Pateicoties labiem ārstiem izdzīvoju.
Tas, ko raksta boileru instrukcijās ir taisnība: ir vismaz reizi mēnesī boileris jāuzkarsē virs 60'.

Atvainojiet par atkāpi!

Re: Liels elektroenerģijas patēriņš.
Autors: arre (178.16.22.---)
Datums: 08/01/2015 14:22

Kļūdījos par to raidījumu - nav "Bez tabu", bet LTV 4.studija 5.janvāris. Var noskatīties arhīvā - [ltv.lsm.lv]

Re: Liels elektroenerģijas patēriņš.
Autors: aigarello (178.16.22.---)
Datums: 28/02/2015 11:08

Atradu internetā šādu regulu :

Kopš 2010. gada janvāra ES valstīs tiek piemērota Eiropas Komisijas regula EK 1275/2008, kas nosaka, ka gaidīšanas režīmā un izslēgtā režīmā elektroenerģijas patēriņš elektriskajās un elektroniskajās mājsaimniecības un biroja iekārtās nedrīkst pārsniegt 2 W gaidīšanas režīmā un 1 W izslēgtā režīmā. Savukārt 2013. gada mērķis nosaka, ka šī līmeņatzīme nedrīkst būt lielāka par 1 W gaidīšanas režīmā un 0,5 W izslēgtā režīmā.

Cik tā ir saistoša piemēram Lattelekom , kura izsniegto dekoderi es lietoju . Tā patērētā jauda gaidīšanas režīmā ir 6-8 W, tikpat ieslēgtā stāvoklī . Pa nedēļu saskrēja 1,15 KWh, mēnesī noapaļojot piecas, pa gadu 62 KWh.
It kā sīkums, bet pa vairākām šāda tipa netaupīgām iekārtām kopā sanāk paliels cipars .

Pašreizējā: 6 no 7


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********        **  ********         **   ******   
 **              **  **     **        **  **    **  
 **              **  **     **        **  **        
 ******          **  **     **        **  **   **** 
 **        **    **  **     **  **    **  **    **  
 **        **    **  **     **  **    **  **    **  
 ********   ******   ********    ******    ******   

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727