UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dienas jautājums :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: 123456Nākošā
Pašreizējā: 1 no 6
Gaisa siltumsūkņi
Autors: xxxx (80.233.198.---)
Datums: 04/01/2006 06:00

Vai ir kāda pieredze ar šādiem brīnumiem -

[www.octopusenergi.pl]

xxxx

Re: Gaisa siltumsūkņi
Autors: jaanus (80.232.241.---)
Datums: 04/01/2006 15:08

Nea, pirmoreizi redzu. Princīps tāds pats ka zemes siltumsūknim, vienīgi stipri kompakta un vieglāka uztādīšana. Strāda itka ideāli, vienīgi paarliku liels gaisa mitruma līmenis samazina efektivitāti un pie zema ārēja temperatūra vajagot papildus siltuma avotu.

Labumi, iipasi labs kopā ar grīdas apkures sistēmu un var savienot bez problēmam jau ar eksistējošo sistēmu.

Vēl viens mīnuss- izskatas kaa viegli zagt. Aizmet cilpu, pieāke aiz mašīnas un brauc prom. Agregāts sver 125kg un capars un alumīnija. (cik es esmu izvirtusis, jau gatavs zagt)

Re: Gaisa siltumsūkņi
Autors: xxxx (80.233.198.---)
Datums: 04/01/2006 16:55

Jā, jau gatavs zagt... :-)

Bet papildus elektro apkure jau ir visiem siltumsūkņiem. Tā ieslēdaz ja šamais netiek galā.

xxxx

Re: Gaisa siltumsūkņi
Autors: xxx (80.232.211.---)
Datums: 04/01/2006 17:01

Cik dzirdeeju zviedriem tas esot cienjaa jau kaadu gadu atpakalj. Vieniigaa shaize esot ieksh taa ka shpanunngu teereejot vairaak kaa parastais, bet pats aparaats un ieriikoshana esot leetaaka. Jaareekjina...

Re: Gaisa siltumsūkņi
Autors: Buss (212.93.97.---)
Datums: 05/01/2006 05:00

Par siltumsūkņiem krievu viessmann.ru lapā ir ļoti labs projektēšanas materiāls - par visu tipu siltumsūkņiem. Par gaisa siltumsūkņiem - izskatās ka mūsu apstākļos der tikai kombinācijā ar papildus siltuma avotu.

Re: Gaisa siltumsūkņi
Autors: sub3 (---.18.livas.lv)
Datums: 05/01/2006 16:37

The current price of equipment together with the control unit is 32,000 + 22%VAT PLN (location Szczecin). = ap 6900 LVL bez transporta un uzstādīšanas. Daudz.Tad jau labāk rakt.

Re: Gaisa siltumsūkņi
Autors: jaanus (80.232.241.---)
Datums: 05/01/2006 20:35

Dārgi gan, bet cik es sapratu tad poli ir tikai pārstāvi skandināviem. Iespējams kā no turienes tas ir lētak. Tas gan ir tikai pieņemums. Un cik daudz tas semez sūknis ir lētaks?

Re: Gaisa siltumsūkņi
Autors: xxxxx (80.233.198.---)
Datums: 06/01/2006 05:05

Nekas nav lētāks. Manai mājai 220 kv.m tāme ir 5777,- Cik dzirdu, zemē rokoties ir dārgāk

Tāpat gāze, kas man atrodas 60 m no mājas. tikai līdz mājas sienai maksā 4000 LVL + katls instalācija + pieslēguma maksa + sačakarētā ceļa remonts. Da nafig to krievu gāzi ar visām viņu utainajām pakaļām...

Re: Gaisa siltumsūkņi
Autors: IneseX (---.eth.net.microlink.lv)
Datums: 06/01/2006 16:41

Cik zinu, gaisa siltumsūkņus uzstāda arī zviedru firma NIBE, kuras pārstāvniecība ir Rīgā. Kad interesējāmies, tad cenas bija stipri zemākas, nekā te nosauktā poļiem - ap 3 000 LVL 150 kv. mājai. Tiesa gan, viņi teica, ka lielāku māju arī neatmaksājas ar šo sūkni apsildīt - tas domāts mazākām mājām. Zemes sūknis nav lēāks, bet gan dārgāks, tikai ekspluatācija vēlāk lētāka, jo viņam lielāks lietderības koeficients. Man zemes sūknis kopā ar uztādīšanu maksāja 6000 Ls 180 kv.m mājai.

Re: Gaisa siltumsūkņi
Autors: xxxx (80.233.198.---)
Datums: 06/01/2006 21:33

un kā, Inese, tevi apmierina šāda apkure?

Re: Gaisa siltumsūkņi
Autors: v_t (195.13.178.---)
Datums: 06/01/2006 23:26

jā, un kurš kantoris uzstādīja?

Re: Gaisa siltumsūkņi
Autors: Normundo (84.237.155.---)
Datums: 07/01/2006 07:54

Var jau būt kāds iebildīs man tikai tāpēc, ka esmu pats ieinteresētā persona, jo tirgoju siltumsūkņus. Mana izvēle uz sūkņiem kurus tirgot ir kritusi par labu zviedru Thermia sūkņiem. Info [www.majatev.lv] , un teikšu godīgi, mani nespēja pārliecināt, kā pie mīnus grādiem ārā, ziemas laikā, kad mājai visvairāk ir nepieciešama apkure, no gaisa var paņemt siltumu. Tas praktiski tiek darīts uzsildot Freonu ar Ten tipa sildītāju, tad priekš kam muļķot tautu un sarežģīt dzīvi ar kaut kādiem briesmīgiem radiatoriem. Par vasaru pilnībā piekrītu, šie aparāti ir spējīgi strādāt racionāli, bet cik zinu vasarā arī pēc siltumenerģijas ir nedaudz mazāka vajadzība.

www.majatev.lv

Re: Gaisa siltumsūkņi
Autors: Normundo (84.237.155.---)
Datums: 07/01/2006 07:56

Jā starp citu arī zapītis pērkot no sākuma ir lētāks, iespējams pat lētākais auto kādu var atrats auto tirgū, taču uz ielas tos nez kapēc redz gaužām maz.

Re: Gaisa siltumsūkņi
Autors: xxxx (80.233.198.---)
Datums: 09/01/2006 02:03

atklāju šo forumu ar vēlmi uzzinat pieredzi nevis klausīties pļāpu excibionismu...

Re: Gaisa siltumsūkņi
Autors: NB (81.198.177.---)
Datums: 09/01/2006 05:47

Tev dod padomus, kamēr vēl neesi pielaidis kļūdu, es tev varu uz e-pastu nosūtīt cilvēka kontaktus kuram jau otro ziemu ir siltumsūknis, kas izmanto saules siltuma enerģiju, pats viņš ir sajūsmā par siltumsūkni kā tādu un ir apmierināts, bet atzīst, ka prātīgāk tomēr būtu bijis pirkt sūkni ar zemē igremdējamu kolektoru, zemes siltuma enerģijas saņemšanai.

Re: Gaisa siltumsūkņi
Autors: IneseX (---.eth.net.microlink.lv)
Datums: 09/01/2006 18:37

Mums ir Thermia Diplomat zemes siltumsūknis. Uzstādīja Igauņu MOVEK sadarbībā ar mūsu pašu SIA Siltumsūknis. Pagaidām esmu ļoti apmierināta. Uztādi un aizmirsti. Vēl gan norit būvniecības process, viss kas žūst, vēdinās utt, nav vēl pieslēgts T3 tarifs (šodien pieslēgs), tāpēc par patiesajiem tēriņiem pie normāliem apstākļiem vēl nevaru spriest.

Re: Gaisa siltumsūkņi
Autors: xxxx (80.233.198.---)
Datums: 09/01/2006 19:06

to: IneseX

Bet kā deg elektrība? Griezdamās? :-)

Re: Gaisa siltumsūkņi
Autors: Buss (---.bsc.lv)
Datums: 09/01/2006 19:36

Interesanti vai Latvijā kāds ir uzstādījis SS ar dziļurbuma kolektoru (slēgto cilpu) vai arī variantu, kur gruntsūdeņus pumpē atpakaļ zemē ???

Re: Gaisa siltumsūkņi
Autors: kakss (159.148.86.---)
Datums: 09/01/2006 22:32

Par slēgto kolektoru šaubos, jo tā izmaksas ir mežonīgas. Rēķini, ka vajadzēs taisīt urbumu vismaz pāris-100 metru dziļumā. Ar gruntsūdeņu izmantošanu ir vieglāk - uztaisi urbumu līdz normālam ūdens līmenim un otru tādu pašu ūdens ievadīšanai atpakaļ. Man viens urbšanas profesionālis teica - tik cik viens urbums var ūdeni dot, otrs tikpat paņems atpakaļ, tā ka problēma ar "lieko ūdeni" nebūs :). Ideāli, ja tuvumā ir kāds grāvis vai ūdenstilpne - tad izlietoto ūdeni var laist tur iekšā. Priekšrocība gruntsūdeņu variantam ir konstantā temperatūra +7 cauru gadu, līdz ar ko paaugstinās SS lietderības koeficients pretstatā zemē ieraktajam kolektoram.

Pats arī plānoju taisīt SS ar dziļurbumu un ūdens padošanu atpakaļ citā urbumā.

Re: Gaisa siltumsūkņi
Autors: Buss (---.bsc.lv)
Datums: 10/01/2006 00:31

Sveiks Kakss,

Jā - man slēgtajam kontūram vajadzētu 3 urbumus pa 90m. Man ir smalku smilšu grunts ar dūņām kaut kur pa vidu un gruntsūdens kaut kur 1,2 zem zemes. Cik zinu, tad smalka smilts slikti filtrē ūdeni tāpēc man tāda šauba vai izdosies to atspiest atpakaļ gruntī. Pats par sevi laikam neiesūksies - vajadzēs ar spiedienu dzīt. Bail ka neveidojas kauč kādi izskalojumi. Man ir 27 m urbums (nevis spice) dzeramajam ūdenim un debets ir tikai kāds 1m3/h - apmēram 4 x mazāk kā vajag.

Ko domā? Vai tu esi šo pētījis vai pats nodarbojies? Padalamies zināšanās, kooperējamies ?!

Par izliešanu ūdenstilpnē - man ir tikai grāvis blakus, kuram līdz upei kāds 0,5-1 km un man bail, ka tas ūdens atdzesēts līdz kādiem +4 tomēr pusceļā sasals un izveidos lielu ledus kluci. Man ir jāpumpē 4m3 stundā, lai nodrošinātu sūkni un tādu apjomu grūti būs kur likt.

Iet uz lapu: 123456Nākošā
Pašreizējā: 1 no 6


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  **     **  ********   **     **  **     ** 
  **   **   ***   ***  **     **  **     **   **   **  
   ** **    **** ****  **     **  **     **    ** **   
    ***     ** *** **  ********   **     **     ***    
   ** **    **     **  **         **     **    ** **   
  **   **   **     **  **         **     **   **   **  
 **     **  **     **  **          *******   **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727