UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Iekšdarbi :  Building.Lv Forums

Apdare, krāsošana, flīzēšana u.c.
Iet uz lapu: 12345678Nākošā
Pašreizējā: 1 no 8
Kuras firmas ekonomiskās spuldzes "labākas"?
Autors: Spuļģis ()
Datums: 11/03/2009 11:12

Tātad:
Ierosinu padalīties savā pieredzē par "parastajām" ekonomiskajām spuldzēm, kādas firmas ražojumu kurš ir lietojis, kāda pieredze, cik ilgi kalpoja utt. Man ir gadījies lietot Philips, Osram un Panasonic ražojumus. Visilgāk dega Panasonic, tiesa gan iesilšanas laiks tai bija apmēram 30 sek. Vissiltākā gaismas krāsa bija Philips. Panis kalpoja apmēram 6 gadus, virtuvē. Philips "iet" jau 5 gadu..


Zinu, zinu - jautājums,protams, no vienas puses ir jocīgs.. bet, vismaz varam noskaidrot kuru firmu ekonomiskie spuldžu ražojumi ir .. nu tādi- nekādi, maigi sakot smiling smiley Un savukārt kuru firmu ražojumi ir OK.

Re: Kuras firmas ekonomiskās spuldzes "labākas"?
Autors: Pow ()
Datums: 11/03/2009 11:17

Philips viennozīmīgi. Laba gaisma, ātrs starts, efektivitāte, un uz paciņas vienmēr ir norādīta krāsu temperatūra un lumeni. Neko citu vispār vairs nepērku.

Re: Kuras firmas ekonomiskās spuldzes "labākas"?
Autors: Spuļģis ()
Datums: 11/03/2009 11:56

Labi, Philips, bet kura "gala" ?
Lētā, dārgā - kur ražotās? Poļu, PRC vai Holandē "producetās"?

Re: Kuras firmas ekonomiskās spuldzes "labākas"?
Autors: Pow ()
Datums: 11/03/2009 12:33

Neesmu pētījis kur ražotas. Pieņemu, ka razošanas iekārtas ir vienādas.
Es skatos pēc specifikācijas, nevis ražošanas valsts.
Konkrēti visvairāk izmantoju Philips Tornado 20W E27 lampas - 1350lm, 2700K, 82 Ra8. Maksā apmēram 5 Ls.
Ir arī agrāk pirktas Philips Genie 20W 1100lm. Maksāja apmēram 2 Ls. Tagad tādas vairs neražo, vietā nāk 18W ar tādu pašu gaismu. Droši vien maksā dārgāk.

Rullē ka vienas tā otras.

Vienīgā problēma manā gadījumā ar Philips ir sekojoša. Man ir savilkti paralēlie slēdži (vienai lampai 3 slēdži ar pārslēdžiem un krustslēdzi) un Philips Tornado šādā konfigurācijā mirgo izslēgtā stāvoklī. Par iemesliem jau kādu laiku atpakaļ tika izrunāts citā tēmā.
Lēts Ķīnietis nemirgo. Bet gaisma viņam ir ievērojami sliktāka.

Re: Kuras firmas ekonomiskās spuldzes "labākas"?
Autors: Spuļģis ()
Datums: 12/03/2009 14:54

"Lēts Ķīnietis nemirgo..

Šis ir labs! :D :D :D
Dienas citāts!

Re: Kuras firmas ekonomiskās spuldzes "labākas"?
Autors: elektriķis Māris ()
Datums: 12/03/2009 16:18

pagaidām lietoju megaman 80 mm reflektoreni vienu, vairāk pagaidām neplānoju, jo stara leņķis mani neapmierina, rezultātā konkrētajā punktā nesasniedz man vajadzīgo lux daudzumu. Pārējās ir philips, reāli ierullē 23W tornado, gaismas daudzums iespaidīgs, iesilst palēni, bet tākā lielajā istabā gaisma deg visu vakaru, tad tās 30 sek neko neietekmē.
eko liku lielajā izstabā dēļ gaismas daudzuma, jo līdzvērtīgas kvēlenes nevarēju likt, kusa vadi utt.
par pārējām detaļām(ko topika autors prasīja) nepiesieties, nezinu un negribu zināt.

Re: Kuras firmas ekonomiskās spuldzes "labākas"?
Autors: Ambrosio ()
Datums: 12/03/2009 17:14

Man liekas, ka man arī ir Philips Tornado 23W. Ieliku dzīvokļa virtuves vispārējā apgaismojumā, jo negribēju mainīt lustru, kurai max slodze 60W uz patronu. Ar parasto spuldzi protams 60W vispār nekas nav. Toties ar šitām Tornado, kad iesilst (laikam ir te minētās 30 sekundes), no ārpuses uzreiz var redzēt, kuram ir gaišākā virtuve mājā :)

Re: Kuras firmas ekonomiskās spuldzes "labākas"?
Autors: aaaa ()
Datums: 12/03/2009 19:27

Pat pašas dārgākās no viņām visas ataino galīgi kroplu krāsu spektru. Tas ir reāli tas, kas man traucē (konkrēti - pie sienas glezna spilgtās krāsās, kas dienas gaismā vai kvēlspuldzes gaismā izskatās vienkārši kardināli savādāk kā ekonomiskās spuldzes gaismā) - citādi jau nekāda vaina, lai gan ekonomija tur sanāk švaka - bet par to jau te ticis runāts līdz sliktai dūšai. Atmaksājas viņas tikai tur, kur deg neizslēgtas ilgu laiku. Ekonomiskās ar reflektoru vispār ir retums un cik nācies saskarties - pagaidām pilnīgi garām. Par to marku - protams, jāņem no dārgā gala un jāmēģina - nedomāju, ka vienai firmai konstanti visas viņas ir labākas par citu firmu ražojumiem. Es personīgi domāju, ka nāks kāda cita alternatīva, kas šitās aizstās, jo, ja godīgi - nesaprotu kāpēc tad nelikt klasiskās garās dienasgaismas lampas kā birojā pa visu māju, ja jau tik ļoti gribas taupīt - tas ir tieši tas pats.

Re: Kuras firmas ekonomiskās spuldzes "labākas"?
Autors: elektriķis Māris ()
Datums: 12/03/2009 22:48

garās dienenes nav tik kompaktas, tad ir jāpārbūvē, jāliek jaunas armatūras, pie tam garajām dienenēm tās armatūras pārsvarā ir industriālās, neesmu manījis tādas cakcak dzīvokļiem :)

par gaismas spektru piekrītu, bet man nebija citu variantu. mani gan vairāk tracina nevis lampu spektrs, bet gan LCD monitori, lai dabūtu CRT līdzvērtīgu bildi ir jāatdod reāla nauda, bet mājās gribās kompaktumu, nu tad izvēlies ko vēlies un vari atļauties :P

Re: Kuras firmas ekonomiskās spuldzes "labākas"?
Autors: Pow ()
Datums: 13/03/2009 11:16

aaaa, ja tev ir svarīgs krāsu spektrs, tad pamēģini ekonomiskās ar CRI 95. Internetā var atrast, veikalos gan neesmu redzējis. Bet mani apmierina Philips ar CRI 82.
Ja vajag gleznu izgaismot, tad papildus vēl būs jāskatās lai krāsu temperatūra atbilst. Parasti gan lampas temperatūru ņem pēc sienu krāsām, bet ja glezna pa visu sienu, tad cita lieta.
Protams, ka vislabākais variants gan ekonomijas ziņā, gan krāsu temperatūru izvēles ziņā un ar labiem CRI ir garās trubas (T5). Bet ne jau visi ir gatavi pārtaisīt apgaismojumu mājās.

Iet uz lapu: 12345678Nākošā
Pašreizējā: 1 no 8


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Pievienot failu ziņai
  • Atļauts pievienot sekojošu tipu failus:
  • Pievienotie faili nedrīkst pārsniegt:
  • 5 more file(s) can be attached to this message
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **        **  ********  ********  ******** 
 **     **        **     **        **        **    
 **     **        **     **        **        **    
 **     **        **     **        **        **    
  **   **   **    **     **        **        **    
   ** **    **    **     **        **        **    
    ***      ******      **        **        **    

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727