UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Pašreizējā: 2 no 5
Re: Prieks piedavat elektribas taupitaju Wattson
Autors: JanisJanis ()
Datums: 11/09/2009 17:30

Mēs kantorī peč Wattsona uzstādīšanas sākām piedomāt par patēriņiem un veicām sekojošas darbības:

1) Izrāvām no sienas VENDEN aparātu
2) Ejot prom izslēdzam wi-fi, tas ēd 40W online
3) Atslēdzām vairākus gaismekļus. No 12 gab. tagad darbojas 7.
4) Es uzčekoju cikos un kad kāds ir bijis darbā, cik bieži vāra tēju kad slēguši gaismas. Ziemā vispār perfekti redzēšu cikos ierodās darbā pirmais.

Faksts tāds. Pirms Wattsona mums bija tāds pats viedoklis kā DidzimP un pija pilnīgi piekāst kas notiek ar elektrības patēriņu. Bet tagad mūsos ir apziņa ka CO2 kaut par gramu ir mazāk un iguaņi par gramu ir mazāk pārdevuši elektrību Latvijai!

Re: Prieks piedavat elektribas taupitaju Wattson
Autors: JanisJanis ()
Datums: 11/09/2009 17:32

RBM pārdosim TEV par 50 Ls ja ļausi nofilmēt un ielikt internetā kā Wattsonu uzliek un kā tas darbojās Tavas mājās! Ja esi ieinteresēts raksti uz mailu.

Re: Prieks piedavat elektribas taupitaju Wattson
Autors: Ambrosio ()
Datums: 11/09/2009 17:36

Kaut kā verķis nepārliecina. Protams ir daudz smukāka un spēj uzkrāt datus nekā pavisam vienkaršas dīcspailes, piemēram,

[www.elfa.lv]

Normāla štelle būtu Pow aprakstītais variants. Kaut kad interesējos par līdzīgu lietu - priekš ASV tirgus (rozete un spriegumi) bija lēta rozetē spraužama rozete, kura mēra viskaut ko par ierīcē iesprausto elektroenerģijas patērētāju. Laika gaitā izej cauri visiem patērētājiem, kas spraužas rozetēs, un saproti, kas un cik reāli ēd elektrības.

Kaut kas tāds:

[www.p3international.com]

Toreiz neizdevās sameklēt kaut ko tik pat lētu, kas strādātu ar mūsu spriegumiem un kontaktiem. Uzreiz bija daudz dārgāk. Iespējams www.elfa.lv kaut kas bija līdzīgs

O, atradu - izrādās nav tik dārgi arī pie mums:

Elektroenerģijas skaitītājs EIM-812 - 12 Ls
[www.elfa.lv]ģijas-skaititajs-eim-812-

Power meter PM-300 - 19.30 Ls
[www.elfa.lv]

Re: Prieks piedavat elektribas taupitaju Wattson
Autors: Didzisp ()
Datums: 11/09/2009 17:45

Labi, ka man nav jābut darbā konkrētā laika,citadi būtu jātaisa vesals labratorijas darbs, kā to mūdža iekārtu piebeigt, lai priekšnieks neredz, cikos darbā ieradis un cikos teju vāriju:). Vai tad tiešām vajag izmest 90Ls, lai saprastu, ka lampiņas pie griestiem pārāk daudz?Vai tad to tāpat neredz? Tak ezim skaidrs, ka visi datora pričendaļi nepartraukti rij stravu, pat izslēgts dators un monitors. Cita lieta, cik maksā jauns datora barbloks, jo nobeidzas tie parasti ieslēdzot un vai nav izdevīgak tomēr neraut štepseli ārā no sienas. Nu izrāvāt Venden aparātu un tagad aukstu tēju dzerat? Ta nu atklājums! Domā, ka ūdens tai aparātā no zila gaisa sasila? Tak pietiek ar kārtīga saimnieka aci paskatīties gan ofisa, gan mājā lai redzetu uz kā var ietaupīt. Es aemu ar mieru to izdarīt par puscenu no tā aparāta vertības:).

Re: Prieks piedavat elektribas taupitaju Wattson
Autors: pauljukas ()
Datums: 11/09/2009 19:01

Es neiebraucu.
Kā tā Holmes programma atšķir cik un kurā laikā atsevišķs patērētājs patērē, kā tas ir redzams tajos demo grafikos!?

Par taupīšanu ticu. Cilvēks tikai redzot patiesās izmaksas jebkādai lietai sāk domāt vai tas tiešām ir vajadzīgs un vai varbūt izslēgt ātrāk vai nelietot.
Tas tā pat kā ar telpas t° režīmu izmaiņu. Pazeminot pa 1°C tiek ietaupīti ap 5% enerģijas. Bet daudzi to nezin un turpina kurināt māju uz 24°C :)
Kad uzzin, tad tik sāk domāt ka varbūt ar 20 - 21° pietiks patiesībā! ;)

Re: Prieks piedavat elektribas taupitaju Wattson
Autors: JanisJanis ()
Datums: 11/09/2009 19:03

Vēl no biroja izejot mēs vienmēr zinam ka 40W ir Ok. Ja ir vairāk tādat kaut kas palicis islēgts.

Re: Prieks piedavat elektribas taupitaju Wattson
Autors: JanisJanis ()
Datums: 11/09/2009 19:11

Demo grafikos pateretaji ir pierakstiti klat ar roku uz bildes. Holmsa grafikus var apskatit iekachajot holmsu pashu.

Vel interesanta lieta ir community, Tu vari pieregistret savu Wattsonu watsonistu kustībai un sekot līdzi cik pa visiem kopā enerģijas, CO2 un naudas esat patērējuši.

[community.diykyoto.com]

Cieņā
Jānis

Re: Prieks piedavat elektribas taupitaju Wattson
Autors: guliks ()
Datums: 11/09/2009 19:12

Iemet vienu to verķi hesā uz izvadspailēm, kaut kāds suns jau tur aprakts, nav jau nekur minēts, cik iekārtas tas velns var kontrolēt_Ietaupīt varam atslēdzot ievadslēdzi_

Re: Prieks piedavat elektribas taupitaju Wattson
Autors: dzincha ()
Datums: 11/09/2009 20:36

Daudz ekonomiskāk būtu nomainīt kvēlspuldzes/halogēnās uz kompaktajām fluoriscentajām (9 - 15w). Nebūs 500w patēriņš, bet gan kādi 50 - 80w.
Un ja grib taupīt neesot uz vietas - visus automātus uz 0 un usjo. Ziemā tikai nevajadzētu aizmirst par apkuri....

Re: Prieks piedavat elektribas taupitaju Wattson
Autors: LaurisV ()
Datums: 11/09/2009 21:27

Ar to taupīšanu ir tā kā ir- es tā ātrumā piemetu, un man sanāca, ka LED spuldze tradicionālās 100W vietā man atmaksāsies ~4 gados. Un pie mūsu progresa apjomiem būtu naivi domāt, ka jau pēc gada nebūs izgudrots kaut kas vēl taupīgāks, lai visa atmaksāšanās būtu kaķim zem astes. Piekāst ekoloģiju, man vajag, kā lētāk MAN.

Pašreizējā: 2 no 5


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  ********   *******   ********  **    ** 
 **     **  **        **     **  **    **   **  **  
 **     **  **        **     **      **      ****   
 *********  ******     ********     **        **    
 **     **  **               **    **         **    
 **     **  **        **     **    **         **    
 **     **  ********   *******     **         **    

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727