UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Re: siltumsūknis sāk sildīt ar elektrību
Autors: IneseX ()
Datums: 26/01/2010 18:04

Man arī interesanti, labprāt pasekotu līdz citu pieredzei šādos siltumtaupīšanas pasākumos! :) Varbūt pat jaunu topiku jāizveido?
Nokijs, vai var drusku par to plēvi precīzāk? Kā stiprinās? Kāda cena?

Re: siltumsūknis sāk sildīt ar elektrību
Autors: nokijs ()
Datums: 26/01/2010 18:29

Inese
Nu galīgi plēve tā nav, bet gan caurspīdīgs PVC siltumnīcām.
Naudas izteiksmē 1mm maksā 3,45LVL/kv.m rullis 1m plats
1,25mm maksā 3,95LVL/kv.m ruļļa platums 1,25mm.
Lai aizklātu, laikam jau jātaisa rāmis un tas jāstiprina pie loga rāmja, tādējādi veidojas vēl viena kamera. Otrs variants līmēt pie rāmja ar caurspīdīgu līmlentu, tikai līmlentas ilggadība nav paredzama. Trešais variants varētu vēl būt, likt pa virsu stikla paketei, kā ārējo papildus stiklu, bet tas gan jātestē nopietnāk.
Otrs variants, bet tam gan vēl gaidu paraugus ir biezā līmplēve 1,2-1,5mm biezumā. Bet par šito sadaļu tad, kad būs paraugi saņemti un pārbaudīti.

Re: siltumsūknis sāk sildīt ar elektrību
Autors: KB ()
Datums: 26/01/2010 21:18

Ir man tas infrasarkanais termomentrs. Speciāli precīzi neesmu mērījis, atceros tikai, ka pie āra -17 rāms bija laikam +10, bet vietā kur saiet ar stiklu, pat +5, savukārt uz paša stikla bija siltāk (ja vien termometrs nemelo).

spk,
Tev noteikti 2x palielinājās, jo siltais ūdens un elektroierīces arī iet iekšā. Es nedēļu darbināju uz +20 (tieši aukstajā laikā), starpība bija varbūt 15%, siltuma zudumi nemainījās īpaši. Vot, kad sāks lietot silto ūdeni (un man patīk tecināt) un vēl labāk, kad pieslēgs baseinu, tad sāksies komoss, bet tāda ir dzīve - kruta dzīvošana siltumā maksā baigo piķi grozies kā gribi :D

Manā gadijumā slēģi/plēves/uzlikas nav nedz dizainiski pieņemams nedz tehnoloģiski ieviešams risinājums.

Re: siltumsūknis sāk sildīt ar elektrību
Autors: aaaa ()
Datums: 26/01/2010 21:48

Intereses pēc parēķināju, cik siltuma vajag, lai uzsildītu tukšu izlaistu Ķīpsalas lielo peldbaseinu. 50x21m, dziļums 2.2metri. Kopā 2300tonnas jeb m3 ūdens. Lai šito masu uzsildītu no 10 grādīga ienākošā ūdens līdz 30-grādīgam peldamam ūdenim vajag apmēram 54000 kWh enerģijas. Ar 24 kW gāzes katlu tās būtu 2250 stundas jeb 93 dienas nonstopā :))), tas ir bez siltuma zudumiem. Vot tas ir reāls siltuma akumulators.

Re: siltumsūknis sāk sildīt ar elektrību
Autors: dzincha ()
Datums: 26/01/2010 22:05

Ja nebūtu siltuma zudumu, tad varbūt būtu akumulators, bet reāli jau MW rīma.
Kā ir ar boilera piesildīšanu šajā laikā? Vai tas netraucē apkures sildīšanu, jo tomēr lai tos 180 vai nu cik nu kuram paceltu par noteiktiem grādiem ir vajadzīgi noteikti kw, kas šajā dubarā tā ir pamaz ( dažiem jau teni slēdzas). Un lai noturētu to boileri siltu arī vajag kwh. Man vēl sanāk tas ss diezgan patālu no dušas, tagad kad boileris 2m attālumā, siltais ūdens varētu nākt ātrāk - paiet kādas 10 sek, bet tad kad šis būs kur viņam vieta, attālums palielināsies 4 reizes. Cik siltais ūdens paliks trubās???
Tā nu es te prātoju - vai ņemt ar to boileri vai nē. Tagad 80 L boileris ir pietiekams un mēnesī ~ 10 Ls norij. Ja ss atšķirība 600 LS ar/bez boilera, tad pēc 10 gadiem atmaksāsies, ja kkas nenobruks saistība ar iebūvēto boileri. OK vasarā jau šis reāli pa lēto uzsildīs to silto ūdeni, bet tad man viņu īpaši nevajag.

Re: siltumsūknis sāk sildīt ar elektrību
Autors: nokijs ()
Datums: 26/01/2010 23:29

dzincha.
Nu man ir 300L boileris ar 200L čaulu. Izslēgšanās ir pie 45oC, ieslēgšanās pie 40oC. Reāli šos piecus grādus uzsilda ~15 minūtēs. Un kas pats interesantākais, ka brine in/out starpība samazinās, bet tas skaidrojams ar to, ka atpakaļgaita un turpgaita atšķiras tikai par pāris grādiem.
Katrā gadījumā pēc šodienas skaitītāja nolasījumiem vidējais patēriņš ir 1,95kW/h gan apkurei gan karstajam ūdeni ieskaitot visus cirkulācijas sūkņus.

Re: siltumsūknis sāk sildīt ar elektrību
Autors: aaaa ()
Datums: 26/01/2010 23:40

Konspirācija?
[www.delfi.lv]

Re: siltumsūknis sāk sildīt ar elektrību
Autors: IneseX ()
Datums: 27/01/2010 08:28

Dzincha
Nezinu, vai tev vajag to 300 l boileri.... Ja pirti grasies atvērt un katru sestdienu bars ar ciemiņiem, tad varbūt. Mēs ne ikdienā 3 cilvēki ar kārtīgu mazgāšanos, ne kopā ar ciemiņiem siltā ūdens trūkumu izjutuši neesam arī ar 180 l iebūvēto boileri. Arī tad, ja visi 3 sadomā uzreiz viens pēc otra iet dušā.
Papildus apkure - teni - slēdzas uz mājas apkuri, ne uz ūdens sasildīšanu. Ar to viņš tiek galā. Vismaz man tā rāda uz displeja.

Re: siltumsūknis sāk sildīt ar elektrību
Autors: spk ()
Datums: 27/01/2010 09:24

Šorīt TENs pieslēdzās ap 7iem, uz termometra -28, brine -1/-5. Meteorologi sola, ka 5dien gaiss sakarsīs līdz -5, tā ka 2. TENu pieslēdzamies diez vai sagaidīšu.

Re: siltumsūknis sāk sildīt ar elektrību
Autors: v_t ()
Datums: 27/01/2010 09:32

aaaa
konspirācijas prakse.
tas nozīmē to, ka co2 kvotas ir riktīgs lohatrons.
pienāks kārta arī nwo un zelta miljardam.

par tēmu.
šodien brine in nokāpa uz +2, teni nav slēgušies.



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********  **     **   ******    ******   **     ** 
 **    **   **   **   **    **  **    **  **     ** 
     **      ** **    **        **        **     ** 
    **        ***     **        **        ********* 
   **        ** **    **        **        **     ** 
   **       **   **   **    **  **    **  **     ** 
   **      **     **   ******    ******   **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727