UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Pašreizējā: 19 no 21
Re: Ventilācija ar rekuperāciju privātmājai
Autors: VK ()
Datums: 30/07/2015 20:48

Man ir Lietuviešu Komfovent REGO 400 (šobrīd REGO 500) ar veco vadību.

Nav bijis nevienas problēmas, bet katru gadu jāmaina filtri, un vismaz reizi divos gados jāizmazgā rotors. Man filtros sakrājas kaimiņu pelni (kaimiņam malkas apkure).

Efektivitāte pie mazākā ātruma (~200 m3/h) ir ap 85%

Re: Ventilācija ar rekuperāciju privātmājai
Autors: jurism ()
Datums: 11/08/2015 16:51

Domāju jaunceļamā mājā ievilkt ventilācijas caurules, par pašu rekuperatoru vēl padomāšu, mani interesē sekojošais:
1. Kāda diametra caurules vajadzētu likt? Vai pietiek ar lokanajām plastmasas caurulēm? Un kā jārēķina cauruļu diametrs un skaits?
2. Kur var iegādāties lokanās caurules ventilācijai?

Cik saprotu tad ēkā gaisa apmaiņai jābūt reizi 1h un 200m2 *3 = ~ 600m3 un ja pieņem, ka daļa gaisa apmaiņa notiek caur spraugām, tad rekuperatora jaudai jābūt ap 400-500. Gadījumā, ja kļūdos lūdzu palabojiet.

Re: Ventilācija ar rekuperāciju privātmājai
Autors: ViridiLux ()
Datums: 26/08/2015 14:05

Ja nav vēlēšanās veidot centralizēto ventilācijas sistēmu var uzstādīt katrai telpai lokāli pēc nepieciešamības ārsienā iemontējamos kompaktos rekuperatorus Twin Fresh vai Micra. Ir labas klientu atsauksmes.

Re: Ventilācija ar rekuperāciju privātmājai
Autors: jurism ()
Datums: 08/09/2015 18:54

Lokanos gaisa vadus atradu te: [tenko.lt]

Nepilniem 200m2 (bez garāžas ap 170m2) man ieteica Renovent Excellent 300 (arī Tenko), bet var jau izmantot arī citus analogus.

Re: Ventilācija ar rekuperāciju privātmājai
Autors: Rihards Dreimanis ()
Datums: 02/02/2017 17:00

Nezinu, kas tur Leišiem tie par gaisa vadiem, bet lokanos gaisa vadus ventilācijai gan ar izolāciju, gan bez var dabūt tepat entajās vietās, piemēram, gaisastudija.lv

Re: Ventilācija ar rekuperāciju privātmājai
Autors: DsKs ()
Datums: 03/02/2017 08:09

jurism, ja nav vispār saprašanas par ventilāciju, tad ieteiktu tomer kādam iedot vismaz skičenieku ventilācijai uzveidot,jo pretējā gadījuma būsi pakļauts en riskiem - caurules var būt ar par mazu diametru un būs troksnis sistēmā ( aiz tiem pašiem 4m/s ) ... nesaliksi droseles un attiecīgi nevarēsi izbalansēt sistēmu,gaisa apstrādes iekārtas piemeklēšana ... iespējams būsi aizmirsis par spiediena kārbām difiem un atkal būs jūtams troksnis,lokanās caurules var novest pie vibrācijas un atkal troksnis ... daudz maz jēdzīgu sistēmu bez 3000 tāpat neuzveidot,jo lielākas izmakas būs uz gaisa apstrādes iekārtu,kura vismaz maksā sākot no saviem pāris tūkstošiem,ja mēs runājam par vismaz 500m3 gaisa un daudz maz jēdzīgu siltuma atgūšanu ...

Pēc kāda laika atjēgsies,ka gribas vēl dzesēt gaisu un caurules nebūs noizolētas,utt.

Twin Fresh vai Micra iekārtām šodien tirgū ir daudz alternatīvu un tas pat nav slikts variants,jo var darbināt katru individuāli + tas neprasa īpašas zināšanas pie uzstādīšanas + jau laiku var paredzēt kur likt un attiecīgi savilkt barošanas vadus un visu smuki noslēpt ... katrā ziņā tas būs vismaz uz pusi lētāks pasākums ...

Re: Ventilācija ar rekuperāciju privātmājai
Autors: he ()
Datums: 11/02/2017 15:27

kā rekuperatoru īpašniekiem šobrīd ar gaisa relatīvo mitrumu sastāv telpās? Man ar "prasto" ventilāciju (šķirbas logos/durvīs, nosūce virtuvē/sanmezglos) rāda 22%. Silto grīdu apkure.

Re: Ventilācija ar rekuperāciju privātmājai
Autors: Niks ()
Datums: 11/02/2017 18:13

he Wrote:
-------------------------------------------------------
> kā rekuperatoru īpašniekiem šobrīd ar gaisa
> relatīvo mitrumu sastāv telpās? Man ar "prasto"
> ventilāciju (šķirbas logos/durvīs, nosūce
> virtuvē/sanmezglos) rāda 22%. Silto grīdu
> apkure.

Tikko samainiju baterijas abos mitruma mērītājos. Viens rāda 45, otrs - 47 %
Sysair rotējošais
siltās grīdas
Rekupererators uz taimera, iet apm 10 h d-dienā, brīvdienās 100 %

Re: Ventilācija ar rekuperāciju privātmājai
Autors: he ()
Datums: 11/02/2017 18:31

Tev rekuperators ar mitruma atgūšanu?

Re: Ventilācija ar rekuperāciju privātmājai
Autors: mw ()
Datums: 11/02/2017 22:25

man 80% upps, laikam daudz

Pašreizējā: 19 no 21


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********   **      **  **    **  **     **  ********  
 **     **  **  **  **  ***   **  ***   ***  **     ** 
 **     **  **  **  **  ****  **  **** ****  **     ** 
 ********   **  **  **  ** ** **  ** *** **  ********  
 **         **  **  **  **  ****  **     **  **        
 **         **  **  **  **   ***  **     **  **        
 **          ***  ***   **    **  **     **  **        

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727