UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Pašreizējā: 6 no 15
Re: Problēmas ar mājas apkurināšanu
Datums: 23/11/2012 18:59

Nu man ir tērauda katls Atmos, jau 5 gadu tā, ka par tīrību nevaru sūdzēties - tas minimāli apaug, ar pelnveidīgo, kuru es tāpat pa 2 kurināšanas reizēm pārslauku nost. Neapauga arī bez akumulatora. Turklāt nekas daudz nav jātīra, visas plakanās virsmas.
Nu es protams rēķināšu, bet pagaidām izskatās, ka šī brīža intensīvā kurināšana man dod lielāko atdevi no malkas, jo lēnām kurinot katls neaiziet līdz gāzģenerācijas režīmam. Turklāt sūknis īsajā lokā ir diezgan strādīgs, jo katls pagaidām virs 80 grādiem nemaz gribēdams neuzvelk, bet protams šo to vēl paeksperimentēšu līdz atradīšu īsto maksimumu no tā visa un tad jau varēs aizmirst un lauzīt galvu ar citām problēmām.
Janvāri arī gaidu ar nepacietību. :)

Re: Problēmas ar mājas apkurināšanu
Autors: heating ()
Datums: 23/11/2012 23:05

Kadaa veidaa ar ko esat nosiltinajusi akk.tvertnes?!

Re: Problēmas ar mājas apkurināšanu
Autors: krabis ()
Datums: 24/11/2012 22:11

Mājaiir divi stāvi un vēl pagrabstāvs kur atrodas apkures katls ,kuram nosaukums no vecuma pazudis ir kādi 28 kw.Mājai ar pagrabu viss kopā ap 160m2.Ir ierīkota padomju laika apkure,čuguna radiatori,vis
darbojas ar gravitācijas palīdzību pie tam nevainojami tikai ik pēc 3 h jāpieliek malka.Vai kāds var palidzēt ar gudru shēmu kāvar pieslēgt akumulacijas tvertni,vertikālo kombinēto ūdenssildāmo
boileri,lai nav pa ziemu jāsēd pie katla.
Jau iepriekš paldies.BET bez cirkulācijas sūkņiem jo ir problēmas ar elektrību.

Re: Problēmas ar mājas apkurināšanu
Autors: aaaa ()
Datums: 24/11/2012 22:27

Vilnim: 2 kW/h ir ļoti labi, manuprāt. Man ir jauncelta māja - koka karkass, siltināts normāli, logi ļoti labi, bet ir daži palieli defekti savietotā jumta siltinājumā. Man vidējais patēriņš uz 150m2 ir ap 1 kW/h (tagad Oktobrī-Novembrī, vidēji rēķināts uz 37 dienām). Apkure ar siltajām grīdām un zemes SS.

Re: Problēmas ar mājas apkurināšanu
Autors: soseds2 ()
Datums: 25/11/2012 16:11

Krabis, jums vrētu palīdzēt Rx, sakara ar akumulācijas slēgumu paštecē. Arī es sniedzu konsultācijas.

Re: Problēmas ar mājas apkurināšanu
Autors: Rx ()
Datums: 25/11/2012 17:38

Bez cirkulācijas sūkņa, sistēma ar akumulatoru... , nu nekas labs nav gaidāms, jo ļoti grūti nodrošināt labu enerģijas plūsmu tur, kur vajag. Nodrošināt krāsnij optimālu darba temperatūru arī grūti, jo process ir 'pašplūsmā". Un ja Jums jākurina 28kW katls ik pa 3 stundām! ...tad uz m2 diennaktī ir 4kW uz kvadrātmetru... Domāju ka ļoti daudz. Akumulatoram būtu jānodrošina vismaz 80-100kw uzkrāšana. Jeb īsi sakot 2 tonnas ūdens akumulators! Tādu jaudu paštecē nevar novaldīt uzlādes procesā....

Re: Problēmas ar mājas apkurināšanu
Autors: krabis ()
Datums: 28/11/2012 00:42

Bēdīgi,bet vai pašteces sistēmai var uzlikt cirkulācijas sūkni jeb ūdens pa izplešanās trauku nāks
ārā,lai varētu ik pa brīdim kaut vai ieslēgt,nav jau tā ka vispār nav elektrības,bet samēra bieži vnk pazūd

Re: Problēmas ar mājas apkurināšanu
Autors: Rx ()
Datums: 28/11/2012 09:58

Pašteces sistēmai var likt sūkni. Paralēli vajadzētu ielikt klapīti: Tā atvieglos plūsmu, kad sūknis nestrādās. Jaudu vajag mazu, jo pašteces sistēmās plūsmas pretestība vienmēr ir maza. Pie mazas jaudas arī kavitācija sūknī nebūs. Sūknim vajag termometra ieslēgšanās vadību, lai krāsnī nepieļautu temperatūru zem 70 grādiem. Pa izplešanās trauku nekas nenāks ārā.

Re: Problēmas ar mājas apkurināšanu
Autors: Jankouzs ()
Datums: 30/11/2012 19:35

Es te beidzot atradu pavadzīmi ar sava katla datiem un esmu pārsteigts katls Demrad DKY 5 ar jaudu 34,9kw tāda jauda tiešām varētu būt katlam ar 5 ribām? Ja jā tad drošvien brīvi varu viņām jūgt klāt tonnīgo aķi?Lielākam aķim vietas arī nemaz nav!Ko sakat par to visu?

Re: Problēmas ar mājas apkurināšanu
Autors: khe ()
Datums: 01/12/2012 08:41

Nav jau 100% vienmēr jāuzkarsē tas aķis līdz apakšai- varēsi mierīgāk gulēt un doties prom no mājas, jo būs buferis, kas neatļauj uzvārīt sistēmu....

Pašreizējā: 6 no 15


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********   **     **  **      **  **    **        ** 
 **     **  ***   ***  **  **  **  **   **         ** 
 **     **  **** ****  **  **  **  **  **          ** 
 **     **  ** *** **  **  **  **  *****           ** 
 **     **  **     **  **  **  **  **  **    **    ** 
 **     **  **     **  **  **  **  **   **   **    ** 
 ********   **     **   ***  ***   **    **   ******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727