UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Pašreizējā: 8 no 15
Re: Problēmas ar mājas apkurināšanu
Autors: Jankouzs ()
Datums: 07/02/2013 08:57

Taa jau nevar ja triisgaitnieku atgrieziishu,taa lai iet tikai uz maaju,tad akumulaators nesils! tur triisgaitniekam visu laiku ir jaareguleejaas peec vajadziibas,kad uz maaju,kad uz mucu! vismaz es taa to izprotu,jo tagad to daru ar roku manuaali!

Re: Problēmas ar mājas apkurināšanu
Autors: khe ()
Datums: 07/02/2013 11:24

Kautkā neštimmē, jo katlam jāsilda aķīs ar mazo loku, bet radžiku lokam ar otru sūkni jājauc atgaita ar karsto no aķa caur trejgaitnieku.

Re: Problēmas ar mājas apkurināšanu
Autors: Sniegavīrs ()
Datums: 07/02/2013 13:19

Šeit dažas apsaistes shēmas ar skaidrojumiem.
[www.omulis.lv]
[andzja.wordpress.com]

Re: Problēmas ar mājas apkurināšanu
Autors: khe ()
Datums: 07/02/2013 14:27

Andžas shēma vienkāršāka, tikai pieslēgumvietā pie aķa labāk iemetināt resnākas caurules, lai abu sūkņu plūsmas viena otru neietekmētu. Trūkst arī apejas klapīte-pretvārsts mazā loka termostatam, u.c. sīkumi, kas saistīti ar drošību un apkalpošanu

Re: Problēmas ar mājas apkurināšanu
Autors: Jankouzs ()
Datums: 07/02/2013 20:18

Ai es no šitām lietām praktiski neko nerubiju,būs jāizsauc kāds spečuks no kādas firmas,lai apskatās ,kas te man ir sadarīts un lai piedāvā kādu normālu variantu,kā to visu automatizēt! cik saprotu man viens sūknis kas ir pie katla dzen ūdeni uz mucu,vēl viens dzen no mucas uz māju un vēl trešais dzenā siltās grīdas! varbūt kautko nepareizi daru! ir arī katlam uztaisīts mazais loks,kur arī ir trīsgaitnieks manuāli regulējams,bet tas cik saprotu priekš tā ,lai varētu paregulēt kamēr katls uzsilst,tipa lai iet tikai pa mazo loku,tā vismaz man meistars skaidroja!Es viņu esmu nedaudz pagriezis tā lai visu laiku katls silda nedaudz arī pats sevi! un praktiski viņu vairs arī neaistieku-grozu tikai otru trīsgaitnieku,kuru regulējot varu panākt,ka kurinot katlu silst vai nu tikai muca,vai tikai māja,vai noķeru tādu momentu,kad silst abi gan māja gan muca!kamēr kurinu muca sildās caur augšējo mucai pieejošo trubu,bet kad katls vairs nekurās,tad no mucas silais ūdens iet atpakaļ uz māju arī pa augšējo trubu! Vai tas tā ir pareizi?

Re: Problēmas ar mājas apkurināšanu
Autors: specs ()
Datums: 07/02/2013 23:10

Es domāju, ka autoram pašam ir jāsaprot, ko vēlas panākt ar tā saucamo automātiku. Tātad jautājums, ko ir ēlme uzlabot salīdzinājumā ar esošo situāciju?
Man nav pieredzes ar malkas katlu + akumulācijas tvertni, bet vienīgais, manuprāt, ko tur varētu regulēt ir padevi no akumulācijas tvertnes. Nevaru iedomāties, ko tur iesākt ār āra un telpas devējiem. škķiet, ka tas ir neadekvāts ieguldījumstik primitīvai sistēmai.

Re: Problēmas ar mājas apkurināšanu
Autors: soseds2 ()
Datums: 08/02/2013 22:43

Telpas devējs ir primārais , kas vajadzīgs malkas apkures sistēmā, ja ir uzstādītā jaucējsistēma kjombinācijā ar apkures vadības bloku,kas regulē trejgaitnieku. Āra devējs ir otršķirīgs..

Re: Problēmas ar mājas apkurināšanu
Autors: Pikarella ()
Datums: 10/02/2013 15:20

Sveiki! Man arī māja , apkurināmā platība 250 kv.m. no tiem 90kv.silta grīda, slikti siltināta, pirmā stāvā siltā grīda. Izmantoju Viadrus22 ,desmit sekcijas. Sita atpakaļ dūmus , skurstenis dega divas reizes, viss netīrs , sodrēji, jātīra -jāberž pirms katras iekures reizes, ja gadās nekvalitatīva mitra malka , temperatūru necel, vienīgi, ja uzpūš pareiza virziena vējš...attiecīgi lielāka vilkme. Apnika 16.12.12 uzliku granulu degli HotPipe Hp121221 35kW. Samaksāju 500Ls+PVN. Drusku bija jāpārliek katla atrašanas vieta - starp citu-es katlu piebīdīju tuvāk vertikālajai skursteņa šahtai, un ielaidu katla skursteņa galu pa tiešo skurstenī, tā kā degļa piegāde kavējās kurināju ar slapju zaļu malku un, ziniet, beidzot piecu gadu laikā katls kūrās kā tam bija jākuras -tas nozīmē, ka viņam nepatīk, ka uz skursteni dūmus novada pa garam ejām, vajag ielaist pa taisno skursteni. Atveda uzstādīja degli...degļa garums apm. 1, 5x0. 8 metri. Uz tā atrodas ari granulu tvertne. Palaidu, izrādījās, ka drusku pietrūkst jauda, meistars atbrauca pielika papildus ventilatoru. Degļa plusi. Var kurināt ar jebkuras kvalitātes granulām, izmēģināju kurināt ar čiekuriem, šķeldu, skaidām. 5-7 cm. gariem prauliem viss sadeg. Apkope-trīs nedēļu laika būtu jāiztīra, jo deglim tad nekas, bet krāsni izveidojas pelnu kalns... Kurtuvē obligāti jāievieto papildus plaukti, katla šīberis man stāv aizvērtā stāvoklī visu laiku, katls nav aizaudzis, neveidojas sodrēji, katls nesvīst. Pa nakti es katla uzturu 26-28gradu temperatūru, katls ir sauss, jo degli granulas sadeg ar 300-600 grādu temperatūru, skursteņa temperatūra 50-60gradi. Normas robežās, pa dienu uz paris stundām ieslēdzu katla temperatūru 55gradi. Pilnīgi pietiek. Pa skursteni nenāk dūmi - tas nozīmē kas viss sadeg bez piesārņojuma...Ja temperatūra -5-+5gradi tad man katlā temperatūra 25-28gr. nokurinu 2,5maisus diennakti, temperatūra mājā 18-19gradi.... Minusi-jābūt labi nostiprinātam granulas tvertnes vākam , jo papildus ventilators pūšot iesit dūmus tvertnē, mīnusi - ka lētākajā modeli pa 500Ls nav pilna automātika, aizdedzināšana, liesmas sensors, lambda zonde, līdz 20 termo devēji. Āra temperatūras sensors. Īpaši efektīva trešās paaudzes Hotlogic algoritmika.-tas, protams, par papildus samaksu ir pasūtāms un pievienojams jau pie esošā degļa. Patēriņš - 4,5 maisi/16kg. cena 1,84Ls par maisu/ ja ara temperatūra -15-22 grādi ir par daudz, bet man nav bijis laika pieķerties pie kārtīgas regulācijas, varbūt varētu ko ieekonomēt, mīnus, ja kurina ar šķeldu un skaidām, tad jāatstāj tikai viens ventilators , jo šķelda vienkārši līdz galam nesadegot tiek izpūsta ārā no degļa degšanas kameras, mīnus tas, ka kurinot ar šķeldu, šķilām , temperatūru nedabūs augšā, tā katlā būs tikai kādi 25-35 gradi, bet kad ārā temperatūra ir -5 līdz +5 tad ar to pilnīgi pietiek, jo deglis kuras nepārtraukti, līdz ar to mājas klimats iekštelpās ir attiecīgi no 18-21 grādam. Ja vajag siltāku jāpieber granulas. Ja ir interese tad deglis uzstādīts Saulkrastos, varu nosūtīt foto, vai paradīt darbībā...Jā, vel cena par 500ls, ir apsolīts taimeris ar kalendāru, kura es varu iestatīt kādu katla temperatūru kādā laika periodā man vajag, protams, par attiecīgu samaksu var pieslēgt pie interneta caur mājas rūteri...ja ir interese tad rakstiet aivo6etainbox.lv... neredzu jēgu maksāt 1000-2000ls, par degli kuram var iebērt un kurināt tikai konkrētu firmu granulas... es domāju ka jāpamēģina nomainīt apkures kalis no 45-50kW pašreiz uz kādu 15-25kW

Re: Problēmas ar mājas apkurināšanu
Autors: soseds2 ()
Datums: 10/02/2013 19:36

Jankouzs, varu aizbraukt uz konsultāciju!

Re: Problēmas ar mājas apkurināšanu
Autors: specs ()
Datums: 10/02/2013 20:03

Pikarella, ko tu lieto?

Pašreizējā: 8 no 15


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
  ******    ******   **     **  **     **  **        
 **    **  **    **   **   **   **     **  **    **  
 **        **          ** **    **     **  **    **  
 **        **           ***     **     **  **    **  
 **        **          ** **     **   **   ********* 
 **    **  **    **   **   **     ** **          **  
  ******    ******   **     **     ***           **  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727