UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Pašreizējā: 3 no 7
Re: Radiatoru automaztizācija
Autors: DsKs ()
Datums: 14/11/2012 15:42

Varbut sac ar to ka pameri starpibas ... ka nesanak parterins paris latu menesi ar 'atvertam' galvam , bet automatikas bus iegulditi paris simti ...

Re: Radiatoru automaztizācija
Autors: gints_ ()
Datums: 14/11/2012 16:14

ZX - kurus pirksi?

Re: Radiatoru automaztizācija
Autors: aakk ()
Datums: 14/11/2012 16:42

man arī palasot šo radās doma aprīkot radistorus ar tādām termogalvām. lai arī gāzes katlam ir tur tie līkņu regulatori u.t.t, pats viņš regulējas tikai no āra temp. devēja, un telpās temperatūra mēdz diezgan daudz atšķirties atkarībā no tā, kur iespīd saule. No rīta ja saulains vienā istabā - pa karstu, vakarā - otrā, nākošā dienā saules nav, jau pa aukstu, atkal jāskrien grozīt katls. Varbūt uzregulēt to katlu vienkārši uz nedaudz siltāku, un visās istabās salikt šīs galvas, lai precīzi iestatītu temperatūru katrā telpā? Varbūt es murgoju, un ir kāds cits risinājums?

Re: Radiatoru automaztizācija
Autors: zx ()
Datums: 14/11/2012 16:59

DsKs
Kādi nu simti. Iztērēju 42 ls par 3 galvām.

gints
jau iepirku - Sparmatic ZERO

aakk
bet vai tad parastās termogalvas nepieregulējas pēc temperatūras istabā? Kaut kādu vienu kopējo maximālo tak var uzregulēt, tikai jāpačeko kā kura galva ir jāpagriež, cik daudz jāpagriež vaļā. Tā teikt jāatrod skalā īstā iedaļa.
Bet automatizēt lai "nevajadzīgās" stundās katls kurinās mazāk jau var uzlikt uz paša katla. Tas, ja es pareizi sapratu, ka tev ir privātmāja ar gāzes katlu?

Re: Radiatoru automaztizācija
Autors: aakk ()
Datums: 14/11/2012 17:07

ZX, tieši tā. vienīgi tām manuālajām galvām precizitāte laikam nav visām vienāda, jāmēģina piešauties. Doma par šiem ienāca, jo nav baisi dārgi, man 1 stāvs, pieci radiatori, vēl trim var nelikt, jo tie ir vannenē, pie dušas un vējtverī. pie izbūves mani sabaidīja ar izmaksām, ja katrā telpā liktu pie sienas pulti temperatūras regulēšanai, tāpēc sākotnēji izvēlējos šo vienkāršāko variantu.

Re: Radiatoru automaztizācija
Autors: zx ()
Datums: 14/11/2012 17:14

Es domāju, ka mēģini no sākuma pieregulēt tos, kas ir uzlikti. Taupības stundas var uz katla uzlikt.

Manā gadijumā jaunai daudzīvokļu mājai ir pluss, ka jaunajiem projektiem liek siltuma skaitītajus, līdz ar ko man ir izdevīgi griezt nost uz taupību visu darba dienu un reizēm brīvdienās pašrocīgi tikai savam dzīvoklim.

Re: Radiatoru automaztizācija
Autors: aakk ()
Datums: 14/11/2012 17:34

nu jā, dzīvoklī, kur ir atsevišķa uzskaite un netiec pie katla, šis ir vislabākais risinājums.

Re: Radiatoru automaztizācija
Autors: aakk ()
Datums: 14/11/2012 19:14

un vēl radās jautājums, kādēļ tad ražotāji negradē analogās termogalvas ar grādu skalu, bet ar mistiskiem cipariem no 1-5 vai 6 ?

Re: Radiatoru automaztizācija
Autors: zx ()
Datums: 15/11/2012 08:53

Itkā ir gradācija. Tikai pa lielam tie ir papagaiļi.
Noteikti arī ka katram ražotājam cita. Man bija Siemens galvas, tām ir
uz 1 - 12 grādu
2 - 16
3 - 20
4 - 24
5 - 28
un zvaigznīte 8 grādi
Nu un tagad ej nu mehāniski atrodi vai uz 3 tiešām ir tie 20 grādi. Cik saprotu, tad virs un zem 3 ir punktiņi, kur katrs punktiņš ir 1 vai 2 grādi, atkarīb no ražotāja.
Bet lai precīzi noteiktu, ir jāpiekarina kaut kur ļoti tuvu termometrs pie termo galvas gala, kur arī atrodas termodevējs un viens termometrs telpas vidū un tad redzēs,
ko termogalva saprot ar atzīmi 3. Domāju, ka ar parasto galvu na problēmas atrast konstantu temperatūru, tikai nedaudz jāpačakarējas.

Re: Radiatoru automaztizācija
Autors: JanisJanis ()
Datums: 15/11/2012 12:25

Uz parastajām neliek virsū grādus jo tās ir šausmīgi neprecīzas. Turklāt tās kurām ir iekšā gāze jāmaina reizi 4-5 gados. Tā kā ja Tev ir Danfoss uzlikts treknajos gados vari jau nomainīt un jaunā strādās jūtami labāk. Ražotāji negrib dēļ galvām pa tiesām vazāties tāpēc liek virsū ciparus. Bezbrandīgie vispār melno un taisa visādus jokus ar tām galvām, nu tas pats kas ar LEDiem. Man ļoti interesē ZX vērtējums par Sparmatic ZERO. Vai dzird motoriņu? Cik ātri izdodās galvai atrast precīzu temperatūru? Baterija cik ilgi izvilks? Cik sparotu šiem nav radio iekšā? Katra galva kā atsevišķs vadības bloks.

Pašreizējā: 3 no 7


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********  **    **  **     **  **     **  ******** 
 **         **  **   **     **  **     **  **    ** 
 **          ****    **     **  **     **      **   
 ******       **     *********  **     **     **    
 **           **     **     **   **   **     **     
 **           **     **     **    ** **      **     
 **           **     **     **     ***       **     

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727