UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: 12345Nākošā
Pašreizējā: 1 no 5
Plūsmas izlīdzināšana
Autors: Arnis ()
Datums: 30/04/2013 10:16

Sveiki
Jautājums spečukiem. Vai ir iespējams prioritāri sadalīt siltā ūdens plūsmu no apkures katlu uz 3 dažādiem patērētājiem? Plānojas sekojoši: 2-stāvu māja, otrajā stāvā radiatoru apkure, pirmajā stāvā siltās grīdas, katlu mājā kombinētais siltā ūdens boileris. Visas šīs 3 lietas vēlos darbināt neatkarīgi (katram savs cirkulācijas sūknītis, kurš ieslēgsies pēc nepieciešamības). Jautājums kā sadalīt, lai pēc nepieciešamības varētu sadalīt prioritātes, kurš silst vairāk, vai kurš mazāk.

Viens risinājums, ko internetā esmu atradis, ir likt ūdens kolektorus, kas it kā izlīdzina to plūsmu, taču neesmu droš, cik pareizi esmu to sapratis.

Reku uzskates attēls (tik nav skaidrs, kā tur tas viss miksējās un kā tas kolektors īsti darbojas):
[www.hidropols.lv]

Komentāri, ieteikumi? :)

Re: Plūsmas izlīdzināšana
Autors: slepnis nelog ()
Datums: 30/04/2013 17:03

Redz, kur apmēram tavs variants. Tikai papildus vēl pie sarkanajiem punktiem vajag pieslēgt grīdas loku, kurš līdzīgi uzbūvēts, kā radiatoru loks.

[foto2.inbox.lv]

Nekāda speciāla plūsmas sadalīšana nav vajadzīga. Kad katls uzsils un sasniegs vērā ņemamu jaudu, tad katrs patērētājs paņems sev nepieciešamo. Tikai pēc šādas shēmas sanāk kopā 4 sūkņi, jo katla mazajā lokā nepieciešams savs.

Re: Plūsmas izlīdzināšana
Autors: MW ()
Datums: 30/04/2013 17:36

Es ieteiktu darīt šādi:
1. Kū - sūknis ieslēgsies atkarībā no termostata, kū uzsils tikai tad kad nepieciešams.
2. Apkurei radiatoriem jāliek termogalvas, tās iereguleē uz nepieciešamo temp.
3. Siltām grīdām katrai cilpai devējs telpā, vadības bloks un motoriņš kolektorā.

Klasisks risinājums.

Andris

Re: Plūsmas izlīdzināšana
Datums: 30/04/2013 19:34

MW
3. Nav klasisks risinājums manuprāt. Devēji un vadības bloks manuprāt ir lieki, jo to visu var nobalansēt uz kolektora ar atpakaļgaitām. Nav jau tā, ka vienu dienu dzīvojamai telpai gribas 25 un nākamajā 18. Parasti vēlas lai istabā ir 22, vannas telpā 28, saimniecības telpā 16 utt. - to visu var panaķt bez liekas elektronikas.

Re: Plūsmas izlīdzināšana
Autors: Arnis ()
Datums: 30/04/2013 22:19

Tātad, ja pareizi saprotu, varu uzkarināt 2-cilpu kolektoru (2 turpgaitas, 2 atpakļgaitas + pienākošais un obratka) un plūsmas sabalansēju ar atpakaļgaitām? Boileri gribu iemest mazajā lokā, jo siltais ūdens būs nepieciešams patstāvīgi visu cauru gadu.

Kā tālāk sabalansēt, tur pa lielam viss skaidrs (Siltajām grīdām savs kolektors ar pričendāļiem, radiatoriem termogalvas ar atpakaļgaitu vārstiņiem un istabas termostatu/iem).

Mana iedomātā shēma šāda (jāsaka gan, ka neesmu spečuks, taču cenšos izkost to lietu): [content28-foto.inbox.lv]

Re: Plūsmas izlīdzināšana
Autors: Arnis ()
Datums: 30/04/2013 22:20

p.s. Katls man ir granulnieks, kurš automātiski slēgsies iekšā un darbinās sūkņus tad, kad kāds no patērētājiem (grīdas, radiatori, boileris) pieprasīs siltumu.

Re: Plūsmas izlīdzināšana
Autors: MW ()
Datums: 01/05/2013 07:05

Kā Jūsu balansētā sistēma strādās, kad iespīdēs saule?
Kā Jūs balansēsiet istabu kurā 2 dienas nedēļā vajag 21, bet pārējā laikā 18?
Vēlreiz, nesapratu, kā sabalansēta sistēma sildīs karsto ūdeni?

Laikam katru reizi ar skūvgriezni uz ceļiem..., kāpēc neizmzntot to "jauno" kas ir pieejams, labi strādā, taupa Jūsu siltumu, un ir piejams par ļoti saprātīgu cenu?

Arni, pie nosacījuma, ka granu katla automātikai ir visas nepieciešamās funkcijas lai vadītu ēkas apkuri, parasti, katlu ražotājs, aprobežojās ar automātiku, lai nodrošinātu tikai paša katla darbību.

Re: Plūsmas izlīdzināšana
Autors: luks ()
Datums: 01/05/2013 08:48

man tā ir smuki datčiki istabās un servomotoriņi katrā cilpā istabās ir 20grādi vannas istabā 23 grādi viss strādā perfekti,nevis tur kaut ko regulēt skraidit kā akmens laikmetā,

Re: Plūsmas izlīdzināšana
Autors: janis123123 ()
Datums: 01/05/2013 21:43

Man arī tas interesē, bet tikai es gribu likt malkas katlu. Nevaru saprest ko tie dačiki var regulēt pie malkas katla.

Re: Plūsmas izlīdzināšana
Datums: 02/05/2013 12:11

Mana sistēma strādā bez problēmām. Spīd saule vai lietus. Kad uzstādīju sistēmu, tad arī vienu reizi nobalansēju, vairāk tur neesmu pilnīgi neko mainījis. Reizi 2 nedēļās varbūt pagriežu vienu termogalvu- bišķi siltāk vai vēsāk. Temperatūra nelēkā praktiski nemaz - acīmredzot ir pietiekama siltuminerce.
Ja pa nedēļu nav mājās, tad vienkārši nogriež to termogalvu, kas ir mazāks darbs nekā programmēt ar pogām.
Otrkārt, silto grīdu gadījumā tā automātika tāpat nevar kā ar nazi nomest siltumu vai arī tieši pretēji, to pacelt. Domāju ka tie ir lieki gadžeti normālā privātmājā. Pieļauju, ka tie var dot efektu lielās biroju ēkās, ēkās bez siltuminerces, vai ari nenormāli prasīgiem un ārprātīgi mobiliem cilvēkiem.

Iet uz lapu: 12345Nākošā
Pašreizējā: 1 no 5


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **    **   *******    *******    *******    ******   
 ***   **  **     **  **     **  **     **  **    **  
 ****  **  **         **         **     **  **        
 ** ** **  ********   ********    ********  **   **** 
 **  ****  **     **  **     **         **  **    **  
 **   ***  **     **  **     **  **     **  **    **  
 **    **   *******    *******    *******    ******   

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727