UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Pašreizējā: 4 no 5
Re: Rudesta + termoakumulatori
Datums: 08/01/2016 00:15

Bet vispār kaitina cik pavirši var uztaisīt instrukciju katlam - nu kā no garāžas. Normāls cilvēks pēc tiem papīriem nevar tur neko saregulēt ne izkontrolēt, kur nu vēl izķert novirzes kaut kādas.

Re: Rudesta + termoakumulatori
Datums: 08/01/2016 01:12

Stop. Jaunaakais, tu visu laiku saki, ka tev ir 1:1 pieslēgts kā instrukcijā, bet es tagad sāku domāt un uzdodu jautājumu ko tu saproti ar 1:1, jo shēmā ir radiatori un grīda. Ja nav grīda, tad shēma mainās.
Pēc manas saprašanas, ja tev ir tikai radiatori, tad pareizi ir jābūt tā, ka shēmas grīdas pieslēgumu vietā tev ir radiatori, bet shēmas radiatori pazūd. Tālāk tev pazūd zemākā termogalva un paliek termogalva augšējā, kuras zonde pievienota radiatoru turpgaitai. Vai tev tā ir? Jo ja tu no shēmas izravē ārā grīdu un augšējo zondi (kura it kā vizuāli attiektos uz grīdu) un radiatori paliek kā shēmā, tad ir dimbā.

Re: Rudesta + termoakumulatori
Datums: 08/01/2016 01:56

Es esmu autā. Tālāk seko shēma nr. 2 tikai ar radiatoriem .... Kurā pilnīgi neredzu nekādu jēgu trīsgaitas vārstam. Viņš ir zem sūkņa var teikt visu laiku vaļā un vienlaicīgi ir aizvēris to it kā mazo loku (vai tagad jau sak šķist kā tā ir domāta avārijas apeja sūknim). Tajā brīdī es nespēju saprast, kā var notikt pašplūsma, ja vienīgā izeja caur sūkni, zonde .
Nesaprotu. Ar šādu shēmu nav iespējams atgaitu regulēt principā.

Re: Rudesta + termoakumulatori
Datums: 08/01/2016 09:28

Labrīt, man nāca laikam apskaidrība. Tas trīsceļu vārsts apkašā ir domāts otrādi apgriezts - t.i. ar miksēšanas bultām uz sūkņa pusi, nevis kā šķistu loģiski, ka bultas iet uz leju un tas situāciju pilnīgi maina. Tad sanāk, ka mazais loks un lielais loks abi ar vienu sūkni un pa apvadu ap sūkni kustās radiatoru garais loks.
Šajā gadījumā apskati uz kuru pusi tev ir tas trīsceļu vārsts ielikts.
Bet nu es tik un tā autā par instrukciju - to būtu jāliek kaut kādā santehniķu olimpiādē vai krustvārdu mīklu žurnālā. :)

Re: Rudesta + termoakumulatori
Autors: jaunakais ()
Datums: 08/01/2016 09:38

man shēma ir kā instrukcijā (6.6.4.)
Nu vot tās trīsceļu bultas ir šobrīd uzstādītas plūsmas virzienā!!!
Tātad no katla augšas uz leju, sūknītim arī ir parādīts virziens kādā tas dzen plūsmu. Vilni tiešām esi pārliecināts, ka trīsgaitu vārstam tām bultām jāstāv pretī plūsmas virzienam?

Re: Rudesta + termoakumulatori
Datums: 08/01/2016 09:42

Jā, esmu pārliecināts, ka bultām ir jābūt pret sūkni. Es tagad uzzīmēšu no rokas plūsmas un tad tu sapratīsi šito murgu.

Re: Rudesta + termoakumulatori
Datums: 08/01/2016 09:48

He, rekur atradu jau uzzīmētu variantu!!!
[www.bildites.lv]

Vai tev ir kas sakāms par firmas Stropuva servisu?

Re: Rudesta + termoakumulatori
Autors: jaunakais ()
Datums: 08/01/2016 10:32

Nu katlu pieslēdzu pats, tapēc, ja izrādīsies, ka trīsvirziena vārstu esmu uzlicis otrādi, tad jau mana paša vaina.
Tad jau vajadzēs šodien ņemt un pārskrūvēt otrādi, redzēs kā būs!

Re: Rudesta + termoakumulatori
Datums: 08/01/2016 10:55

Nu es nekādu tavu vainu šajā nesaskatu, jo instrukcijā nekur nav parādīts kā patiesībā strādā tie loki un nav arī norāde, ka trīsvirziena vārsts būtu jāliek ačgārni. Man šķiet, ja taisītu testu un šo apsaisti liktu 10 speci, tad 9 no viņiem ieliktu to vārstu nepareizi priekš šī katla. Tā tomēr ir cūcība, kā ir uztaisīta instrukcija.
Pastāsti pēc vārsta apgriešanas kā sistēma strādā! Gan jau puslatvijai nepareizi ielikts tas vārsts.

Re: Rudesta + termoakumulatori
Autors: SerViss ()
Datums: 08/01/2016 14:43

Kamēr vēl visa sistēma nav pārskrūvēta, meklējot karstumu priekš ieejas katlā, vēlreiz ieteikšu saregulēt balansējošos vārstus starp boilera cilpas galiem un radatoru cilpas galiem, lai pietiekoši spēcīgi var strādāt zilā cilpa no bildītes, ko ielika Vilnis. Bet, ja tādi balansējošie krāni nav, tad laikam vienalga sistēma jāpārskrūvē.
Starp citu, boileri virknē bez paralēlā pieslēguma drīkstot likt tikai tad, ja caurplūde ir pietiekoša, un siltummainis pārāk nedzesē un nebremzē primāro plūsmu (zilais loks bildītē). Pēc autora datiem, liekas, ka boileris ņem par daudz, tādēļ daļai karstuma būtu jāiet pa tiešo caur balansējošo krānu.
Būtībā zilā cilpa ir MAZAIS , jeb katla loks, un nebūtu jābūt problēmām pieregulēt vajadzīgo karstumu no augšas līdz apakšai katla ieejā.

Pašreizējā: 4 no 5


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********   ********  **     **  **     **  **    ** 
 **     **     **     **     **  **     **  **   **  
 **     **     **     **     **  **     **  **  **   
 **     **     **     *********  *********  *****    
 **     **     **     **     **  **     **  **  **   
 **     **     **     **     **  **     **  **   **  
 ********      **     **     **  **     **  **    ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727