UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Pašreizējā: 12 no 38
Re: Zemes siltumsūknis?
Autors: specs ()
Datums: 17/03/2018 12:30

Tinis Wrote:
-------------------------------------------------------
> Nu lūk kā pareizi jāpasniedz informācija.
> Vieta, āra temperatūras...Paldies. Te jau var
> kaut ko rēķināt un domāt.

Piedod, bet ir brīži, kad mani pārņem pilsoniskais pienākums informēt cilvēku, ka viņš ir aprobežots, un šis ir tas brīdis. Cerības vājas, bet varbūt palīdz.

Re: Zemes siltumsūknis?
Autors: Tinis ()
Datums: 17/03/2018 12:49

specs Wrote:
-------------------------------------------------------
> Tinis Wrote:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Nu lūk kā pareizi jāpasniedz informācija.
> > Vieta, āra temperatūras...Paldies. Te jau var
> > kaut ko rēķināt un domāt.
>
> Piedod, bet ir brīži, kad mani pārņem
> pilsoniskais pienākums informēt cilvēku, ka
> viņš ir aprobežots, un šis ir tas brīdis.
> Cerības vājas, bet varbūt palīdz.
-------------
Aprobežoti ir cilvēki kas pasaka mistiskas kWh, nepasakot pie kādām āra temperatūrām tie kwh radās.

Re: Zemes siltumsūknis?
Autors: Vidzeme ()
Datums: 17/03/2018 13:18

Te tie pieminētie cipari EUR mēnesī ir diezgan labi. Daudz labāk kā man tagad ar briketēm. Ja būtu granulas,tad granulas arī dārgas paliek+darbs pa ķēdīti/apkalpošana/ugunsdrošība.
Patīk tāds variants,proti SS,ieslēdz un aizmirsti. Savu laiku varam atvēlēt ģimenei,kam noderīgākam.

Re: Zemes siltumsūknis?
Autors: Vidzeme ()
Datums: 17/03/2018 13:21

Un vēl,pa lielam ar ko ir atšķirības starp zemes SS? Cik saprotu,tad kompresorus visiem piegādā tikai daži pasaules vadošie ražotāji? Tātad pa lielam atšķirība ir elektronikā,vadībā u.t.t? Gribu ievākt kādu info,lai vairāk saprašana kas man būtu vajadzīgs.

Re: Zemes siltumsūknis?
Autors: rolex ()
Datums: 17/03/2018 19:42

Vidzeme Wrote:
-------------------------------------------------------
> Un vēl,pa lielam ar ko ir atšķirības starp
> zemes SS? Cik saprotu,tad kompresorus visiem
> piegādā tikai daži pasaules vadošie
> ražotāji? Tātad pa lielam atšķirība ir
> elektronikā,vadībā u.t.t? Gribu ievākt kādu
> info,lai vairāk saprašana kas man būtu
> vajadzīgs.
----------------------------------------------
Pa lielam atšķirība cenā un servisa iespējās. Pašam ir igauņu Movek group aparāts . Pa šiem gadiem ko lietoju nekādu tehnisku problēmu nav bijis. No mīnusiem varu pateikt - ļoti vāja lietotāja instrukciju un pat to dabūju tikai pēc diviem gadiem pēc SS nopirkšanas (nopirku 4 gadus atpakaļ)un tikai kr.val. Ja salīdzina šo instrukciju ar Nibes vai citu pazīstamu zīmolu lietotāja grāmatām ,tad acīmredzami to igauņu nopietni uztvert nevar. Vēl viens mīnuss - mēģināju dabūt serviss kodu ,lai piekļūtu dažiem iestatījumiem SS , bet šie man atteica , pasakot ka nedos jo es gribu salauzt SS. pateicu ka tas ir mans SS un sen ārpus viņu garantijas, bet šie vnkārši pārstāja atbildēt uz maniem epastiem. Bet teikšu godīgi ,tehnisku problēma man ar šo ''igauņu'' SS nav bijis. Igauņu iekavās , jo tur iekšā nekas no igauņu detaļām nav. Cooperland kompressors , somu Ominen elektronika , 2x Grundfos sūkņi. Pats esmu inženieris , tāpēc varu teikt ka izskatās ka savākuši labu aparātu , bet .,,service support,, man liekas tur galīgi klibo, vismaz man tāds viedoklis. Kā plusu var minēt , ka SS ir tehniski labi uzbūvēts un otrs plus - daudz zemāka cena nekā zviedru un vācu analogiem.

Re: Zemes siltumsūknis?
Autors: ETT ()
Datums: 17/03/2018 20:36

Tinis grib salīdzināt āra temperatūru ar patērēto jaudu, nemaz neizrādot interesi par to, ka Rīgā siltumsūknis apkurina telti, Ventspilī laivu māju, Dagdā zemnīcu, bet Valkā autostāvvietu pie lētā alkohola veikala. Veiksmi tikt skaidrībā! :)

Re: Zemes siltumsūknis?
Autors: Tinis ()
Datums: 17/03/2018 20:50

ETT Wrote:
-------------------------------------------------------
> Tinis grib salīdzināt āra temperatūru ar
> patērēto jaudu, nemaz neizrādot interesi par
> to, ka Rīgā siltumsūknis apkurina telti,
> Ventspilī laivu māju, Dagdā zemnīcu, bet
> Valkā autostāvvietu pie lētā alkohola veikala.
> Veiksmi tikt skaidrībā! :)
--------------
Tinis grib salīdzināt nosacīti vienu un to pašu māju Liepājā, Rīgā, Madonā, Valkā vai Alūksnē. Vienā un tajā pašā apkures sezonā vai vienā ziemas dienā, kad Rīgā ir mīnuss 5 grādi, bet Alūksnē mīnuss 10. Un vēl, kad Alūksnē mīnuss 20. Kaut kā tikai pēc Rīgas datiem to negribas darīt. Nerada uzticību, lai vērtētu apkures izmaksas ar ss jebkurā Latvijas vietā, ne tikai Rīgā.

Re: Zemes siltumsūknis?
Autors: Tinis ()
Datums: 17/03/2018 20:58

Jeb, vienkārši sakot, tas, ka Rīgā, Liepājā, Ventspilī var iztikt ar 4000 kwh apkures sezonā, nenozīmē, ka to pašu var izdarīt Alūksnē, Valkā, Rūjienā, Madonā, Rēzeknē...

Re: Zemes siltumsūknis?
Autors: nokijs ()
Datums: 17/03/2018 21:04

Nu nav iespēja salīdzināt dažādas lietas.
Grunts Alūksnē atšķiras no grunts Rīgā. Man piemēram šodien ienākošā temperatūra ir 0,9 grādi, izejošā -2,6 grādi.
Bez tam, nevar salīdzināt vienas dienas temperatūras dažādās vietās.
Lai izdarītu konsekventus secinājumus, ir jābūt identiskām ēkām, identiskām gruntīm un identiskām apkures sistēmām.
Pārējās opcijas ir ļoti relatīvi atrautas no dzīves. Tāmdēļ arī skatās apkures vidējās, ne momentizmaksas. Un galu galā sezona sākas oktobrī un beidzas aprīlī.
Muļķīgi ķert patēriņu pa dienām.
Es pat sava SS datus fiksēju reizi gadā...1. janvārī pēc šampanieša izdzeršanas. Un salīdzinu ar iepriekšējā gada datiem, bet ij tas ir relatīvi, jo katra gada klimatiskie dati atšķiras.

Re: Zemes siltumsūknis?
Autors: Sviests ()
Datums: 17/03/2018 21:09

Nu zeme atveries...
SS apkures izmaksu faktori - mājas izmērs, stāvu skaits, siltinājuma līmenis, logi apjoms, telpu plānojums, grīdas cauruļu diametrs, to cauruļu solis, grīdas seguma tips, mājas celtniecībā izmantotie materiāli, elektronikas gudrības līmenis, ēkas atrašanās saulē vai ēnā, vēju virziens, kolektors vai urbums, kolektora garums, ierakšanas dziļums, grunts tips, gruntsūdeņu līmenis... Tie ir tikai daži faktori, neņemot vērā SS modeli, piemērotību platībai, utt., utt., utt...

Pašreizējā: 12 no 38


Jūsu Vārds: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  **        ********         **   *******  
 **     **  **        **     **        **  **     ** 
 **     **  **        **     **        **  **        
 *********  **        **     **        **  ********  
 **     **  **        **     **  **    **  **     ** 
 **     **  **        **     **  **    **  **     ** 
 **     **  ********  ********    ******    *******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727