UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Pašreizējā: 4 no 7
Re: vai zemesana jataisa (jautajums elektrikiem)
Autors: paeglis ()
Datums: 07/10/2008 23:59

Didzisp.Paldies par pacietību! Saprotu,ka divas no piecām dzīslām izies no viena punkta(laikam kopnes)! Vai tā?

Re: vai zemesana jataisa (jautajums elektrikiem)
Autors: Didzisp ()
Datums: 08/10/2008 00:45

Tieši tā. Kabeļa zaļidzeltenais un zilais vads būs savienots ar zemējuma kpntūru un pienakoša kabeļa zilo dzīslu kopā, Tā jau ir tīri tehniska lieta, kā to izdara. Parasti zaļidzeltenos vadus un zemējaua kontūru slēdz pie tās kopnes, kura patiešo pieskrūvēta sadales korpusam, bet zilos vadus pie no sadales korpusa atizoletās kopnes(es gan tās kopnes pavecam saucu par kļemņikiem). Kopnes savā starpā savieno ar kartīgu resnu vadu.

Re: vai zemesana jataisa (jautajums elektrikiem)
Autors: garaamgaajeejs ()
Datums: 08/10/2008 10:54

vispār par zemejumu.
Nezinu cik tas patiesi.
Viens l-energo specs man teica ka mājā labāk vispār netaisīt zemējumu.
Tipa ja viņš ar laiku paliks sliktāks apsūbēs kādi kontakti tad varbūtība sačakarēt aparatūru esot diezgan liela...
nezinu.

zemējums?????? (jautajums elektrikiem)
Autors: paeglis ()
Datums: 25/11/2008 20:06

Mājā ienāk 3 fāzes un neitrāle.To palaidu caur īsslēguma strāvas atslēgšanas tagad varbūt saucas-noplūdes}automātu.Tagad gribu sazemēt neitrāli, bet automāts nostrādā.Kur vaina?

Re: vai zemesana jataisa (jautajums elektrikiem)
Autors: gandrīzelektriķis ()
Datums: 25/11/2008 20:21

nevajag zemēt pēc automāta,bet gan pirms.

Re: vai zemesana jataisa (jautajums elektrikiem)
Autors: paeglis ()
Datums: 25/11/2008 21:27

Sadalītē{plastmasas} izveidoju divas kopnes-zemējuma un neitrāles, kuras cik sapratu no Didzisp savā starpā jāsavieno, tad kas ir pirms un kas pēc tā automāta?

Re: vai zemesana jataisa (jautajums elektrikiem)
Autors: elektriķis Māris ()
Datums: 25/11/2008 23:24

tās kopnes noteikti savā starpā nevajag vienot, parasti ir vēl viena kopne, kur tad sanāk kopā ienākošā nulle no skaitītāja (vispār jau pēc jaunā nulle cauri skaitītāja neiet, tā nāk pa tiešo no zemsprieguma līnijas) un piemājas zemējums, pēc tam no šīs kopnes aiziet zeme uz plastmasas kārbas kopni zemei, nulle iziet cauri noplūdniekam un nonāk uz nulles kopnes.

fu, cerams ka neko nesajaucu, vieglāk pašam izdarīt nekā pastāstīt B)

Re: vai zemesana jataisa (jautajums elektrikiem)
Autors: paeglis ()
Datums: 25/11/2008 23:42

Paldies, tad varbūt es varu nulli un zemējumu pievienot pie noplūdnieka spailes un zemi no turienes pa tiešo ar zemes kopni, bet nulli caur automātu uz nulles kopni?

Re: vai zemesana jataisa (jautajums elektrikiem)
Autors: Didzisp ()
Datums: 26/11/2008 00:20

elektriķis Māris, Kur tad atrodas ta trešā kopne, kur nulle savienojas ar zemi? Tātad, ielas malā stav skapis ar skaitītaju un simbolisku zemējumu(zemē iespraustu drātsgalu), no tā parasti uz māju iet trīzfāzu kabelis ar četrām dzīslām. Kabelis pienāk galvenajā mājas sadalē, kur parasti ir divas kopnes, viena zemējumam, bet otra nullesvadam. Tad nu parasti uz šo skapi pievelk zemējuma kontūru un pievieno pie zemējuma kopnes un šo kopni savieno ar blakus esošo nulleskopni. Talāk majā nekur nulli ar zemi nesavieno. Es vienkārši aprakstu situāciju ar kuru bieži esmu saskāries. Es jau nesaku, ka šis variants ir apsolūti pareizs, bet tā parasti dara profesionali sertificēti elektriķi. Zemējuma kontūru gan viņi nekad netaisa, bet peremičku starp kopnēm uzliek. Es esmu profesionals elektroniķis un man nav elektriķa serifikāta(par elektriķi tiku strādājis krievu laikos un tad nekādu sertifikatu nebija), bet ar zemējumiem gan daudz nākas "cīnīties", jo televīzijas studijā nepareizi izveidots zemējums momentāli rada traucejumus TV bildei.
elektriķis Māris , kur tad jāatrodas, manis aprakstītaja situacijā privātmājā, tai velvienai kopnei kur zemi savieno ar nulli?

Re: vai zemesana jataisa (jautajums elektrikiem)
Autors: elektriķis Māris ()
Datums: 26/11/2008 08:15

didzisp,
pārsvarā tā ir, ka šī kopne atrodas skaitītāja skapī un no tā jau nāk 3 vai 5 dzīslu kabelis! Ideālā variantā tā ir mājas ievada kopne, kur sanāk kopā šie divi vadi. Laikam neesi nekad licis ievadā noplūdnieku, ja tā vienmēr vieno kopā šīs kopnes.

paeglis,
jā, tā var izlīdzēties tavā gadījumā, tikai seko, lai būtu labs savienojums, jo īpaši neticās, ka no zemējuma kontūra nāk tāds pats vads kā nulles vadam, t.i. ar tādu pašu diametru vai arī "mīkstais"/monolīts

Pašreizējā: 4 no 7


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **    **        **  **     **  **    **  **    ** 
 **   **         **   **   **    **  **   **   **  
 **  **          **    ** **      ****    **  **   
 *****           **     ***        **     *****    
 **  **    **    **    ** **       **     **  **   
 **   **   **    **   **   **      **     **   **  
 **    **   ******   **     **     **     **    ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727