UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Pašreizējā: 1 no 13
Granulu katla izvele?
Autors: Maverik ()
Datums: 28/02/2009 10:11

Interese viedokli par granulu katliem ar automatisko kurinama padevi (+ iespeju kurinat ar malku). Nevaru izveleties starp modeliem:
1) Klimosz LING COMBI
2) Benekov Pelling 27
3) Grandeg GD-Eco
Vai kads varetu padalities ar pieredzi par siem modeliem, to prieksrocibam un trukumiem...

Re: Granulu katla izvele?
Autors: JJ ()
Datums: 01/03/2009 17:12

Viennoziimiigi GRANDEG. Es arii biju taadas izveeles prieksaa un tagad nenozeeloju ne nieka. Visi jau ir labi, un iet un kurina, bet... galvenais ir kaads servisa nodrosinaajums un rezerves dalu pieejamiiba, ja nu kautkas noiet greizi vai sacakareejas.
Grandeg tagad jaunos eco katlus saaka razot, manas domas ir, ka nebija nekaadas vainas vecajam, bet nu vini saka,ka visi labumi no vecaa + jaunaas shtelles, visas ir apvienotas jaunajaa Eco katlaa.

P.S un silti iesaku aizmirst par tiem kombineetajiem suudiem... zelta teiciens: ja kautkas ir domaats visam, tas nav domaats nekam!

Re: Granulu katla izvele?
Autors: Maverik ()
Datums: 01/03/2009 21:15

Un kads viedoklis butu par katla papildus opcijam?
Vai ir verts maksat par automatisko aizdedzinasanu, temperaturas sensoriem telpas un t.t.?
Vai ir labak mehaniski, reizi diena pieiet paregulet uzstadijumus?

Re: Granulu katla izvele?
Autors: JJ ()
Datums: 02/03/2009 02:48

Tapeec jau vinas saucas papildus opcijas - bez taam var iztikt.

Manam katlam nav nekada automatiskaa aizdedzinaasana, ne sensori pa istabaam. Temperatura tiek reguleeta nemot veeraa atpakalnakoso (atgrieze\return flow) udens temp un viss, nekaadi sensori istabaas. Termogalvas uz radiatoriem taa pat tev buus, tad nu ar to arii regulee katraa istabaa kaa gribi. Nekaadi uzstadijumi katlam arii nav jaregulee!

Manaa gadijumaa - pirmais staavs viss siltaa grida, otrais stavs radiatori.
Grandeg katlam katram ir paredzeta sava izeja, tas ir loti svariigi, jo uz silto gridu, radiatoriem, udens boileri - izejosas t ir atskiriigas.
Nu luuk, un tad augsaa visiem ragjikiem termogalvas un pluss vel siltas gridas t regulators.
Man saberot bunkuru pilnu ar granulaam, nedeela nav katlam klaat jaaiet. Un tirisana, kas labi ja reizi nedela jadara, ir loti aatra un vienkarsa.

Pluss veel visam pa virsu prieks, ka mantu razojushi musu pasu baalelinji tepat Latvijaa!

Re: Granulu katla izvele?
Autors: dadzis ()
Datums: 02/03/2009 12:59

balsoju par grandegu

Man ir GD-Eco-25
1.stāvā siltās grīdas, 2. radiatori + kombinētais boileris ūdenim. koka māja. katlam pirmā ziema, pareizāk - tik ziemā ar uzstādija :)
ēd mazāk par 30kg maisu granulu sutkā. bet apsilda 150kvm māju + ūdens un nav vēl 100% viss nosiltināts kā nākas.

labs serviss!
man tika padeve nomainīta, jo bij probžas pašā sistēmā. tagad visiem jaunajiem katliem nāk jaunās padeves un ar tām probžu naff. atbrauca paši, nomainija.

vietērjais ražojums. mazliet padārgs.

visas automātikas varēsi piepirkt pēc tam klāt, bet reāli man ar nav nekāda automātikas - manuāli uzregulēju temp siltajām grīdām un radiatoriem. plus pie katra radiatora var atsevišķi regulēt.

itkā jaunajam katla ir iespēja pieslēgt kompi. taisaos saņemties un paeksperimentēt. varētu būt interesanti.

Re: Granulu katla izvele?
Autors: dipu dapu ()
Datums: 20/03/2009 20:53

man ir pelling27, viss pat loti OK!
forši ka var malku ari, tur gan tas vietas tadam pusklepitim, bet tomer ja nu kadreiz kas...

Re: Granulu katla izvele?
Autors: andris123456 ()
Datums: 20/03/2009 23:34

Man jau patika Klimosz LING COMBI , bet diemžēl sanāca tā , ka kurtuves telpā nebija vietas, lai to uzliktu. Starp citu - tieši tāds pats vēl ir Eko-Perfekt . Tādam katlam vajag vismaz 4 x 4 m telpu.

Tā vietā izvēlējos kompromisu - viadrus u22 + granulu degli - tas aizņem mazāk vietas, ir lētāks, un degļa iespējas lielākas - automātiskā aizdedzināšanas sistēma. Pie tam šādā variantā tvertni ar granulām var novietot citā telpā.

Vēl jau vari paskatīties www.kotly.com - poļiem sortiments ir lielāks un cenas zemākas. Īpaši tagad. Vēl ja pērc no ražotāja - tad PVN ir tikai 7%

Re: Granulu katla izvele?
Autors: pauljukas ()
Datums: 20/03/2009 23:47

Vot nekad nesapratīšu cilvēkus, kas iekārtas ir gatavs braukt pirkt uz citurieni pārsimt latu dēļ. Un ko tad darīs kad kad kaut kas nobruks?? Vedīs atpakaļ ražotājam? Sauks meistaru uz Latviju? Ko?
Servis? Detaļas?

Ir man klienti, kas ir pat kaut kādu tur 80 Ls dēļ no polijas paši katlu veduši, gan ne granulu tas bija. Neteiktu, ka laimīgs pēc tam bija! :D


Re: Granulu katla izvele?
Autors: Maverik ()
Datums: 21/03/2009 11:03

Parrekinot cenas no ta pasa www.kotly.com (piem. 28 kW katlam) sanak nevis 80Ls, bet visi ~ 800Ls. Ok, pierekinat transporta izdevumus, palaisanu paliks ~600Ls starpiba (vienalga ieverojami). Jautajums paliek par garantiju un apkalposanau.... Ja kau-kas saluzt, nevedisi tacu atpakal uz Poliju :(

Re: Granulu katla izvele?
Autors: Maverik ()
Datums: 21/03/2009 11:11

Cik sen jau lieto Piellingu27?
Malku esi megnajis likt? Piemeram no rita braucot prom piemest pilnu ar malku, un kad izdegs lai granulas grauz (vai ta nav iespejams?). Benekov R25 modelim it-ka ta var darit.
Kad pirki Pellingu vai nedomaju par Benekov R25 (tur dazi uzlabojumi, bet ir dargaks)?

dipu dapu Wrote:
-------------------------------------------------------
> man ir pelling27, viss pat loti OK!
> forši ka var malku ari, tur gan tas vietas tadam
> pusklepitim, bet tomer ja nu kadreiz kas...



Pašreizējā: 1 no 13


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **         **      **  ********  **     **  **     ** 
 **    **   **  **  **  **        **     **   **   **  
 **    **   **  **  **  **        **     **    ** **   
 **    **   **  **  **  ******    *********     ***    
 *********  **  **  **  **        **     **    ** **   
       **   **  **  **  **        **     **   **   **  
       **    ***  ***   ********  **     **  **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727