UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Pašreizējā: 4 no 7
Re: Malkas skaldītāji
Autors: khe ()
Datums: 21/02/2013 01:32

[www.youtube.com]
bikiņ ātrāks...

Re: Malkas skaldītāji
Autors: Hubuss ()
Datums: 21/02/2013 10:54

Jā šis labs, bet noteikti arī maksā un nau zināms cik ilgi turēs tas zobrats nenodilstot.

Re: Malkas skaldītāji
Autors: Skaldītājs ()
Datums: 23/02/2013 19:48

Man sāka sāpēt plaukstas locītava un tāpēc sāku domāt par skaldītāju. Pirms gada uztaisīju ar 3 kW 1440 apgr. motoru (vienkārši, tāds bija mājās). Konuss tieši uz vārpstas. Konusa resgalis ap 88 mm, solis 6 mm. Kā jau bija paredzams, tas motorītis ir "par tievu", ar zarainajām un resnajām pagalēm nācās pacīnīties. Smērēju konusu ar eļļu, rūpīgāk izvēlējos šķelšanas vietu. Cirvi protams vajag blakus. Konusa iesprūšana ļoti pazemina darba ražīgumu, tāpēc tagad uztaisīju citu rāmi un nopirku 7.5 kW 970 apgr. motoru. Vēl gan nav konusa. Šim noteikti būs lielāks griezes moments, un nebūs tik bieži ar atslēgu jāskrūvē konuss ārā. Katrā ziņā aparāts ļoti labs, nesāp ne rokas, ne mugura un dēliem tā ir kā izklaide. Man vieglāk. Ražīgums noteikti lielāks kā ar cirvi. Par darba drošību. Vienkārši vajag turēt pagales augšgalu un viss. Man pat nav atbalsta zem konusa un neprasās.
Šitādu gan netaisiet, te var tikai pasmieties.
[www.youtube.com]
Kas viņam to "spridzināto" malku salasa?

Re: Malkas skaldītāji
Autors: Martins.Kuldīga ()
Datums: 11/07/2013 19:26

es uztaisiju šādu

[pic2.fotki.lv]

motors 4kw 900 apgr , papildus uzlikts spararats no kautkāda dīzeļauto (jo smagāks jo labāk)

šķeļ ka prieks , esmu arī bērzu celmus plēsis, kā arī milzīgus oša klučus , nav ne vainas :)

ķīli noteikti vajag , , bet ne plēšanas dēļ , vajag lai nerauj kluci zem vītnes , citādi nolauzīs motoram stiprinājumus

galdu ar vajag masīvu , man ir 10mm tērauda plāknse

Re: Malkas skaldītāji
Autors: Martins.Kuldīga ()
Datums: 11/07/2013 19:28

papildus pieliku palaidēju ar pārslodzes aizsardzību , un atsevišķu sarkanu STOP pogu , ja nu gadījumā kas slikts atgadās , tpu tpu tpu

Re: Malkas skaldītāji
Datums: 11/07/2013 21:05

Jā, tāda alternatīva kā spararats ir malkas skaldītājiem, lai palielinātu iespējas, bet nu mazliet risks palielinās attiecībā uz īpašiem gadījumiem, kad labāk, lai motors iegurst nekā kaut kas lido pa gaisu. :) Bet nu cilvēki lieto. Ir redzēts, ka spararats ļauj izmantot pat motorus ap 2kw ieslēgtus 1f.
Pēc foto man šķiet, ka konuss varēja būt vēl zemāk - max tuvu galdam. Apakšā ķīlis obligāts, turklāt iesaku to taisīt kā metinājumu no divām plāksnēm V formā, kur tās augšējās malas, kas pie konusa uzasinātas, lai izgriež visu to, kas tur ieiet.

Re: Malkas skaldītāji
Autors: EDŽUS ()
Datums: 25/10/2013 18:35


Re: Malkas skaldītāji
Autors: Rx ()
Datums: 25/10/2013 19:16

......darba drošība zem katras kritikas...Bail skatītīties. Vai tiešām savas rokas, galva...veselība, .ir nevērtīgāka par ātro malkas skaldīšanu? Jā....Prātiņ nāc mājās!

Re: Malkas skaldītāji
Autors: Jankouzs ()
Datums: 25/10/2013 20:09

Jā man ar šķiet pilnīgs sviests,normāli tas točna nav!

Re: Malkas skaldītāji
Autors: khe ()
Datums: 25/10/2013 21:45

Nu nez - kalēja milzu veseris(kas kā darbagalds hidraulisks, vai pneimatisks) varētu būt bračka šitam drošības ziņā:)

Pašreizējā: 4 no 7


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
       **  **    **  ********  **      **   *******  
       **  ***   **     **     **  **  **  **     ** 
       **  ****  **     **     **  **  **  **     ** 
       **  ** ** **     **     **  **  **   ******** 
 **    **  **  ****     **     **  **  **         ** 
 **    **  **   ***     **     **  **  **  **     ** 
  ******   **    **     **      ***  ***    *******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727