UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Projektu apspriešana :  Building.Lv Forums

Pašreizējā: 9 no 10
Re: Telpu izmēri, plānojums
Autors: Dizis (85.10.211.---)
Datums: 13/08/2015 10:18

Nevar te PM aizmest, kā lai sakontaktēju tevi?

Re: Telpu izmēri, plānojums
Autors: Dizis (85.10.211.---)
Datums: 29/08/2015 16:36

Kādi komentāri un kritika par šādu plānojumu?

Re: Telpu izmēri, plānojums
Autors: Andris_ (85.10.211.---)
Datums: 29/08/2015 18:28

Ja jau kritka, tad kritika, nespeciālistīgi subjektīvi:
- garš tumšs gaitenis. Bērnus Halovīnos varēs biedēt...
- istabu forma un logu/durvju izvietojums - īsti nevaru pateikt kas.... liekas tā kā par garu... garš tunelis, kura galā liels logs... liekas, ka praktiskāk ir telpas, kurām divas blakusesošās sienas ir bez logiem/durvīm...
- viesistaba + virtuve: caurstaigājams veidojums - neliekas mājīgi.
- kādu laiku esmu padzīvojis mājā ar 2m2 vējtveri. Nekas kaitinošāks nevar būt par to bezjēdzīgo durvju virināšanu, it īpaši, kad vēl kautkas rokā jānes vai jāiet diviem vienlaicīgi cauri tam kambarim...
- atkarīgs kāda apkure - ja cietais kurināmais, tad ērti būtu apkures telpai papildus durvis no āras.
Lai veicas!
- parasti katlutelpas liek ziemeļu pusē - nu ja tā ir ziemeļu puse, tad mājā ieeja no drūmās puses - vienmēr drūmi viss ar sūnām apaudzis...

Re: Telpu izmēri, plānojums
Autors: Georgs999 (85.10.211.---)
Datums: 29/08/2015 18:38

Pirmais, kas man arī iekrita acīs, tā ir kurinatavas telpa. Ja gāzes apkure, tad OK.
Jo neiesi jau malku un granulas pa fasādes durvīm nēsāt iekšā.

Par gaiteniem tas gaumes jautājums. Lai no tiem izvairītos, tad jātaisa caurstaigājamas istabas. Kurš to mūsdienās vairs darīs.

Re: Telpu izmēri, plānojums
Autors: Dizis (85.10.211.---)
Datums: 29/08/2015 22:36

Aizmirsu piebilst:
telpa nr. 3 katlutelpa, apkure - gāzes, atrodas Z stūrī
8 - garderobe
12 - dušas telpa
4 - vannas istaba
13 - terase, atrodas D stūrī

Re: Telpu izmēri, plānojums
Autors: he (85.10.211.---)
Datums: 29/08/2015 23:06

1) vai ir/būs atsevišķa ēka netīrajiem saimniecības krāmiem?
2) nav līdz galam skaidrs, kā izkārtosi viesistabu/virtuvi

Man ir zināmā mērā līdzīgas konfigurācijas nedaudz lielāka 1stāvene. Koridora tumšums garums nav problēma - durvis ar stikliņu, lai nāk gaisma no istabu logiem, tumsā viss ir tumšs.

Re: Telpu izmēri, plānojums
Autors: Dizis (85.10.211.---)
Datums: 29/08/2015 23:22

1) visdrīzāk būs, bet ne uzreiz
2) tuvāk izejai, visdrīzāk, būs virtuve, tuvāk terasei esmu iedomājies viesistabas zonu

Re: Telpu izmēri, plānojums
Autors: rbm (85.10.211.---)
Datums: 29/08/2015 23:39

forma 12x12 iecirsta akmenī?
es visdrīzāk 7/8 liktu 5/4 vietā, 5 liktu blakus 10 , vienīgi tad prasās uzreiz šaurāka un garāka māja,

Re: Telpu izmēri, plānojums
Autors: Dizis (85.10.211.---)
Datums: 30/08/2015 08:37

Garāka māja rezultētos ar garāku "tumšo" gaiteni.
Kādēļ mainītu 7/8 ar 5/4? Sanāktu, ka guļamistabas logs būtu ziemeļrietumu pusē, nevis dienvidrietumu

Re: Telpu izmēri, plānojums
Autors: Vilnis_Radio (85.10.211.---)
Datums: 30/08/2015 09:29

Kaut kā man tās kvadrātmājas vispār nepārāk patīk - no ārpuses kaut kā šķiet neiederas. Jumta konstrukcija tāda manuprāt sarežģītāka un nedrošāka. Par plānojumu grūti teikt, bet man ir klasiskā garenmāja. Gaiteņa nav vispār, jo tā vietā ir caurstaigājama istaba - tāda kā viesistaba laikam?

Re: Telpu izmēri, plānojums
Autors: rbm (85.10.211.---)
Datums: 30/08/2015 10:49

Nu nezinu, nelielā mājā vēl pietiekoši lielu daļu platības aizsist ar izolētiem koridoriem, rezultātā sanāk ka telpa ir sašķelta mazos kambarīšos.
Iespējams ka tas kā kuram, bet man vairāk patīk atvērts plānojums, kur koridors ir daļa no lielās dzīvojamās istabas - protams ejas daļu tāpat nāksies turēt tukšu, bet telpa uzreiz ir plašāka un lielāka.

Paskaties šo variantu arī 12 metri malas kvadrāts. Pagrozi turpu šurpu un gan jau kādu ideju varēs pārņemt.
[www.designtalo.fi]

Re: Telpu izmēri, plānojums
Autors: binary (85.10.211.---)
Datums: 30/08/2015 11:46

Andris_ Wrote:
-------------------------------------------------------
> - viesistaba + virtuve: caurstaigājams veidojums
> - neliekas mājīgi.

Manuprāt, to var uztaisīt pat ļoti mājīgi. Vēl jo vairāk - ja dzīvo ar ģimeni, nevis ar "kaimiņiem - dzīvokļa biedriem". Pārējais jau atkarīgs no tā, kāds ir konkrētās ģimenes modelis.


Andris_ Wrote:
-------------------------------------------------------
> - kādu laiku esmu padzīvojis mājā ar 2m2
> vējtveri. Nekas kaitinošāks nevar būt par to
> bezjēdzīgo durvju virināšanu, it īpaši, kad
> vēl kautkas rokā jānes vai jāiet diviem
> vienlaicīgi cauri tam kambarim...

Mums priekštelpa / vējtveris plānojas 1500x3000. Tāds garš dēļ pārējā mājas plānojuma, citādi varētu taisīt arī īsāku. Arī nesimpatizē doma par durvju virināšanu, tāpēc iekšdurvju vietā sākotnēji nebūs durvju. Tai pat laikā siena ar caurumu durvīm būs - tomēr gribas to telpu, kurā tiek turēti āra apavi un virsdrēbes, kaut kā vizuāli / psiholoģiski nodalīt no pārējā.


Andris_ Wrote:
-------------------------------------------------------
> - parasti katlutelpas liek ziemeļu pusē - nu ja
> tā ir ziemeļu puse, tad mājā ieeja no drūmās
> puses - vienmēr drūmi viss ar sūnām
> apaudzis...

Nu ja sūnas asociējas ar kaut ko drūmu, tad varbūt ir vērts padomāt, vai visa dzīve nešķiet nepamatoti drūma ;) Mums ieeja arī no Z puses - tā kā māju būvējam sev, nevis ciemiņiem, tad nav vajadzības pārāk iespringt uz to, lai ieeja būtu krutākā vieta mājā - "krutās debespuses" labāk izmantot citiem mērķiem. Turklāt mūsu gadījumā arī piebraucamais ceļš ir Z pusē.


Georgs999 Wrote:
-------------------------------------------------------
> Par gaiteniem tas gaumes jautājums. Lai no tiem
> izvairītos, tad jātaisa caurstaigājamas
> istabas. Kurš to mūsdienās vairs darīs.

kāpēc lai mūsdienās netaisītu caurstaigājamas istabas? Nav jau viņās nekā TIK slikta. Protams, taisīt caurstaigājamu guļamistabu būtu muļķīgi, bet viesistaba, atpūtas zona u.c. - kāpēc ne?


rbm Wrote:
-------------------------------------------------------
> (..) - protams ejas
> daļu tāpat nāksies turēt tukšu, bet telpa
> uzreiz ir plašāka un lielāka.

Nav jau obligāti jātur tukšu. Ex-kolēģis tādā "neizmantojamā telpā" ierīkoja "zviedru sienu", nelielu boksa maisu. Ja patīk zaļumi, tad var kādu podu ar istabas koku likt.


Vilnis_Radio Wrote:
-------------------------------------------------------
> Kaut kā man tās kvadrātmājas vispār nepārāk
> patīk - no ārpuses kaut kā šķiet neiederas.
> Jumta konstrukcija tāda manuprāt sarežģītāka
> un nedrošāka.

Sava odziņa tām kvadrātmājām ir, ja smuki izbūvē - veiksmīgās proporcijās un krāsās.
Par jumta konstrukciju nesapratu - kāpēc nedrošāka? Tad jau arī jebkuras daudzdzīvokļu mājas jumts ir "sarežģīts un nedrošs".

Re: Telpu izmēri, plānojums
Autors: Vilnis_Radio (85.10.211.---)
Datums: 30/08/2015 16:06

Mājai visdrošākā un vienkāršākā jumta konstrukcija ir divu plakņu 45 grādi.

Jumta segumam racionāls izlietojums,
slīpums nodrošina to, ka pat pie neblīva jumta tur iekšā praktiski nekas netecēs ne atkusnī ne gāzienā,
vienīgā šuve ir jumta korē, kur ūdens daudzums vismazākais,
pie slīpāka jumta nestspēja ir lielāka nekā pie tādu pašu konstrukciju lēzenais,
slīpāks jumts neļauj krāties gružiem un bioloģijai (vismaz mazākā mērā), kura ilgtermiņā var izaugt par zaļumiem,
Koka konstrukcijas ir vienkāršākas kā četru šķautņu gadījumā.

Galu galā eksistē zelta griezums, kas protams ir subjektīvi, bet klasika arhitektūrā pie 12X12 kvadratūras māja būtu kaut kas ap 9.5x15.4m.

Re: Telpu izmēri, plānojums
Autors: binary (85.10.211.---)
Datums: 30/08/2015 17:37

Zelta griezums - nu izbeidz… Cik nu saprotu, tad zelta griezums aktuāls ir tad, ja:
* būvē kaut ko svētajam
* būvē kaut ko publisku, kas stāvēs ja ne simtiem, tad tūkstošiem gadu
* būvē kaut ko matemātikas frīkam
* būvē kaut ko biezajam ("zīmulim")

Zelta griezumi parastai privātmājai? Priekš kam?

Par pārējo gan varētu vairāk vai mazāk piekrist… Lai gan grūti noticēt, ka mazāk slīpus jumtus nevar uzbūvēt tehnoloģiski pareizi tā, lai tie būtu gan droši, gan "sausi", gan viegli apkalpojami.

Re: Telpu izmēri, plānojums
Autors: jtdesign (85.10.211.---)
Datums: 30/08/2015 19:26

Dizis Wrote:
-------------------------------------------------------
> Kādi komentāri un kritika par šādu
> plānojumu?




Būtiskākais iebildums - virtuve ellē ratā tālu no ieejas. Normāli būtu tieši blakus. Un pa logu redz pa vārtiņiem ienākošos (virtuve ir vienīgā telpa mājā, kur vienmēr kāds uzturas).

Otrais -- guļamzona it kā izdalīta atsevišķi, tomēr ieejas durvju tieši gaitenim pretī dēļ, tas tiek zaudēts.

Gaiteni noteikti vajag izgaismot, der kā stiklotas istabu durvis tā virsgaismas (te variantu padaudz).

Iesaku padomāt par iebūvētajām mēbelēm, tās ir ne tikai kā nolikšanās vieta, bet arī papildu skaņu izolācija (būtiski vecāku guļamistabai).

Re: Telpu izmēri, plānojums
Autors: binary (85.10.211.---)
Datums: 30/08/2015 20:57

jtdesign Wrote:
-------------------------------------------------------
> Būtiskākais iebildums - virtuve ellē ratā
> tālu no ieejas. Normāli būtu tieši blakus. Un
> pa logu redz pa vārtiņiem ienākošos (virtuve
> ir vienīgā telpa mājā, kur vienmēr kāds
> uzturas).

Virtuve blakus ieejai - OK, ērti iepirkumu maisus nogādāt līdz ledusskapim. Diezgan praktiski.

Logi pret vārtiņiem - da nu… Manai sievai viens no nosacījumiem bija - lai virtuves logi nebūtu pret vārtiem. Nav nekāda prieka ikdienā blenzt pa logu uz kaimiņiem, ja tā vietā var baudīt skatu citā virzienā. Turklāt frāze "virtuvē vienmēr kāds uzturas" arī ir tālu no patiesības.

Re: Telpu izmēri, plānojums
Autors: Vilnis_Radio (85.10.211.---)
Datums: 30/08/2015 22:21

Zelta griezums ir standarts un to amatnieki un būvnieki izmanto gadu simtiem ja ne tūkstošiem un tas nav nekas ezotērisks - tas nāk no cilvēka uztveres īpatnībām. Pēc šī griezuma vadās veidojot logus, durvis -jebko.

Savukārt būstiskas novirzes jau ir daļa no punktiem, kurus uzskaitīji. Tāpēc dažas mājas šķiet dīvainas un citas savukārt nenogurdina aci.

Re: Telpu izmēri, plānojums
Autors: Praktiķis (85.10.211.---)
Datums: 30/08/2015 23:30

Priekš manis vis pārāk sadrumstalots un šaurs. Dušas telpa bez loga! Zinu,zinu dzīvokļos tā ir norma. Man dušas telpā vasarā mazgājoties varu reizē sauļoties(vakara saulē)-tā ir baudas sajūta. Nesirgstu ar klaustrafobiju,bet telpa bez logiem nepavisam nešķiet omulīga. Pēc savām sajūtām-telpa labāk daudzfunkcionāla,bet nav tik maza.

Re: Telpu izmēri, plānojums
Autors: Dizis (85.10.211.---)
Datums: 31/08/2015 07:41

Dušas telpā ir logs. Logs ir katrā telpā, atskaitot garderobi.

Re: Telpu izmēri, plānojums
Autors: Finanses aizdevums starp īpaši vienkārša un uzticama (85.10.211.---)
Datums: 07/02/2017 08:39

Finanses aizdevums starp īpaši vienkārša un uzticama

Sveiki, lai jums,
Kā ir ar jums un to, kā ir jūsu darbu ?
Būdams jauns inženieris, finanšu, es esmu sadarbībā ar vairākiem finanšu kompānija pasaulē. Es esmu spējīgs piešķirt jums naudu, jums ir nepieciešams, lai sāktu savu projektiem vai lai nomaksātu savus parādus.
Mans procentu likme ir divi procenti ar procedūrām, vienkārši un ātri, lai saņemtu gatava. Lūdzu, nevilcinieties sazināties ar mani un jums tiks arī saņemta.

Gaida, lai lasīt no jums.

Pašreizējā: 9 no 10


Jūsu Vārds: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
  ******   ********  **     **   ******   **    ** 
 **    **  **    **   **   **   **    **   **  **  
 **            **      ** **    **          ****   
 **           **        ***     **           **    
 **          **        ** **    **           **    
 **    **    **       **   **   **    **     **    
  ******     **      **     **   ******      **    

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727