UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Privātmāju būvniecība :  Building.Lv Forums

Pašreizējā: 6 no 7
Re: EKO mājas , alternatīvi risinājumi, saules enerģija
Autors: Vienstāvs (---.lmt.lv)
Datums: 25/03/2010 08:11

Vai var dabūt un cik maksā vakuumsūknis no kādām ex-psrs rūpniecibas iekārtām, lai no tā kolektora izsūknētu gaisu?

Re: EKO mājas , alternatīvi risinājumi, saules enerģija
Autors: aaaa (---.lattelenet.lv)
Datums: 25/03/2010 09:18

Vakuumam vajag ļoti hermētiskus un labus materiālus, nekāds koks, nekādas putas. Vakuums neturēsies. Turklāt stiklam tad vajag atbalsta ribas, jo citādi tas no gaisa spiediena tiks saplēsts lupatās (piedevām ar sprādzienu, kas var savainot pašu darītāju ne pa jokam) pēc pārdesmit sekundēm.
Vakuumsūkņi veikalā ir ļoti dārgi, vislabākais ir sarunāt ar kādu ledusskapju/kondicionieru remontveci, lai atnāk izkačāt gaisu. Lai gan, var jau lieot arī ūdensstrūklas sūknīti, kas maksā piečuku, tur tikai vajadzīgs ūdensspiediens normāls un kādus 10-15 mbar var dabūt. Ja grib labu vakuumu, tur jau vajag vairākpakāpju eļļas sūkni. Mazi un jauni ir dārgi, veci ir lieli un smagi.

Re: EKO mājas , alternatīvi risinājumi, saules enerģija
Autors: Vienstāvs (---.lmt.lv)
Datums: 25/03/2010 09:36

Uz caurulēm balstošās atduras tipa (putainas?) plastmasas siets?

Re: EKO mājas , alternatīvi risinājumi, saules enerģija
Autors: aaaa (---.lattelenet.lv)
Datums: 25/03/2010 10:52

Kaut vai.

Re: EKO mājas , alternatīvi risinājumi, saules enerģija
Autors: slēpnis (95.68.66.---)
Datums: 25/03/2010 22:41

Diez vai. Kapēc tad visi rūpnieciski ražotie vakuma kolektori ir cilindros?

Re: EKO mājas , alternatīvi risinājumi, saules enerģija
Autors: Vienstāvs (---.lmt.lv)
Datums: 26/03/2010 09:03

Pirmie, ko savulaik redzēju
[www.deutsches-museum.de]
bija plakani ar atdurām.
Plakanu mājās būtu reālāk uztaisīt.

Re: EKO mājas , alternatīvi risinājumi, saules enerģija
Autors: aaaa (---.lattelenet.lv)
Datums: 26/03/2010 09:24

Var arī plakanu, tikai jāpiedomā pie tā, ka, ja iekšā vakuums, tad no virsas spiež 1 atm spiediens. Stikls tur īsti neder, vai nu tad jāliek biezs un elastīgs, ķipa ar plēvi iekšā. Labāk kaut kādu polikarbonātu, kas tomēr ir elastīgāks un uzreiz neplīst kā stikls. Ķīmijā tomēr visas vakuumiekārtas ir apaļām formām, tanī pat laikā vakkumžāvēšanas kamerai durvju stikls ir plakans, tiesa pabiezs un iespiests gumijās. Par blīvēšanu runājot, nav nemaz tik gŗūti, jo vakuumiekārta visu sev sūc klāt, kamēr spiedieniekārta visu spiež nost. Praktiski 1atm spiedienu ir daudz grūtāk noturēt kā 1atm vakuumu. Galu galā labāka siltumizolatora par retinājumu jau nav, reizes 10 efektīvāk kā jebkurš putu materiāls. Visi djuāri, piemēram, ir no ņerža ar dubulsienu, kur starp sienām izsūknēts gaiss. Šķidru hēliju var pārvadāt bez problēmām. Tātad tie nelielie aukstumtilti, kas itkā ir metinājuma vietās tur daudz neko neietekmē.

Re: EKO mājas , alternatīvi risinājumi, saules enerģija
Autors: Vienstāvs (---.lmt.lv)
Datums: 26/03/2010 14:01

Polikarbonāts manuprāt ar laiku saliektos iekšup. Stikls taču ir gana izturīgs, vienīgi ne pret triecieniem. Var nolīmēt ar caurspīdīgu līmlenti pēc PSRS civilās aizsardzības parauga.

Re: EKO mājas , alternatīvi risinājumi, saules enerģija
Autors: Ansis Liepa (---.cust.tele2.lv)
Datums: 29/03/2010 22:34

[]
to laiku kas pavadīts pļāpājot par vakumu var izlietot vienkārša testa kolektora izveidei, linkā redzams mans testa kolektors, kurš visu vasaru veiksmīgi sildīja ūdeni, tā ka nespēju to pat notērēt.

Re: EKO mājas , alternatīvi risinājumi, saules enerģija
Autors: Vienstāvs (212.93.100.---)
Datums: 29/03/2010 23:25

Vasarā var uzsildīt ūdeni melnā bļodā...

Re: EKO mājas , alternatīvi risinājumi, saules enerģija
Autors: Ansis Liepa (---.cust.tele2.lv)
Datums: 30/03/2010 20:07

nu pēc tās vasaras sapratu ka ūdeni var arī nesildīt vispār, ja 2 reiz dienā peldās dīķī, tad nav nekam vajadzīga tā siltā duša.

Re: EKO mājas , alternatīvi risinājumi, saules enerģija
Autors: m. (78.84.87.---)
Datums: 25/12/2010 19:13

Saules kolekotra boilerim var izmantot kaadu beigta boilera tvertni? Ganjau ka jaa?

Re: EKO mājas , alternatīvi risinājumi, saules enerģija
Autors: Didzisp (78.84.115.---)
Datums: 25/12/2010 23:55

Man patīk šitie forumi par saules enerģijas izmantošanu.Kā vasara, tā visi pilnam mutēm slavē dažadas konstrukcijas saules kolektorus un saules baterijas. Kā ziemassvētki, tā visi saules enerģijas slavinātāji klusē kā ūdeni mutē ieņēmuši.
Tak skaidrs, ka visas saules iekārtas ziemā ir mierā un, mūsu platuma grādos, enerģiju nevar dot principā. Man sanāca parunaties ar vienu zinātnieku(vārdu labāk neteikšu), kurš intensīv popularizē saules enerģijas izmantošanu. Viņš skaidri un gaiši pateica, ka ar to nodarbijas, jo Eiropa dod naudu un zinātnieam ta kautkā jādzīvo. Kad es saku, ka visa tā saules padarīšana, zem pašreizējiem sniegiem, ir pilnīgs fufels un nekad neatmaksāsies, tad viņs skaidri un gaiši pateica, ka to oficiāli nekad neatdzīs, bet taisnība man gan esot:). Vienīgā atjaunojamā enerģija pie mums ir malka un tam es viņam piekrītu.

Re: EKO mājas , alternatīvi risinājumi, saules enerģija
Autors: m. (78.84.87.---)
Datums: 26/12/2010 00:51

Es sev vasaras saulei uzlikshu, tu kaa gribi.

Re: EKO mājas , alternatīvi risinājumi, saules enerģija
Autors: sleepnis (---.lnt.lv)
Datums: 26/12/2010 10:14

Es ar prieksh siltaa udens vasaraa uzlikshu. Mees daudz cilveku majaa dzivojam un siltajam udenim aiziet gandriz tikpat gaazes kaa apkurei ziemaa.

Re: EKO mājas , alternatīvi risinājumi, saules enerģija
Autors: m. (78.84.87.---)
Datums: 26/12/2010 15:46

Varbut kadam ir labu leetu kinas vakuma kolektoru adres. Es pat kadus 3 gab panjemtu. Vacijaa maksaaja ap 250 eur tikai pats uz jumta liekamais vakuma verkjis.

Leti tas vareetu buut puse no tiem 250 eur piemeeram. Kaut gan tagad nodokljus ari kaasiiiis vairaaak.

Re: EKO mājas , alternatīvi risinājumi, saules enerģija
Autors: Ansis Liepa (---.cust.tele2.lv)
Datums: 27/12/2010 18:15

tev plakans jumts, izritini pa jumtu kādus 100m? vai cik nu daudz gribi melno cieto plastmasas ūdens cauruli, pieskočo stūros lai vējš neaiznes, un saulainā laikā sakarsēs ūdeni tā ka tik turies. vienīgi ja liels patēriņš, tad lai pietiktu arī lietainajam dienām, palielāku boileri vajg, vai vairākus.

Re: EKO mājas , alternatīvi risinājumi, saules enerģija
Autors: IneseX (---.eth.net.microlink.lv)
Datums: 30/12/2010 13:44

Man savukārt RTU profesore stāstīja par viņu eksperimentālo vasaras māju, ko pagājušā ziemā aprīkojuši ar saules kolektoriem un baterijām ar domu - lai ziemā uztur plusos, lai māja neizsalst, bet galvenais patēriņš paredzēts vasarā. Aizbraukuši ziemā paskatīties un pašiem mutes palikušas vaļā - tur +20 grādi.... Viņa to skaidroja ar pareizi aprēķinātu un uzstādītu sistēmu. Savukārt lai neapsnieg - jāliek stāvāk, tad sniegs noslīd nost.

Re: EKO mājas , alternatīvi risinājumi, saules enerģija
Autors: m. (78.84.87.---)
Datums: 30/12/2010 14:37

Nu par melno cauruli es zinu, tapat ari tos radiatorus plakanos ko visi perk, tada forma ir padomklaika eljas radiatoriem.

Shis verkjis kina maksaa 40 ls, esot vakuma [item.taobao.com] iskataas gan tads berniskiigs tapec turpinu meklet *profeshenal*

Re: EKO mājas , alternatīvi risinājumi, saules enerģija
Autors: aigarello (78.84.147.---)
Datums: 30/12/2010 15:33

Izskatās bērnišķīgi jo ir lēts, bet pamatfunkciju visticamāk pilda pa visiem 100 %.
Ja grib lētu enerģijas ieguvi, tad vai nu jātaisa pašam, jo paša darbu jau nerēķina, vai jāņem lētā darbaspēka izstrādājumi . Var jau protams maksāt par brendu, izskatu, un sūkstīties ka viss tik dārgs .
Ticu ka pareizi uzstādīta sistēma arī ziemā dod atdevi .

Pašreizējā: 6 no 7


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  ********  **    **  **     **  ********  
 **     **  **         **  **    **   **   **     ** 
 **     **  **          ****      ** **    **     ** 
 *********  ******       **        ***     ********  
 **     **  **           **       ** **    **        
 **     **  **           **      **   **   **        
 **     **  ********     **     **     **  **        

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727