UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Privātmāju būvniecība :  Building.Lv Forums

Pašreizējā: 2 no 8
Re: Mazas Privātmājās būvniecības izmakas 2015
Autors: ss-buve (178.16.22.---)
Datums: 11/01/2015 11:06

parks2007 Wrote:
-------------------------------------------------------
> To Niks
> Kas tā tāda par malku,kura atnāk no meža par
> brīvu,pati sagarinās,saskaldās,sakrāmējas
> šķūnī un ziemas vakaros klusiņām ienāk
> līdz krāsnij un lec tik iekšā???
> Es no sava loga redzu,kā kaimiņš katru gadu
> pavasarī atved baļķu kalnu,pus vasaru pa
> vakariem zāģē,skalda un krāmē šķūnī un
> tā katru gadu........redzot to procesu man liekas
> ,ka malkas apkure ir dārgs kurināmā veids...


Labdien.

Šobrīd runa iet par mūra māju, nevis guļbūvi. Cik paradoksāli tas neizklausitos, bet kvalitatīvu guļbūvi uzbūvēt būs dārgāk nekā mūra māju. Vienīgais uz ka var ietaupīt, tas ir sienu ārejā un iekšeja apdare, parējais paliek identisks. Bet ņemot vērā ka koksnes cena Latvijā divreiz dārgāka par betonu, un koksnes apjoms pie guļbūves ražošanas 80%, kad pie mūru majas labi ja 20%, tad varam sēcināt ka dažāda tipa ēku būvizmaksas nevar salizdzināt.

Atgriežoties pie tēmas gribu atbildēt uz autora jautajumiem:

1) Ekas karkasa izbūve. Vienkaršais 1-stāva taisnstūra projekts 9x9, (sēnītes tips), a) pamati, b) sienas c) jumts d) logi = Tuvu 30000€
2) Lentveida pamati šadai ēkai līdz 9000€.
3) Es liktu Roclite bloki 300mm,+100mm akmensvate no ārpuses.
Sienas līdz 6000€., Siltināšana ar dekoru līdz 3000€
4) Ja līdzekļi ir ļoti ierobežoti, tad nelielai mājai var izbūvēt labu kamīnu ar gaisa apkuri (līdz 2000€) Ja tomēr var atļauties ko nopietnāku tad granulu katlu līdz 6000€.
5) Ja no finanšu puses, tad protams ka izdevīgak katram darbam paņemt atsevišķo brigādi vai meistaru. Bet ja nevēlās bojāt nervu sistēmu, jo ja nedod dievas kāds no celtniekiem trapīsies negodīgs, tad katrs nākamais tik vien darīs ka vainos iepriekšejo... Es tomēr uzskatu ka labāk īlgāk pameklēt, bet atrast godīgu un ar gadiem parbaudītu būvfirmu kas ar garantiju izpildīs darbus no "A" līdz "Z".

Lai Jums veicās!

Re: Mazas Privātmājās būvniecības izmakas 2015
Autors: binary (178.16.22.---)
Datums: 11/01/2015 11:08

AndrisL Wrote:
-------------------------------------------------------
> Neesmu eksperts, ne interesējos, bet tīri
> loģisko domājot, pieņemu, ka ilgtermiņa īre
> 5-10 gadi ir labs variants. Jo cilvēji parasti
> cilvēki maina savu dzīvesvietu pēc 7 gadiem.
> (..)
> Ja māja ir īrēta, sentiments
> nepastāv, ja kas nepatīk vai mājā ir kaut kas
> neveiksmīgs/mīnusi, nemoki ne sevi ne ģimeni un
> maini.

Esmu dzirdējis citu versiju - cilvēks remontē mājokli vidēji reizi 7 gados. Remontē ar mērķi kaut ko pamainīt - citas krāsas, citi materiāli, cits izkārtojums. Bet ka mainītu dzīves vietu - to es pirmo reizi dzirdu. Varbūt tāda statistika tāpēc, ka studenti maina dzīves vietu reizi gadā? Varbūt tāpēc, ka statistika nāk no valsts, kur ir cita mentalitāte, cita attieksme pret dzīvi un tās sastāvdaļām? Kaut kā grūti noticēt, ka cilvēki Latvijā(!) savu(!) mājokli tik bieži mainītu.

Ja par sentimentu… Man bija grūti aizbraukt pat no īrēta dzīvokļa, kurā biju nodzīvojis 3 gadus. Iemesli vairāki - gan ieguldītais laiks/darbs/nauda, gan ierasta, pazīstama, patīkama vide apkārt mājām. Kad tur ievācāmies, ātri vien sajutāmies kā mājās. Vai būtu bijis vieglāk, ja tas notiktu vēl 4 gadus vēlāk? Stipri šaubos.

Māsa, kopš pirms daudziem gadiem pārvācās uz Rīgu, ir dzīvojusi vairākos dzīvokļos. Bija labi redzams - pat pārvācoties uz pavisam citu rajonu, tāpat pēcāk pārvācas atpakaļ uz rajonu, kur savulaik dzīvojusi savā dzīvoklī (pārdeva šķiršanās dēļ) - arī labi redzams, ka ir vajadzīgas *savas mājas*.

Neesmu nopietni interesējies par mājas īres maksām. Savulaik esmu uzmetis aci - tā pavisam aptuveni, īrējot māju +/- 15 gadus, sanāk samaksāt mājas vērtību, bet pēc tiem 15 gadiem cilvēkam nekā nav - ne naudas, ne mājokļa, varbūt nav vairs arī iespējas tikt pie mājokļa. Nu ja kādam tas šķiet labs variants, tad man prieks, ka dažiem ir tik daudz naudas ;)

Jāpiebilst gan, ka cilvēki dalās divās grupās - vieniem vajag *savu* mājokli, kur "nosakņoties", citiem - pilnīgu brīvību. Ir cilvēki, kas maina dzīves vietu, jo ir mainījuši darba vietu - tikai tāpēc, lai vieta, kur pārnakšņotu, būtu pēc iespējas tuvāk darbam. Ja dzīvo pēc tāda principa, tad jā - īrēšana ir piemērots variants. Bet tādiem vai nu ir ļoti daudz naudas, vai arī nevajag neko vairāk par dzīvokli daudzstāvenē.

Re: Mazas Privātmājās būvniecības izmakas 2015
Autors: SS-BŪVE (178.16.22.---)
Datums: 11/01/2015 11:13

rbm Wrote:
-------------------------------------------------------
> ja ss-buve ir arī tas pats kas identiska
> nosaukuma mājas lapa, tad kā saprast, ka paši
> norādiet cenu no 530 eur un surprise,surprise:
>
> Cenā nav iekļauts:
> Ēkas tehniskais projects - 2k+ EUR
> Ārejās komunikācijas - 3k+ EUR
> Apkures sistēma - 5k+ EUR (ja vien neuzliek
> parastos elektriskos konvektorus)
> Transporta izdevumi - 1kEUR (materiāli paši pa
> gaisu atlidos)
> Krāsošanas darbi - atstāsiet koku pārvērsties
> par latvijas pelēko?
> PVN, 21% - a par šo būtu paklusējuši :)
>
> Tāpat žogs, celiņi, terase, kur tie?
>
> Protams - pamati stabveida,SIP paneļi, 8m spice
> un izsmeļamā bedre blakām, apkure ar
> elekriskajiem radiatoriem, uz jumta Onduline,
> sienas reģipsis viena kārta un nošpakletētas,
> bet vanaas istabā stāv ķīnas pods un skārda
> vanna, durvis un logi no "vācu kameru profila"
> ražota Polijā, elektroinstalācija pa
> spuldzītei katrā istabā plus 3 rozetes stūros.
> Šādi iespējams ka var arī tuvāk 600eur
> pietuvoties...

Labdien.

Šobrīd runa iet par mūra māju, nevis guļbūvi. Cik paradoksāli tas neizklausitos, bet kvalitatīvu guļbūvi uzbūvēt būs dārgāk nekā mūra māju. Vienīgais uz ka var ietaupīt, tas ir sienu ārejā un iekšeja apdare, parējais paliek identisks. Bet ņemot vērā ka koksnes cena Latvijā divreiz dārgāka par betonu, un koksnes apjoms pie guļbūves ražošanas 80%, kad pie mūru majas labi ja 20%, tad varam sēcināt ka dažāda tipa ēku būvizmaksas nevar salizdzināt.

Atgriežoties pie tēmas gribu atbildēt uz autora jautajumiem:

1) Ekas karkasa izbūve. Vienkaršais 1-stāva taisnstūra projekts 9x9, (sēnītes tips), a) pamati, b) sienas c) jumts d) logi = Tuvu 30000€
2) Lentveida pamati šadai ēkai līdz 9000€.
3) Es liktu Roclite bloki 300mm,+100mm akmensvate no ārpuses.
Sienas līdz 6000€., Siltināšana ar dekoru līdz 3000€
4) Ja līdzekļi ir ļoti ierobežoti, tad nelielai mājai var izbūvēt labu kamīnu ar gaisa apkuri (līdz 2000€) Ja tomēr var atļauties ko nopietnāku tad granulu katlu līdz 6000€.
5) Ja no finanšu puses, tad protams ka izdevīgak katram darbam paņemt atsevišķo brigādi vai meistaru. Bet ja nevēlās bojāt nervu sistēmu, jo ja nedod dievas kāds no celtniekiem trapīsies negodīgs, tad katrs nākamais tik vien darīs ka vainos iepriekšejo... Es tomēr uzskatu ka labāk īlgāk pameklēt, bet atrast godīgu un ar gadiem parbaudītu būvfirmu kas ar garantiju izpildīs darbus no "A" līdz "Z".

Lai Jums veicās!

Re: Mazas Privātmājās būvniecības izmakas 2015
Autors: DsKs (178.16.22.---)
Datums: 11/01/2015 12:39

Ja buvniecibas laika iejutisies tikai Pasutitaja loma, tad summa visticamak nostasies,kadu nosauca rbm ( ~ 90k ) ... Ja pats aktivi meklesi materialus ( mazums vel bez PVN kur kas iegustams vai kads pazistams kaut kur sez vai kadam kur kas atlikuma metajas ) un paraleli daudz interesesies ,ja maksimali daudz centisies darit pats ( nav obligati jadara tirais darbs,bus en lietas vel daramas, kur nevajag nekadas kvalifikacijas ... tikai jaziedo laiks ), atradisi tris normalus puikas jeb brigadi ... domaju ~ 50 var meginat izcelt pasakumu ...

p.s.

sobrid man pilniba jauna 2 stava buvnieciba uz 100m2 ir izmaksajusi nedaudz virs 30k ... bet tur nav ieksa komunikaciju pievilksana ( tik cik LG noslauca ~ 1000 eur ), jo parejais bija jau 1 stava ...
esosa jumta demontazas darbus ~ var pielidzinat jaunas majas pamatiem,jo demonteju veco jumtu un veidoju armejosu lentu apkart visi majai,kas prasija samera labu laiku,betons ar sukni,armejums,veidni

plus 3 gadi pie TV vakaros un brivdienas no dzives izsvitroti ... nu ziema gan paskatijos ;)

Re: Mazas Privātmājās būvniecības izmakas 2015
Autors: VG (178.16.22.---)
Datums: 11/01/2015 13:02

Sveiki!
Man domāt ka arī 9000 eir par vienkāršiem lentveida pamatiem ir stipri par daudz, nemaz nerunājot par 90-100 000 Eir vienkāršai 80m2 mājai! Tad nu tiešām atliek tikai aizslēgt vārtiņus, ieregulēt temperatūru siltumsūknim un iekārt aizkarus.
Protams es to saku ar aprēķinu, ka materiālu sagādē un darbos plānoju piedalīties pats.
Par firmu nolīgšanu ir vēlams palasīties komentārus. Atbildība, tas ir stipri nosacīts jēdziens, diemžēl.

Par apkuri, ja ir pieejama malka savā mežā un nav jāskrien uz darbu 5 vai 6 dienas nedēļā, tad nekas labāks un lētāks nav izdomāts. Savukārt, ja reizi gadā ir jāpērk baļķu krava, tad ir vērts skatīties uz granulu apkures pusi. Nu, par siltumsūkni es šeit neiedziļināšos.

Re: Mazas Privātmājās būvniecības izmakas 2015
Autors: ss-buve (178.16.22.---)
Datums: 11/01/2015 13:29

VG Wrote:
-------------------------------------------------------
> Sveiki!
> Man domāt ka arī 9000 eir par vienkāršiem
> lentveida pamatiem ir stipri par daudz, nemaz
> nerunājot par 90-100 000 Eir vienkāršai 80m2
> mājai! Tad nu tiešām atliek tikai aizslēgt
> vārtiņus, ieregulēt temperatūru siltumsūknim
> un iekārt aizkarus.
> Protams es to saku ar aprēķinu, ka materiālu
> sagādē un darbos plānoju piedalīties pats.
> Par firmu nolīgšanu ir vēlams palasīties
> komentārus. Atbildība, tas ir stipri nosacīts
> jēdziens, diemžēl.
>
> Par apkuri, ja ir pieejama malka savā mežā un
> nav jāskrien uz darbu 5 vai 6 dienas nedēļā,
> tad nekas labāks un lētāks nav izdomāts.
> Savukārt, ja reizi gadā ir jāpērk baļķu
> krava, tad ir vērts skatīties uz granulu apkures
> pusi. Nu, par siltumsūkni es šeit
> neiedziļināšos.

Ar savu spēku, vienkaršus pamatus šāda tipa ēkai var ierikot arī par 3000€.
Es mīnēju ka adekvāta cena, pie būvuzņēmēja ,par kvalitatīviem pamatiem varētu būt līdz 9000€.

Re: Mazas Privātmājās būvniecības izmakas 2015
Autors: Niks (178.16.22.---)
Datums: 11/01/2015 13:30

Lunis Wrote:
-------------------------------------------------------
> to Niks,
> tad jau tev pagalmā ir "izgāztuuve" ja mētājas
> reģipša paletes, da dēļu gali. Vai arī tās
> vecās paletes pašas no gaisa krīt.
> Starp citu, es savējās paletes nodevu atpakaļ
> ražotājam, saņēmu savus 5eur/pakl ķīlas
> naudu un nu par to naudu nopirku normālu
> kurināmo, daudz lielākā apjomā nekā no tās
> paletes var dabūt to sadedzinot.

Pilnīgi noteikti nav man izgāztuve :) Es pat teiktu - viena no tīrākajām jaunbūvēm, kādu esmu redzējis :)
Bērni un sieva ar lielu entuziasmu katru nedēļas nogali pārskata visu, kādu stūri nogrābj un pielīdzina traktora pēdas. Pat ja tam nav lielas nozīmes. Un somu mājas celtnieki ir diezgan akurāti

Eur paletes man blakus darbam uzpērk, tās es nometu tur, ne dēļ tām kapeikām, bet tāpēc ka tās bija vecas un slapjas. Reģipsenes bija jaunas, sausas un man neviens nepiedāvāja tās atpirkt. Es gan arī neprasiju, varbūt ielidoju ...

Re: Mazas Privātmājās būvniecības izmakas 2015
Autors: rbm (178.16.22.---)
Datums: 11/01/2015 15:54

Ok, vakar bija nedaudz drūms noskaņojums, bet tāpat pastāvu uz sava, ka ja nebūvē pats kopā ar sievastēvu un materiālus nezog, tad jārēķinās ar VISMAZ 800eur/m2.

to ss-buve,

Tēmas autors vēlas 85m2 iekštelpu dzīvojamās platības, bet jūs viņam piedāvājat 81m2 apbūves laukumu, kur atskaitot sienas labi ja 75m2 tīrās platības sanāks. Tālāk 9x9 konstrukcija - nepraktiska, jo sanāk vainu pa vidu dziļas telpas kur neiespīd gaisma, vai arī jātaisa kautkas koridora veidīgs - nelietderīga platība. Jumta augstums 9 metru platai sienai sanāks vainu vizuāli kropls(zems jumts), vai arī divslīpu jumtam augšā sanāks pilnvērtīgs mansards (skat līvāju māju, kas tādā pat izmērā). Arī roclite 300+100mm vate pēc jaunajiem normatīviem neiet cauri siltumrādītāju prasībām.

tēmas autoram,

Es tēmas autoram ieteiktu uzreiz skatīties somu karkasa mājas, jo šei gadu desmitos ir nooptimizējuši savas "ap100m2 mājas līdz riebumam", tādējādi efektīvi izmantojot katru teplas m2. Te variants ar 86m2 iekštelpas [www.omatalo.com] kam apbūves laukums ir tieši 96m2 (10m2 apēd ārsienas un starpsienas). Ja nepatīk plānojums, tad to var mainīt, bet lai paliek šīs ēkas proporcijas, jo ieliekot mājā vienu nesošo garensienu, iespējams uz tās nobalstīt zemu divslīpu jumtu.
Par pamatiem - ja koka karkass, zemi gruntsūdeņi, laba pamatne, tad iesaku apsvērt plātni, vai ja doma par siltajām grīdām, tad "zviedru plātni".

Jāsaprot ka mājas buvniecībā (ja salīdzinam 90 un 160m2 māju) līdzīgi kā ekonomikā ir fiksētās un mainīgās izmaksas. Tā kanalizācija, elektrības pieslēgums, viss kas atrodas ārpus mājas - žogs,bruģis, zālājs terase utt izmaksā vienādi. Pat liela daļa mēbeļu un santehnikas izmaksu būs vienādas - no tā ka māja ir tikai 90m2 ledusskapis un dušas kabīne vannas istabā jau nekur nepazūd.

P.S.
Par reālām izmaksām daudz darot pašam. Citēšu vienu bloga autoru ar viņa izmaksām 1,5 stāvu mājai. Tā kā mājā nav izbūvēts otrais stāvs,bet jumts tikai nedaudz stāvāks kā būtu 1stāvu mājai, tad te var redzēt cik tas viņam izmaksāja iegūstot ap 90m2 platības - neskaitot ārējo elektrības pieslēgumu, bez žoga, bez celiņiem, terases, bruģa un apzaļumošanas. Cerams autors drīzumā pateiks arī ciparu cik sanāca pēc fakta.
--------------
"Pagaidām ir tā, ka +/- iekļaujos plānotajā tāmē kopumā, tomēr dažas pozīcijas lec ārā, ar palielinātām izmaksām piemēram, apkures ierīkošana, ārējā apdare (vēja kastes izbūve) un iekšējā apdare (virtuves un vannas istabas aprīkojums).

Lūk ieskats sākotnējā tāmē, kura tika gatavota bankai:
1. Kārta 42 345,74 LVL.
Pamatu izbūve 6 929,44
Sienu izbūve 7 370,11
Pārseguma uzbūve 1 902,63
Jumta uzbūve 4 734,09
1.stāva grīdas uzbūve 1 663,82
1.stāva apkures uzbūve 5 491,74
1.stāva ūdens apgādes un kanalizācijas izbūve 3 978,88
1.stāva iekšējā apdare 6 197,70
1.stāva Ielektroinstalācijas ierīkošana 1 695,07
Ārējā apdare 2 382,25 "

------------------------------------
Ceļu savu māju - [gimenesmaja.wordpress.com]

Re: Mazas Privātmājās būvniecības izmakas 2015
Autors: rbm (178.16.22.---)
Datums: 11/01/2015 16:37

piemēram: [somumaja.lv] norāda ka viņu līdz atslēgai ir 750-850eur/m2. Kā redzams vidēji tie paši 800eur/m2 , BET izlasot kas ietilpst līdz atslēgai redzam, ka tur nav:
ārējais ūdensvads un ūdens ņemšanas vieta - pieslēgums pie centralizēta ūdensvada kas ir jau pie žoga 400eur, urbums ar filtriem un atdzelžošanām 2500eur
ārējā kanalizācija - ja ir centralizēti tīkli tad 400eur (skataka, trubas, rakšana) līdz 2000eur bioloģiskā ar visu iebūvi un palaišanu
apkures katla ar apsaisti - granulnieks+skurstenis vai siltumsūknis ar tīkliem vai gāzes katls ar pieslēgumu - savi 4000-8000eur
elektrības pieslēgums - minimums 1000 eur
santehnika - vanna,pods,izlietne sākot no 500eur
ja nav vēlme brist dubļus, bet staigāt pa bruģētu celiņu, tad to tev arī neviens lētāk par 35eur/m2 neliks, tātad celiņš+terase+auto vieta = 50m2 bruģēšanas jeb tuvu 2000eur.
tāpat vajadzēs dažas kravas melnzemes lai teritoriju no līdzinātu un iesēt zālāju - 100eur/krava
žogs + vārti un vārtiņi - divviru vārti vien maksā 400eur, žogs - 1000-2000eur (sieta vai koka)

Vēl pieskaitām mājas iekšienē virtuvi ar visām virtuves iekārtām - ledusskapis, plītsvirsma,cepškrāsns,izlietne - minimums 2000eur
Pārējās mēbeles atvedīsim līdzi.

Saskaitām kas sanācis:
māja 85*800 = 68000
ārējie tīkli = 6000-11000
teritorija+žogs = 3000-5000
santehnika+virtuve = 2500+

Kopā sanāk 79500-86500 eur
P.S. jā un neaizmirstam savs 1000eur aizies uz inventerizācijām un citiem papīriem lai to māju nodotu ekspluatācijā un sāktu par to maksāt NĪ nodokli :)

------------------------------------
Ceļu savu māju - [gimenesmaja.wordpress.com]

Re: Mazas Privātmājās būvniecības izmakas 2015
Autors: binary (178.16.22.---)
Datums: 11/01/2015 17:00

rbm, aizmirsi pierakstīt, ka zeme arī nav par brīvu. Tad vēl nesapratu, kāpēc "pārējās mēbeles atvedīsim līdzi", bet virtuves tehniku jāpērk jaunu. Ja par žogu, tad diezgan daudzi iztiek bez žoga. Mūsu krajā tiem, kam ir žogs, tas ir tikai gar vienu mājas pusi, pārējās puses ir bez žoga. Lielākajai daļai māju žoga vispār nav.
Tos ciparus var bīdīt abos virzienos… Palielināt izmaksas ir ļoti viegli. Jautājums tikai - vai tas tiešām ir nepieciešams.

Re: Mazas Privātmājās būvniecības izmakas 2015
Autors: rbm (178.16.22.---)
Datums: 11/01/2015 17:32

to binary,
virtuves mēbeles parasti taisa pēc izmēra un pārvācoties no vienas vietas uz otru vecās visdrīzāk nederēs pēc izmēra, tāpat diez vai rausi ārā veco plītsvirsmu. Pārējās mēbeles tomēr ir brīvstāvošās
Tāpat pārdodot vai izīrējot dzīvokli virtuve palielina pārdošanas cenu, bet dīvāni, galdiņi skapīši utt parasti ir bez vērtības un gadās ka jaunie īpašnieki pat prasa lai tos izvāc sev līdzi.

Cilvēka dabā ir vēlme lekt augstāk par savu pēcpusi, piemēram sažmiegt nedaudz jostu un nopirkt auto nevis par 5000, bet 6000. būvēt nevis 100, bet 120m2 jo kādreiz jau atbrauc ciemiņi un vajag tiem atsevišķu istabu. Kad sākas iekšējie apdares darbi to īpaši izteikti pamanīt, kad plānoto flīžu pa 10eur/m2 vietā gribas pa 15eur/m2, vai arī ielikt kādu dekorflīzi pa 10eur/gab.

Tāpēc labāk ir, kad sākumā budžets un tāme ir uztaisīti pesimistiski. Saprast, var vai nevar pacelt šādas izmaksas un tad būvējoties mēģini visos darbos dzīt nost izmaksas par 20% lejā.
Nevis otrādi - cerēt ka pa 500eur/m2 spēsi ievākties un dzīvot ar komfortu jaunbūvētā mājā, paņem kredītu un sāc būvēties un kautkur stadijā "uzlikta kaste" saproti, ka tev pietrūks kādi papildus 30000 eur, pat ar visu to ka tu jau tā esi sācis būvēties cerot ka trūkstošos 10000 eur gan jau kautkur darbūsi.

------------------------------------
Ceļu savu māju - [gimenesmaja.wordpress.com]

Re: Mazas Privātmājās būvniecības izmakas 2015
Autors: SerViss (178.16.22.---)
Datums: 11/01/2015 18:12

Liekas, nekur netika pieminēta būvniecības aptuvena vieta, bet jāzina, ka nākotnes dzīvesvietas izvēlē ir ļoti svarīgi trīs faktori: pirmais - vieta, otrais - vieta, un visbeidzot trešais - vieta.
Tad nu tā primitīvi velkot apļus ap Rīgu un tās pagastu centriem ar bagāto infrastruktūru, diezgan izteikti parādās kaut kāds attālums, kad jaunas mājas būvniecība vēl ir saprātīgs pasākums (šoreiz gan runājot tikai par finansiālo aspektu), kad var iecept savu muižiņu prestižā sektorā ar labām apkārtējām tirgus cenām. Bet tālākajos sektoros, kur tirgus cenas ir zemas, lauzīt galvu par celtniecības problēmām jau ir izšķērdīgi, lai neteiktu, ka pilnīgi lieki, jo nopirkt var ātrāk un izdevīgāk.
PS Izturību topika autoram smagajā galvas lauzīšanas periodā!

Re: Mazas Privātmājās būvniecības izmakas 2015
Autors: Vilnis_Radio (178.16.22.---)
Datums: 11/01/2015 18:57

Ja man būtu nepieciešamība pēc mājas, tad skatītu jau uzbūvētas, visdrīzāk viensētas versiju - pamatīgs kapremonts, bet iespējams ar dzīvi jau iekšā no sākuma.

Man ir sava pieeja dzīvei un viensētā es redzu plusus, protams, rēķinoties ar to, ka dzīvi jāpakļauj sev - jāizdomā, jārada darbs sev, lai nav jānēsājas uz algoto darbu kopā ar pārējiem bēdu brāļiem no rītiem vakaros un sastrēgumos un karstumā, laikā kad jāsēž upē.

Tā ir radikāla pieeja, bet skatoties uz to kā veidojas standarta sociālais lielceļš man nez kāpēc uz tā negribas būt kopā ar pārējiem. Tīri praktiski tas ir stress, zaudēts laiks braukājot un naudas izdevumi punktos, kur ir paliela pieprasījuma diktēta cena. Privātmāju gadījumā - zemes cena Rīgas guļamvagonā. Pieejai nav tikai plusi loģiski, bet arī tā ir alternatīva.

Re: Mazas Privātmājās būvniecības izmakas 2015
Autors: binary (178.16.22.---)
Datums: 11/01/2015 19:20

rbm Wrote:
-------------------------------------------------------
> to binary,
> virtuves mēbeles parasti taisa pēc izmēra un
> pārvācoties no vienas vietas uz otru vecās
> visdrīzāk nederēs pēc izmēra, tāpat diez vai
> rausi ārā veco plītsvirsmu. Pārējās mēbeles
> tomēr ir brīvstāvošās

Nu nezinu, mums dzīvoklī virtuves mēbeles bija skapīšu komplekts par Ls ~200 - bija pat ļoti OK. Pārvācoties no tā dzīvokļa, skapīšus pārdevām. Pilni mēbeļu saloni ar tādiem komplektiem.
Plīts virsma? Nu… Kam virsma, kam plīts - mums plīts ar cepeškrāsni ir kā atsevišķi stāvoša tehnikas vienība, kuru jaunā mājvietā ir daudz vienkāršāk novietot/pieslēgt nekā dīvānu, kurš mums bija dzīvoklī (to nācās pārdot - tam dzīvoklim bija ļoti OK, kur citur - pārāk liels).


SerViss Wrote:
-------------------------------------------------------
> Liekas, nekur netika pieminēta būvniecības
> aptuvena vieta, bet jāzina, ka nākotnes
> dzīvesvietas izvēlē ir ļoti svarīgi trīs
> faktori: pirmais - vieta, otrais - vieta, un
> visbeidzot trešais - vieta.

Izcili teikts.


Vilnis_Radio Wrote:
-------------------------------------------------------
> Ja man būtu nepieciešamība pēc mājas, tad
> skatītu jau uzbūvētas, visdrīzāk viensētas
> versiju - pamatīgs kapremonts, bet iespējams ar
> dzīvi jau iekšā no sākuma.

Kad nācās pamest 3 gadus īrēto dzīvokli, tad šis bija viens no variantiem, ko apskatīju. Pēc sludinājumu izšķirstīšanas sapratu - nekā prātīga nav. Bija viens variants, kur "kapremonts" izpaudās kā ēkas pilnīga nonešana un būvēšana no nulles… Pārējie - pieliekot 10-20k, var dzīvot nevis 50 gadus vecā mājā ar nezināmiem niķiem, bet jaunā. Nešķita nekas interesants…
Mūsu gala variants - neliela mājele par salīdzinoši nelielu ciparu. Pāris gadus tādā padzīvot var, pēcāk būvēsim blakus ko lielāku - varēs gan uz vietas dzīvot būvniecības laikā, gan vieta būs "notestēta".
Man gan darbs ir ~45km attālumā, un tā tam būs būt vēl daudzus gadus (varbūt pat līdz pensijai), bet ja ir iespēja braukt pirms korķiem, tad var pieciest - kad dzīvoju Rīgā, ceļā pavadīju +/- tik pat laika, toties pēcpusdienas nebija tik brīvas kā tagad (toreiz pat prātā nenāca celties pl.6).

Re: Mazas Privātmājās būvniecības izmakas 2015
Autors: specs (178.16.22.---)
Datums: 11/01/2015 21:15

binary Wrote:
-------------------------------------------------------
> rbm, aizmirsi pierakstīt, ka zeme arī nav par
> brīvu. Tad vēl nesapratu, kāpēc "pārējās
> mēbeles atvedīsim līdzi", bet virtuves tehniku
> jāpērk jaunu. Ja par žogu, tad diezgan daudzi
> iztiek bez žoga. Mūsu krajā tiem, kam ir žogs,
> tas ir tikai gar vienu mājas pusi, pārējās
> puses ir bez žoga. Lielākajai daļai māju žoga
> vispār nav.
> Tos ciparus var bīdīt abos virzienos…
> Palielināt izmaksas ir ļoti viegli. Jautājums
> tikai - vai tas tiešām ir nepieciešams.

Ja jaunā mājā plāno ievākties ar vecajām mēbelēm, tad tā ir pazīme, ka māju atļauties nevari. Nelikt žogu...
Vispirms uzcelt mazu un tad lielāku - prakse rāda, ka mūžu nodzīvosi mazajā...
Tos simtus, ko nobrauc degvielā uz darbu, pieliec pie kredīta maksājuma un dzīvo tuvāk darbam. 45km no Rīgas gandrīz droši nozīmē, ka būvniecības izmaksas būs virs ēkas tirgus vērtības.

Re: Mazas Privātmājās būvniecības izmakas 2015
Autors: Luks (178.16.22.---)
Datums: 11/01/2015 21:26

Nu man 130 kv māja ar visu zemi pie rīgas ap 100 k eur izmaksāja, pats neko. Nedarīju, ķipa situ piparu, un maksāju tik. Būvēju 2011-2013 gads , izmantojot labbus materiālus. Bruģis ar protams apkure normāla granulnieks, nekādi tur fu.kind kamīni, unnekākdas karkasa koka mājas. Bloks 40cm un 10 vate un iet 500 kg vai mazāk granulas, viss i kulē.

Re: Mazas Privātmājās būvniecības izmakas 2015
Autors: binary (178.16.22.---)
Datums: 11/01/2015 21:49

specs Wrote:
-------------------------------------------------------
> Ja jaunā mājā plāno ievākties ar vecajām
> mēbelēm, tad tā ir pazīme, ka māju atļauties
> nevari. Nelikt žogu...
> Vispirms uzcelt mazu un tad lielāku - prakse
> rāda, ka mūžu nodzīvosi mazajā...
> Tos simtus, ko nobrauc degvielā uz darbu, pieliec
> pie kredīta maksājuma un dzīvo tuvāk darbam.
> 45km no Rīgas gandrīz droši nozīmē, ka
> būvniecības izmaksas būs virs ēkas tirgus
> vērtības.

Nu nu, spec, vecām mēbelēm ir sava vērtība, ko naudā nevar izmērīt. Vecais galds vai krēsli, piemēram - kas tiem vainas? Ne pārlieku nobružāti, ne salauzti, toties ērti un pierasti. Kāpēc mest ārā? Tikai tāpēc, ka, redz, jauna māja uzbūvēta? Muļķības tās ir, aizspriedumi un zīmēšanās pseidodraugu priekšā. Es pat bikses labprātāk valkāju trīs gadus vecas nekā jaunas - ne tāpēc, ka nevarētu atļauties jaunas, vienkārši tās vecās patīk, ir ērtas, pierastas un vēl kalpo godam. Kad vairs nebūs lietojamas, tad arī nomainīs. Ar mēbelēm tas pats - tās maināmas tad, kad vecās savu laiku nokalpojušas, nevis tad, kad maina dzīvesvietu. Tai pat laikā, protams, būdā par 300k eirām būtu glupi ievākties ar 10x lāpītām padomju laika mēbelēm :D

Žogu lai liek tie, kas dzīvo 600 kvadrātmetros. Lai gan arī tiem bieži vien redzēts, ka nav tā žoga (vai arī ir tikai ceļa pusē). Gaumes lieta.

Tie 45km man ir līdz darbam, nevis līdz Rīgai. Lai nokļūtu darbā, man cauri visai Rīgai jāizbrauc.

Par to praksi, ka mūžu nodzīvos mazajā - nez, man zināmo cilvēku prakse pierāda pretējo.
Kolēģis, piemēram… Bija senāk nopircis mazāku māju. Nu ne mazu, 2 stāvi laikam - normāla dzīvojamā māja. Gribēja pārbūvēt, paplašināt, bet pēcāk pārdomāja - uzbūvēja blakus lielāku, veco atstājot kā saimniecības ēku.
Vai arī tie, kas būvēja māju, kurā šobrīd dzīvoju. Uzbūvēja šo, lai varētu dzīvot uz vietas, kamēr uzbūvēs blakus lielāku. Kāpēc viņi to neizdarīja? Tāpēc, ka izdomāja, ka vēlas tomēr citā rajonā dzīvot (otrpus Rīgai). Nu tad šo pārdeva, savukārt lielāku māju uzbūvēja citur.
Ja kādam "mazā māja" ir gana laba, lai tajā nodzīvotu visu mūžu - nu i labi, tas nozīmē, ka neko lielāku būvēt nemaz nevajag.

Re: Mazas Privātmājās būvniecības izmakas 2015
Autors: vietējais (178.16.22.---)
Datums: 12/01/2015 07:27

Nu kas var atļauties būvēt pa 100k un visu iekšā salikt jaunu, lai tā dara, bet tie kas nevar pavilkt tādu ciparu ir sliktāki sabiedrības locekļi? Tiko krīzē redzējām ko tādi,kas spieda uz 100k piedzīvoja un pa tv čīkstēja, ka drausmas, kredītu par māju nevar samaksāt, mājai vērtība nekāda, kā ar no Landcruisera pārsēdās hyundai getz.
Tad labāk darboties pašam sakarīga budžeta ietvaros nevis pārmaksāt kā citiem, kuriem līkas rokas, lai kautko uztisītu pašiem. Toties pašiem, ja ir pārmaksājuši, nav citi jādēvē par nabagiem, kas nevar būvēt paši savu māju.
Mājas būvēšanu var uztvert arī kā hobiju, ja pašam ir laiks un ir patikšana. Kā ar tā var sanākt labāka par to 100k būvēto, kur mēs ik pa laikam dzirdam, kā būvnieki kārtējo reizi "godprātīgi" ir pastrādājuši.
P.s.
Par mēbelēm-atkarībā no iekārtojuma un stila daudzas vecās(senās) mēbeles ir daudz vērtīgākas par mūsdienu skaidenēm.

P.s.s.
Teksts nav ne par vienu, tās ir agra rīta pārdomas. Ja jūs saskatiet līdzību ar sevi, tā tas nav domāts, tās ir tikai jūsu aizdomas.

Re: Mazas Privātmājās būvniecības izmakas 2015
Autors: Niks (178.16.22.---)
Datums: 12/01/2015 09:04

rbm Wrote:
-------------------------------------------------------
> piemēram:
> [somumaja.lv]
> norāda ka viņu līdz atslēgai ir 750-850eur/m2.

Man somenieku tāmē bija 716 juro / m^2
kv/m cenu uz leju pavilka tas, ka kaluklācijā iekļauta terase - daudz metru, cena zema :)
Bet nu būs ap 750. NEVIENA pozīcija nav tik lēta kā solīts. Bet nu pāri tāmei iet ļoti maz - 3 - 5 - 10 %. Un tas sadārdzinājums ir objektīvs, ar mani saskaņots, bieži - manis paša rosināts.

Problēma ir tā, ka pasūtītājs staigā riņķī pa tirdziņu, tādi fraijeri kā šajā tēmā jau atrakstijušies celtnieki sasola "max 500 €/m" un somenieki paliktu bez darba, ja nenodarbotos līdzi ar tādu pat vieglu blefošanu.

Somenieki man ir rādijuši viņu konkurentu tāmes. Nu piemēram, tēma - pamatu izbūve. Kkāda firmele sola nevis 10, bet 8k €. Pasūtītājs šokā, skandāls utt. Tāmē viss skaisti, bet tikai pieberamo smilšu nav. Vienkārši nav. Nu un vēl kaut kādas pozīcijas izlaistas.

Pircjam jāsaprot, kurā brīdī viņu mēģina pataisīt par muļķi un mēģina pārdot māju bez kaut kādas nozīmīgas sastāvdaļas. Pircējs jau saņems tikai to, kas tāmē paredzēts, nevis to kas nepieciešams. Sauklis "līdz atslēgai" ir ļoti jaudīgs arguments, diemžēl ne visi to izprot. Un tad sanāk klausīties - tāmē hidroizolācijas taču nav, nu ja tu tā ļoti GRIBI, tad mēs tev varam to uztaisīt ...

Re: Mazas Privātmājās būvniecības izmakas 2015
Autors: ZZAldisZZ (178.16.22.---)
Datums: 12/01/2015 12:21

Paldies visiem par atbildēm.

Zeme atrodas Jelgavas novadā ! 13 km no centra uz dienvidu virzienā.
No komunikācijām ir elektrība.

Nauda ir 25 000 € Skaidrajā un 20 000 € ko plānoju iegūt pārdodot dzīvokli,kurā šobrīd dzīvoju.

Darīt es labprāt darītu visu pats.
Bet bail kautko sačakarēt .

Vismaz šobrīd pats esmu pats gatavs tikt galā tikai ar iekšējo apdari un santehnkiku !
Runājot par mājas iekšdarbiem. Mēs te laukos neesam īpaši prasīgi ! Pods pa 65 € uz akciju būs gana labs ! :D

Izskatās jau vienkārši tos blokus mūrēt,bet man bail kautko sačakarēt tā , ka vairs nevarēs izlabot. :D
Pamatus sačakarēt vēl vairāk bail . :D
Varbūt pats varētu vēl Jumtam pašu pēdējo segumu uzlikt ! Bet uz to diezcik neietaupīsi.

Nezinu vai tas ir labi,bet šobrīd ir iepatikušies daudzi gatavie tipveida projekti !

Ņemot vērā ka naudas vismaz šobrīd ir tik cik ir. Tad plāns ir tāds !
Dabūt to māju gaisā tā, lai ir pamati,sienas,jumts,logi,spice,iespējams septiķis.
Tālāk esmu gatavs dzīvot tajā saucamājā "dolgostrojā" ,pārdot dzīvokli un par iegūto naudu ielikt malkas centrālo apkuri .Un veikt iekšdarbus , cik līdzekļi atļaus!
Neko greznu man iekšā nevajag.Var arī arī lēti un smuki iekšā uztaisīt ja izdoma ir !
Man vairāk pat interesē laika gaitā,smuki iekopt mājas apkārtni 1ha .

Tātad sākumam minimālās izmaksas rupji runājot varētu būt tādas ?!

Projekts ar visiem papīriem pieļauju 2 k
Pamati ar grīdu melno 7-8 k
Sienas 7 -8 k
Jumts - xz
Logi - 2-3 k
Spice - 1.5-2 k
Kanalizācija 1.5 -2 k

Ir kādas atsauksmes par kādām brigādēm vai firmām?
Negribas samaksāt par darbu un beigās dabūt tik sliktu rezultātu,kā pats varētu :D

Izskatās,ka lai kautko mēģinātu sākt un galīgi neaplauztos,vajdzētu vēl vismaz kādus 10 k iekrāt ?

Vel ir jautājums,kad šito visu pasākumu sākt,tā lai ziema nepārsteidz ?

Pašreizējā: 2 no 8


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **    **  **     **   ******   **    **  **       
 **   **    **   **   **    **   **  **   **       
 **  **      ** **    **          ****    **       
 *****        ***     **           **     **       
 **  **      ** **    **           **     **       
 **   **    **   **   **    **     **     **       
 **    **  **     **   ******      **     ******** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727