UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Vēlos uzzzināt :  Building.Lv Forums

Re: TV antenas
Autors: archa51 (87.110.164.---)
Datums: 06/04/2010 08:50

Un tomēr ,klausot padomiem izgooglējos ,taču daudz gudrāks netiku ...Palieku pie sava jautājuma KĀ TOMĒR DABŪT konkrētus izmērus tam zigzagam (vajag lai velk 400 līdz 800+++ MgHz)Līdz šim esmu atradis kā taisīt 1-5 vai 6-12 kanālam (a kāpēc nevar uzreiz visu) būs ziepes/neies/nav iespējams? Tāpēc arī uzprasos te...Rokas man aug pareizajā vietā ,uztaisīšu ko vajag, bet negribu pa velti cūkāt materiālu.Jautāju - vai tādu var uztaisīt (400-800+++)? Kā būs ar visa diapazona pār
klājumu ,vai tas ir izdarāms šajā gadījumā?
GUDRIE ,nu lūdzu pakasiet aiz auss...

Re: TV antenas
Autors: Didzisp (78.84.115.---)
Datums: 06/04/2010 09:30

Ir zig-zag antenas visam decimetru diapazonam. Nebūsi pareizi Googlei paprasījis. Man liekas,ka pirmajā linkā ko devu, bija norāde uz radiožurnālu, kurā tāda antena aprakstīta. Labi, mēģināšu atrast.

Re: TV antenas
Autors: archa51 (87.110.164.---)
Datums: 06/04/2010 09:56

Uzinstalēju MMANA GAL progu ,bet ātrumā netieku skaidrībā ,tur ir pamatīgi jāiebrauc !Tā diemžēl nav gluži mana profesija - es vairāk pa dzelžiem darbojos .Drīzāk 10gab uztaisīšu nekā vienu sarēķināšu...Glābjat kas var...!Ļoti gaidīšu konkrētus izmērus un no cik stieplēm vai kādiem materiāliem to labāk gatavot .Vajag ,cik saprotu no 400 MgHz līdz kādiem 850MgHz

Re: TV antenas
Autors: Vienstāvs (---.lmt.lv)
Datums: 06/04/2010 11:09

Vispirms droši vien MMANAGAL1_2.ini nomaini langua=0 uz langua=1.
Zīmēt visētāk iekš wire edit.
Kabeļa pieslēgšanas vietā ieliec vadu un sprieguma avotu, piem w12c nozīmē 12 vada centrā, w2b nozīmē otrā vada sākumā utml.

Re: TV antenas
Autors: slēpnis (---.lnt.lv)
Datums: 07/04/2010 10:06

Redz kur oriģinālā Harčenko publikācija radiožurnālā. Tur arī uzlabotais variants priekš 75 om kabeļa. Beigās vēl pieliku iepriekš aprakstīto primitivo antenu, kas tīri labi strādā pilsētā stipru atstarojumu vietā.

Kāds varētu iemest, cik īsti ir viļņa garums uz 66. kanālu? Var gadīties, ka pašam kas līdzīgs jāuzkonstruē, ja cilpa uz augstākiem kanāliem neies.

[foto.inbox.lv]

Re: TV antenas
Autors: Vienstāvs (---.lmt.lv)
Datums: 07/04/2010 11:17

lambda_metros=300/FMhz (=300/834)
Priekš cilpas nav triviāli uzzināt kabeļa izolācijas epsilonu, turklāt uz decimetriem arī grūti salocīt.
[www.argus.lv]


Re: TV antenas
Autors: slēpnis (---.lnt.lv)
Datums: 07/04/2010 14:43

Paldies. Vēl tikai pilnai laimei kāds varētu izskaitīt, cik tālu jāliek ekrāns, lai uz 66. atstarotais sanāktu fāzē.

Re: TV antenas
Autors: Vienstāvs (212.93.100.---)
Datums: 07/04/2010 22:44

Teorētiski 1/4 viļņa garuma, tā, lai tiešais ar atsaroto sakristu fāzē. Praktiski, vismaz Yagi antenām, mazliet mazāk (ap 1/5).

Re: TV antenas
Autors: archa51 (81.198.234.---)
Datums: 09/04/2010 10:44

Vai tomēr kādam neatradīsies gatavi izmēri Harčenko antenai(zigzag),kas spētu strādāt no 400-850 MgHz.Neslēpiet sveci zem pūra...
Pats varu visu sarēķināt (elementārā fizika),vienīgi liekas ka pārāk vienkārši un es neesmu pārliecināts ka tik plašā joslā strādās ! Vai tur nav kāds āķis ?
Un vēl , kāpēc visur uzbāžas ar JAGI ,LOGOPERIODIEM,kāpēc (pie pietiekama signāla līmeņa)neviens nepiedāvā veco labo Harčenko (tas varētu būt samērā nedārgs un daudziem "pa kabatai"variants...
Pagaidām izskatās ,ka mans jautājums tiek uztverts apmēram tāpat kā vaicājums pēc akmens cirvja mūsdienās! Paliekot pie pārliecības,ka viss ģeniālais ir vienkāršs ,ceru ka tomēr man taps palīdzēts .Te varbūt būtu vietā citāts no Bībeles par klauvēšanu...!

Re: TV antenas
Autors: archa51 (81.198.234.---)
Datums: 09/04/2010 10:51

Vai nevarētu konkretizēt ,kā jāprasa GOOGLES TANTEI šāda info ?(bļin tāl
ak par 1-5 un 6-12 kan. rēķiniem netiek ,vismaz platjoslas gadīojumā)



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********   **      **        **   *******    ******   
 **     **  **  **  **        **  **     **  **    **  
 **     **  **  **  **        **         **  **        
 ********   **  **  **        **   *******   **   **** 
 **     **  **  **  **  **    **         **  **    **  
 **     **  **  **  **  **    **  **     **  **    **  
 ********    ***  ***    ******    *******    ******   

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727