UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Vēlos uzzzināt :  Building.Lv Forums

Pašreizējā: 2 no 7
Re: 100m2 mājas izmaksas mēnesī
Autors: andisk26 (---.izzi.lv)
Datums: 08/09/2011 17:37

Man koka karkasa 140m2 māja nosiltināta ar 150mm vati+50mm fibrolīts
izmaksas sanāk vidēji uz gadu pa mēnešiem:
elektrība 15-30 Ls
kanalizācija 0
miskaste 3
tv 3.5
internets haļava
apkure 15
apdrošināšana 15
nodoklis 5

Varbūt kaut ko izlaidu, bet tā pa lielam tas arī viss.

Re: 100m2 mājas izmaksas mēnesī
Autors: Gints_ (---.rixtech.lv)
Datums: 08/09/2011 17:47

Vot nesaprotu kā var tik maz elektrību nokurināt? Pie svecēm dzīvojat jebšu ejat gulēt ar dienasgaismas beigšanos un ceļaties ar saules ausmu, produktus liekat leduspagrabā, silto ūdeni sildat ar saules kolektoru, kompi nelietojat, TV neskataties, veļu mazgājiet ar rokām?

Re: 100m2 mājas izmaksas mēnesī
Autors: Gints_ (---.rixtech.lv)
Datums: 08/09/2011 17:55

Ak jā un ēst netaisat, jebšu darat to uz malkas (nu labi gāzes - bet tad tā ir pozīcija ko nevar aizmirst) plīts?

Re: 100m2 mājas izmaksas mēnesī
Autors: Didzisp (78.84.115.---)
Datums: 08/09/2011 18:38

Par elektrību piekrītu. Es pēc vecā tarifa zem 30Ls nevēju dabūt. Tagad būs vēl vairāk, kau ir gan ekonomiskās, gan diožu lampas. Man benzīnā šovasar jau aizgājuši 60Ls, bet es gan kokus gāžu, gan hektāru zālāja apppļauju. Par cik sieva zaptes un kompotus vasarā uz malkas plīts taisa, tad siltais ūdens automātiski un ziemā pats par sevi sasilst. laikam jau siltais ūdens jāpieskaita apkurei. Ūdens savukārt elektrības patēriņam. Pirātisks TV izmaksa kādus 3Ls, internets laiikam bija kādi 6ls. Miskastes nav, jo atkritumus šķiroju. Vot cik apkure izmaksā, nezinu, jo malku sagatavoju pats, bet es tak sev naudu nemaksaju par malkas skaldīšanu :) Vispār jau katrai mājai un katram dzīvesstilam izmaksas būs savādākas. Es vismaz patreiz nevarētu atļauties dzīvokli īrēt, jo tas būtu daudz dārgāk kā dzivot savā mājā. Nu ja, es visus darbus un remontus veicu pats un par to nemaksāju.

Re: 100m2 mājas izmaksas mēnesī
Autors: gunbox (94.103.57.---)
Datums: 08/09/2011 20:45

Gints
Mums laukos vecākiem uzlikām sveces tipa katlu. Ir vairāk kā priecīgi, ja neskaita to ka grūti veciem cilvēkiem iemācīties ar tādu kurināt. Bet vispār vasarā pietiek 4 pagales, lai uzsildītu 100l boileri ūdens priekš vannas. Vai arī lai 24h būtu siltais ūdens. Protams, ka katru dienu arī nekurina. Varbūt patērēt uz to kādus 5 latus varētu rēķināt.
Elektrība tiešām ir tāds nenosakāms lielums. Citi ar ekonomiskajām dzīvo un maz skatās TV. Citiem TV visu 12h diennaktī ieslēgts.
Un kas pats svarīgākais LED 24W TV diez vai ir vispār salīdzināms ar kineskopa TV patēriņu.
Elektrības rēķins domāju ka ne vairāk par 30 latiem par cik katru dienu neviens netaisās gatavot.

ruukiitis
Es jau pierakstīju, ka ziemas mēnesī.
Putekļusūcēju var neskaitīt, jo lamināti. Paklājus neliksim, jo pa visu māju siltās grīdas.
Par signalizācīju īsti neesmu domājis. Māja atradīsies ciematā starp daudzām citām mājām, kurām, domāju, nevienai nav signalizācijas.
Zāli tiešām ar izskapti var nopļaut. Man īsti nav pedantisms uz ideālu zālāju, tad jau vienkāršāk mākslīgo ieklāt. :D
Es neesmu īsts pilsētnieks, pusi dzīves dzīvojis lauku mājā uz 8ha zemes bez tādām ērtībām kā centrālā apkure, kanalizācija un zāles pļaujmašīna. Tāpēc interesē kas un kā ir modernā mājā ar reāliem izdevumiem, bet bez tādām perversijām kā pļaujmašīna priekš 1200m2 zālāja.

Re: 100m2 mājas izmaksas mēnesī
Autors: gunbox (94.103.57.---)
Datums: 08/09/2011 21:02

Vai varētu kāds pie šī paša painformēt.
Kādi papīri būvvaldē vajadzīgi, lai dabūtu būvatļauju uz zemes gabalu?
Un vai īpašniekam ar jābūt klāt vai var kāds cits pēc tās doties?

Re: 100m2 mājas izmaksas mēnesī
Autors: alise34 (195.13.166.---)
Datums: 08/09/2011 21:53

Apstiprināts būvprojekts vajadzīgs. Un civiltiesiskās apdrošināšanas polise.
Vai var izņemt cits? Gan jau ka var, ja ir notariāli apstiprināta pilnvara, bet šo to labi nezinu.

Re: 100m2 mājas izmaksas mēnesī
Autors: alise34 (195.13.166.---)
Datums: 08/09/2011 21:59

"Ventilācija caur rekuperatoru un ieraktām zemē trubām."

Vai domā, ka tās zemē ierakstās trubas atmaksātos? Mēs sarēķinājām, ka nē.

Re: 100m2 mājas izmaksas mēnesī
Autors: Didzisp (78.84.115.---)
Datums: 08/09/2011 22:07

gunbox, kur Tu esi redzējis modernu plakano TV, kurš patērē 24W. Tak jaunie TV rij vairāk elektrības, kā vecie krievu lampinieki. Nekāda tehnikas progresa :) Lai tā lielā bilde spīdētu vajag jaudu.

Re: 100m2 mājas izmaksas mēnesī
Autors: aaaa (78.84.190.---)
Datums: 08/09/2011 22:33

Intereses pēc pastījos - konkrēti Panasonic jaunākie TV no viņu mājas lapas. Abi 42 collas. Plazmas panelis - vidējais patēriņš - 122 W, tāda paša izmēra LED-LCD-TV tērē vidēji 72W. Parasts LCD bez LEDA tik liels nebija. Info no Panasonic.de mājas lapas - vietējo nevēra vaļā.

Pašreizējā: 2 no 7


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **        ********   **     **  **     **  **    ** 
 **        **     **   **   **   **     **  ***   ** 
 **        **     **    ** **    **     **  ****  ** 
 **        ********      ***     **     **  ** ** ** 
 **        **           ** **    **     **  **  **** 
 **        **          **   **   **     **  **   *** 
 ********  **         **     **   *******   **    ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727