UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Vēlos uzzzināt :  Building.Lv Forums

Pašreizējā: 4 no 7
Re: 100m2 mājas izmaksas mēnesī
Autors: jtdesign (---.9darzi.lv)
Datums: 09/09/2011 11:29

gunbox Wrote:
-------------------------------------------------------
> Nu tad ir pilnīgs sviesc. Man tagad uz daļu
> jāņem kredīts. Kuru es nezinu vai man iedos.
> Lai iedotu viņiem vajadzīga būvatļauja un
> projekts ar tāmi. Lai dabūtu būvatļauju man
> jāpiķo par projektu un, ja būvvaldei nepatiks,
> tad jāpiķo par projekta labošanu un tad par
> pašu būvatļauju. Un beigās ja man kredītu
> neiedod, tad nauda izsviesta vējā. Supper!


Pārāk vulgarizēta pieeja, bet neprofesionālim piedodami ;)

Par projektu un tā saskaņošanu ar visām nepieciešamajām institūcijām (būvvaldei ir tikai gala lēmums) samaksa viena, ja jālabo projektu, tā ir projektētāja problēma. Izņēmums, ja projektā pasūtītājs uzspiedis lietas, par ko projektētājs jau laikus brīdinājis, ka neies cauri.

Atļauja projektēt (plānošanas un arhitektūras uzdevums) un būvatļauja ir divi dažādi dokumenti un otrais nav obligāts pēc pirmā (pasūtītājs pārdomāja, nomira, bankrotēja utt.). Ar būvatļauju saistīta sertificētu būvnieku piesaiste objektam (nav īpaši aktuāli privātmājas celtniecībai, jo to drīkst arī paša rokām, pat, ja tās izcili tizlas, to neviens nevērtē) un civiltiesiskās atbildības apdrošināšana. Kā arī asu iemērīšana. Tātad būvatļauja ir zināmā mērā kontrole, ka būvēts tiks pēc projekta.

Manā praksē līdz šim visiem kredītņēmējiem kredīts ir bijis piešķirts jau pirms projekta pasūtīšanas (bieži vien jau zeme iepirkta par daļu no šī paša kredīta), pēc projekta akcepta būvvaldē to iesniedz bankā izskatīšanai, pēc tam arī būvatļauju. Arī avanss arhitektam tiek maksāts jau no kredīta naudas. Tā kā monitorē konkrētu banku un tās noteikumus.

Re: 100m2 mājas izmaksas mēnesī
Autors: Vienstāvs (---.lmt.lv)
Datums: 09/09/2011 11:59

1% - 7 kLs?
Diez vai daudzi šī foruma dalībnieki operē ar tādām naudām. Foruma kontingents manā skatījumā apmēram: 50% savas mājas (vai dzīvokļa) būvniecības vai remonta darbu organizētāji, 25% pašbūvētāji (šīs kategorijas strikti nav nodalāmas), atlikušie 25% - projektēšanas/būvniecības/tirdzniecības pakalpojumu sniedzēji.

Re: 100m2 mājas izmaksas mēnesī
Autors: spk (---.tieto.com)
Datums: 09/09/2011 13:23

Vienstāvs ... ņemot krītu 50K Ls uz 20 gadiem, tad ar likmi 4% gadā tu kopsummā samaksāsi ~6.5K Ls mazāk, kā ar likmi 5%. Nemaz tik milzīga ta summa nav.

Re: 100m2 mājas izmaksas mēnesī
Autors: DsKs (80.233.221.---)
Datums: 09/09/2011 13:30

6.5K ... nav liela summa,bet es par tadu summu rekonstruejot savu maju busu ieguvis projektu, ielejis betona stiprinoso apmali otra stava pacelsanai,pacelis sienas otram stavam no blokiem,uzlicis koka konstrukciju jumtam,pasutijis metala profilu jumtam uz 150m2 un izskatas ar to naudu vel pietiks, ar ko norekinaties celtniekiem par sim operacijam :)

Re: 100m2 mājas izmaksas mēnesī
Autors: DsKs (80.233.221.---)
Datums: 09/09/2011 13:37

jeb ja kadam interese izversti - 600Ls projekts,esosa jumta demontaza pasa spekiem,betona apmale 400Ls ( suknis + 7m3 betons ),Aeroc bloki pirkti no rokas 30m3 par 900 latiem,koka konstrukcijas nepilni 1000 lati,jumta profils,pleve ieguts ar atlaidem uz bez Pvn nostajas 900 lati,celtniekiem par sim operacijas samaksats 1500 lati,no savas puses piepalidzot max ar instrumentiem, fizisko darbu un gandriz 1000 lati aizgajusi dazados mehanismos,utt ... isuma apmeram ta :)

Re: 100m2 mājas izmaksas mēnesī
Autors: Gints_ (---.rixtech.lv)
Datums: 09/09/2011 13:44

es pieņemu, ka spk izteicienu "Nemaz tik milzīga ta summa nav" bija domājis uz kredīta kopējo summu 50K, nevis ieekonomēto summu.
Yeahhh, par % ir jācīnās, tas ir skaidrs. Visvairāk mani šausmina tas, ka 20 gados nomaksā reāli 2 aizņemtās mājas, bet 40 gados jau 3 mājas, no kurām 2 paliek bankai, bet tikai viena kredītņemējam.
Diezgan skarbi.

Re: 100m2 mājas izmaksas mēnesī
Autors: Vienstāvs (---.lmt.lv)
Datums: 09/09/2011 14:15

Slavenais Cordwood specālisc ir uzrakstījis arī šādu grāmatu:
[www.amazon.co.uk]

Re: 100m2 mājas izmaksas mēnesī
Autors: gunbox (84.237.234.---)
Datums: 09/09/2011 14:51

DsKs
Lai arī esmu pabeidzis būvgaldnieku-namdaru specialitāti, bet neuzskatu, ka man būtu pat puse no tām zināšanām, kuras ir vajadzīgas pie mājas celtniecības, jo ir tikai teorētiskais. Vismaz nejūtos tik gudrs, lai pats uzceltu māju. Kaut kādus vienkāršus remontus jā, bet māju... neuzņemos. To, ka man nāksies vismaz 40% atdot par darbu būvbrigādei tas skaidrs, bet līdzekļi to atļauj un ir arī kaut kāda garantija. Ņemot kreisās brigādes pa lēto celtniecībā var iegrābties.

Re: 100m2 mājas izmaksas mēnesī
Autors: Vienstāvs (---.lmt.lv)
Datums: 09/09/2011 15:44

Tu dzīvē ļoti steidzies? Ja gadus 5 pavērosi un lēnām sāksi praktizēt būvniecību, izlasīsi vismaz dažas, piemēram, tā paša Novika grāmatas un par interesējošiem un neskaidriem jautājumiem rakāsies internetā, šo forumu ieskaitot, jutīsies jau daudz drošāk... Daudziem ātri uzcēlušajiem pēc pirmās mājas gribas sākt būvēt nākošo - gan dēļ inerces (iepatīkas process), gan, lai neatkārtotu pirmreizējās kļūdas...

Re: 100m2 mājas izmaksas mēnesī
Autors: Didzisp (78.84.115.---)
Datums: 09/09/2011 15:48

gunbox, ja rokas aug no īstās vietas, tad būvē tik aukšā. Es neesmu nekādas namdara skolas beidzis, a man pofig-es būveju un pats kanalizaciju, apkuri un elektrību velku. Ne jau tais augstajās skolās Tev ko iemācīs, bet pašam daudz jālasa un jāsaprot kapēc piemēram tvaika barjera jāliek iekšpusē, vējaplēve ārpusē un kanalizasijas truba jāliek ar tādu kritumu, lai sū*s aizpeld. Man pret profesionāliem celtniekiem nav nekādas bijāšanas un viņiem ar mani ari problēmas. Nekas nevar but sliktāks celtniekam, kad pasūtītājs ir gudrāks par celtnieku un var naglu iesit taisnāk par amatnieku :).

Pašreizējā: 4 no 7


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
  *******   ********  **          ******    ******** 
 **     **  **        **    **   **    **      **    
 **     **  **        **    **   **            **    
  ********  ******    **    **   **   ****     **    
        **  **        *********  **    **      **    
 **     **  **              **   **    **      **    
  *******   **              **    ******       **    

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727