UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Vēlos uzzzināt :  Building.Lv Forums

Pašreizējā: 4 no 6
Re: Zibens novedējs privātai mājai
Autors: jaciks (178.16.22.---)
Datums: 01/11/2014 17:53

Labi padomi lasāmi no lietotāja Rx,paldies!
Man ir jautājums šajā vecajā tēmā,vai vara vads būs labāks pa cinkoto pie vienādas izbūves,ja neskatās uz cenu?

Re: Zibens novedējs privātai mājai
Autors: Rx (178.16.22.---)
Datums: 01/11/2014 19:13

Vara vadam ir apmēram 7-10 reizes mazāka elektriskā pretestība par tērauda ( cinkojums neko praktiski nemaina no elektriskās pretestības, jo ir plānā kārtiņā, un kalpo kā korozijas ierobežotājs, vados neizmanto tīru varu,), pie nosacījuma ka materiālu šķērsgriezuma laukumi vienādi. Ko tas nozīmē, dod? Vara vadā būs mazāks sprieguma kritums, bet pie nelieliem garumiem zemējuma ienestā pretestība būs maza ( ja pareizi vadu diametri), un strāvu nosaka zemējuma pretestība, ko visgrūtāk iegūt ļoti mazu. Varš nekorodē ( praktiski), tērauds aizsargāts ar cinku, ar laiku sāks korodēt bet....praktiski savas īpašības nezaudēs ilgu laiku. Galvenais ir saglabāt savienojumu, pievienojumu mazas pretestības. Var lietot metinājumus. Ja iesper zibens, jauda arī izdalās uz zemējuma kabeļa un tērauda vads var sakarst līdz "baltkvēlei" sliktākajos gadījumos....bet salīdzinoši reti, tāpēc to, arī vara, montē uz distanceriem, ja materiāls var aizdegties, bet principā vienmēr...Labs katalogs te: [www.proepster.de]

Re: Zibens novedējs privātai mājai
Autors: krissss (178.16.22.---)
Datums: 14/11/2014 00:21

Man arī ir daži jautājumi šaja tēmā:
1. Vai metāla jumtu sazemē pie esošās zemējuma kontūra(mājas elektrotīkla zemējuma kontūrs) vai jātaisa atsevišķš zemējuma kontūrs? Tas ir vai zibenim trāpot jumtā man tie n-tie kV neies pa viesiem instalāciju zemējuma vadiem....
2. Vai obligāti metāla jumtam jāizvelk drāte pa perimetru un jumta augšu, vai nepietiek jumtu tikai savienot ar zemējuma vadu? Vai ir jāliek jumta spicē zibens uztvērējstieņi?

Re: Zibens novedējs privātai mājai
Autors: Alfadelta (178.16.22.---)
Datums: 14/11/2014 02:35

Es tikko taisīju savai mājai zibensnovedēju+zemējuma kontūru. Izmaksas ap 1200EUR tikai materiāli.
Māja 140m2 1 stāvu. Dakstiņa jumts, tapēc dārgi sanāca stiprinājumi pie dakstiņa. Īsumā uztaisīju kontūru pa perimetru 1m dziļumā no cinkotā metāla stieples un 6 stieņus pa 1+1,5m dziļumā sasaistītus ar stiepli, tālāk alumīnija stieple ar turētājiem, skurstenim un antēnai aktīvais uztvērējs. El ievadā 3 fāžu pārsprieguma aizsardzības automāts. Mērījis pretestību vēl nēesmu jo nav pabeigta el instalācija, bet domāju ka būs ok. Materiālus pirku EK sistēmās

Re: Zibens novedējs privātai mājai
Autors: Amatieris99 (178.16.22.---)
Datums: 14/11/2014 06:39

Kā izskatās tie stiprinājumi pie dakstiņa? Kur pirki un cik maksāja? Pats biju domājis, ka šim mērķim iespējams varētu izmantot līmējamās plastmasas sniega barjeras tajās izurbjot caurumu un uzvelkot uz zibensnovedēja drāts.
Cik tālu no dakstiņa ir novilkts vads?

Re: Zibens novedējs privātai mājai
Autors: Praktiķis (178.16.22.---)
Datums: 14/11/2014 17:15

Kūistoša plastmasa diez vai derēs tādam nolūkam. Zibensnovadītāju aprīkojumu nupat redzēju tirgojam arī DEPO. Iespējams varētu būt lētāk nekā citur. Īpaši gan neko nepētīju.

Re: Zibens novedējs privātai mājai
Autors: pam pa ram (178.16.22.---)
Datums: 14/11/2014 18:00

Manuprāt zibenensaisardzība ir tā lieta, kuru uzstādīt izlasot pāris komentāros un apmeklējot universiālveikalu nedrīkst. Rupji sakot "sad.. laiks un materiāls" un rezultāts rada lielāku bīstamību, ka aizsardzības neesamība. Te jūtams, ka cilvēki neko nezinot par tēmu ir gatavi būvēt sistēmu kurai vajadzētu aizsargāt, bet vai aizsargās?
Izlasiet internetā atrodamo mācību materiālu studentiem: "Pārsprieguma aizsardzības un tām izvirzāmās normatīvās prasības" būs par kripatu lielāka izpratne.

Re: Zibens novedējs privātai mājai
Autors: Amatieris9 (178.16.22.---)
Datums: 14/11/2014 18:00

Vai no katras zibensnovedēja antenas jāvelk atsevišķs vads? Tā vismaz man centās iestāstīt viens elektriķis... Citādi veidojoties indukcijas cilpa, un vēl tikpat daudz gudru vārdu - vienvārdsakot līdz galam neiebraucu viņa teiktajā.
Pats līdz šim esmu izveidojis zibensnovadītāja kontūru gar mājas sienu 1,5 m dziļā tranšejā iedzinis 6 gab 3 metrīgas nerūsējošās caurules, kuras turpat 1,5 m dziļumā ir sametinātas ar 4 m garu cauruli savā starpā un abos galos ir izlaisti izvadi uz augšu virs zemes. Tālāk bija plāns pa diviem mājas stūriem laist uz augšu vadus un pievienot trīs zibensnovedēja antenas - jumta kores abos galos un pie skursteņa. Tagad nezinu kā rīkoties. Tas pats minētais spečuks teica, ka ja arī slēdz pie šāda kontūra tad vismaz augšā vadi nevar veidot noslēgtu loku...

Re: Zibens novedējs privātai mājai
Autors: Rx (178.16.22.---)
Datums: 14/11/2014 18:24

Sākumā var palasīt ( pastudēt...) šeit publicēto ( ielādējamo) grāmatu krievu valodā: [www.molny.net]

Re: Zibens novedējs privātai mājai
Autors: babahh (178.16.22.---)
Datums: 14/11/2014 20:18

Man kaut kā nepatīk tā doma, ka uzliekot augstu vadu gaisā un ierokot zemē otru galu tieši blakus mājai, zibenim tiek piedāvāts spert tieši šeit, nevis tālāk kādā kokā. Ka tagad visas 50 milj V izlādes gāzīsies zemē pāris m attālumā no vietas, kur es sēžu vai guļu, un kā jau tradicionāli tika būvēts pirms 150 gadiem, dēļu grīda ir tieši uz smiltīm. Tur jau var nāk cauri par soļu spriegums...

Pašreizējā: 4 no 6


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
  *******   ********   **    **  **     **   *******  
 **     **  **     **  ***   **   **   **   **     ** 
 **         **     **  ****  **    ** **    **        
 ********   ********   ** ** **     ***     ********  
 **     **  **     **  **  ****    ** **    **     ** 
 **     **  **     **  **   ***   **   **   **     ** 
  *******   ********   **    **  **     **   *******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727