UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Vēlos uzzzināt :  Building.Lv Forums

Re: saules kolektori
Autors: Vilnis_Radio (178.16.22.---)
Datums: 28/01/2015 08:54

Es nerēķinu finansiālo atmaksu, es šoreiz vados pēc intuīcijas plašākā kontekstā. Mani saules kolektors interesē siltajam ūdenim vasarā, jo īpaši karstajā sezonā. Elektrisko sildīšanu es nelietoju un neplānoju, jo man ir darbnīca ar elektroinstrumentiem, tāpēc katru trekno patērētāju mājās uztveru kā apgrūtinājumu. Es silto ūdeni sildu ar malku, bet vasaras karstumā tas šķiet bezjēdzīgs pasākums (darbs, malka). Tāpēc saules kolektors. Boileris ar saules čūskām man jau ir sistēmā, atliek tikai pabeigt pasākumu.

Loģiski domājot 2m2 saules paneļa pašizmaksu (alu, cu caurule, stikls + darbs) novērtēju kaut kur ap 200eur. Ja redzu, ka cena tirgū jau tai tuvojas, tad ir pamatojums.

Matemātiski apsverot pasākumu arī nešķiet nemaz tik traki. Elektrība man izmaksātu ap 60eur mēnesī. Rupji rēķinot vasarā būtu 4 mēneši, t.i. 240eur, summa, kuru ietaupīt. Normāli ja liek saules uzņēmums un tāmē ar diviem paneļiem aiziet līdz 2000-3000eur, tad atmaksa ir ļoti tālu, bet ja es spētu iekļauties 1000-1200 eur, tad atmaksa būtu vismaz 5 gados, kas ir ļoti labs rādītājs. Aprēķinu varētu krietni korektāku, bet slinkums rēķināt.

Re: saules kolektori
Autors: nokijs (178.16.22.---)
Datums: 28/01/2015 09:37

Pie mums pārāk mazs tirgus, lai cena kristos.
Selsolam pēdējā izstādē panelis vien maksāja 500 euras.
Tai pat laikā no Vācijas var pilnu sistēmu, bez boilera( ja boileris jau ir pašam) par 1100 līdz 1200 dabūt ar visu piegādi Latvijā.
Tas ir ij paneļi, ij mikserbloks, ij šķidrums.

Re: saules kolektori
Autors: Reno (178.16.22.---)
Datums: 28/01/2015 09:55

Nokij - lūdzu pastāti sīkāk - kas par modeli, kur un pa cik. Atgādāšanas lietas vari nestāstīt, man tā nav problēma.

Re: saules kolektori
Autors: Vilnis_Radio (178.16.22.---)
Datums: 28/01/2015 09:57

Vācija caur kādu kanālu? Es šad tad iepērkos Vācijas ebay, tur arī ir sol sistēmas, bet man nav nekāda jēdzīga info par to tirgotajiem paneļiem. Tur ebay ļoti daudz tirgo no-name ķīnas lietas, kuras var arī nebūt tik labas saules versijā, jo mums tomēr ir savs klimats utt. Par poļu Galmet vismaz ir kaut kāds info, bet arī pagaidām nedaudz par maz.

Re: saules kolektori
Autors: nokijs (178.16.22.---)
Datums: 28/01/2015 10:17

Ar alumīnija absorbētājiem.
[www.ebay.de]

Ar Tinox absorbētāju: [www.ebay.de]

Abiem jauda uzrādās principā vienāda.
Sel sols diemžēl saviem paneļiem jaudas neuzrāda mājas lapā.

Bez tam abi augstāk minētie ir sertificēti iekš Vācijas.

Re: saules kolektori
Autors: Vilnis_Radio (178.16.22.---)
Datums: 28/01/2015 10:32

Ok, skaidrs. Būs jāpapēta, bet pagaidām supermilzīgu starpību neredzu cenā ar jau šeit atvestajiem - vismaz mana pārīša kolektora vajadzībām. Tas lētais 200eur no turienes man sanāks tas pats, kas šeit nopirkt poli pa 280eur gab. Ja liktu 6 gab. tad droši vien cits stāsts. Vēl jāpapēta ko nozīmē tie solārie bloki un to cena, jo tur arī pamatīgas variācijas.

Re: saules kolektori
Autors: eriks_būvē (178.16.22.---)
Datums: 28/01/2015 10:48

Es pats uztaisīju. Paņēmu 100l tvertni uztaisīju kasti nosiltināju ar armēto follija akmens vati. Un uzliku dubulto stiklojumu pa virsu un pievienoju pie ūdens sistēmas. Vasarā ideāli. Man pat stāv tādā vietā kur tik no plkst 13.00 sāk spīdēt saule un tāpat uzkarst līdz pat 80 grādiem.

Re: saules kolektori
Autors: Didzisp (178.16.22.---)
Datums: 28/01/2015 13:08

Lai neteiktu, ka es esmu saules kolektoru nīdējs, tad pāgājušajā vasarā savēru šadu konstrukciju
[fotki.lv]
Doma bija viena, visam tam jāmaksā zem 100 jevrikiem. Izdevās pat lētāk, protams savu darbu nerēķinot. Konstrukcija nostrādāja līdz augusta beigām un tad iestājās miers. Vispirms jau nebija saulainu dienu un tad koki sāka ēnu mest. Ideja tupi vienkarša, nekādas automātikas, nekādu sūkņu, viss uz pašteci. Muca augšā nosiltināta ar akmens vati un tur siltumu visu nakti, tā ka no rīta vēl siltā dušā var ieiet. Doma bija uzmaukt virsū lielo miskastes maisu, bet nedabūju tik lielu, lai uz 200l mucas līstu virsū. Tapēc nācās ar kautkādu brezentu aptīt. Man tagad vismaz skaidrs, kā tas darbojas un kur vājās vietas. Neticu ,ka vasarā, lietainā dienā, kāds saules kolektors var saildīt ūdeni nopietnā daudzumā.

Re: saules kolektori
Autors: Vilnis_Radio (178.16.22.---)
Datums: 28/01/2015 13:43

Dārza versijai šādas un citādas konstrukcijas ir adekvātas, bet istabai tomēr nē, turklāt kolektors silda stingri vēsākā laikā un iedzen to siltumu kopējā boilerī istabā. Kaut vai priekšsildīšana arī kaut kādu enerģiju ietaupa.

Man gan dārza variantam ir mazliet cita versija, kuru noskatīju no tirgū esošām lietām, t.i. metāla caurule ar teiksim diametru 10-15 cm un cilvēka augumā. Caurule vertikāla novietojuma kā stabs, apakšā pieslēgums spiediena ūdensapgādei un augšā siltā izvads. Viss tas noved pie standarta dušas maisītāja. Caurule melna protams. Rezultātā iegūst kompaktu, glītu, vienkāršu dārza dušu, kuru var lietot karstās dienās, kad tas arī visvairāk vajadzīgs. Ir vēl redzēts papildinājums šai sistēmai ar tādu kā plāceni apakšā, kur arī silst. Nekāda siltinājuma šajā pasākumā nav, attiecīgi no rīta tur iet nevarēs, bet darba dunas vidū, lai nav jāšokējas ar auksto un lai nav jāiet istabā šāda lieta man šķiet ļoti laba. Bet nu vēl jāuztaisa.

Re: saules kolektori
Autors: Didzisp (178.16.22.---)
Datums: 28/01/2015 14:11

Nav nekādu problēmu manu konstrukciju pieslēgt majas silta ūdens sistēmai. Faktiski tā es arī biju paredzējis. Kolektors stāv uz zemes, boileris otrā stāvā mājā un viss notiek. Rudenī satin trubas un aizveļ kolektoru uz šķīnīti. Tāpat ziemā no tā nekādas jēgas nav. Es vienkarši paeksperimentēju ar variantu, kad boilera vietā nosiltināta muca. Galvenais, lai siltais ūdens ir visu dienu. Ar dārza melnas mucas variantiem ūdens naktī atdziest. Viens ir skaidrs, tāda spirālē satīta caurule ūdeni silda ļoti labi. Cita lieta, kā apmākusies un lietaina diena, tā siltā ūdens nav.



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **    **  ********  **    **  ********   ******   
  **  **   **        ***   **  **    **  **    **  
   ****    **        ****  **      **    **        
    **     ******    ** ** **     **     **   **** 
    **     **        **  ****    **      **    **  
    **     **        **   ***    **      **    **  
    **     **        **    **    **       ******   

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727