UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dienas jautājums :  Building.Lv Forums

Pašreizējā: 40 no 43
Re: Saules baterijas
Autors: binary (85.10.211.---)
Datums: 16/02/2017 17:55

Didzisp Wrote:
-------------------------------------------------------
> Par to malku es Jāni gan nepiekrītu. Cilvēkam
> vajag kādu fizisku slodzi un skaldīt malku vai
> iet uz sportazāli patērē līdzīgu laiku. Tikai
> gatavojot malku tu pelni, bet par sporta zāli
> jāmaksā. Kautkur jau tie tauki no alus
> vēderiņa jāliek :)

Noskrieties pa dzīvi var arī bez malkas skaldīšanas un krāmēšanas. Un jā - arī bez sporta zālēm. Alus vēderiņš? Kas gan tas tāds… Kaut kāds dīvāntusētāju defekts? :)

Slodzi, protams, vajag. Un, protams, ir labi, ja tā slodze ir "tur, ārā". Cita lieta - vienam tā slodze ir no malkas skaldīšanas, citam no 50 km dienā uz velo, vēl citam no citām aktivitātēm.

Re: Saules baterijas
Autors: Jānis Zomerfelds (85.10.211.---)
Datums: 16/02/2017 20:51

Didzisp

Mums sanāk kā tai bildē, kur divi cilvēki skatās uz vienu cilindru, bet ēnā katram sava figūra, jo katrs no sava leņķa skatās. Taisnība abiem! :)
Personīgi šodien strādāju. Vajag sacirst malku, lai buržujku objektā kurinātu. Malka sausa, bet neskaldīta. Lai dabūtu krāsnī ir ko vēzēt. Malku cērtu no 10 gadu vecuma un šodien pēc ceturtā vēziena aizgāju pie kaimiņa pēc zāģa un sazāģēju ātri tievos, lai nekas nav jācērt un pašam instrumenti pie rokām nepiesalst. :)
Niks
Šobrīd jau ir tiešām diezgan īpatnēja situācija. PV cenas krītas, bet kolektoriem nē. Es personīgi laikam šodien liktu PV+automātika ūdens tenam, kaut arī kolektori ir ilgmūžīgāki.

Re: Saules baterijas
Autors: Niks (85.10.211.---)
Datums: 17/02/2017 09:31

Man ir malkas katls + saules kolektori (4 m^2)
No Oktobra (ja pareizi atceros) kolektori bija pilnīgi mierā. Tagad (Februārī) bija kāda saulainā diena un jau sāka sūknis burbuļot. Nekas dižs, bet nu dzeramo ūdeni līdz kādiem 35 grādiem piesildīja jau. Sīkums, bet patīkami. :) Es vnk domāju, ka varbūt PV ir spraunāki, tāpēc prasīju. Bet izskatās +/- tas pats. Man gan jumta slīpums vien 21 gr un paneļi ir pilnībā jumta plaknē. Nu man mazāk vajag tos lietderības procentus, vairāk skatījos, lai būtu smuki, neuzkrītoši.

Runājot par kurināšanu
Malku domāju šajā wīkendā sagatavot visam gadam. Man pilnībā pietiek ar vienu vasaru kaltētu malku
Man apritē ir 11 kastes, kuru tilpums ir 0.75 m^3. Malku tur lieku kā jau pats sev - ļoti blīvi un cieši.
Šajā sezonā no laukiem uz māju (rīgas guberņā) esmu atvedis 9 kastes, 2 vēl stāv laukos. Kastes vedu, kad sanāk brauciens uz laukiem - uzlieku piekabi un 2 gab atvelku. Speciāli dzīties nav nācies

Šodien mājās man 1 kaste vēl stāv ārā, nojumē, 1 + 0.5 - iekšā garāžā.
Tas man liek domāt, ka tās 2 lai paliek laukos, gaida nākamo sezonu, jo ar 2.5 kastēm es mierīgi sagaidīšu aprīli, kad jau pieslēgsies saules kolektors
Kastes piekabē vecais iekrauj ar traktoru, man mājās ir pašgājējs štableris (par gāzītē ietaupīto naudu nopirku jaunu jungheinrihu :)) Ja vajag, ar to tiek galā gan sieva gan lielākie bērni. Bez stresa. Es piekabi varu izkraut 15 minūtes. tas ir bruto laiks, ar bortu atvēršanu, izcelšanu, kastu nolikšanu 2 stāvos, piekabes nokabināšanu un nostumšanu paredzētajā parkingā. Malkas kastes ievešana un sakārtošana man prasa 10 minūtes. Es svaigo lieku apakšā un katlā metu no otrā stāva kastes. Tā man malka ir bijusi siltumā vēl vismaz 3 nedēļas pirms tā tiek likta katlā

Tā pat ar katlu nav nekādu problēmu. Ja esi nopircis pasaulē lētāko sūdu tad nevajag gausties, ka malkas apkure nekam neder

P.S. lai būtu pilnīgi godīga aina - vēl pie sezonas malkas bilances jāpieliek 2 kastes ar sausajiem grabuļiem no čoma galdniecības
P.P.S. 180 m^2 māja, siltās grīdas, 7 cilvēki. Nekādu citu siltuma avotu mājās nav

Re: Saules baterijas
Autors: specs (85.10.211.---)
Datums: 17/02/2017 09:49

Tu maz pats sevi dzirdi??? Nekas sarežģīts tikai tāds nieks kā iesaistīti: lauku māja, glabāšanas vieta abos galos, divi traktori :)... Protams laika patēriņš 15 min bruto... Tas katls pats sevi uzpilda vai kā? Pelnus arī izspļauj?

Re: Saules baterijas
Autors: specs (85.10.211.---)
Datums: 17/02/2017 09:53

Aaa un vēl piekabe, auto ar āķi un ģimenes locekļi ar traktoristu tiesībām...

Re: Saules baterijas
Autors: Eziss (85.10.211.---)
Datums: 17/02/2017 10:09

Nu jau iet tā kā kāpostu skābēšanas talkā. Veči galīgi aptrakuši. Tūlīt nopirkšu helīti, nu to pašgudro, tad Jūs man redzēsiet!! Visu malku Jums novākšu. Punkts.

Re: Saules baterijas
Autors: Niks (85.10.211.---)
Datums: 17/02/2017 11:04

specs Wrote:
-------------------------------------------------------
> Tu maz pats sevi dzirdi??? Nekas sarežģīts
> tikai tāds nieks kā iesaistīti: lauku māja,
> glabāšanas vieta abos galos, divi traktori :)...
> Protams laika patēriņš 15 min bruto... Tas
> katls pats sevi uzpilda vai kā? Pelnus arī
> izspļauj?

Lauku māja jau ir. Neatkarīgi no tā kā es kurinu
Ar traktoru ir tā pat. Tas ir tikai viens
Veči tur dzīvo, rušinās, priecīgi, ka ir kāda nodarbe
Laukos tiek glabāts zaļā pļavā, pie šķūņa, te man ir nojume. Mašīnai, un štruntiem, un galā ir vieta malkai

katlu uzlādēt man prasa 1 reklāmas pauzi :). Ja temp ap 0 - reizi 2 dienās. Nu ja nopietni mīnusi vai liels vējš - katru vakaru jāpieiet. TO es daru pats. Nu vismaz pēdējais darbs man ģimenē. Man nepatīk krāmēties gar traukiem, ēdieniem utt. tad kamēr sieva gatavo es KURINU :)
Pelnus vācu sestdienās - nu 5 min. Varu TO izdarīt baltā kreklā :)

Re: Saules baterijas
Autors: xyz (85.10.211.---)
Datums: 17/02/2017 11:40

Laukos, kur ir savs mežš vai vieta, kur iedarbināt husi malkas apkure ir ok. Savs darbs+mazliet beņas husim, kāds litrs traktoram šļuru ieliet un ir talka. Var iesaistīt sīkos - lai atraujas kādu laiku no planšetēm - savādāk izaugs kā tauku pikas, kuri nevar apskriet apkārt stadionam.
Ja malka jāpērk gatava no Genas par xxx E, tad nu jāsāk rēķināt cik gadā aiziet.

Re: Saules baterijas
Autors: binary (85.10.211.---)
Datums: 17/02/2017 14:39

Niks Wrote:
-------------------------------------------------------
> Veči tur dzīvo, rušinās, priecīgi, ka ir kāda nodarbe
> (..)
> katlu uzlādēt man prasa 1 reklāmas pauzi :)

Pēc šīm frāzēm rodas iespaida, ka gan veči, gan paša ģimene tāda dīvāna deldētāji vien ir - vieniem tā ir bezmaz vienīgā nodarbe, citiem problēmas sagādā reklāmas pauzes :D Ja tā, tad jā, ņemtne ap malku ir pat ļoti apsveicama, vērtīga, izdevīga - kā vieniem, tā otriem.

Re: Saules baterijas
Autors: Ome (85.10.211.---)
Datums: 17/02/2017 18:26

Galvenais lai pec laika nav šādi jaraksta socialos tiklos::

Šis gan nav gluži par tēmu laikam, tomēr atļaušos ievietot. Ļoti steidzami vajadzīgs kāds (vislabāk vīrietis pensionārs), kas varētu kurināt māju Lielvārdē. Mājā dzīvo mana mamma, kas ir gados un slimo ar vecuma demenci un nespēj par to parūpēties. Situācija jāatrisina ļoti steidzami.

Re: Saules baterijas
Autors: Niks (85.10.211.---)
Datums: 17/02/2017 20:36

binary Wrote:
-------------------------------------------------------

> Pēc šīm frāzēm rodas iespaida, ka gan veči,
> gan paša ģimene tāda dīvāna deldētāji vien
> ir - vieniem tā ir bezmaz vienīgā nodarbe,
> citiem problēmas sagādā reklāmas pauzes :D Ja
> tā, tad jā, ņemtne ap malku ir pat ļoti
> apsveicama, vērtīga, izdevīga - kā vieniem,
> tā otriem.

Nu kā to ņem. Pa dienu es grāvjus neroku, vagonus nekrauju. Vairāk deldēju biroja krēslu

Garā ziemas vakarā arī karotes negrebju un ar pīšanu nenodarbojos. Nu un ar īso "i" neskaitās :))

Gan jau ka pasaulē kāds ir TIK ļoti izbesijies pa dienu vai arī vakarā TIK aizņemts, ka nevar atrast spēkus / laiku lai uz 10 min pieietu pie katla. Man tā nav problēma

Re: Saules baterijas
Autors: Georgs999 (85.10.211.---)
Datums: 17/02/2017 21:35

Skaidrs, ka kurināt ar malku, tas ir apsveicami. Kā nekā Latvijas enerģija. Pats sev saimnieks. Nav ko sēdēt pie datoriem, bet ejiet pakustēties. Un nav ko sildīt agresora valsts ekonomiku pērkot gāzi.

Re: Saules baterijas
Autors: cirvis777 (85.10.211.---)
Datums: 18/02/2017 00:13

Sveiciens visiem! var redzēt ka ziemas saulīte te daudzus pamodinājusi,cepās ne pa jokam ,interesanti palasīties kas kuram tuvāk, Es gan priecājos par katru saražoto kw. atbalstu mājsaimniecībai, katru dienu varēja novērot saules spēka pieaugumu 4,5...4,7...5,3 ...6 kw Ja vidēji dienā tērējās 10-12 kw .tad 6 kw. jau ir puse , arī noēnotajā dienā 2-3 kw.man ir daudz.Man gan visi paneļi ir plānfilmu, fugi lentas,solyndra kolektori.Pieaudzēju jaudu līdz 4kw. lai invertors strādā uz pilnu slodzi 1fāzē. Tad jau redzēs cik vasarā spers ārā! Vislabāko lietu veic iboost ,(populāri un tiek ražoti UK.)visu lieko strāvu no 200 w novada udensboilerī uz parasto sildelementu lidz 3kw..(savādāk aizies latvenergo) Par tiem lietotajiem paneļiem, vācu izsolēs katru dienu tiek izsolīti ,Ja jau būtu krāmi ,tad neviens nešķirtos no 200 eur.+ 'piegāde.Viens interesējās pa 3 fazīgo un 1 fāzīgo.Vispirms pārbaudi vai tiešām strādā uz 3 fāzēm (vai skaitītājs stāv uz vietas) Man ar bija 3 fāžu invertors platinum 3100 s ,domāju ka strādā uz visām 3 fāzēm ,bet atklājās ka ne kā. tikai 1 fāzē tiek ģenerēts , bet atvienojot liekās fāzes invertors atslēdzas (laikam drošībai) Tad jau gan varētu abus invertorus slēgt katru uz citu fāzi.

Re: Saules baterijas
Autors: jjjjuris (85.10.211.---)
Datums: 18/02/2017 19:54

Salasījos gudrības un viedokļus un nedaudz "sagruzījos", jo biju domājis veidot off-grid sistēmu uz savas zemītes.
Mana situācija sekojoša - burkānu lauks, pieslēguma vieta gandrīz kilometra attālumā, līdz ar ko ST pieslēguma izmaksas kosmiskas. Tieši tik lielas, ka sāku domāt tikai par saules bačām.
Mjā bet nu izskatās, ka ziemas periodā tas ir teju nereāli iztikt tikai ar sauli.
Tagad domāju, vai nav vienkāršāk (racionālāk) iepirkt citu gabalu jau ar elektrības pieslēgumu.
Tādas pārdomas.

Re: Saules baterijas
Autors: Dindirin (85.10.211.---)
Datums: 18/02/2017 20:01

Ja vienīgā zemesgabala ainaviskā iezīme ir burkānu lauks, ar steigu meklē citu, ar pieslēgumu. Burkānu lauki visi vienādi.

Re: Saules baterijas
Autors: Vilnis_Radio (85.10.211.---)
Datums: 18/02/2017 20:28

Izmantot vārdu salikumu "teju nereāli" ir nevietā. Tas ir vairāk kā nereāli, ja vien neesi NASA, Īlons Masks vai Brensons.
Tas ka kāds ir uzslējis vasaras bungalo off-gridā neattiecas uz normālu māju. Domāt par tādu māju ir tas pats kas domāt par auto, kurš ikdienā lido kamēr citi brauc ar benzīnu. Vai arī otrā galējība - ielekt Jaunsudrabiņa ērā un sēdēt pie skalu gaismas.

Re: Saules baterijas
Autors: jjjjuris (85.10.211.---)
Datums: 18/02/2017 20:37

labs, Vilni :D

Re: Saules baterijas
Autors: Jānis Zomerfelds (85.10.211.---)
Datums: 19/02/2017 13:18

Kāpēc nereāli? Izvēloties off grid sistēmu ir jāparedz, ka ziemā ir vajadzīgs ģenerators. Ģeneratori ir pat Āfrikā, kur saule ir vairāk un apkure nevajag.
Viss ir atkarīgs no pieslēguma izmaksām un cilvēka spējām savu dzīves ritumu mainīt attiecīgajam saules ritumam. Mājas iekārtojums ir jāizvēlas attiecīgs un nevis kā "normālā mājā". Elektrotehnika jau daudzus gadus tiek piedāvāta ar 12/24V. :)

Re: Saules baterijas
Autors: Vilnis_Radio (85.10.211.---)
Datums: 19/02/2017 13:49

Iedomāsimies sievieti Latvijā, kura iepazinusies ar cilvēku kuram ir līdzekļi uzbūvēt off grid māju un kura vienlaicīgi būtu gatava savu dzīvi pakārtot saules ritumam un dzīvot saskaņā ar Nigērijas praksi. Īsāk sakot ir reālā dzīve un hipotētiska sapņošana par dzīvi grid dīvānā, ;)

Re: Saules baterijas
Autors: Jānis Zomerfelds (85.10.211.---)
Datums: 19/02/2017 14:35

Vilnis_Radio Wrote:
-------------------------------------------------------
> Iedomāsimies sievieti Latvijā, kura iepazinusies
> ar cilvēku kuram ir līdzekļi uzbūvēt off grid
> māju un kura vienlaicīgi būtu gatava savu
> dzīvi pakārtot saules ritumam un dzīvot
> saskaņā ar Nigērijas praksi. Īsāk sakot ir
> reālā dzīve un hipotētiska sapņošana par
> dzīvi grid dīvānā, ;)

Neko tragisku es tur neredzu. Ja vecim ir rubļi un sieviete ir tā vērta, tad bez paneļiem un ģeneratora, izvēlesies off grid invertoru, kas pats visu slēdz, lādē un darbina, kad tas nepieciešams. Burkānu aukā gāzes nav un būs vien jākurina kaut kas, kas elektrību netērē. Sūkņi tik daudz nenorij ne malkai, ne granulām, ne dīzelim vai šķidrai gāzei. Visu nosaka elektrības pievilkšanas izmaksas. Jo dārgāk, jo vairāk plusus dod pilnīgs off grid. Cenas ir konkurēt spējīgas.

Pašreizējā: 40 no 43


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********  **     **  **     **   *******   ******** 
    **     **     **  ***   ***  **     **  **       
    **     **     **  **** ****         **  **       
    **     **     **  ** *** **   *******   ******   
    **     **     **  **     **         **  **       
    **     **     **  **     **  **     **  **       
    **      *******   **     **   *******   **       

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727