UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dienas jautājums :  Building.Lv Forums

Pašreizējā: 9 no 22
Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: Vidzeme (213.226.141.---)
Datums: 09/09/2022 08:07

Sezams rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Nebūs tā. Vēlreiz saku, ka visizdevīgāk ir lādēt,
> kad saules ir - pa tiešo. Šīs visas atdošanas drīz
> vien vispār nebūs rentablas.
> Vēlreiz atkārtoju - valsts nav nekāda spēļu zāle,
> kur nahaļavu var kaut ko vinnēt - tikai zaudēt. Tā
> tas kapitālismā ir iekārtots.
> Un vispār. Kāpēc jāties ar kaut ko virtuālu un
> nezināmu?

Šoreiz piekrītu. Darboties saules laikā vai lādēt ar visām 3F ir vislabākais kamēr nav bateriju paka vēl papildus,jo piem.saule ražojot 6kw,3F inverterim tas sadalās uz 3,tātad 2kw uz fāzi pieejams,bet ja tu tajā brīdī ieslēdz piem.Karcher 1F 3kw,tad vēl to 1kw paņems no ST. Pie EV 1F lādēšanas jaudām tas būs vēl trakāk. Šī te Neto spēlīte un noteikumi ir viņu,tāpēc uz to nevar paļauties droši.Papildus bateriju paka mājās pie saules sistēmas ir tikai bonus un lielāka drošība,tas ir kā buferzona,pumpē iekšā un tērē kad unkā gribi.



Labots 1 reizes. Pēdējo reizi labots 09/09/2022 08:10, labojis Vidzeme.

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: Vidzeme (213.226.141.---)
Datums: 09/09/2022 08:09

Vilnis_Radio rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Oi, nu gan piesējāties. Ok, pieņemsim es strādāju
> darbavietā no kuras atbraucu mājās vakarpusē kas
> būtu pieņemsim 80% no standarta pilsoņa.
> Es uzlieku lādēt pa nakti. Pieņemsim mans gada
> nobraukums ap 30000km, mēnesī sanāk 2500km. EV
> tērē kā nu kurš, bet nu vasarā es redzu 13kw/100km
> un ziemā bija ap 18-22. Ņemam ziemu sliktāko pie
> barga sala ap -25 grādi scenāriju. Tie būtu tie 22
> kw. 25x22=550kwh. Tā kā esmu pa vasaru sakrājis
> kw, tad tas man izmaksās 550x0.05eur=27 eur
> mēnesī. 27 eur menesī bargā ziemā nečakarējot
> dienas ritmu.

Atceries,ka tev un man nav nekāda līguma uz rokas par Netto,nekādas vienošanās par noteikumiem,tāpēc tas aprēķins ir "tikai pagaidām".Pats labi saproti,ka ilgi tā neturpināsies,jo mafijai apetīte rodas ēdot.

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: Vilnis_Radio (81.198.190.---)
Datums: 09/09/2022 09:20

Vidzeme - mēs šobrīd ejam pa apli un nekāda jauna informācija neparādās. Es ar neapbruņotu aci redzu, ka batereju koncepcija finansiāli vienkārši nav dzīvotspējīga forma. Betereju plānam ir tikai viens emocionāls apsvērums - viņi visi slikti. Pirmkārt es neesmu piekritējs šādai filosofijai un otrkārt es par šādu sajūtu neesmu gatavs maksāt ārprātīgas naudas, kuras es zaudēšu.
Man ir sava prognoze par nākotni un iepirkumu/neto sistēmām un mani viņas apmierina pilnībā. Mana prognoze - pēc pieciem gadiem elektrības cena vidēji ir 0.25-0.30 EUR un neto ir likvidēts tā vietā ir eiro norēķins pēc biržas cenām, vai ļoti tuvu tām. Katrā ziņā peak un off peak asimetrija būs un uz to tad arī es dzīvošu. Līdz neto atcelšanai es paneļu investīcijas jau būšu atguvis.

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: tas (159.148.95.---)
Datums: 09/09/2022 09:58

Vilnis_Radio rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Vidzeme - mēs šobrīd ejam pa apli un nekāda jauna
> informācija neparādās. Es ar neapbruņotu aci
> redzu, ka batereju koncepcija finansiāli vienkārši
> nav dzīvotspējīga forma. Betereju plānam ir tikai
> viens emocionāls apsvērums - viņi visi slikti.
> Pirmkārt es neesmu piekritējs šādai filosofijai un
> otrkārt es par šādu sajūtu neesmu gatavs maksāt
> ārprātīgas naudas, kuras es zaudēšu.
> Man ir sava prognoze par nākotni un iepirkumu/neto
> sistēmām un mani viņas apmierina pilnībā. Mana
> prognoze - pēc pieciem gadiem elektrības cena
> vidēji ir 0.25-0.30 EUR un neto ir likvidēts tā
> vietā ir eiro norēķins pēc biržas cenām, vai ļoti
> tuvu tām. Katrā ziņā peak un off peak asimetrija
> būs un uz to tad arī es dzīvošu. Līdz neto
> atcelšanai es paneļu investīcijas jau būšu
> atguvis.

Vilni, nu nesaprot vini, ka sobrid paneli atmaksajas 3 gadu laika un ja tie noturesies kaut vai 5 vai 6 gadus tad pedejos 3 gadus tikai pelnis un salidzinot ar tadu pasu majsaimniecibu kam nav paneli ieguvums bus par 50% zemakas energo izmakasa (ierekinot panelu izmaksas amortizaciju). ja noturesies 10 gadus, tad ieguvums bus par 80% zemakas energo izmaksas, ja salidzina ar lidzvertigu majsaimniecibu, kas patere tikpat. pec tam var turpinat pelnit vai izmest ara un likt jaunas labakas tehnologijas ja tadas bus. Stasts atkal ir par to pasu, ka ja var atlauties ieinvestet sakuma, tad ilgtermina ir letak dzivot un paliek vairak naudas pari nevis otradi ka te megina iestastit eksperti kam nav paneli un kas nekad nav braukusi ar ev. tas stasts ka augstak par to ka visletak ir braukt ar 10 gadigu audi un mainit pasam motorus un metinat pasam visu vispar ir anekdote.

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: lops (169.150.204.---)
Datums: 09/09/2022 10:28

Es konkrēti izrēķināju, ka man nav izdevīgi. Saliku ciparus. Bet vēl nau miera, esot kaut kāds mistiskais izdevīgums, tikai nekādus aprēķinus no A-Z neredzu. Saliec visu pa pakāpēm. Ok, ieguldīji teiksim tik un tik uz 10 gadiem, tātad aizņēmies no sevis uz 0%, mēnesī tas izmaksā atmaksāt sev aizdevumu tik un tik. Gada griezumā man SP ienes tik un tik ietaupījumu, mīnuss mans aizdevums. Bet nekādu jau aprēķinu nav, kaut kāda baznīcas mācītāja līmeņa sprediķošana par un apkārt par neko.

Es speciāli savus aprēķinus balstīju uz cilvēku, kas ir nevis pārdevējs vai kautkāds apsēstais saules paneļu evaņģēlists, bet uzlicis, palietojis un stāsta, ka ar viņa 600-700 kW un 7 kW sistēmu ar paneļiem, reāli sanāk ietaupīt 50% no rēķina nost. Nevis operē ar visādiem mWh gadā un hvz ko, kas neko nenozīmē. Ok, uzliktu 2x lielāku visu, tad ietaupītos 100%, bet tad tur arī izmaksas jau citas sākumā. Un, ja kāds, te pilnā nopietnībā domā, ka var prognozēt ko un kā iepirks pēc 8 gadiem ... mjā.

Un šitie stāsti par to, ka panelis dzīvošot 15 gadus, dažs vēl te saka - 40!. Drīz vispār teiks, ka tas tak silīcijs un kā elements ir mūžīgs, nesabrūk kā smiltis. Bet tie gadi varbūt darbojas vidusjūras klimatā, nevis pie mums LV, kur vienas ziemas laikā tas panelis, kas vēdinās no visām pusēm iziet cauri tik sasalšanas cikliem, cik rietumeriopā tas pats panelis visas eksplutācijas laikā. Mums klimatiski viss griežās ap nulli, skandināviem zem, poļiem virs, bet mums ir nepatīkamā zona. Ūdens ielien visās plaisās un taisa jaunas kā ķīlis mikroskopiski. Es nedotu vairāk pa gadiem 10 vidēji tiem paneļiem. Cits noturēsies 8 gadus, cits 12 vai 15. Dažus nomainīsi, vidēji mūžs būs 10 gadi. Kaut kā tā.

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: Rizhaa (185.65.163.---)
Datums: 09/09/2022 10:45

lopam nav izdevīgi, varam beigt šo diskusiju
vai tēmas autors saņēma savu atbildi?

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: Sezams (80.232.240.---)
Datums: 09/09/2022 10:49

Tāpēc jau šis viss ir hobija līmenī, nevis lieta, kas nes peļņu. Ja cilvēkam patīk experimentēt, jāties ap tiem SP, tad viss ok. "Baltajām rokām" būs katru gadu jāsauc, lai tos apkopj un novērtē ko mainīt u.t.t. - tātad apkopes izmaksas vēl jāskaita klāt.

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: tas (159.148.95.---)
Datums: 09/09/2022 10:54

lops rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Es konkrēti izrēķināju, ka man nav izdevīgi.
> Saliku ciparus. Bet vēl nau miera, esot kaut kāds
> mistiskais izdevīgums, tikai nekādus aprēķinus no
> A-Z neredzu. Saliec visu pa pakāpēm. Ok, ieguldīji
> teiksim tik un tik uz 10 gadiem, tātad aizņēmies
> no sevis uz 0%, mēnesī tas izmaksā atmaksāt sev
> aizdevumu tik un tik. Gada griezumā man SP ienes
> tik un tik ietaupījumu, mīnuss mans aizdevums. Bet
> nekādu jau aprēķinu nav, kaut kāda baznīcas
> mācītāja līmeņa sprediķošana par un apkārt par
> neko.
>
> Es speciāli savus aprēķinus balstīju uz cilvēku,
> kas ir nevis pārdevējs vai kautkāds apsēstais
> saules paneļu evaņģēlists, bet uzlicis, palietojis
> un stāsta, ka ar viņa 600-700 kW un 7 kW sistēmu
> ar paneļiem, reāli sanāk ietaupīt 50% no rēķina
> nost. Nevis operē ar visādiem mWh gadā un hvz ko,
> kas neko nenozīmē. Ok, uzliktu 2x lielāku visu,
> tad ietaupītos 100%, bet tad tur arī izmaksas jau
> citas sākumā. Un, ja kāds, te pilnā nopietnībā
> domā, ka var prognozēt ko un kā iepirks pēc 8
> gadiem ... mjā.
>
> Un šitie stāsti par to, ka panelis dzīvošot 15
> gadus, dažs vēl te saka - 40!. Drīz vispār teiks,
> ka tas tak silīcijs un kā elements ir mūžīgs,
> nesabrūk kā smiltis. Bet tie gadi varbūt darbojas
> vidusjūras klimatā, nevis pie mums LV, kur vienas
> ziemas laikā tas panelis, kas vēdinās no visām
> pusēm iziet cauri tik sasalšanas cikliem, cik
> rietumeriopā tas pats panelis visas eksplutācijas
> laikā. Mums klimatiski viss griežās ap nulli,
> skandināviem zem, poļiem virs, bet mums ir
> nepatīkamā zona. Ūdens ielien visās plaisās un
> taisa jaunas kā ķīlis mikroskopiski. Es nedotu
> vairāk pa gadiem 10 vidēji tiem paneļiem. Cits
> noturēsies 8 gadus, cits 12 vai 15. Dažus
> nomainīsi, vidēji mūžs būs 10 gadi. Kaut kā tā.

Ludzu: pirms 2 gadiem uzliku 6kw saules panelu sistemu ar netto norekinu, kas man izmaksaja ieguldities 4500 eur. Videjai ikmenesa rekins toreiz bija 150 eur menesi, tatad 1800 eur gada. pirmaja gada ietaupiju 1000 eur (es samaksaju 800 eur gada, bez paneliem butu bijis 1800 eur). sogad jau esmu ietaupijis 1400 eur un lidz gada beigam sanaks kadi 1800 eur (samaksasu gada 500 eur, bez paneliem butu bijis ~ 2250 eur). ja nakamgad tas pats (diezgan drosi). tad 3 gadu laika es busu samaksajis ieguldijumu 4500 eur plus par elektribu 1800 eur, kopa 6300 eur, bez paneliem butu samaksajis 6300 eur tatad esmu pa 0 un teoretiksi varu mest sistemu ara un likt jaunu bez zaudejumiem. pec 5 gadiem busu izterejis 9050 eur bet bez paneliem 10800, tatad busu nopelnijis 1750 eur. ja paneli un sistema iztures 10 gadus tad rezultata busu izterejis 13300 eur bet bez paneliem butu jatere 22050, taad pelna 8750 eur par kur varesu atlauties nomainit visu sistemu uz modernaku un paliks vel pari. tas protams pie patreizejiem noteikumiem,

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: Vilnis_Radio (81.198.190.---)
Datums: 09/09/2022 10:56

Lops - tepat forumā sen sen bija debates par saules kolektoriem - kādi labāki - plakanie vai vakuuma caurules. Džeki kuriem to nebija, teica, ka tas viss protams ir fufels elektrība, gāze lēta, malka navalom utt. un jo īpaši vakuuma caurules mūsu klimatā točna ar garantiju saplīst, jo starp tām sasnieg sniegs, pārvēršas par ledu un visu saplēš. Dikti atgādina kaut ko.
Es tomēr tam visam nenoticēju un pats pētīju un nonācu pie secinājuma, ka jāliek tieši vakuuma. Uzliku, samaksāju par visu 1K un notika dieva brīnums - ledus tās caurules nav saplēsis visu šo gadu laikā. Tagad ij malciņa maksā, ij gāze ij elektrība boilerī sāpīgi sit iekšās, laikā kad vakuuma kolektors strādā bez problēmām. Tādas lūk dzīvē tās lietas ar prognozēm.

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: Boo (80.232.225.---)
Datums: 09/09/2022 11:25

> Un šitie stāsti par to, ka panelis dzīvošot 15 gadus, dažs vēl te saka - 40!

Sasalšanas cikli paneļus ietekmē mazāk kā UV starojums un pārkaršana. Izejot no teorijas par mikroplaisām Swedbank ēkas stikla tornim jau sen bija jāsadrūp, bet stāv kā stāvējis.

Ja ir vēlme lasīt, tad ir pieejami pietiekami daudz pētījumi un pārskatu par paneļu mūža ilgumu un ietekmējošiem faktoriem, kas nav ražotāju reklāmraksti (piem. [www.mdpi.com] vai [iea-pvps.org]).

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: lops (169.150.204.---)
Datums: 09/09/2022 11:54

Nu ko, komrādi, novēlu, ka nekas ārā nejuks un viss nokalpos kā grāmatā - visus daudzos gadus. Jo dzīvē tā arī ir ar tām ilgtermiņa padarīšanām, viss darbojas un strādā bukletos un visādos materiālos desmitgadēm, bet nezkapēc ražotājs par to atbildēt ar savu maciņu nu ne par ko nevēlās. Jā, garantējam 40 gadus, bet, ja vēlies to nostiprināt līgumā, tad, ak jēl, nekā. Paies laiks un redzēsim kā tur būs pēc tiem 16 gadiem, izklausās, ka kādi 5 dažam labam jau ir pagājuši, vēl ir maratons palicis.

Es daudz ķīlējos un ņemos ar ārā stāvošām lietām, kam jāstāv ilgi, kompozītmateriāli, profesionālas UV krāsas, antenu konstrukciju remonti utt, kas stāvējušas ilgi, man uz to skats ir tāds ... filosofisks un no sērijas - viss, kas var noplīst, ta arī dara, ūdens un saule saēd visu, cik labi iestrādāts, kādi konkrētie apstākļi. Faktoru daudz. Bet nu tie paneļi laikam kaut kā baigi izturīgie, neesmu tādus lāpījis. Bet lai veicās.


>> 8750 eur par kur varesu atlauties nomainit visu sistemu uz modernaku un paliks vel pari. tas protams pie patreizejiem noteikumiem

Sanāk, ka uzliki sistēmu, nopelnīji pēc 10 gadiem tieši tik, lai, ņemot inflāciju vērā, varētu nomainīt to nost uz jaunu. Nu padarbināsi vēl kādus gadus paris, kamer neizjuks un tīrā peļņa sanāks klāt. Beigās vinnests ar visu to, ka uzlikts pirms gadiem, kad bija lēti, ir pēc 15 gadiem(līdz kuriem vēl tālu) pāris štukas un gemačs to visu pirms tam likot virsū, tad apkalpojot, tad mainos.

Man 15 gadu griezumā ieekonomētas pāris inflācijas apgrauztas štukas(vēl daudz nezināmi faktori) kaut kā ... neliekas lietderīgi šobrīd. Bet ok, lai labi spīd.

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: kubiks (81.198.215.---)
Datums: 09/09/2022 12:14

Skatos, ka satikušās divas margināļu grupiņas.
Atmaksāšanās periods ir tieši atkarīgs no elektrības cenas.
Ja kāds ir tik stulbs, lai maksātu 50 centus par kwh, tad viņam nekas cits neatliek kā kļūt vēl modernākam un inovatīvākam. Tad var arī paņemt aprēķinam tās iepriekš trakās biržas pīķa stundas, jo es taču tad lādēju savu zoju, un vispār būs super atmaksas periods. Principā zelta milti un vienradži ar varavīksnēm.

Neesmu pret paneļiem, mans aprēķins pie pašreizējās cenas, kuru maksāju un maksāšu turpmākos gadus, ir aptuveni 5 gadi ar visu valsts atbalstu.
Bet ir vēl tāda lieta kā komforts, kura uzlabošanā varētu tikt izmantota paneļu saražotā elektrība. Cik kurš gatavs maksāt par komfortu, ir subjektīvs jēdziens.

Zinu dažus "inovatīvos", kuri gatavi dzīvot ar 20 grādu temperatūru istabās, jo citādi viss aprēķins iet šreijā.

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: Sezams (80.232.240.---)
Datums: 09/09/2022 12:23

Es zinu tādus, kuri taupības nolūkos ziemā turēs 18-19 grādus. Nu lai viņiem veicas, esmu pie tādiem grādiem dzīvojis, satuntuļojies un nosalis.
Nu man pašam ir interese par tiem SP. Bet tikai zinātniskos nolūkos. Ideja ir pašam likt kopā, un tad skatīties kā tas pasākums izvēršas. Bet atkārtoju - tikai paša intereses vārdā - ne kādas izdomātas peļņas gūšanā.

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: andis345 (80.232.255.---)
Datums: 09/09/2022 12:27

Visi visu raksta, bet man saprašana nav. Cik no 1 kvadrātmetra saules paneļa es gada laikā varu dabūt kw? Cik maksā 1 kvadrātmetrs saules panelis? Cik ilgi kalpos, to es sapratu, ka neviens nezin.

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: Sezams (80.232.240.---)
Datums: 09/09/2022 12:44

Tie tavi jautājumi ir slideni. Tāpēc jau te arī ir diskusija, ka labākā gadījumā var tikai pieņemt kaut kādus lielumus,

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: Vilnis_Radio (81.198.190.---)
Datums: 09/09/2022 13:20

Saules paneļus nerēķina kvadrātmetros bet gan W. Te ir vērtējums, ka pie mums uz D plaknes 1kw panelis gadā saražos ap 900kwh. Visas sistēmas cenas marķieris privātmāju segmentā būtu ap 1kw = 1000 eur. Tur droši vien ir nianses kāds jumts, vai vadi jāpērvelk utml. Kalpošanas ilgums es domāju būs tuvāk pie 15-20 gadiem, bet es nebrīnītos ja būs vairāk.
Te bija komentārs par esošiem noslēgtiem līgumiem un labu cenu šobrīd. Es uz tiem nepaļautos nemaz. Ja šādas cenas biržā vēl turēsies kādu nepārāk ilgu laiku, tad kompānijas būs spiestas mainīt nosacījumus un cenu cels. Viena pārslēgšanas kampaņa jau notika kaut kad pirmajos ziemas mēnešos cik atminu. Elektruma standarta lietotājs saņēma 0.15 tarifu man šķiet. Šobrīd 0.15 ir tirgošana ar zaudējumiem. Cik esmu dzirdējis no kolēģiem tad jauns līgums šobrīd iet pa 0.3-0,4 eur uz 3-4 gadu termiņu. Tas ir biznesā, privātpersonas parasti piesedz, bet tik un tā starpība starp 0.15 un 0.30 ilgi nevar pastāvēt.

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: andis345 (80.232.255.---)
Datums: 09/09/2022 13:30

Drusku precizēšu. Cik daudz saule dod enerģiju uz 1 kvadratmetru gadā LV apstākļos? Jautājums ir domāts lai es saprastu cik tā saule mums var dot. Cik spēj ņemt pretīm saules panelis, to es tehn. instrukcijā atradīšu.

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: Hmm (213.180.113.---)
Datums: 09/09/2022 13:34

Ja gribi statistiki precīzi, tad [www4.meteo.lv]

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: Blondine (185.65.163.---)
Datums: 09/09/2022 13:35

1190kWh

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: Boo (80.232.225.---)
Datums: 09/09/2022 13:49

Man Elektrum tikko vasarā nomainīja fiksēto tarifu no 15 centiem par kW uz 26. Likums ļauj mainīt cenu 2x gadā, līdz ar to ŗēķinos, ka vēlākais janvārī pacels uz šobrīd piedāvātajiem 45-47 centiem par kw\h

Pašreizējā: 9 no 22


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********   ********  **    **  **     **  ******** 
 **     **  **    **   **  **   ***   ***  **       
 **     **      **      ****    **** ****  **       
 ********      **        **     ** *** **  ******   
 **           **         **     **     **  **       
 **           **         **     **     **  **       
 **           **         **     **     **  ******** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727