UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dienas jautājums :  Building.Lv Forums

Pašreizējā: 13 no 22
Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: Aldis70 (85.254.75.---)
Datums: 18/09/2022 11:58

Varu iekomentēt savu šāgada pieredzi. Uzliku pavasarī pats. Nekā sarežģīta. 11 kv. Ražo. Ziemai vajadzētu pietikt ar atliektiem galiem. Bija biku raustījiens no izmaiņām likumā. Nu varēja būt labāk. Bet varēja būt sliktāk. Ir kaukāc kompromiss pa vidu,. Bet ziema neuztrauc. Šī brīža cipari tirgū ir azioztāža. Bet tā, man personiski pa 4 mēnešiem ir uzražjies 7MV, bik bvairāk. Elektrību neskaitu vispār. Ir ok.

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: DsKs (92.49.17.---)
Datums: 19/09/2022 08:38

Sezams rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Viens te dzīvo sapņos. Kā tad nebūs jāmaksā.
> Domā, ka tev vienīgam ir brīvi līdzekļi SP
> uzstādīšanai? Iedomājies, ka puse LV masveidīgi
> šos sāks likt - kā domā, kāds pieļaus to, ka visi
> dzīvos nahaļavu?
> Būs tāds. šāds nodoklītis, kur paskaitot visu
> nekas par brīvu nesanāks.
> Normāli cilvēki pašlaik nogaida kā lietas
> attīstīsies, nevis kā apdegušam stutēt SP un katru
> dienu skatīt apk, un sapņot par mega ietaupījumu.

Pirmkārt ~ 65 % LV dzīvo daudzdzīvokļos un tur šaubos vai kāds spēs novienoties un uz 5 vai 9 stāvenes jumtu izvietot saules paneļus. Daudzi privātie joprojām kurinās ar malku vai granulam un īsti vēl nepiedomā pie saules. Iespējams šobrīd ir izjūtams, ka `visi` liek sauli, bet nu tas ne tuvu nav puse LV :)

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: DsKs (92.49.17.---)
Datums: 19/09/2022 08:42

Vidzeme ... Tev nav sanācis atrast, vai var nošārot Huawei invertera live datus bez ielogošanās profilā ? kā piemērām šeit -

[easyview.auroravision.net]


Pašlaik sanāk tikai ielogoties caur profilu un tad apskatīt.

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: lops (192.96.202.---)
Datums: 19/09/2022 12:37

Nu bet, protams, ka SP tāda tā kā bagāto izklaide. Lielākā daļa elektorāta dzīvo bišķi citā dimensijā, politikiem jau interesē elektorāts. Attiecīgi lai vai kā, bet nogriezīs jo Jura, kas pierigā dzīvo privātmājā ar SP, lai pieliktu Bolderājas Toļikam kompensējot visu ko var. Jo balsis no viena svara, bet Toļiku ir daudz un viņi var arī, atšķirībā no Jura, Saeimā izsit logus. Līdz ar to sanāk, ka ekonomēt sanāks pārceļoties pie Toļika uz Bolderāju, nevis liekot SP, kas atmaksāsies kaut kad, bet varbūt arī nekad. Rēķins esot tagad 0. Forši, ja es samaksāšu Elektrum rēķina kontā to pašu, ko man izmaksā SP, es tur arī neko ļoti ilgi nemaksāšu. Un sākšu maksāt, kad kaimiņš savus SP sāks akal pieķūnēt, labot. Te jau viens praktiķis atzinās, ka tad, kad beidzot tas viss atmaksāsies, to ietaupīto naudu liks iekšā lai pārtaisītu. Vēl viens lielijās, ka e-mobi esot 15 centi minūtē un vispār pasakaini. Nu tagad tāds labs leciens cenā, lai Toļikam, kas brauc ar vecu golfu, kompensētu lētu tiesību nomaiņu un tas neizbērtu logus MK vai Saeimai.

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: lops (192.96.202.---)
Datums: 19/09/2022 12:48

Ar to visu es gribu pateikt to, ka nākotnē valdības baros plebejus Ķengaragos un Bolderājās un kompensēs tiem visu ko var, lai noturētu stabilitāti, bet tam mazajam vidusslānim pierīgas mājās, kas ir, griezīs nost lielām šķēlēm, jo no kaut kurienes tā nauda būs jāņem. Es ilgtermiņā neredzu, ka tādas foršas ilgtermiņa dārgas lietas kā SP tiks atbalstītas. Kur grūdīs naudu iekšā valsts, tas būs Toļāna un Vlaģika deklasētu elementu apkures un citos rēķinos slēpti un neslēpti. Vienīgais var cerēt, ka visādi mikroģeneratori būs maz un tur nebūs taukumiņš, ko sākt graizīt nost un pārdalīt. Varbūt uz to var cerēt.

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: LaurisV (86.63.179.---)
Datums: 19/09/2022 15:39

Neko nevar nogriezt, ja ražo ar SP, lai pats to arī iztērētu. Uz to arī iespēju robežās jākoncentrējas. Ja pie pašreizējām elektrības cenām man tas atmaksājas 3 gados, tad tā ir ļoti laba investīcija.

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: lops (192.96.202.---)
Datums: 19/09/2022 16:35

Tas ir tad, ja ražo pats un glabā savos akumulatoros. Tad nevar. A ko darīsi, kad vasarā, kad zaļā enerģija nodzīs cenu un būs viens cipars, a ziemā, kad būs dārgāk, cits? Cik es saprotu, tad tas variants - ieliku kilovatu, izņēmu kilovatu, tiek likvidēts, tā vietā dabūsi virtuālu naudu par to stundu, kad paneļi strādā, kuru varēsi izmantot, lai ziemā atpirktu cik nu sanāks par to naudiņu. Un tā kā te tiek operēts ar - nu bet pēc 10 gadiem ... tad šitas ir aktuāli. Un to, ka valdība saka, ka līdz X laikam būs šitā, bet tad šitā, kungi laikam nav nodarbojušies ar uzņēmējdarbību. Nodokļi un visādas VID traktācijas mainās pa mēnešiem, a te cilvēki naivi gadiem uz priekšu kaut ko plāno un rēķina. Ja ir pilns ar lieku naudu un inflācija ēd uzkrājumus nost, tad jau kaut kur tā ir jāliek. Bet es, piemēram, nevis stellēju SP savos īpašumos, bet pērku papildu NĪ kaut kur tālāk prom uz Eiropas pusi. Tur nopelnīt man sanāks vairāk.

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: tas (90.128.34.---)
Datums: 19/09/2022 20:22

lops rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Tas ir tad, ja ražo pats un glabā savos
> akumulatoros. Tad nevar. A ko darīsi, kad vasarā,
> kad zaļā enerģija nodzīs cenu un būs viens cipars,
> a ziemā, kad būs dārgāk, cits? Cik es saprotu, tad
> tas variants - ieliku kilovatu, izņēmu kilovatu,
> tiek likvidēts, tā vietā dabūsi virtuālu naudu par
> to stundu, kad paneļi strādā, kuru varēsi
> izmantot, lai ziemā atpirktu cik nu sanāks par to
> naudiņu. Un tā kā te tiek operēts ar - nu bet pēc
> 10 gadiem ... tad šitas ir aktuāli. Un to, ka
> valdība saka, ka līdz X laikam būs šitā, bet tad
> šitā, kungi laikam nav nodarbojušies ar
> uzņēmējdarbību. Nodokļi un visādas VID traktācijas
> mainās pa mēnešiem, a te cilvēki naivi gadiem uz
> priekšu kaut ko plāno un rēķina. Ja ir pilns ar
> lieku naudu un inflācija ēd uzkrājumus nost, tad
> jau kaut kur tā ir jāliek. Bet es, piemēram, nevis
> stellēju SP savos īpašumos, bet pērku papildu NĪ
> kaut kur tālāk prom uz Eiropas pusi. Tur nopelnīt
> man sanāks vairāk.

Nav taisniba, nekas netiek likvidets - bus divas neto sistemas, viena kur uzskaitis kilovatus, otra kur eur. katrs vares izveleties kas vinam izdevigak. cik redzu sp sistemas visvairak komente tie, kam tav nekadas pieredzes ar so lietu.

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: pans (213.226.141.---)
Datums: 19/09/2022 20:47

Nu to ka nogriezt nevar tik cik uziet, baigi nevajadzētu sacereties. Uzliek nodokli paneļi īpašniekiem un finita. Galu galā ēkas vērtība pieaug, tātad arī nodoklis ceļas. Elektro auto priekšrocības automātiski pazudis pilsētā, kad to skaits teiksim dubultusies. Nebūs ne bezmaksas stāvvietas, ne sabiedriskās joslas utt. Visām labums ir tāds, ka nabagu vairāk un Eiropai savs redzējums. Tāpēc vēl ilgi tas viss tiks stimulēts un bonusots. Un līdz tam laikam daudziem būs atmaksājies. Turklāt, domāju nākotnē vnk nevarēs nodot ekspluatācijā ēku, ja tur nebūs paneļu. Tāpat kā vienā brīdī vairs nevarēs nopirkt "parasto" auto...

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: Vidzeme (213.226.141.---)
Datums: 19/09/2022 21:00

lops rakstīja:
-------------------------------------------------------
Nodokļi un visādas VID traktācijas
> mainās pa mēnešiem, a te cilvēki naivi gadiem uz
> priekšu kaut ko plāno un rēķina. Ja ir pilns ar
> lieku naudu un inflācija ēd uzkrājumus nost, tad
> jau kaut kur tā ir jāliek. Bet es, piemēram, nevis
> stellēju SP savos īpašumos, bet pērku papildu NĪ
> kaut kur tālāk prom uz Eiropas pusi. Tur nopelnīt
> man sanāks vairāk.

Liekot SP ēs nedomājam par peļņu,bet gan lētāku enerģīju un pašpietiekamības celšānu.Un pareizi tu sakka uz šo valsti-kooperāciju,nevar paļauties,jo tā uzvedās kā pērtiķis ar granātu,tāpec tas ir kārtējais mans iemesls par labu akumulatoriem un Offgridam.

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: Vidzeme (213.226.141.---)
Datums: 19/09/2022 21:04

pans rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Nu to ka nogriezt nevar tik cik uziet, baigi
> nevajadzētu sacereties. Uzliek nodokli paneļi
> īpašniekiem un finita...

Vai saule pieder kautkādai valstij? Nē.Tātad kā viņi var izvirzīt kautkādas pretenzijas uz Dabas doto dāvanu mums?

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: pans (213.226.141.---)
Datums: 19/09/2022 21:27

Vidzeme rakstīja:
-------------------------------------------------------
> pans rakstīja:
> -------------------------------------------------------
> > Nu to ka nogriezt nevar tik cik uziet, baigi
> > nevajadzētu sacereties. Uzliek nodokli paneļi
> > īpašniekiem un finita...
>
> Vai saule pieder kautkādai valstij? Nē.Tātad kā
> viņi var izvirzīt kautkādas pretenzijas uz Dabas
> doto dāvanu mums?


Un kā valsts var aplikt ar nodokli to, ko es pats esmu sakrājis un ar savām rokām uzcēlis? Elementāri, Vatson ;)
PS ikvienam kuram kaut kas atmaksājas ir gudri investējis. Bet ja kāds pirms pusgada savas 10 štukas ielika dolāros nevis paneļos, tad šobrīd jau ir labi nopelnījis :p

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: Aldiss (87.246.149.---)
Datums: 19/09/2022 21:36

>>Vai saule pieder kautkādai valstij? Nē.Tātad kā viņi var izvirzīt kautkādas pretenzijas uz Dabas doto dāvanu mums?>>>

Pretenziju veidi-
1) tu nodarbojies ar uzņēmējdarbību/saimniecisko darbību-ražo elektrību. Maksā lūdzu ienākuma nodokli.
2)Tu patērē pašpatēriņam elektrību. Maksā PVN par to.
3)Tavs nekustamais īpašums ir vērtīgāks. Iekļaujam saules paneļus kadastrālās vērtības kalkulatorā. Maksā lielāku nekustamā īpašuma nodokli.
4)sadales tīklam jādomā kā sabalansēt neprognozējamās slodzes, tas rada papildus izmaksas, šobrīd iekļauj tarifu aprēķinos un attiecina arī uz tiem, kam nav paneļu.

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: Vilnis_Radio (81.198.190.---)
Datums: 19/09/2022 21:56

Diskusija uzņēmusi mērķtiecīgu virzību uz trakomāju - viss ir slikti tāpēc jāpērk vecs dīzelis un jāinvestē eiropas nekustamo īpašumu tirgū vai arī otrā galējība - pilna māja jāpieliek ar baterijām. :))

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: Aldis70 (85.254.75.---)
Datums: 19/09/2022 23:04

Skarbākā lieta šobrīd ir likums. Ko pieņem valsts. Bet tā. Kad mēs būvējam māju, mēs laikam nedomājam, kad tas atmaksāsies. Mašīna neatmaksāsies "by default"' NEKAD. Tā ka diskusija ir savdabīga par tēmu kā tādu. Es esmu apmierinārts, ka man man ir SP šobrīd. Bērniem būs mazāk jāmaksā..

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: Vidzeme (213.226.141.---)
Datums: 19/09/2022 23:09

Aldiss rakstīja:
-------------------------------------------------------
> >>Vai saule pieder kautkādai valstij? Nē.Tātad kā
> viņi var izvirzīt kautkādas pretenzijas uz Dabas
> doto dāvanu mums?>>>
>
> Pretenziju veidi-
> 1) tu nodarbojies ar uzņēmējdarbību/saimniecisko
> darbību-ražo elektrību. Maksā lūdzu ienākuma
> nodokli.
> 2)Tu patērē pašpatēriņam elektrību. Maksā PVN par
> to.
> 3)Tavs nekustamais īpašums ir vērtīgāks. Iekļaujam
> saules paneļus kadastrālās vērtības kalkulatorā.
> Maksā lielāku nekustamā īpašuma nodokli.
> 4)sadales tīklam jādomā kā sabalansēt
> neprognozējamās slodzes, tas rada papildus
> izmaksas, šobrīd iekļauj tarifu aprēķinos un
> attiecina arī uz tiem, kam nav paneļu.

Slimi suņa murgi.Es nenodarbojas ar uzņēmējdarbību,tas ir pašpatēriņam nevis lai pār/dotu kādam citam un gūtu peļņu.
Un Offgrid variantā nekādas sadarbības ar ST,tātad nekāda sadarbības līguma par enerģijas došanu,uzkrāšanu tīklā.



Labots 1 reizes. Pēdējo reizi labots 19/09/2022 23:12, labojis Vidzeme.

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: Georgs999 (212.3.195.---)
Datums: 19/09/2022 23:37

Cik tad Jums ir lieli tie elektrības rēķini, ka tā ņematies ar tiem saules paneļiem? Man netaupot pēdējais maksājums bija 44 Eur no elektrum. Visu nakti pie mājas gaisma deg, 3 fāzu zāģi lietoju, instrumentus utt...

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: Mr. (78.84.120.---)
Datums: 20/09/2022 00:58

Es arī nesaprotu par kādiem milzīgajiem rēķiniem visi runā, ja nu vienīgi apsildot ar elektrību cauru šķūni un apkarinot visu ar vecajām kvēlspuldzēm nonstopā tās dedzinot. Kas jums rada to lielo patēriņu? Varbūt jāpievēršas cēloņiem, nevis jācīnas ar sekām.

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: vārds (90.139.27.---)
Datums: 20/09/2022 09:07

Man ir priekšlikums. Cilvēkiem, kuriem nav problēmu ar saviem rēķiniem vai neredz iespējas izmantot saules paneļus savā dzīvē, nenākt un nekomentēt to šajā tēmā. Lai te paliek praktiskas diskusijas, nevis demagoģija un bezjēdzīga vāvuļošana .. Tie, kuriem gribas vienkārši parunāties, meklējiet citu vietu viedokļa paušanai.

Re: Rēķinu samazināšana ar saules paneļiem
Autors: DsKs (92.49.17.---)
Datums: 20/09/2022 09:55

Mr, ja Tev nav gāzes apkure, tad arī pagrūti būs saprast ... es sauli uzmetu un akcents nav uz plīti vai veļasmašīnu, bet papildus sildīt ar gaiss-gaiss ... man ir salīdzinoši pasvaiga gāzes 70-50 apkures sistēma un bez pilnīgas pārbūves nevar pielāgot 40-30 grafikam ... Attiecīgi 8kw saules stacija man pilnībā nosegs elektrības rēķinu + viss pārējais aizies uz piesildīšanu, dzesēšanu, sausināšanu ... skatos uz to tā ...

Pašreizējā: 13 no 22


Jūsu Vārds: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********  **     **  **     **  **     **   *******  
 **        **     **  **     **   **   **   **     ** 
 **        **     **  **     **    ** **    **        
 ******    *********  **     **     ***     ********  
 **        **     **   **   **     ** **    **     ** 
 **        **     **    ** **     **   **   **     ** 
 ********  **     **     ***     **     **   *******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727